CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MoCuishle

'Muzik Malaysia masih ketinggalan' - Slank

Ni komen Roslan Aziz.
Katanya Indo nyer music kurang diversity.
Marah betul dia bila org kata dia tiiru music sana.

MMail 20-7-2007

Rate

1

egp This user has been deleted

Reply #17 nichol's post

hadapi dengan senyuman.....

awan rase bukan soal muzik kita tak maju atau ketinggalan zaman ... no such thing! muzik lama & baru sama diminati dan mempunyai ikutan masing2.

pd pendapat awan, komposer lagu indon yg lebih berbakat dari komposer tempatan ... but with all that said, komposer tempatan ada yg bagus dan ada yg sudah menampakkan kemajuan.

welll..bawak balik lerrr minah2 indons yang menggatal kat sini..tensen aku!!!!
ari tuh cube ngorat2 aku..eii..geram!!!

Bagi aku muzik / hiburan dimalaysia dah ok, sederhana! Masih ada peraturan dan larangan yang perlu dipatuhi dalam berkarya.
Itu perlu! Hiburan di indonesia memang tak terkawal. Mungkin depa terlalu openminded. (muzik/drama/filem)
Bile hiburan tak dikawal, tak hairan lah "bala petaka" datang silih berganti.

Malaysia pon ade gak yang tak elok, tapi tak la seteruk indon. Masih dalam kawalan.
Kalau soal kualiti muzik, yes indon memang ramai komposer yang hebat berbanding malaysia.
Dan tak dapat dinafikan kehebatan indon menghasilkan video clip yang cung!

Originally posted by egp at 24-7-2007 01:22 PM
hadapi dengan senyuman.....

senyuman...apaan EGP kamu juga orang indonesia khan?
swear....banyak orang indo yang geram dengan perkataan orang malaysia di thread ini
thread ini ada juga di webgaul .tau sendiri khan orang indo kalo ngomong kasar...bisa sakit hati kalo orang m'sia kalo mereka baca threadnya di webgaul.

[ Last edited by  nichol at 30-7-2007 06:50 PM ]

Follow Us
mmg pun...

TERKADANG ORANG MALAYSIA SUKA MENUTUP MATA JIKA SUDAH MEMBAHAS SOAL - SOAL SEPERTI INI . MUNGKIN MEREKA AGAK OVER CONFIDENCE MELIHAT MEREKA LEBIH MAJU "SEDIKIT" DIBANDING INDONESIA JIKA DI LIHAT DARI SEGI EKONOMI .......

TAPI KALO MAU JUJUR .... BANGSA MALAYSIA ADALAH BANGSA YANG PALING TERTINGGAL DI DUNIA ... MASA PENGGUNA INETRNET AJA .... PAKE DI AWASI NEGARA ....

egp This user has been deleted
Originally posted by nichol at 30-7-2007 06:49 PM

senyuman...apaan EGP kamu juga orang indonesia khan?
swear....banyak orang indo yang geram dengan perkataan orang malaysia di thread ini
thread ini ada juga di webgaul .tau sendiri khan ...
ckiki..  udah masuk web gaul yapz? gw indo banget donk, ga liat apa nih gw pake baju timnas yang ada logo garudanya? klo buat gw sih ya mending ngga usah diladenin, cuekin aja,..yang penting mah kita terus, terus, terus dan terus berkarya...hasilkan terus musik yang berkualitas..ngapain kita buang2 energy ngurus yang bginian.. smoga seniman2 kita makin berjaya ya di masa yang akan datang..

[ Last edited by  egp at 1-8-2007 01:39 PM ]

ehmm...borak je la kat webgaul tu..

kau tengok lah webgaul tu ada orang malaysia promoin si dayang nurfaizah
the result is dayang jadi bahan tertawaan orang indo

Originally posted by initrah at 19-7-2007 01:34 PM
maju dari segi muzik aje buat aper....yang penting rakyat kita tak merempat kat negara org...

yah walaupun INDONESIA tidak punya menara kembar dan sirkuit sepang yang di gah gahkan oleh masyarakat malay tuh, tapi
setidaknya ada yang kami banggakan. setidaknya industri muzik kami telah jadi tuan di negerinya sendiri.
sehingga tak perlulah radio radio di negara kami berlumba lumba untuk membuat CARTA MALAYSIA燘OLEH!

indofood This user has been deleted
MEREMPAT itu apa?? maaf saya org indo jd tdk mengerti ..peace

ye ker muzik indon lebih mantap dr Malaysia?
aku nak tanya...
firstly, slank tu rock kan? so skrg zaman ape? rock ker hip hop ke, RnB ke..ape2 jelah..
stau akulah, muzik rock popular kat mesia lebih 10 thn dulu..masa zaman blackrose, lefthanded dll... so apsal dia kata muzik dia maju?
aku tak rasa macam tu.. tu kes syok sendiri... patutlah kalau pegi jakarta, org yg minta sedekah pun banyak nyanyi lagu Mesia..

second, aku rasa pemuzik indo cth mcm melly banyak menciplak.. ini aku punya pendapat.. kalau salah maaf.. sbbnya aku rasa banyak lagu yg dia dn pengkarya2 di sana meniru hasil dari luar negara especially dr Jepun, Korea dll..dgr jelah lagu I fallin In love with you..(kalau tak silap, silap harap maafkan) itu soundtrack drama Full House...bahkan bukan sahaja lagu mlah filem pun bkn base idea dorang...  

maafkan saya kalau silap

izza dude : wake up man ......

jangan la ko tido ...... bangun ... eh bangun ..... slank mau di samakan dengan siapa  ? serach or iklim or sampah ....

buat pengemar musik m'sia ... musik anda nggak akan maju jika anda - anda masih berjiwa kerdil, terbelakang , katro (pake istilah tukul ....), ndeso .

maaf sekali lagi maaf , kalo anda bicara musik malaysia .... orang indonesia cuma bisa sebut 3 nama : shelia majid, siti nurhaliza, dan raihan ...... itu saja nggak lebih ...

jadi kalo mau di bilang tertinggal ..... musik m'sia sudah tertinggal 100 tahun , yah bener 100 tahun ....

hahahahahahahahahahahahahahaha

indofood This user has been deleted
melly menjiplak?????
siti nurhaliza saja minta lagu ke melly....., kalo siti tau melly menjiplak, apakah siti malu untuk menyanyikan lagu2 ciptaan melly?? jawabanya TIDAK... justru beliau memuji melly

Orang kritik tu terima sajalah. Kalau nak kira pun memang betul muzik Indonesia labih bagus, lebih menepati halwa telinga masa kini sebab tu mereka popular kat sini. Masalahnya orang Malaysia ni:-

1) Kuat melenting (kena kritik sikit mula la nak bersilat pastu cakap pasal benda yang tak relevan macam ekonomi, pasal masalah imigran--I thought we were talking about music?)

2) Banyak alasan.

Kennapa lah kritikan tak boleh diterima menjadi satu cabaran untuk mempertingkatkan keupayaan diri? Semuanya kita nak negatif sampai kita sebut soal ekonomi. Let's say we have 240 million people in this country, agak-agak cukup tak resources nak tampung? Akan jadi seperti Indonesia juga kah? Kalau macam ni sikap kita mendabik dada, tak hairanlah kalau tak lama lagi bala akan datang ke negara kita juga. It's just a matter of time, baby.

Oh yeah, and I'm a Malaysian. A pure-bred Malaysian, but I'm gonna have to agree to the Indonesians and Slank on this. Roslan Aziz? Lagu dia sedap ker? Eww.

[ Last edited by  Santeira at 2-8-2007 02:27 PM ]

Originally posted by Santeira at 2-8-2007 02:08 PM
Orang kritik tu terima sajalah. Kalau nak kira pun memang betul muzik Indonesia labih bagus, lebih menepati halwa telinga masa kini sebab tu mereka popular kat sini. Masalahnya orang Malaysia ni: ...

setuju dengan pendapat mu ni..  kita orang malaysia kena terima kenyataan, memang betul pun bangsa malaysia adalah bangsa yg duduk di negara membangun tapi malangnya bangsa yg paling kolot dari banyak segi termasuk soal kreativiti.

kalau nak tembak bab ekonomi pun, orang kaya indonesia jumlahnya lebih ramai drp penduduk malaysia sendiri, manakala orang kita hanya sibuk habiskan masa menjaga aurat orang, kira dosa pahala orang dan betenggek di forum cari, termasuk aku.

buat : Santeira and ahtentuya , saya yakin kalo makin banyak orang m'sia macam anda - anda ini , malaysia akan tambah maju ....