CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 399# missnourell

ko ni kan....addicted sangat baca cerita hantu!

Reply 401# fairy_fairy

cikgu aku suh aku banyak membaca

ok nak sambung pasal rumah banglo jiran pula

masa tinggal kat rumah kedua tu, me adalah kawan  ...
fairy_fairy Post at 16-4-2011 18:01

wowwww......!!!! so scary......... naseb baik kawan U nana tu n famili tak kene ganggu secara fizikal........ kalo mende tu rasuk2 ke ape ke lagik susah kan kan kan.......  dasat lah xcident tu.... roh tak aman nih kalo mati eksiden mmg dia akan merayau ekk....... huisssshhh..... motip-baca doa bawa kenderaan

Reply 394# miamy

uih sabtu dh..cpt nau masa berlalu...oo ekau xtaw yo..
xpe, eden pon wat2 xtaw lerr..(btol ke aku speaking ni)

hari ni hari ahad tau...jgn lupa lagik.... hehehehehehe..... yg sobonarnyo eden pon mandai2 jo speaking ni ha... hahahahaha....

mesti roh aunty tu tak tenteram....kalo dia Islam semoga roh nya dicucu ...
Pumpkinhead Post at 16-4-2011 20:27

Harap2 roh aunty tu da tenteram......... scary haku membayangkan wajah aunty tuh......

aku siap buat tmpt bakar sate nnti...

errkkk....    satey.....!!!   huishhh..... camner ekk rupa miss bako satey....???? sambil sebut    "kitew bakow ajeww......" hahahahaha.....

itu je yg aku paling terer buat  

yg lain2 tak terer kew......???     

cikgu aku suh aku banyak membaca  

membaca sambil berguling2................

Follow Us
Reply  missnourell

fairy_fairy Post at 17-4-2011 01:24

....................... addict haku tgk avvy miss.....

Hi uolls.. Besh la bce benang ni.. Siang2 je pun miss berani bace kalo malam pun, x la lewat sangat. Almaklum penakot lebih. He3.. Tgh syok2 bace page depan2 td tiba2 motor aquarium dalam bilik miss berbunyi kuat. Tersentak jap.. Fuhh..Nasib baik siang hari.. Hahaha.

waaa xdew hapdet kew..

Hi uolls.. Besh la bce benang ni.. Siang2 je pun miss berani bace kalo malam pun, x la lewat sangat. Almaklum penakot lebih. He3.. Tgh syok2 bace page depan2 td tiba2 motor aquarium dalam bilik miss berbunyi kuat. Tersentak jap.. Fuhh..Nasib baik siang hari.. Hahaha.
Reply 408# missbeyond

hye hye hye......... hehehehehe.....sampai camtuh skali ko tersentaphmy3:........... wokeyhhhh3x..... nt aku try ingt lagik kisah2 lama aku.....aku cam da kering idealah..... sorylah geng....aku citer mana yg aku ingat jek..... tp............... sebenarnye aku ada satu lagik cerita nih......... kisah benar aku tido uma kosong yg da lama ditinggal........................

waaa xdew hapdet kew..
miamy Post at 17-4-2011 17:52

huhu.....ko rindu ngan citer antu aku ehhh..... nt aku citer lagi ehhh.... tungggguuuuUUUU......

mmg haku tgh menunggu kaw ni..kasihani la daku..hapdet cpt2..sementara tu aku nk g beraya uma org len dlu..

Salam kepada semua pembaca2 tegar di BOD MPS....... diharap anda semua sihat2 selalu disamping teman dan org yg tersayang..... FuhhhhH.... bole tahan gak akunye intro nih.... hurmmmmm..... kpd anda yg mmg sedang dok dirumah berhantu atau pernah dok dirumah berhantu saje akan merasai 'nikmat' diganggu oleh mende2 halus nih. Membuat spekulasi ttg jin atau roh tak aman nih mmg payah.....kekadang kita pon takleh nak bezakan pon.... kalo roh tak aman camner....?? kalo jin atau setan camner lak....?? hurmmm.... dr cerita2 kisah seram seluruh BOD MPS nih bolehlah anda semua menilai sendiri mengikut teori memandai2 atau teori dari sudut pandangan mereka yg berilmu...... dan bagaimana anda mengharungi dunia misteri mengikut ape yg anda tahu...... amalan....? keilmuan...? atau ape yg ade jek lah....? hehehehehe,..........

korang pernah kene kaco hantu pondan.....??? atau kene rasok hantu pondan....?? jarang2.....kadang2.....sikit2 kita dengar..... yg selalu hantu betina ngan antu jantan. Kali ni aku nak citerlah salah satu dr pengalaman berhadapan ngan hantu pondan dan merasuk seseorang dan menyebabkan dia hampir terbunuh.........      

Kisah bermula........

Dulu aku belaja dan dok kat asrama. masa semester 1, aku dok lah dlm asrama yg jenis satu bilik 16 org. Aku rasa korang taulah kat institut ape aku blaja ehh... amik teknikal jek..... blaja pon tak pandai. ok...... masa kat asrama aku nih, ada lah sorang dlm bilik aku nih mcm soton sket. Kitorang ni mmg selalu gaklah kaco dia. Biasak lah tu kan... nyakat tak hengat.... Dalam diam, si soton nih memendam jek pada sorang membe aku nih pasal membe aku nih kalo sakat mmg jahat sgt. Sakat cam kalo si soton nih masuk toilet, dia pg simbah air satu baldi masa si soton nih memerut. Itu baru skit. Mcm2 lagik lah...

Yg jd kebetulannye, ada plak hantu pondan kat area dorm kitorang nih. Mungkin roh seorang lelaki lembut kot. Si soton nih pon semakin hari mcm semakin marah ngan membe aku yg nakal nih. Kita tau lah kan kalo org yg tension nih mudah fikiran dia hilang kewarasan. hari demi hari, tetiba ada saje membe dorm yg nmpk mende kelibat lah hape lah. ok. tu tarak hal lagi lah..... Akhirnye sampailah mende nih jalan mundar mandir depan dorm kitorang. Mlm tu kawan aku si min nih tgh layan tido dlm kol 1.30, dia nmpk ada org jalan kat koridor pastu benti kat btul2 depan pintu bilik dorm. Si min nih ingat warden. Dia tarik la selimut tp mcm nak ngintai ape yg warden ni buat lah kononnye. sekali mende nih jalan masuk dlm dorm kitorang nih.

Mende tu jalan slow je dan berhenti btul2 depan doubledecker si min nih. Huishhh.....si min nih da seram psl camner lak warden nih leh tau dia blom tido.....???? Si min nih tak puas ati, dia tarik sket selimut nak tgk btul ker warden...... sekali dia nmpk mende tu tgh pandang cam sengetkan kepala kat dia. mende tu ialah seorang lelaki dan dlm keadaan cahaya samar2 tu mende tu berjalan terus tembus ke dinding sebelah locker.  Bermula dr mlm tu, mmg ramai da yg nmpk mende nih kadang kat dlm toilet. kadang kat koridor. Rupanye mende nih nak 'attack' si soton nih.....         Mlm lainnye aku plak ingat nak wat solat malam lah kononnye sbb aku tgh nak amalkan yasin tiap kali sbelom tido. Jadi aku pon start la solat cam biasa. Tgh aku solat tu, aku perasan ade org kat tepi tingkap sebelah kanan aku. Mungkin warden kot, getus ati aku. (kantoi da tak khusyuk...hehehe)

Habis je solat, aku wat yasin. Bila aku nak lipat sejadah tu, tetiba membe aku si kama nih terus pgl aku. Aku pon pg lah kat dia. Dia bisik kat aku....." wey, td aku tgk ada org tgk jek ko smayang kat tp tingkap, pastu aku tgk mende tu masuk dlm dorm kita. seb baik ko baca yasin td sbb aku tgk mende tu btul2 kat belakang ko. pastu dia blah.... esoknye si soton nih terus meracau...da kene sampuk.... hurmmmm.... bila kene sampuk tu, dia cam tak berubah peel tau, dia wat style cam soton gak....huisshhh...tp nak pegang dia masa tu fuuhhh.... lapan org pegang pon tak larat weyhhh.... rupa2nye mende yg selalu lalu kat koridor tulah yg rasuk dia. mende tu cam lembut sket tp garang tak hengat, suka menjeling dgn mata yg tajam dan buat suara halus nyaring menjerit......

warden pon dtg, nama warden nih mi. Warden nih taulah sket psl mende2 nih, tp takleh handle gak. Last2 panggil ada sorang super senior nih. Dia da berumur tp sambung blaja. Dia nih mmg alim dan jd imam kat surau kitorang. Dia pon wat lah keje dia. Mende yg rasuk soton nih ckp....." aku suka.......aku suka...... aku suka......" super senior yg nama dia halim nih pon tanye... "kenapa ko suka....?" pastu mende tu jawab.... "aku suka budak nih (si soton)...." ........ halim ckp..." tak boleh.." engkau bukan manusia lagi.....engkau kene tetap tinggal dlm alam engkau, engkau dah arwah dan tidak lagi mempunyai sbb utk tinggal di alam nyata nih.... kembali ke alam arwah......!!!"

masa tu mmg seram lah kitorang yg tolong pegang nih pasal mende tu cam nak lepas geram pasal kitorang slalu sakat si soton nih.. lama kelamaan halim berjaya melemahkan mende tu dan berjaya 'memindahkan' mende tu ke tanah liat yg di bentukkan seperti manusia... maka sii soton pon sedar dan disuruh halim utk mandi di surau dgn air kolah. halim yg mandikan dia. secara tiba2, si soton nih telah hilang 'kelembutan' dia. Mula2 dia bercakap mcm bukan dia. Sbb kitorang slalu dgr dia ckp, takan lah mamat nih da tanak jdi soton lagik kan....hurmmm... rupanye, 'kelembutan' dia telah 'dibawa' sekali oleh mende tu.... maka si soton pon sdh jd lelaki sejati dan normal mcm org lain.....

membe aku yg suka nyakat dia tu minta maaf ngan dia sbb slalu nyakat....sbbnye masa mende tu merasuk dak soton nih, dia cam marah ngan membe aku yg slalu sakat si soton nih...haaaaa....padan muka ko...tau takot.... hehehehehehe....

Rate

1

Reply 407# SangPertala

. addict haku tgk avvy miss.....

boleh jahh kongsi2 avvy...

Reply 406# SangPertala

errkkk....    satey.....!!!   huishhh..... camner ekk rupa miss bako satey....???? sambil sebut    "kitew bakow ajeww......" hahahahaha.....

opkoz la sambil hayun2 tangan khennn...

Reply 413# SangPertala

korang pernah kene kaco hantu pondan.....??? atau kene rasok hantu pondan....?? jarang2.....kadang2.....sikit2 kita dengar..... yg selalu hantu betina ngan antu jantan. Kali ni aku nak citerlah salah satu dr pengalaman berhadapan ngan hantu pondan dan merasuk seseorang dan menyebabkan dia hampir terbunuh.........      

pes time aku dengar hantu pondan okehh!!
adakah dia mati ketika wat pembedahan jantina?

Reply  SangPertala

boleh jahh kongsi2 avvy...
missnourell Post at 17-4-2011 22:03

best arr tgk avvy ko.... kekadang cam seram pon ader......     lalalalalala..... lalalalalalala......:re:           

pes time aku dengar hantu pondan okehh!!   
adakah dia mati ketika wat pembedahan jantina?  
Reply 416# missnourell

hahhh....ko da lambat.............hahahahahaha.......... si aunty tu da wat kije secara diam2....... hehehehehe.....

Reply 417# SangPertala

best arr tgk avvy ko.... kekadang cam seram pon ader......     lalalalalala..... lalalalalalala......           

mule la kan ko nk bukak benang pasal kemomokan aku :@

Reply 418# SangPertala

hahhh....ko da lambat.............hahahahahaha.......... si aunty tu da wat kije secara diam2....... hehehehehe.....

motip ko perasan sgt aku nk menambah tacang ko kt umah momod medang:re: