CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cTcTuCnaCni

suami ku ada kekasih gelap seorang lelaki !

kalau hubby dah mengaku ada kekasih gelap yang sejenis... aku..
akan LEGA sikit sbb dia tak aniaya pompuan lain BUT... first thing aku akan korek ialah sejarah hubungan diorang (ie. sampai hubungan kelamin ke.. multiple partners ke??)
sbb its to do with my life and death and my children's too..
DAN aku buat ujian HIV 1 and 2, Hepatitis and pap smear..
kalau dia masih ada hubungan kelamin .. dengan kekasihnya.. i'll say goodbye my love.. you are too dangerous for me and our kids.....too bad..coz otherwise u would've been an angel..

Reply #19 mummyslove's post

suami saya berterus terang bahawa dia nak dua dua sekali. saya cakap sama sekali ayang tak boleh pilih dua dua sekali. ayang kena pilih sorang sahaja. dia tetap ulangi
dua dua sekali. maknanya suami saya langsung tidak boleh lupakan kekasih lelakinya.

saya tidak sanggup kata dengan suami untuk ceraikan saya kalau dia tetap memilih lelaki itu.

saya menangis sepuas puasnya. apabila selesai menangis, baru saya dapat meluahkan di sini.

Reply #20 kismis's post

dia seorang suami yang sangat baik , taat pada ibu bapa & agama. kerjaya yang kukuh serta tak pernah curang dengan perempuan lain. tetapi kini hanya satu permasalahan yang tidak terduga akal berlaku ke atas saya. saya menangisi setiap masa & apabila rasa lega baru saya dpt meluahkannya.

saya cukup risau jikalau hubungan mereka lebih daripada yang dijangka.

Reply #21 annaKarenina's post

anna , saya cuba utk korek sejarah hubungan mereka tapi mampu kah saya mendengar  dengan hati yang tabah kelak ? saya takut anna. takut sangat.

Originally posted by cTcTuCnaCni at 11-12-2007 12:08 AM
dia seorang suami yang sangat baik , taat pada ibu bapa & agama. kerjaya yang kukuh serta tak pernah curang dengan perempuan lain. tetapi kini hanya satu permasalahan yang tidak terduga akal berl ...

you x jawablah soalan yg saya kasi tu... about cemana u terserempakd orang bercumbu tu..

susah ahti saya baca bila u keep on repeating he is a good husband, anak yg baik, taat agama.. obviously u sayang dia sangat sangat, sampai dia dah mengaku macam ni pun u still defend dia bebetul.. he is so lucky to have u as his wife, but u, on the other hand, ntahlah tak tau i nak cakap... kalau laki curang with a woman, itu common scenario.. at least we can compare apple to apple.. apa salah kita , apa kurangnya kita, nak buat apa pun better than the other woman, tapi ur case ni susah.. u nak compare apa kurang u banding lelaki tu...  cemana pulak.. simpati dengan u sangat... tapi i think u could not think straight lagilah sekarang.. u tgh shock yg amat sangat dan sedih.. and keep on feeding urself yg ur husband a good husband.. ur husband a good husband.. ye mungkin he is a good husband, in every other aspect, tapi the major part, dia tak leh fulfil.. cemano.. kot suka kat pompuan, boleh u pinangkan.. kalau dgn lelaki.. u nak sama-sama tanggung dosa ke...
being a good husband, yes may be lah.. tapi taat agama tu dah kena pangkah satu sebab suka dan bercumbu sesama jenis.. dilaknat Allah tu...
jgn kata saya nak porak poranda kan ur marriage... i just want you to think straight and be firm on what ur husband need to do.. kita ni pompuan taat pada suami selagi suami tak suruh/suamis endiri tak baut benda salah di sisi agama.. husband u tu.. tak leh lah nak dua-dua sekali... that thing u have to stress, kasi akta dua.. u have to be firm, jgn dok nangis2 dan repeat he is a good husband, why you, why this... kay.. take a minute, and think...

easier said than done but, cubalah kay... doa byk2.. Simpatilah dgn u.. Naudzubillah...

honestly dia bukanlah lelaki yg baik
sorry to say this walaupon u sayang dia n he is your husband tp dia bukan seorang lelaki yg baik... berlaku baik pd parents tu tanggungjawab dia..
tp menganiaya seorang wanita utk sembunyikan hubungan dia tu dah kira tak baik. perkahwinan u dan dia nie seolah2 nak tunjuk dia normal infront of his family.

klau bercumbu dgn lelaki lain pun bukan gay... tu tak tau la nak dikata apa..
obviously dia adalah bisexual and he enjoys both worlds.; you n bf dia..

jd la strong sikit dek... jgn terlalu tekankan dia terlalu baik..
klau dia baik dr awal2 u kenal dia, dia bgtau kat u yg dia tu prefer lelaki n pompuan. so kat sana u bleh buat pilihan whether you nak stay ngan dia atau cabut.
tp u dah terperangkap dlm marriage nie..only after u nampak dia romen org tu baru you tau yg u kena tipu...   bukan bf dia punya salah kat sini but YOUR HUSBAND!

Follow Us
Originally posted by cTcTuCnaCni at 11-12-2007 12:10 AM
anna , saya cuba utk korek sejarah hubungan mereka tapi mampu kah saya mendengar  dengan hati yang tabah kelak ? saya takut anna. takut sangat.

i'm sure you mesti mampu... you tak curious nak tahu ke??  kalau partner dia HIV camno?? nak tunggu lagi?? Dalam bab2 hidup/mati ni ...takut ke tidak .. mesti berani pastikan....buat masa ni yang penting ialah your own life and your kids.. I'm sure kalau hubby you jenis yang ada basic agama.. surely dia tak nak you dapat HIV kan..dan tak susah nak korek ..(bukan you korek nak menyibuk ...)

Reply #25 kismis's post

pagi kismis.
maafkan saya terlepas pandang soalan. saya tertekan.

saya terserempak sewaktu balik dari kerja. berdekatan dengan rumah kami ada satu kawasan yang lapang & terdapat satu pondok rehat. saya tengok ada kereta suami & kereta lain singgah di tepi jalan dan saya curious lalu cuba mengintip ( saya park di simpang yang lain supaya tak kantoi) . saya tengok kat pondok rehat ada suami saya dan seorang lelaki, duduk rapat, tapi tak mengadap ke arah saya. lama saya perati apa benda yang dibincangkan, lama kelamaan saya tengok kepala kawannya singgah atas bahu suami aku. tak lama lepas tu, saya tengok dengan mata sendiri bagaimana suami sendiri mengucup muka lelaki itu. bila mereka nak beredar, baru saya nampak bahawa lelaki tu saya kenal & bukan orang malah sahabat baik dia.

hati mana tak tersentak. saya berlari ke arah kereta dan berharap mereka tak nampak saya. masa tu saya dah menangis nangis tak menyangka.

balik sampai ke rumah. saya terus dakap ayang dan kata 'saya nampak. saya nampak' dgn tangisan yang amat. ayang peluk saya dengan erat dan mintak saya bersabar.

Reply #26 eva's post

terima kasih eva atas komen.

Reply #21 annaKarenina's post

KO LEGA KALO LAKI DIE ADE HUBUNGAN SEJENIS???? DENGAN ALASAN DIE X MELUKAKAN PPUAN LAIN???

TERKEZUT GAK AKU NGAN STATEMENT KO NIH

YG BINI TU SAPE LAK????

bisexual ke ape mamat tu?

teringat pulak cita les 3 p'tit cochons..

Reply #27 annaKarenina's post

terima kasih anna.

saya dah buat keputusan di hadapan suami bahawa dia perlu meninggalkan saya kalau dia tak boleh nak lupakan kekasih dia.

Reply #34 cTcTuCnaCni's post

CEPAT TOL KO WAT KEPUTUSAN YER

TD CKP SAYANG LA APE LA

TAK LEH LA

Reply #28 cTcTuCnaCni's post

sedeynye ceta nko..
hmm..nko doa bnyk2...supaya tuhan bukakan pintu hati dia...

aku empati sungguh dengan ko. kita selalu ingat kitalah orang yang paling malang dalam dunia kerana diuji tuhan dengan ujian yang amat berat..

tapi kita selalu lupa ujian yang tuhan turunkan itu adalah mengikut kemampuan hambaNya. selain dari untuk meningkatkan iman dan memberi ganjaran kepada yang sabar..

aku yakin ko mampu menghadapi ujian ini dengan sabar,.. doa aku, moga Allah beri kita kekuatan dan kesabaran yang jitu menghadapi ujianNya ini...

Rate

1

nauzubillahiminzalik

terkedu japp...

Originally posted by me_xy82 at 11-12-2007 12:23 PM
CEPAT TOL KO WAT KEPUTUSAN YER

TD CKP SAYANG LA APE LA

TAK LEH LA

a ah...cepatnye??