CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hantu_chot

24/09/2010_22:30 ..::aku putus cinta::..

Innallilahiwainailaihirojiun...
Al Fatihah untuk abah chot.

Bertabah lar chot, aku yakin ko seorang yang kuat dan tabah.

Innalillah..
dari Dia kita datang, dari Dia kita kembali.

tabah chot. aku turut sedih atas kehilangan kau.

30/11/2010

pegawai hosp yg bertugas dtg utk membawa abah pergi.abah bertuah sbb ada tiga anak lelaki yg gagah mengangkat abah dgn mudah utk berpindah katil.di luar hosp, kami tunggu van jenazah.aku,ude dan mak menaiki van dgn abah.aku duduk ditengah, supaya aku boleh pegang badan abah,sambil membaca yasin.aku baca byk2 kali sampai ke rumah kami.ke rumah yg abah buat utk kami.saudara mara terdekat sudah berada berkumpul dan tlh menyediakan ruang utk abah.katil yg abah beli baru minggu lepas utk abah, akhirnya diletakkan ditengah2 rumah.abah ckp

abah : nak beli katil baru,sbb katil lama dah tak mampu menampung berat badan ni lagi.
kedai : byk pilihan kat sini
abah : <skali je abah tunjuk,tak perlu pusing2 memilih,yg disisinya menjadi pilihan abah> yang ni.
kedai : ok kami hantar kerumah
abah : nak mintak kad perniagaan kedai awak ni.
kedai : ye ye sila.nanti bleh beli lagi disini
abah : haah, anak pompuan sorang saya nak kawin nanti
abah : saya nak belikan set katil kawin utk dia.
kedai : elok sgt lah.saya boleh bagi diskaun
abah : iye

mcm ni lah perbualan abah pegi ke kedai perabot minggu lepas dgn mak.anak2 abah angkat abah baring kat katil abah.aku selimutkan abah kemas2.aku lindungkan kepala abah dgn tudung putih yg aku pakai.aku kemas2kan katil disisi abah.aku mandi,berwuduk, solat dan duduk semula disisi abah.membaca yasin byk2 kali sehingga hari siang.bila hari dah terang,ramai kawan2 abah dari setiap tempat yg pernah kita hidup bersama dtg menjenguk abah di katil baru abah ni.sampai waktu along bawak balik 'kain baru' utk abah.kami adik beradik dan jemaah tolong siapkan 'pakaian' baru tuk abah sebelah katil abah je ni.lepas tu.along,angah ude mandikan abah bersih2, aku tunggu abah diluar kamar mandi abah.lepas tu kami pakaikan abah pakaian baru yg bersih,kami siapkan abah dgn wangi mawar.supaya abah wangi.kemudian kami semayangkan abah kat rumah abah ni jugak.along anak abah yg sulung imamkan abah dgn jemaah lain.penuh rumah kita ni dgn jemaah yg solatkan abah.apabila abah keluar dari rumah ini, along membuat pengumuman mewakili abah.kami sedekahkan al-fatihah dan bergerak menuju 'rumah' baru abah.aku start keta ikut abah skali.mak tinggal kat umah.kerana teramat sedih melihat abah pergi.

sampai kawasan rumah baru abah.aku melihat A berada didlm rumah abah yang sudah siap terbina.aku tak sangka A sudi datang.[terima kasih A kerana sudi membuat rumah terakhir buat abah sayang aku].kemudian tiga anak lelaki abah yg gagah ini menurunkan abah dgn penuh berhati2 dan kasih syg.meletakkan abah dgn selesa dgn bantal2 dari kejadian kita sendiri.aku melihat wajah abah dari atas rumah abah.setelah anak2 abah naik.kami merenung sekejap.tak sanggup rasanya melihat abah di dlm tinggal keseorangan disitu.setelah 'pintu' rumah abah tertutup sedikit demi sedikit.air mata aku deras laju mengalir.anak2 abah dan A mengemas2kan rumah abah.kami duduk sebaris mengadap rumah abah.setelah semuanya berangkat pulang.tinggal aku keseorangan disisi rumah abah.aku tak henti2 menghadiahkan abah bacaan suci Al-Quran.aku nak abah dpt byk doa2 aku, supaya rumah abah terang mlm ni.sekian lama aku disitu.along dtg membawa aku pulang.aku meronta2 tak nak tinggalkan abah

alg : jom kita balik.kita balik mandi,solat,kita hadiahkan lagi byk kat rumah, ramai2 lebih afdal.jom balik dik
aku : nanti kejap.tak habis lagi.
alg : kita buat kat rumah
aku : org tak nak,kalo kita keluar dari kawasan ini, nanti 'ada' yg dtg pada abah
alg : takpe, itu dah tanggunggjawab.jasad abah je kat dlm tue.semangat abah ada kat anak2 abah lagi
aku : nanti kejap.nanti kejap.tak habis lagi.<aku masih setia menadah tangan yg terketar2 dan basah dek air mata>
alg : ok.selesai satu yasin kita balik ok
aku : ok.
alg & aku : baca sehingga selesai

akhirnya kami melangkah balik.lutut aku lemah dan terhempas ke atas jalan tar kawasan tersebut.lutut aku luka.dari tempat kereta A berlari mendapatkan aku.mrk memimpin aku sehingga dlm kereta.

A : bersabar byk2.tak baik buat abah mcm ni.abah tgh tgk kita tue.mesti dia tgh nangis jugak dgn anak dara dia sorang ni mcm ni
<dgn senyuman manis A, dia bersikap jujur menenangkan aku>
alg : kita balik ye.kita doa byk2 kat rumah.ramai2 dgn jemaah, lagi afdal.baru abah boleh senang kat sini.ok
aku : ok

tak sedar bila aku sampai rumah.dan tak sedar bila A pergi.aku tak sempat nak mengucapkan terima kasih yg tak terhingga pada A.basah lenjun baju A membantu kami tadi.

01/12/2010

selepas subuh, pagi2 lagi aku ajak along tgk rumah abah kejap.bawak mak skali, sbb mak takde semalam.lama disitu seblm kami gerak pulang.seminggu kami mengadakan tahlil.berdoa hari2 utk abah.supaya abah tenang di sana.

nanti, tiap2 kali  D*** balik kg.D*** akan lawat abah kat sana ye.

Reply 385# hantu_chot

Byk2 sabar ye chot

chot, takziah...

bertabah lah chot

Follow Us
Reply  hantu_chot
Byk2 sabar ye chot
aladin Post at 6-12-2010 13:31

insyaAllah aku kena kuat utk mak aku.mak aku cerita.sblm abah nak bergerak keluar ke hospital kampung.abah aku ckp

abah : mah aku mintak ampun, mintak maaf kat kamu.aku byk dah byk menyusahkan kamu dan anak2
mak : jgn ckp mcm ni.mah pun mintak ampun dan maaf dari abah.mak maafkan abah dunia akhirat.
abah : ina aku byk menyusahkan ko ina.aku mintak maaf ye ina.
kak ina : ish takpelah ayahcik.ina tak kisah pun dgn ayahcik.

bwk bersbar chot.. bergenang ayor mate neh.. sbar lah Allah amat saygkan abah chot.. sabar ye..

bwk bersbar chot.. bergenang ayor mate neh.. sbar lah Allah amat saygkan abah chot.. sabar ye..
genchi Post at 6-12-2010 13:38

insyaAllah... RABBIGH FIRLI WALI-WALIDAYYA, WARHAMHUMA KAMA RABBAYANI SAGHIRAA

sori tanye kit.. camne dgn DIA?

n bagusnye A .. dtg n tlong tuk kebumikan abh chot.. dia sekampung ekk.. tu yg dia taw tu

sori tanye kit.. camne dgn DIA?

n bagusnye A .. dtg n tlong tuk kebumikan abh chot.. dia sekampu ...
genchi Post at 6-12-2010 13:46

A bukan berasal dari kampung tue.dia tinggal di bandar yg berhampiran dgn kawasan hospital besar.dia tahu mungkin sbb aku mark all phone book aku and send tentang berita abah.sama jugak dgn si Dia.kul 9.00 pagi si Dia ucap takziah pada aku sekeluarga.dan dia tak dpt hadir.kerana tak mahir jalan ke rumah aku.sbb si dia buta jalan.

A bukan berasal dari kampung tue.dia tinggal di bandar yg berhampiran dgn kawasan hospital besar ...
hantu_chot Post at 6-12-2010 14:17

owhhh yeke?? gitu citernya..
emmm takkan tak cube langsung tuk hadir?? susah benau ke umah chot neh huhuh..
takpelahh.. yg pntg tuk diri chot bertbh lah ek.. time neh la kita leh nmpk sapa dismpg tika kita susah n bersedih...

skit komen dari gen. kalo seseorang yg gen amek berat tentangnye.. psti gen akan cuba tuk cari jln bersama dia walopong gen tak mampu.. tapi gen yakin psti leh berusaha... sbb owang tua2 dah kata dimana ade usaha disitu ada jln..

Post Last Edit by hantu_chot at 6-12-2010 16:31

05/12/2010

aku terpaksa pulang awal kerana.kak ipar aku bekerja ptg tersebut.si dia dtg jemput aku.nak ajak aku keluar.kami singgah ke rumah si dia, aku menunggu di dlm keta beliau,menunggu beliau bersiap,kerana kami nak keluar makan terus selepas ini.aku baru teringat, mak ada kirim nasik utk aku.aku nak bukak bonet belakang.teraba2 akan padel utk membuka bonet.skali aku terpegang hp.handphone?[knp ada hp kat sini?hp sapa ni?aku tgk mcm kenal je hp ni.dia kata hp ni dia dah jual lama dah.aku rasa dah lama giler kot.ish mcm tak percaya dia tipu aku lagi].aku amik dah bukak baca msg2 dia.rupanya dia masih lagi berhubung dgn si bini org tersebut.OMG, knp dia buat aku mcm ni.dulu dia dah berjanji utk tidak mengulang semula kejadian ini.dan aku baca dan taip yg mana termampu disini.

pah : Assalammualaikum bang
abg : <no reply>
pah : Askum bang.sombong nyer
abg : Waalaikummussalam.takde lah sombong, biasa jer.
pah : abg dah sarapan.knp ada org lain ganti abg hari ni
abg : pagi tadi dtg lambat sikit.ini mmg ada dtg tadi.tapi pah takde tadi
pah : abg dah sarapan
abg : abg dah sarapan dah.pah dah sarap?
pah : dah sarapan dah.abg kat mana tu?
abg : abg ada hal sikit ni.nanti lah kita sembang

ini antara yg terbaru iaitu 4/11/2010

kemudian ada byk miscall dari pah.tapi si dia silent kan hp dan menyorokkan Hp Rahsianya di bawah tempat letak kaki beliau.aku rasa sedih.tapi kesedihan ini tidak dpt menandingi kehilangan abah yg terlalu aku cintai.aku kuatkan semangat.dan aku berpura2 tenang.sambil meletakkan hp tersebut di dlm beg aku.kemudian beliau turun.kami pegi makan seperti biasa.dikedai kegemarannya.sesudah itu.aku menceritakan segala2nya.dia mendengarnya dgn tekun.<dan terpancar dlm mata si dia genangan air mata>.kemudian dia dpt merasakan aku teramat sedih.dan beliau mengajak aku berjalan2 mencari angin ketenangan.aku mengajaknya ke pantai.krn aku ingin meluahkan segala2nya.singgah di shell.aku solat sebentar bersama beliau.dan seterusnya dlm keta.

syg : abg masih lagi sayangkan pah
abg : knp ckp mcm ni
syg : syg dah tahu segala2nya
abg : tahu apa?
syg : hp tu syg dah baca semuanya.
abg : takde lah
syg : takde apa
abg : kawan je
syg : knp perlu sorok hp tu
abg : abg tak nak syg check hp tu
syg : kalo syg check jadi apa
abg : abg tak nak salah anggap
syg : dgn hp sorok ni abg nak syg anggap mcm mana skarang ni
abg : <senyap seribu bahasa>

sampai dipantai.aku lepak, tenangkan fikiran aku selapang lapangnya.seluas laut dihadapan aku ni.akhirnya aku dpt kekuatan.aku berdoa utk abah sambil merenung lautan luas terbentang.si dia melihat aku dari jauh.aku tahu dia tak keruan kerana kesalahan beliau.akhirnya dia menghampiri aku.ok.aku harus nekad.utk hidup dan masa depan aku.

syg : ok.. skarang ni kita sembang serius sikit dan santailah.jgn tegang sgt
abg : apa dia
syg : mcm ni aku dah nekad dgn apa yg aku pikir skarang ni.
abg : knp ckp mcm ni
syg : memandangkan peluang yg ada ni pun ko tak hargai,jadi aku nekad kita patut akhiri perhubungan ini dgn baik skali
abg : <diam-mendengar>
syg : betul apa yg ko ckp sblm ni.kita sebaiknya menjadi kawan yg baik.kalo aku perlukan ko aku akan mintak bantuan ko.dan kalo ko perlukan bantuan aku tolong ko sebagai kawan aku yg baik
syg : aku pun tak sangka, dgn apa yg terjadi pada suatu ketika dahulu,ketika di airport ko ckp, ko nak berubah.dan ko kata manusia biasa melakukan kesilapan dan ko di antara mrk.jadi aku terima itu semua, mungkin kerana ko tak sedar apa yg ko lakukan.tapi kali ini aku rasa ko dah cukup sedar dan masak dgn apa2 akibat setiap tindakan yg ko sedang lakukan ini.
syg : jadi ada baiknya aku lepaskan ko.sbb aku tak nak ko jadi tersorok2 mcm ni.hanya kerana nak meneruskan perhubungan ko dgn pah.aku terasa diri aku ni sbg pengongkong idup ko.aku tak suka melihat kebebasan ko tersekat hanya kerana aku.dan aku nasihatkan ko.kalo ko tak boleh terima aku, takpe,ko boleh terus bersama pah.dan sebaik2nya ko setia pada pah seorg.
syg : aku kesian tgk ko mcm ni.tersorok sana.tersorok sini.so ada baiknya ko fokus pada yg satu.dan itu lebih menyenangkan ko.
abg : abg dgn dia kawan jer.ada sebabnya abg buat mcm tue
syg : iye.aku terima persahabatan korang.tapi aku tak boleh terima org membelakangkan aku mcm ni.aku tak pernah melarang ko nak berkawan dgn sapa pun.tak pernah aku marah2 ko kalo ko bertegur sapa dgn kawan2 kerja ko pun.bukan aku tak kenal diaorg.tapi knp perlu sehingga tahap ini? menyembunyikan sesuatu yg ko tahu salahnya.kalo ko tahu?knp ko buat.jadi bagi
merungkai permasalahan ko ni,ada baiknya aku permudahkan cara ko utk lebih serius dgn pah.mungkin ini salah satu keburukan aku, dimana aku ni tamak berkongsi kasih syg ko hanya utk aku shj.dan mmg menjadi kelebihan si pah dpt berkongsi kasih laki dgn ramai pompuan lagi.aku tak mampu nak jadi mcm pah,pah sendiri pun bini nombor dua, dan dlm dia menjadi bini org lagi pun dia dah boleh mencari kasih sayang dari ko lagi.aku rasa ko pun dah takde masalah dgn dia kot.sbb dia setia menagih cinta ko.
abg : pah dah bercerai
syg : itu lagi cantik.senang cite ko kawin je dgn pah.janda dia dah tentu kompom jandanya.
abg : pah tau abg ada syg
syg : dan dia tahu dia jugak boleh dptkan ko lagi
abg : abg tak boleh terima dia lah.abg syg sayang sorang jer
syg : mula2 mmg ko tak boleh terima dia.lama2 nanti ko mesti boleh punya.lagipun aku dah byk kali dgr cite pasal pah ni.org ckp dia ni boleh tahan mantapnya.disbbkan cerita org, aku malas lah nak kaji betul ke tidak kan.itu dia punya pasal lah.
abg : baru2 ni je dia contact balik.sbb dia bengang dgn abg.dia bengang abg layan syg.sbb abg slalu cite pasal syg kat dia.dia cemburu.
syg : iye ke.kesian kat dia.knp dia bercerai pulak
abg : ntah tak tau
syg : tak kan ko tak tau kot.dia kan kawa ko
abg : abg baik dgn dia sbb ayah dia baru meninggal bulan puasa yg lepas ni.tahun ni gak.sbb tu abg amik tahu hal dia.
syg : innalillah.. kesian pah.tapi pah bernasib baik.dia kehilangan ayah dia tapi dia ada ko.tapi aku kehilangan abah aku, aku kehilangan ko sama
abg : apa syg ckp ni
syg : sbb aku mengumpul kekuatan utk bercakap dgn ko mcm ni.aku baru je kehilangan org yg teramat aku syg.setakat kehilangan org mcm ko ni.aku tak rasa ralat sgt.kesediahan aku ini lebih kpd mengingati abah.tapi tidak lagi pada ko.
abg : syg dah tak sayang abang lagi.
syg : aku tahu, ko mesti bagi soalan mcm ni lagi.soalan perangkap bagi aku.sbb ko mmg tahu aku sayang ko.tapi kali ni ko dgr betul2 dgn apa yg aku nak ckp ni.
syg : AKU MINTAK MAAF BYK2 DARI HUJUNG RAMBUT HINGGA HUJUNG KAKI.AKU DAH TAK BOLEH MENYAYANGI LAGI SEPERTI DULU.KERANA KASIH SAYANG AKU TELAH HABIS DIKHIANATI KO SENDIRI.DAN AKU MAAFKAN KO DAN PAH DUNIA AKHIRAT.MUNGKIN INI YG TERBAIK UTK KITA BERTIGA.AKU DOAKAN KO DAN PAH BAHAGIA.DAN AKU, AKU AKAN BINA SEMULA HIDUP BARU AKU.AKU KENA KUAT UTK MAK AKU.
abg : <air mata bergenang-mata merah>
syg : aku harap ko paham knp aku terpaksa buat mcm ni.lagipun ko tahu apa sbbnya kan.
abg : syg serius ke ni
syg : aku serius lah ni.ko tak nampak muka aku serius ni<aku tersengih menunjukkan keseriusan aku tu>
abg : abg takde pape pun dgn dia
syg : takpelah, lepas ni ko couple lah dgn dia.nanti ada lah pape nanti
abg : main2 ye
syg : eh aku serius ni.penat aku bebel dari tadi.
abg : knp ckp aku ko aku ko aku ko ni
syg : aku nak mengumpul kekuatan aku, supaya aku tak rasa sedih sgt bila aku bahasakan diri aku mcm ni.
syg : kalo aku ckp syg abg mcm sblm ni.aku tak nak cair2 lagi dgn ko.aku tak nak buang masa depan aku mcm ni lagi.byk lagi perkara lain aku nak pikir.mak aku kat kg tu sorang2 ko tau tak.
syg : lagi pun keluarga aku terlalu mengharap pada ko supaya menjadi org baru dlm rumah aku tu nanti
syg : jadi aku tak nak, mrk lebih kecewa lagi selepas ini.pasal hal ko, takde masalah aku boleh terangkan segala2nya.ko jgn risau aku ckp perkara yg benar2 belaka.tiada yg tak benar,melainkan yg benar2 sahaja.hehehehe<aku nak cerikan muka aku walaupun aku sedih>
abg : <air mata tertitis kecil di hujung mata dan aku sempat melihat sblm dia mengelapnya>
syg : <aku bangun>ok jom aku belanja ko buat kali terakhir.ko nak makan apa aku belanja ko
abg : tak nak
syg : <aku tarik dia>eleh sombong lah ko ni.ko kalo pah belanja,ko laju je ye..
abg : <dia keja aku dan piat telinga aku>
syg : dah dah dah..jom aku belanja ko t'shirt hijau ni.ko suka hijau kan.nanti kalo ko pakai ingat2lah aku.
abg : apa ni
syg : amik je lah

Post Last Edit by hantu_chot at 6-12-2010 17:53

lepas tu aku gi cari air minum jap.kemudian aku mengajak dia asar  di surau sekitar pantai tersebut.siap solat, aku mengajak beliau ke masjid berhampiran utk maghrib berjemaah dgn ahli2 masjid sekitar itu.selasai maghrib.

syg : jom aku belanja ko makan.ko nak makan apa?ckp je.. aku belanja semua.kat ujung tu ada sate.nak
abg : diam shj.<aku tarik je dia pegi tempat2 tue>
syg : lepas ni kita isyak kat masjid tu lagi ye.kita jemaah lagi.lepas hajat aku nak solat lima waktu lengkap dgn ko
abg : <sedih>
syg : oit.apa slow sgt ni.makan lah cepat.
abg : takde selera lah nak makan
syg : eleh ko kalo makan dgn pah, aku lalu kat depan pun ko tak nampak
abg : mana ada <dia cubit aku>

selesai isyak berjemaah.kami terus keluar dari kawasan pantai tersebut.bagi menghabiskan masa terakhir kami.aku terus nak bawak dia berjalan2.utk memori terakhir.

syg : jom nak aku belanja ko tgk wayang.apa je cite yg ada kita belasah je.nak?
abg : apa semua ni
syg : ini kenangan aku dgn ko.ko ingat lah nanti.kalo ko tak nak ingat.ko kawin lah cepat2 dgn pah tue.lupa lah ko kat aku nanti
abg : abg tak nak kat dia syg.abg tak boleh lupakan syg.pah pun tau abg tak boleh lupakan syg.sbb tu dia  jeles.abg anggap dia sbg kawan jer.
syg : dah dah lah tue.itu semua dah terlambat.ko patut pikir buruk baiknya buat sesuatu perkara tue.bila dah jadi mcm ni, ko nak jelaskan apa pun tak guna.sbb ini peluang akhir ko yg ko sendiri janji dulu kat aku.ko lupa ke?.bukan nya ko baru pertama kali buat mcm ni.so apa yg ko nak sedih2 mcm ni.ko teruskan lah idup baru ko lepas ni.
syg : setakat org mcm ko ni.ko jgn risau lah, ko dah ada rupa, ekonomi dah kukuh,gerenti ramai pompuan dok berebut nak kat.
syg : yg kompom cik pah tu dah gerenti duk tunggu ko tue.hahahaha
abg : jgn lah mcm ni
syg : sudah lah.kita nak tgk cite apa ni?

sampai wayang.aku tgk ada cite ngangkung.belasah je lah.tayangan kul 11.00.nasib ada baju sejuk.tapi aku tak boleh fokus tgk cite tue.kepala aku duk terpikir pasal abah.bila melihat babak yg melibatkan babak ayah[sam].menitis air mata aku.tapi aku cover2 jugak.si dia tak sedar pun, apa yg aku rasa waktu tue.habis tayangan dia hantar aku balik.sama je di rumah aku

abg : syg mana hp tu
syg : jap aku amik.ada dlm beg
<aku check hp tue.masih ada miscall 5 kali dari pah.dan msg dari pah."abg gi mana ni?knp pah call tak angkat?apa salah pah.knp abg mcm ni,pah ada hal mustahak nak ckp dgn abg,esok kita jumpa ye">
syg : haa ko dgr ni aku nak baca msg pah bagi kat ko ni...."abg gi mana ni?knp pah call tak angkat?apa salah pah.knp abg mcm ni,pah ada hal mustahak nak ckp dgn abg,esok kita jumpa ye".nah amik hp ko ni
abg : <muka bermasalah>
syg : <aku amik nombor2 tipon pah semua dlm hp tue.ada tiga nombor semuanya.salah satu nombor itu adalah nombor si salah nombor?>
syg : wei.. rupanya yg ko ckp salah nombor tu nombor si pah ni? ko tipu aku lagi? ko ckp nombor budak kampung ko tu? <air mata aku menitis>
abg : <mengangukkan kepala>
syg : sampai hati ko buat aku mcm ni.korang berdua kencing aku hidup2 ye.apa salah aku dgn ko?ada ke aku buat ko mcm yg ko buat kat aku ni?ko berdua ni mmg tak berhati perut langsung.ko ingat, satu hari nanti Allah taala akan bagi apa yg aku rasa skarang ni kat ko suatu hari nanti.ko tunggu lah balasan utk ko dgn pah.
abg : abg tak nak kat dia.dia je yg cemburukan syg dgn abg.
syg : dah lah.lupakan benda dah lepas.ko balik lah.aku mintak maaf dunia akhirat dari ko
abg : abg pun mintak maaf dari syg.abg tahu, abg slalu sakitkan hati abg.abg slalu susahkan syg.abg tak pandai nak jaga hati syg.maafkan abg syg.<menangis>
syg : ok aku maafkan ko.ko balik lah dulu.berehat.esok ko nak keja.aku nak cuti esok
abg : knp nak cuti
syg : aku nak tenangkan fikiran aku dgn apa yg terjadi dgn aku minggu.aku nak rehat.
abg : abg mintak maaf.
syg : sblm tu.bagi aku reply msg pah ni pakai hp ko ye.
abg : <membenarkan>

aku-pah : salam puan sharifah.aku yg pegang hp dia dari tadi.sbb tu ko tak dpt berhubung dgn dia.maaf mengganggu perhubungan ko dgn 'dia'.sblm ni ko pernah ckp kat aku, yg ko ni kawan kerja je dgn dia ni.tapi aku tgk msg2 korang semua ni, dah lebih dari kawan kerja.jadi bagi mempermudahkan perhubungan korang berdua ni.aku relakan dia tuk ko.aku  <>lepaskan dia utk ko.sbb aku sedih dan kesian tgk dia tersorok2 nak menyembunyikan perhubungan ko dgn dia.aku tak nak dia terseksa seperti dikongkong oleh aku.jadi aku beri dia kebebasan memilih ko.aku tarik diri.aku masih sygkan dia.walaupun aku tau dia lebih sygkan ko dari aku.jadi tak salah sekiranya kita dpt berkorban utk org yg aku sayang.jadi aku harap,ko jaga lah dia baik2 utk aku.aku tak mampu berikan apa yg ko tlh beri pada dia.ko berilah dia kasih syg yg secukup2nya.sbb aku teramat sygkan dia.demi org yg aku syg aku nak dia bahagia.aku doakan ko dgn dia bahagia selama2nya.tlg jaga dia dgn baik utk aku.terima kasih byk, kerana sudi membahagiakan dia.esok ko nak jumpa dia kan?sampaikan salam kasih syg aku terakhir utk dia.bye.salam<send-4pages>

syg : nah amik ni.esok jumpa dia kim salam byk kat pah ye.ko ckp kat dia.tahniah kerna berpeluang membahagiakan ko
<air mata aku menitis,seiring aku menghulurkan hp nya kembali>
syg : ok.pegi balik.bye.Assalammualaikum
abg : sayang
syg : <aku berpaling>apa
abg : <menghulurkan tangan>maafkan abg
syg : sama lah dgn aku jugak.maafkan atas segala kekurangan aku.
abg : <cium tangan aku, dan memeluk aku erat2>
syg : <aku menolak>.dah lah tue.pegi lah balik.dah lewat dah ni.
syg : <aku terus belari naik ke tingkat atas>
syg : <30 minit kemudian, baru aku dengar bunyi kenderaannya keluar dari taman aku-kerana hening pagi>
syg : <aku menjengah dari branda-selamat tinggal sayang ku, moga ko lebih bahagia>

03.30 am... aku menangis kehibaan

chot... sbar la ekk.. mengalir air mata gen.. tak sangka camni skalik dia wat kt chot.. pdnlah dia wat tak taw je kt chot.. sbb dia ada yg len.. takpelah mash lom terliwat tuk smer neh..

papepong sedih rasanya.. sbb pk balek yg abah chot nak belikan chot set katil tuk kawen chot nnt kan?? tp impian dia tak tercapai.. bukan je tuk belikan set katil tp tuk chot sndri kawen dgn dia.. sabar la byk2.. mgkn ada hikmah yg besar disebalik smer neh..

apepong nanes la selagi ada air mata.. mgkn itu lbh buatkan chot lebih tenang.. ekk..

chot... sbar la ekk.. mengalir air mata gen.. tak sangka camni skalik dia wat kt chot.. pdnlah dia w ...
genchi Post at 6-12-2010 16:55

aku ingat lagi masa hari raya haji baru2 ni.aku tipon abah nak tanya resepi rendang daging abah aku.mmg sedap dan menjadi.selain tu ada jugak abah bertanyakan pasal dia.tapi aku ada ckp, nanti dia akan dtg.sblm family dia nak dtg, aku akan maklum awal pada abah utk persiapan.tak sangka begini akhirnya.ketentuan Ilahi tiada sapa yg tahu rahsiaNya.

aku ingat lagi masa hari raya haji baru2 ni.aku tipon abah nak tanya resepi rendang daging ...
hantu_chot Post at 6-12-2010 17:03

emm.. sabarlahh chot.. mgkn ini yg terbaik tuk chot kan?? sapa taw... kan??
Allah sgt sygkan abh chot.. biarlah dia pergi... yg pntg chot sebagai anak doakan dia stiap 5 waktu.. ekk...
itu lbh membahagiakan dia.. arap chot dpt kerja kt kampung so leh la dok dgn mak..
lagipong cinta chot dgn dia dah berakhir... sayang pluang yg diberi dia sia2kan.. mgkn ada owang len kt kg chot sndri tgh menanti kan?? sapa taw.. Dia je yg taw.. mgkn yg jauh lbh baik..

mgkn chot leh update kt tajuk umah neh.. tarikh sebenar tu... tp gen mmg suke cara chot layan dia last tu.. hehehe..

sbb gen dpt rasakan.. dia betol2 rasa terhina dgn perbuatan dia sndrik.. sedih yg dia hadapi tu betol2 lahir dari hati dia.. n chot tak nanes pong ekk bila ckp ngan dia tuh?? kalo gen ckp pong ckp gak ujan pong ujan gak ehehhehe.. bc cite chot pong gen ujan huhuh

Post Last Edit by hantu_chot at 7-12-2010 05:58

Reply 399# genchi

sambil2 kami berjalan menuju ke pawagam, aku sempat gak mengusik dia.aku menceriakn muka aku, supaya dia happy dan tak terasa perkara yg sedang berlaku ini.

syg : ko ingat tak jalan nak dtg sini.maklumlah ko kan buta jalan.dtg sini berpuluh kali pun bukan ingat pun
abg : nak dtg buat apa dah.nak pegi dgn sapa lagi <sedih>
syg : loh.. dtg dgn awek baru ko lah nanti.
syg : boleh lah korang dating2 kat kawasan yg kita slalu pegi sblm ni.
syg : kalo ko sesat ko calling2 lah aku.hahahaha
abg : apa syg ckp ni.
syg : ko tak dgr ke aku ckp apa tadi.kalo sesat nak jalan2 ke bagitau lah aku.nak pegi mana2 uptown roger2 lah aku.
abg : <diam>

selama nih aku SR jek story ko tapi kali ni aku tewas..... mengalir jugak air mata aku...

bertabah lar chot..... Allah sayang ko, sebab tu ko dipilih untuk diuji sebegini.  semoga besar hikmah yang ko dapat nanti, Insyaallah...

aku simpati betul dengan ko chot.... simpati dengan pemergian abah ko... semoga ko mendapat kekuatan & ketabahan.