CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 356# missnourell

miss oo miss.........  ..............

thank you mod for the credits

ok, ni nak cerita pasal my houses pulak. dari baby sampai dah besar panjang ni, my parents dah 3 kali berpindah. dan tiap2 kali pindah mesti jer ada cerita2 yg tak berapa nak best pasal rumah tu. masalahnya, kitorang anak beranak tak pernah lak kena kacau except arwah my dad. tu pun sekali jer. yang bukak cerita pasal benda2 ni samada orang gaji atau sedara mara yg ikut tidur kat rumah..

rumah pertama:
dibeli masa my parents mula2 kahwin. rumah teres dlam taman perumahan. stayed here smpi i was 5. ceritanya gini, masa my parents mula2 beli rumah ni, excited la my atuk nenek 2-2 belah pihak. sebab anak pertama yang mampu beli rumah sendiri kat bandar. dan tanpa pengetahuan my parents, arwah my atok sebelah my dad telah minta something dari sedara dia untuk tanam kat rumah tu. kiranya sebagai pelindung laa...benda tu tak mengacau and kalau nak cakap power sangat pun i dont think so sebab my mum and my aunty pernah kecurian handbags yg dorang letak kat ruang tamu!! time tu dorang msak kat dapur. pelindung la sangat hehehehe...cuma pernah sekali arwah my dad tidur kat ruang tamu, tiba2 terbangun n nampak satu lembaga hitam besar tengah berdiri jer tengok dia!! my dad terkejut la tapi sempat dia halau benda tu...1st and last my dad nampak.

masalah start terjadi bila my dad ada rezeki lebih nak renovate the house. garage kat depan tu dia pegi simenkan.sebelum ni tanah berumput jer...haaaaa, bila dah simen ni yg banyak sangat benda jadi. tapi plg teruk kena my maid time tu and my aunty (ikut tinggal kat sini weekend jer sbb dia tgl asrama) sampai kerasukan!!! my mum cerita kalau benda ni jadi, mata diorang dah tak nampak mata putih, hitam jer and kalau badan tu dipgang licin macam belut!! so, panggil la org kampung suruh tengok, rupa2nya benda yg kena tanam tu marah sebab dia tertimbus oleh simen!!! kesudahannya, arwah my dad terpaksa suruh org drill simen tu nak keluarkan benda tu, TAPI 3 jer dapat balik..yg satu lagi tak jumpa2. my aunty tu effect smpi skrg lepas kena rasuk. kata org ada a bit ting tong. maid tu pulak terpaksa pulang utk berubat...rindu dgn kakak ni ..sampai skrg rumah tu tetap ada gangguan sikit2 tapi tk teruk. sekadar hilangkan barang tu mmg kerap la..yg ni pun pasal penyewa yg bagitau kekekekekekek

rumah kedua:
my parents beli another house. also dlm taman yg sama. dlm 2minit jln kaki dah smpi dr rumah lama..rumah ni ada 3 bilik. 2 bilik kat depan, 1 kat belakang. bilik belakang ni,kira luas juga la and share dinding dgn stor. selalunya yg tidur sini my relatives yg bertandang. bilik 1st my parents and bilik second kitorang anak2 and our maid. benda2 yg pernah terjadi kat sini:

1. masa my adik baru lahir, my dad amikkan my mum sorang lg org gaji sbb yg kakak ida ni kena suruh concentrate jaga my adik jer dulu sebab adik ni masa baby kerjanya naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaangis jer!!! smpi me pun bosan tanak main dengan dia. so yang bersih2, mop2 and basuh baju was the new kakak la. namanya kak lin. so, satu petang tu, yg ni kak ida yg cerita dgn my mum,kak ida kat luar bawa my adik ni amik angin.tengah2 layan my adik tiba2 jer kak lin lari keluar n terus peluk kak ida. kak ida trkejut sangat!!!! nasib jer my adik tak jatuh dr tangan dia! tengok muka kak lin dah pucat, kak ida suruh duduk la kat buaian and cerita apesal dia lari keluar dr rumah. kak lin cakap, time dia tengah membersih kat ruang tamu, dia perasan mcm ada org masuk rumah, so kak lin pusing la nak tengok sbb ingatkan si kak ida ni..skali dia cakap ada lelaki, tinggi, besar and warna hitam tengah berjalan masuk ke bilik belakang!! tu yng dia terus lari keluar tu..dan elok jer dia habis explain terus my adik melalak dengan sekuat2nya!!!!!!!!!!!! time tu pulak dah nak maghrib...tapi dua2 kakak ni tak berani nak masuk rumah...mmg time tu dah kalut, sbb my adik tak henti nangis. nasib tak lama lps tu my parents plg...tiup2 sikit then elok dah dia...apa dan siapa lelaki tu smpi skrg kitorang tak tau..

2. ni pulak jadi pada kak ida. time tu dia tidur kat bilik belakang. my mum pulak jenis bangun awal and dia akan ketuk pintu suruh kak ida ni bangun sbb nak prepare bfast for us. subuh tu, kak ida cakap dia dah dengar la loceng kaki my mum berjln pegi bilik belakang so kak ida ni dah standby nak bangun..tiba2 jer dia ckp my mum dah ada dlm bilik tu tarik2 her kaki suruh bangun.kak ida mmg nak bangun tp dia hairan coz dia tak dengar pun my mum buka pintu..n now tiba2 dah ada dlm bilik. then kak ida terus bungkus diri dalam selimut sbb baru dia teringat yg pintu bilik tu kunci!!!!!!! n kunci rumah semua kak ida yg pegang..so mcm mana my 'mum' ni boleh masuk??!! kak ida ckp benda tu berdiri jer kat tmpt dia tu..kan boleh nmpk bayang dr sebalik selimut tu biarpun mata pejam...mcm2 la dia baca, nangis pun mmg dah laa..masa tengah panic tu kak ida dengar lg loceng kaki tengah berbunyi as if benda tu nak dtg kat dia..tambah la dia nangis ketakutan! tak lama dgr pintu kena ketuk and suara my mum tgh panggil dia..mula2 tu kak ida tak peduli coz igt benda tu masih nak main2 kan dia...until suara my mum dah kuat mcm marah brulah dia berani nak bangun n cepat2 buka pintu...aftr that kak ida dah tanak tidur bilik blakang unless ramai2..

3. yg ni gangguan ada a bit brutal. my cousin ni kerja dgn my mum kat restoran as supervisor. sementara nak carikan dia rumah sewa,my mum bawa la tidur kat rumah n since my cousin ni mesti bangun awal n tanak kitorang budak2 ni kacau time dia tidur, terpaksala dia tidur bilik belakang. bt kak ida tak pernah buka mulut cerita psl bilik belakang tu dgn dia. so, mlm tu my mum bagi kitorang budak2 tidur lewat sikit coz esoknya sabtu..so bersuka-ria la kat bilik second tu tengok video. kartunnya sleeping beauty kekekekekeke...tengah kitorang syok2 tengok, tiba2 my cousin ni menerpa masuk bilik second tu dgn muka pucat n rambut menggerbang!!!!! of coz la kitorng bebudk ni terkejut!!! nasib la rupa my cousin ni gitu pasal dia rushing lari dr bilik belakang bukan pasal kena rasuk...kalau tak, masak la coz yg tinggal kat rumah time tu kak ida and kitorang jer..my parents pegi dinner.

dan me cuma tau pasal apa dia jadi gitu after she has quit from my mum..tu pun kitorang terjumpa time raya. and time ni me dah belasan tahun..my cousin ni ckp, mlm tu as usual dia tengah tidur lah kan..then, dia rasa macam kena peluk by something yang berbulu!!my cousin panic la coz geli and takut...masa dia buka mata nak tengok apa sebnarnya benda tu and standby nak lari...benda tu dah ada depan mata! sebatang tangan yang hitam dan berbulu TAK ADA BADAN!!! pang!!!! my cousin kena tampar! tu yang dia terus lari pegi bilik second tu...

4. my uncle yang kena.juga kat bilik belakang..tengah syok2 tidur, my uncle terbangun. elok jer dia buka mata, dia nampak ada benda tengah duduk kat study table tengok dia...my uncle takut sampai tertidur balik. same case dengan one of my aunties yg tidur kat sana...

actually ada lagi tapi cases kat atas yg paling extreme. sekadar dengar bunyi tapak kaki tu biasa jer..tapi yang me heran, me pun pernah tidur bilik belakang time UPSR. konon2 time study taknak kena ganggu adik2 kat bilik second, tapi tak pernah lngsung kena kacau. enjoy lagi adalah coz computer ada kat situ so boleh main games! hehehehe and my mum masa berpantang my adik pun kat situ..pun takder apa2..pernah la my dad suruh org tengok2 kan rumah tu but according to him, benda tu sebenarnya semangat rumah yg takkan kacau pemiliknya dan sebenarnya benda tu harmless..hmmm, entahla...

kejap sambung rumah sekarang ni

Rate

1

huhuhuhu....da abeh merempit......??? hurmmm... boleh terbayang2 ker....??? huishh....dasat ...
SangPertala Post at 15-4-2011 13:01

fuhhh! ko jgn ckp mmg power la penangan cite2 antu korg sumer...terbyg2 toksah cita la..aku tgh potong ayam nk msk pagi td pon trus tggl ayam2 tersebut bila mak aku g depan (ruang tamu)..tggu mak aku ade dapur bru smbg blik..punyer la tkot.. seram weh..  pengalaman uma berhantu xdela tp yg aku igt mse aku kecik2 dlu..mse bru pindah uma yg skrg ni (dh berbelas thn duduk da)
aku slalu la nmpk kelibat melintas dr bilik tgh aku yg kosong ke dapur..pas dh mengaji2 kt uma tu lama2 xde dh..tu je la..
lg satu org pnah ckp nmpk cik pon ke langsuir bertenggek kt pokok asam dpn uma aku ni.bsr pokok ni aku slalu peratikan...sje nk mewujudkan keseraman sndri
yg len xde la nk share..
pengalaman mmbr2 tu ade la..

fuhhh! ko jgn ckp mmg power la penangan cite2 antu korg sumer.....

lg satu org pnah ckp nmpk cik pon ke langsuir bertenggek kt pokok asam dpn uma aku ni.bsr pokok ni aku slalu peratikan...sje nk mewujudkan keseraman sndri
yg len xde la nk share..
pengalaman mmbr2 tu ade la..

miamy Post at 15-4-2011 20:38

huhuhuhu..... camner leh tak kene ganggu plak kat uma ko ekk...pelik nih....depan uma jek tuuuuU....

RE: RUMAH BERHANTU...!!! KESERAMAN BERMULA LAGIK... page14,15

thank you mod for the credits

ok, ni nak cerita pasal my houses pulak. dari baby sam ...
fairy_fairy Post at 15-4-2011 20:38

perggghhh..... siap bersiri lagik..... huhu... sereeeemmmmmm...... dahsyat gak eh gangguan mende berbadan besar dan berbulu tu....actually mende tu sape punye atau gangguan dr mana...coz,pelik gak ar kan mende tu tak ganggu u n ur mother sgt kan.... anyway...thanks for sharing....

Reply 365# SangPertala

buat bersiri sebab setiap rumah kitorang duduk mesti ada story hehehehehe tapi tu lah...tak pernah family kena kacau..maids dan
tetamu jer..dan apakah benda hitam itu, sampai skrg tak tau. sebab dulu arwah my dad mmg tak panggil orng untuk halau or ubatkn. sebab kami anak beranak happy dan sihat walafiat tak kena kacau jer so my dad bolayan jer la..yg kesian kat guests lerr hehehehehehe

Follow Us
huhuhuhu..... camner leh tak kene ganggu plak kat uma ko ekk...pelik nih....depan uma jek t ...
SangPertala Post at 15-4-2011 20:53

tah la..bg aku die singgah jap je kot..tah dr mana2..pokok asam tu nenek aku yg tanam..aku dh duduk lama uma ni..insyaallah xde apa la..

Reply  SangPertala

buat bersiri sebab setiap rumah kitorang duduk mesti ada story hehehehehe tap ...
fairy_fairy Post at 15-4-2011 21:17

pelik pelik pelik dan pelikkk..... huishhh...camner tu ekk.....??? nak ting tong pale otak aku memikirkan.... guest kene..maid kene... tp family tak kene.....hurmmm.....uiissshhh.... pelik sungguh nih..... adekahhh...................?

tah la..bg aku die singgah jap je kot..tah dr mana2..pokok asam tu nenek aku yg tanam..aku dh du ...
miamy Post at 15-4-2011 21:24

abeh skrang nih mmg takde gangguan lagik lah ekk...... tulah kekadang aku heran gak tau.....cikpon nih sebenarnye cam ada dua kategori tau.......... yg pertama jenis yg tak bertuan......dia akan merayau kat area dia jek........ yg kedua, belaan.......yg belaan nih cam kes kat uma mak sedara wife aku tu la......mak bidan tu da tua,tak larat layan kerenah cikpon tu merengek nak itu ini....sudah nye dilepas sekejap carik makan sendiri.....tu yg dorang nmpk cikpon tu bertenggek kat atas tong sampah lah kat tepi parit lah..... tah hape lah mende yg cikpon tu carik....... tetiba bila org kampung da kecoh2, cikpon tu pon ilang jek....... rupa2nye ade yg bela..... adoooyyyaiii..... haram king tul lah....:@

Post Last Edit by miamy at 15-4-2011 22:46
abeh skrang nih mmg takde gangguan lagik lah ekk...... tulah kekadang aku heran gak tau.... ...
SangPertala Post at 15-4-2011 21:45

merayau kt area die jek?kiranya uma aku ni area die la ek? xpela janji die xganggu sudah..pnah jgk dlu dh lama2 dlu la adek aku cita time die men game sorg2 kt bilik tgh tu tiba2 die rasa ade org duduk kt katil tu..mcm tilam tu tenggelam giteww...trus die xbrani masuk sorg dh..dh lama tu psl bilik tu dlu kosong..skrg xde ape abg aku duk bilik tu..stakat aku kena tindih jew..tu pon kt mne2 aku leh kena..bkn kt uma aku jew...hehe

jiran aku plak nmpk pocong ats bumbung uma die..trus demam..uma die bakang uma aku..huhu
bg aku kt mne2 je ade bnde ni..die xkaco kira bersyukur la sesangat..

merayau kt area die jek?kiranya uma aku ni area die la ek? xpela janji die xganggu sudah.. ...
miamy Post at 15-4-2011 22:42

ko selalu kene tindih.....????? huishhh.... bahaye lah ko nih..... jgn biarkan camtuh....tu bukan perkara yg boleh ko amik ringan tau........!!! meh aku ajar ko nak elak kene tindih.....      
mcm biasa sbelom tido kalo boleh atau kalo rajin lah, amik wudhu, pastu just wat solat sunat dua rakkat jek...pastu da abis baca fatihah sekali pastu berdoa. masa nak tido, kibas ngan selimut dr kepala ke kaki baca auzubillah, kibas tiga kali..... nak baring tu, baca lagik auzubillah sekali pastu baring.... da baring tu istighfar seberapa kali...... kaki silangkan pastu tapak tgn kiri letak tepat kat pusat cam ketika solat tu, tarik nafas dan ucap lailahaillallah, lepaskn nafas sambung muhammadurasulullah......  pastu mengiring samada ke kiri atau kanan......terpulang.......... lagi satu aku nak ingatkan lah.......kalo boleh tempat tido jgn tepi tingkap......    yg penting jgn kepala atau kaki melunjur ke tingkap.........    riso aku ko ckp ko selalu kene tindih nih......... tak boleh biarkan tu......kalo mlm mimpi bukan2........... cepat2 baca li ila fikurays ila fihim reh latash.... insyaallah takde gangguan tido lagi.......

ko selalu kene tindih.....????? huishhh.... bahaye lah ko nih..... jgn biarkan camtuh....tu ...
SangPertala Post at 15-4-2011 23:01

thanks yer kongsi ilmu akan ku praktikkan..aah aku mmg tdo kepala ngadap tingkap..tdo tepi dinding tu pon tingkap lg..kira kaki pon tepinyer tingkap...
nk wt cmner bilik xsebesar mne..
kena tindih ni bkn ari2 la..ade mse2 tertentu..kdg2 die peluk aku jilat aku...xkira la aku menelentang ke mengiring pon kena jgk..dr sekolah aku kena smpi bru2 ni mmg paling teruk aku kena 3 kali lam stu mse...mmg lemas bai aku ckp aku nmpk sndri tgn aku terkapai2 mintak tlg..mgkin kerana aku ni lemah semangat ditambah ngn kelemahan2 dlm ibadah..tu je aku pk..

thanks yer kongsi ilmu  akan ku praktikkan..aah aku mmg tdo kepala ngadap tingkap..t ...
miamy Post at 15-4-2011 23:16

tulah masalahnye kot...ko tdo tepi tingkap ngank kepala berlunjur ke tingkap..... haissshhh.....bahaye bahaye dan bahaye...... papehal pon kalo da malas atau da ngantok gaban ko wat yg lailahaillallah tu jek.... kene biasakan hari2 lah baru jd rutin.....

tulah masalahnye kot...ko tdo tepi tingkap ngank kepala berlunjur ke tingkap..... haissshhh ...
SangPertala Post at 15-4-2011 23:25

ape yg bahayer nya ek?

Reply 346# SangPertala

hehe...makaseh bg tipsltak pas mkn je eh...kalo x mkn, xyah letak kan...hik3

ape yg bahayer nya ek?
miamy Post at 16-4-2011 00:11

salam pagi sabtu....huhuhu.... bahayenye ape.....??? nih bergantung pada mende yg nak membuat onar lerr... takkan aku nak bgtau strategi antu tu nak merosakkan anak adam nih...aku mana tau derrr......

Reply  SangPertala

hehe...makaseh bg tipsltak pas mkn je eh...kalo x mkn, xyah letak k ...
Ayyn Post at 16-4-2011 10:29

hahaahahaha..... kalo tak makan takyah letak.... tp kalo letak jgk............den tak dapek nak nolong dah haa.....

Reply 377# SangPertala

sy pon sbnarnyer de byk kisah seram jgk tp takot la nk citer....sbb skang ni msih dok umah yg sama

Post Last Edit by HangPC2 at 16-4-2011 11:13

Ar-Ruqyah Asy-Syar-‘iyyah  الرقية الشرعية

بسم الله الرحمن الرحيم                                                   

الحمد لله رب العالمين حمدا كثيرا كما أمر. والصلاة والسلام على أشرف الأنبياء والمرسلين سيدنا ومولانا محمد المختار, وعلى آله وأصحابه الأخيار. أما بعد,

قال الله تعالى فى كتابه العزيز : وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ. صدق الله العظيم

وقال سيدنا مصطفى صلى الله عليه وسلم : مَا أَنْزَلَ اللَّهُ دَاءً إِلَّا أَنْزَلَ لَهُ شِفَاءً. صدق رسول الله صلى الله عليه وسلم

Apakah itu Ar-Ruqyah Asy-Syar-‘iyyah( الرقية الشرعية ), mungkin ada yang pernah mendengarnya dan mungkin ada yang tak pernah mendengarnya. Di sini saya akan menerangkan secara ringkas apakah itu Ayat Ruqyah, sedikit manfaat darinya dan cara-cara mengamalkannya.

1) Makna Al-Ruqyah Al-Syar-‘iyyah  :-

Al-Ruqyah الرقية itu bermaksud jampi daripada perkataan Raqa رقى

Al-Syar-‘iyyah الشرعية itu bermaksud yang dibangsa kepada syarak daripada perkataan syara-‘a شرع

Jadi, makna Al-Ruqyah Al-Syari-‘iyyah الرقية الشرعية itu ialah jampi yang dibangsa kepada syarak.

2) Sumber Ayat-Ayat Al-Ruqyah Al-Syar-‘iyyah = Al-Quranul Karim

3) Penjelasan mengenai Ayat Al-Ruqyah Al-Syar-‘iyyah :

Bahawasanya ayat-ayat ruqyah ini banyak dan terdapat dalam bermacam-macam kaifiat(cara baca). Anda mungkin melihat kaifiat ayat ruqyah daripada Syeikh Nuruddin Marbu Al-Banjari Al-Makki di dalam kitabnya Al-Aurad Al-Zainiyyah Al-Makkiyyah dan daripada Tuan Guru Dato’ Dr Haron Din, pengasas Darus-Syifak di dalam kitabnya Ikhtiar Penyembuhan Penyakit Dengan Ayat-Ayat dan Doa Mustajab, berbeza dengan kaifiat Ayat Ruqyah yang saya nyatakan di sini. Sesetengah Ayat Ruqyah yang terdapat dalam kitab mereka mungkin tidak terdapat dalam risalah saya ini dan sesetengah Ayat Ruqyah yang terdapat di dalam risalah saya ini tidak terdapat di dalam kitab mereka.

Begitu juga penyusunan ayat dan cara bacaannya mungkin tidak selari. Ayat-Ayat Ruqyah yang saya naqalkan di sini mengikut kaedah yang digunakan oleh Ust Abd Malek,pengasas Pusat Perubatan Islam Darul Hikmah,Alor Setar, Kedah.

Jadi saya harap saudara-saudari tidak terkeliru jika terjumpa Ayat-Ayat Ruqyah yang berbeza ayatnyan, susunannya, dan cara bacaannya daripada yang saya nyatakan ini.

4) Faedah Mengamalkan Ayat Al-Ruqyah Al-Syar-‘iyyah :

Di sini saya naqalkan perkataan ulamak mengenai faedah mengamalkan Ayat Al-Ruqyah Al-Syar-‘iyyah ini. Telah berkata guru kami Al-Alim Al-Allamah As-Syeikh Nuruddin Marbu Al-Banjari Al-Makki,

“ Ayat Al-Ruqyah Al-Syar-‘iyyah ini di amalkan untuk keselamatan diri daripada gangguan makhluk-makhluk halus, dan sekiranya seseorang itu dirasuk syaitan, baca ayat ini kepada orang itu maka kita akan dapat berbicara dengan makhluk tersebut dan dapat mengusirnya keluar daripada tubuh orang yang dirasuk itu. Wallahu A-‘ alam. ”

Dan telah berkata tokoh perubatan Islam serta ulamak besar Malaysia yang tidak asing lagi bagi kita, Tuan Guru Dato’ Dr. Haron Din di dalam bukunya, Menjawab Persoalan Makhluk Halus, Kaitannya dengan Penyakit dan Pengubatannya :

“ Menghindarkan diri daripada suatu yang tidak diingini diistilahkan sebagai Al-Wiqayah, Al-Wiqayah adalah suatu yang dituntut oleh Islam, seperti selalu yang diungkapkan oleh kata-kata hikmah iaitu, Menjaga Diri Sebelum Berlakunya Sesuatu Yang Tidak Diingini Seperti Penyakit Adalah Lebih Baik Daripada Mengubati Penyakit.

Islam menyarankan pelbagai cara kepada manusia untuk menghindarkan diri daripada terkena perbuatan sihir. Dalam Al-Quran terdapat surah tertentu yang dibaca oleh masyarakat kita sebagai pelindung. Surah ini dikenali dengan istilah Al-Mu-‘awwizaat atau tiga surah terakhir daripada Al-Quran, iaitu Al-Ikhlas, Al-Falaq dan An-Nas.

Kita dianjurkan mengamalkannya sebagai satu ikhtiar untuk menghindarkan diri daripada terkena sihir. Di samping itu banyak lagi ayat-ayat lain boleh diamalkan seperti Ayatul Kursi.

Kita hendaklah sentiasa mendampingi Allah Subhanahu Wa Taala, menghiasi diri dengan melakukan amal kebajikan serta menghindar diri daripada melakukan maksiat. Ikhtiar sebegini adalah cara terbaik untuk menghindari diri daripada syaitan, sihir dan niat jahat manusia.

Al-Wiqayah merupakan cara paling berkesan untuk mengelakkan diri terkena sihir kerana jika sudah terkena, sukar untuk menghilangkannya. Semakin lama penyakit tersebut dalam diri manusia, semakin sukar dirawat. ” - Intaha.

Di dalam buku yang sama ketika ditanya, Bagaimanakah Ikhtiar Yang Dibenarkan Syarak Untuk Mengubati Pesakit Yang Terkena Sihir, beliau menjawab :-

“ Penyakit yang disebabkan oleh sihir berlaku di alam rohani. Kebanyakan sihir di lakukan secara tersembunyi, khususnya pada waktu malam. Sihir diamalkan secara terselindung, maka sudah tentu tidak mudah untuk mengubatinya.

Antara ikhtiar untuk mengubati sihir adalah seperti berikut :

Menggunakan ayat-ayat Al-Quran untuk menentang sihir seperti yang telah saya(Tuan Guru Haron Din) sebutkan sebelum ini. Terdapat banyak ayat Al-Quran menyentuh tentang sihir yang berlaku di alam kehidupan manusia. Contohnya ialah apabila sihir berlaku secara berleluasa pada zaman Nabi Allah Musa Alaihis Salam, baginda menghadapi sihir dengan kekuatan jiwa dan meminta bantuan Allah Subhanahu Wa Taala sehingga ahli-ahli sihir kecundang, menyerah kalah dan beriman kepada Nabi Musa Alaihis Salam.

Kitab karangan ulamak muktabar menyarankan kita membaca 11 ayat daripada Surah Al-Baqarah iaitu ayat 1-5, 255-257, tiga ayat terakhir Surah Al-Baqarah.

Ada juga ulamak yang menyarankan agar kita membaca Surah Al-Fatihah, ayat 255 Surah Al-Baqarah, ayat 117-119 Surah Al-A’araf, ayat 79-86 Surah Yunus atau 82-83, ayat 65-69 Surah Thaha, ayat 118 Surah Al-A’araf dan ayat 70 Surah Thaha.

Ayat ini di sarankan agar dibaca oleh orang yang terkena sihir ataupun orang yang mengubati penyakit akibat terkena sihir dengan memohon perlindungan daripada Allah Subhanahu Wa Taala. ”-Intaha

Oleh yang demikian fahamlah kita disini bahawa pembacaan Ayat-Ayat Ruqyah ini adalah sebagai usaha dan ikhtiar kita untuk perkara-perkara berikut :

1) Mengelak daripada gangguan makhluk halus (jin, syaitan, iblis)

2) Mengelak daripada niat jahat manusia.

3) mengelak daripada sihir.

4) Sebagai benteng pertahan diri kita.

5) Sebagai penyembuhan daripada penyakit-penyakit yang disebabkan oleh gangguan dan sihir.

6) Sebagai salah satu jalan mendekatkan diri kepada Allah Subhanahu Wa Taala.

7) Sebagai salah satu cara menghindari maksiat kepada Allah Subhanahu Wa Taala.

Perlu juga saya terangkan di sini bahawa kepada sesiapa yang berhajat untuk mengubati pesakit, perlulah belajar dan mendapat izin, tauliah, ijazah khas daripada guru-guru yang berkaitan. Ayat-Ayat Ruqyah di sini hanya untuk diamalkan oleh diri sendiri sahaja. Sekiranya sakit berlanjutan, anda perlulah berjumpa dengan perawat-perawat Islam yang mahir dengannya.

Keberkesanan amalan ayat-ayat ini bergantung sepenuhnya kepada keikhlasan kita kepada Allah Subhanahu Wa Taala. Jangan sedikitpun di hati kita ada keraguan kepada pertolongan Allah Taala. Hanya kepada Allah Azza Wa Jalla sahajalah kita bergantung.

وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ.

Dan tiada upaya (untuk mengelak daripada maksiat) dan tiada kekuatan (untuk melakukan ibadat) melainkan dengan (pertolongan) Allah Yang Maha Tinggi Lagi Maha Agung.

وصلى الله على سيدنا محمد و على آله وصحبه وسلم. والحمد لله رب العالمين.

Sources : http://maktabmahmudyan.blogspot.com/

MP3 (Ustaz Ahmad Termizi Ishak)

http://www.4shared.com/audio/smA ... izi_Ishak_-_Ay.html

http://www.4shared.com/audio/VNb ... izi_Ishak_-_Ay.html

Rate

1