CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

Alam Jin bersama Hantukiller

Close [Copy link]
JIN bukan makan ASAP atau tulang sahaja..... yang pasti bukan asap tuhh yang dia telan....

JIN pe ...
edy137 Post at 20-5-2010 22:28

thanks eddy and tt..

Salam...
Lama dah rasanya x masuk board ni, rindu pulak hehe.
reason sy buat post baru ni sebab nak share xperience sy lately.
baru aje beberapa hari yang lepas, sy mengalami gangguan halus... ~~or something like that. semuanya start pd malam selasa lepas, sy nak masuk tidur dalam pukul 12 lebih, masuk dlm bilik tidur sy, bau harum semerbak daun pandan. satu bilik bau, sy tercari- cari jugalah daun pandan dtg dr mana tapi xda pula nampak. nk kata sy atau org lain letak x ada pula sebab siang tadi xda bau macam tu. sy pun dpt agak ada benda x kena tp buat bodoh aje dulu... nak naik atas katil tu tiba- tiba cadar sy basah. sy kaget gila, dan saya dapati bau daun pandan tu dtg dr cadar basah tu. basahnya tak besar sangat, sy hairan jugalah. dtg dr mana? atap bocor ke, nak kata hujan... malam tu x hujan. sy kejutlah mak saya dan buang cadar tu, sekali lagi buat bodoh aje pastu masa nak tidur tu, belakang pula sakit bukan main. x tahan dah terus tukar bilik sebelah, dan bau wangi tu seolah ikut saya pula. belakang saya tu makin sakit dan bla saya belek kat cermin, nampak macam kesan dicakar. pendek ajer. sy terus tukar bilik lagi kali ni tidur dlm bilik parent saya. dn bau tu macam ikut kejap pastu hilang dan belakang sy sakit lagi.
           Bila sy lihat sekali lg di cermin, kesan cakaran tu makinlah panjang. malam tu macam tu berakhir aje. esok pagi bila saya pergi skul, sy xleh fokus lam kelas. masa mula2, masa sejarah tamadun islam, sy mmg x bolh duduk lam kelas. sy rasa gelisah, berdebar- debar, takut dan seram- sejuk. sy nak keluar, terus sy minta keluar dan ditemani kawan sy. kami duduk rileks kat tangga dan belakang sy tu ttp sakit (lupa nak mention, masa sy bangun nak mandi g skul, kesan cakaran tu dh hilang walaupun rasa pedih)
       Belakang sy tetap rasa pedih. sy baca ayat kursi dan kawan saya pun baca juga ayat kursi lalu gosok kt belakang sy, dia kata pertama kali dia nak sentuh belakang sy tu dia rasa lain macam. macam tgn dia terkena kejutan elektrik

saya pun makin gelisah waktu itu. makin pedih belakang sy tapi kami terus baca ayat kursi sampailah  ...
trebadoure7 Post at 22-5-2010 13:09

boleh la pm tuan tanah atau edy tu... ini memang bidang dorang..

macam gejala SAKA pon yerr jugakk... atau hanya gangguan... kalau SANTAU lain gejalanya.... wallahualam.... ini topic TT, so, biar dia yang jawabkan....

Wallahualam...

maybe saka sbb sy dengar belah ayah sy adalah benda2 begini
cuma x pahamnya apakah maksud cadar yg basah dengan bau wangi pandan tuh..

mungkin proses ijab dan kabul berlaku.....jeng..jeng..jeng..

Follow Us
mungkin proses ijab dan kabul berlaku.....jeng..jeng..jeng..
edy137 Post at 23-5-2010 17:38

apakah maknanya itu wahai edy

teringat cerekarama Perigi Kontang yg Fasha berlakon tu
ada scene dia mimpi masa nak terima saka mak dia yg dah mati tu
aku rasa ada benda menganggu la. jenis gangguan yg nak mengusik

aku tatau la masa saka nak menempek kat aku dlu aku ada mimpi tak...

tapi mmg btl kan saka tu blh kita terima time mimpi
mgkn dlm bentuk berjumpa arwah sedara mara yg dah meninggal pastu dlm mimpi tu ada mcm kita setuju nak wat sumting/amik sumting

tapi mmg btl kan saka tu blh kita terima time mimpi
mgkn dlm bentuk berjumpa arwah sedara mara yg d ...
starcity Post at 24-5-2010 09:01

ada yg mimpi.... ada yg tidak...mcm2 cara.....

wow besh nye.. lain kli klu antu nk g tioman ke sedili ke... utk mancing roger2 aku skali  ...
safamm Post at 21-5-2010 16:32

Aku dah balik...tapi hampeh... dapat angin je....ribut tu

Ingatkan nak candat sotong... tekong tipu la pulak...tak pergipun kawasan sotong tu, walhal dulu aku pernah gi 2x dgn dia, yg sekali tu dapat sotong 160kg lebih! tapi kali ni aku ajak kesitu si tekong buat bodoh je..nak membuta je! cilaka punya tekong!

Bawa balik setakat ikan unjam... buat geli je

Salam...
Lama dah rasanya x masuk board ni, rindu pulak hehe.
reason sy buat post baru ni sebab n ...
trebadoure7 Post at 22-5-2010 13:03

Memang tu tanda saka... dah ada yg masuk dan menetap pun dlm badan

Jangan dibiarkan hidup anda diselubungi saka hehehe.... bukan seekor 2...haaa banyak juga tu

maybe saka sbb sy dengar belah ayah sy adalah benda2 begini
cuma x pahamnya apakah maksud cadar yg  ...
trebadoure7 Post at 23-5-2010 17:04

Cadar tu saja je pasal ko selama ni dia ada pun tak sedar... saja saka tu nak tunjuk dia  tu ada disitu

SAKA

Saka tu apebendanye? Hantu ke? Siapa yang ada saka? Adakah pengamal perubatan tradisional je yang ada saka? Atau engkau orang pun ada saka? Macamana ia boleh ada? Apa bukti zahir ia ada? Duduknya kat mana? Mengacau ke? Inilah soalan yang selalu ditanya jika isu ini ditimbulkan.

Maaf le kalau saya kata dari 100 orang melayu, lebih 96 orang ada saka! Ha terkejut? Atau kata saya bohong? Terserah pada diri engkau orang menilai sendiri. Sebab nak ditunjuk tak nampak! Tapi kalau bersendirian dirumah tu macam rasa ada orang lain je, ada saka le tu. kena lebam dikaki, tangan, betis, peha, badan terutama pada ahli keluarga perempuan? Tu tandanya saka tu hisap darah mereka! Tak caye? lantakle.. Pernah kena tindih ketika tidur dirumah sendiri? Tu pun kerja dia juga le. Ingat saka tu ada kat orang yang jadi bomoh dan nak mati susah je ke? Kalau kamu kata ye, jawabnya salah!

Kalau tuk-tuk kita dulu tak jadi bomoh pun tapi ada simpan keris ke, minyak dagu ke, cincin berbatu tertentu yang diguna sebagai pelaris dll, ada tangkal, azimat, wafak jumpa bomoh pagar rumah dan kebun, ada ilmu seri muka, pakai susuk, ada ilmu silat, ada ilmu penunduk dan sebagainya, semua tu guna makhluk jin le tu, dah tu kalau dia mati jin tu akan terus ikut anak cucu sampai kiamat le. Ingat saka tu sekor je ke? dah kata tadi jin tu membiak banyak dan cepat, jadi kalau kita dah jadi waris atau keturunan ketiga ke atau seterusnya, setiap adik beradik akan ada saka, bagitu juga dengan sepupu sepapat semua ade! Sebab tu banyak pesakit misteri yang tak dapat diobat oleh perobatan moden amat sukar sembuhnya jika yang jadi punca ialah sakanya sendiri sebab banyak sangat! Lagi le kamu tak percaya, lantak le.

Apa ciri-ciri sesaorang tersebut ada saka? Diantaranya ialah kerap mengalami kesakitan dibadan atau bahagian tertentu dan bila dirujuk diperobatan moden semuanya ok. Selalu mendapat kesan lebam dibahagian anggota tertentu ketika tidur terutama ahli keluarga perempuan, kena tindih ketika tidur, ada ahli keluarga mengalami masaalah kemurungan berpanjangan dan tak boleh mengawal emosi, selalu pengsan tanpa sebab, ada ahli keluarga yang melibatkan dadah dll yang secara logiknya dah berubat berkali-kali tapi masih sakit atau kalau penagih tu, dah banyak kali kepusat serenti pun, masih buat lagi. Itu antara tanda nya anda ada saka! Ha ha ha….baru kene beb…..Macamana nak buang saka? Boleh ke?

Kalau penyakit yang disebabkan saka, nak ubatnya sangatlah susah lagi kalau tak tau atau separuh tau. Yang ada Cuma tangkap masuk dalam botol kemudian buang ke laut. Kalau saka tu sekor boleh le tapi kalau dah banyak macam semut tu kenalah hapuskan macam kita bunuh semut, tak leh tangkap satu-satu, kena sekaligus dan semua sekali terutama dirumah ibubapa dan adik beradik. Sepupu sepapat pun kena clearkan juga rumahnya! Jadi sebab tu saka tak habis-habih! Macam penagih tu, mereka tak akan pulih sepenuhnya sekiranya tak dihapuskan sakanya, jadi kalau nak pulihkan mereka, kena cari tukang ubat anti dadah yang boleh buang saka sekali, baru jadi! sebab yang ganggu fikiran mereka supaya sentiasa runsing ialah saka yang dah mastautin dihatinya. Laa gitu agaknya ceritanya….Abih, sapa boleh buang saka? Pakai apa? Tu nantilah….atau kontek aku le leh cerita panjang sikit….kah.kah….kahhhhh.

NI AKU COPY LAGI  DARI BLOG AKU TU.. HEHE

Reply 442# hantukiller
jd dia nak kata yang dia tuh wangi macam bau daun pandan lah?
habes dia nak aku trimer dia lah ni? berapa ekor? nampak mcm banyak benar je nih

Aku dah balik...tapi hampeh... dapat angin je....ribut tu

Ingatkan nak candat sotong... tekong  ...
hantukiller Post at 24-5-2010 11:51

HK MEH DATANG SABAH...JULAI NTI ADA PERTANDINGAN JORAN LAUT DALAM...
SATU GRUP NAK SEPLOH ORG......

salam.....
saya tetarik dgn thread ni.
iyela kite sbg org islam.
haruslah percaya pd benda ghaib2 ni kan.
apa yg menjadi persoalan sy.
ada sedara terdekat sy yg meniaga.(meniaga makanan)
akhir2 ni perniagaan merosot.
selalu sakit2.
ada yg kate nampak kedainye tutup sj(padahal buka)
hmmm...
ok...
kalau ada melibatkan gangguan sihir?
jin jenis apakah yg selalu terlibat?
dan apa pendapat andai ada ustaz yg bagi amalan zikir2 untuk baik pulih.
dah adakah zikir/amalan tersebut mmg ada perlu dibaca mengikut jumlah yg ditetapkan?
misalnya...kalau 36 kena baca sampai 36 kali gak.
tak boleh tidak....

minta pendapat TT

Reply  hantukiller
jd dia nak kata yang dia tuh wangi macam bau daun pandan lah?
habes dia nak a ...
trebadoure7 Post at 24-5-2010 13:07

wangian pandan tu entah dicurinya dari mana agaknya... alah jin biasa le, bukan setakat menyerupa rupa paras, bau kita, suara kita dan apa saja kalau dia nak leh jadi...

Biasanya sipenyihir tak boring... dia akan teruskan menyihir lagi kalau dia tau jin/hantu/dewa yg  ...
hantukiller Post at 20-5-2010 10:55

kuat betul setiakawan jin2 ni ye..
sanggup balas dendam bagi pihak kawan..