CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dewi64

Dang suria..(Dlm rancangan Ziarah)

Minah nie sajer jer nak test market kot kot masih laku lagi ker....wakakaka

apa pun Dang memang sempoi....tiada langsung riak jijik pada mukanya bila menggunakan cawan yang tidak diketahui tahap kebersihannya...gua respect bangat ngan Dang dan Wan Din....

cite pe nie ye..sori la lame x tgk tv..bagitau la ble siaran nyer..:tq::tq:

ladyleya This user has been deleted
aku pun suka citer ni.very informative. suka gak ngan host dua orang yg  xde kontrol2 cun or macho ni..

azniza This user has been deleted
kita tengok dang ni ok jer...plz la jgn judge org bukan2

diaorg berdua nih patutnye kawin jer...meluat aku tgk asik bekepit je...
thn lps nampak diaorg berdua-duaan kat F1 sepang....
so buat pe tunggu lg?
takut jd janda lg ke buat kali ke-3?:puke::puke:

Follow Us
Originally posted by Munawirah at 4-10-2006 09:26 AM
diaorg berdua nih patutnye kawin jer...meluat aku tgk asik bekepit je...
thn lps nampak diaorg berdua-duaan kat F1 sepang....
so buat pe tunggu lg?
takut jd janda lg ke buat kali ke-3?:puke::puke:

Kawan dan kekasih ni lain...
cinta tak boleh dipaksa

meh aku beri sedikit syarahan pada pepagi nih.. memang citer tu best tapi lagi best kalau dia menutup aurat sepenuhnya.. kenapa kita nak menidakkan hukum Allah bahawa menutup aurat tu wajib... "Sekiranya wanita yg malas atau rimas utk menutup aurat disebabkan keingkarannya pada aturan Allah, mereka akan di seksa di akhirat kelak berupa seksaan yg berat. Mereka akan di azab dengan digantungkan buah dadanya, diikat rambutnya dan dituangkan ke dalam mulutnya dgn air panas yg mendidih... Na'uzubillahi minzalik..." Jadi yg baik kita ikut dan yg kurang baik apa salah kita tegur2 kan...:pray::pray:

Reply #5 Dicota8's post

Jgnlah digoda W.Kamaruddin tu, Wan tu kan dah beristeri. Squirrel suka tengok wan, esp. dulu dalam edisi siasat. sore best, org pun handsome. Tapi not surprise, berdua dlm program ziarah tu, wan blh jatuh hati kat Dang. Memang Dang lawa tak dinafikan. x dia dulu Abu Bakar Atan kan, kawin kejap je.

Reply #14 nhafizaj's post

pada pendapat aku kan, tak patut a kita judge dangsuria or sesapa pn just sbb tgk cara dia berpakaian. aku tak pernah pun minat dia. tp aku kagum dgn keberanian dangsuria dan others ziarah's crew. tak ramai yang berani pergi ke negara2 yg sedang bergolak cmtu semata2 utk mengetahui keadaan sebenar disana dari pandangan kita as muslim. kerana sblm ni kita hanya disogokkan dgn laporan dr media barat yg menggambarkan keburukkan semata2 tentang kehidupan rakyat di sana.

Kita bukan judge dia, tapi kan elok kalau berpakaian yg proper pegi ke negara Islam macam tu, dia pun dari negara Islam kan, biarlah pakaian tu melambangkan dia seorang Islam. Lagi orang respect kita. Nanti ada pulak yg kata, pakaian tak melambangkan perangai kita yg sebenarnya, ramai yg pakai tudung perangai macam setan. Alasan macam ni tak boleh dipakai, dah Allah memerintahkan kita menutup aurat, so wajib di tutuplah.

Memang Squirrel kagum ngan keberanian mereka pegi ke sana. Hari tu Majallah 3 pun ada pegi ke Lebnon, memang dia orang berani, masa tu Israel dok tengah menyerang lagi.

Originally posted by ladyleya at 4-10-2006 09:21 AM
aku pun suka citer ni.very informative. suka gak ngan host dua orang yg  xde kontrol2 cun or macho ni..

:setuju:.....aku pun suka nengok, ada kelainan selain membuka mata kita bhw saudara islam kita di sana masih lagi hidup dgn dhaif dr kita .....:pray:

syazreen33 This user has been deleted
Originally posted by Denco at 4-10-2006 08:45

:setuju:.....aku pun suka nengok, ada kelainan selain membuka mata kita bhw saudara islam kita di sana masih lagi hidup dgn dhaif dr kita .....:pray:

:clap:aku suka tgk depa ni ...dang cantik comel .

isk...umah xde astro...
aku layan jejak rasul je

tp masa blk kpg ari tu...tertengok gak jap
nangis sama masa dia nangis dukung kanak2 tu...

cerita memang bagus :setuju: shima sempat tgk sekali la.. sbb waktu tu selalu kene layan anak.. soo tgk man asempat je lah.. tapi yg tak sedap pakaian dang la.. hari tu dia dukung budak.. soal pakai jeans tak per..tapi pakaian tu betul2kan le sikit b4 shooting tu kot yer pun.. dia memang pakai kemeja.. tapi tak butang  then nampak dia pakai singlet tak der lengan.. terang2.. tudung pun ala kadar jer...isy.. kene la ade attitude skit.. awak tu dak le janda.. ops.. nak sedap awak tu ibu..

aku taknak comment cara dia berpakaian..so far takde la menjolok mata sgt berbanding artis2 tempatan yg kononnye vouge..malah aku rasa kagum ngan dia...
dia pompuan....satu hal...satu lagi..dia hidup senang lenang di malaysia...
disinari kilauan cahaya...time baca berita siap ada juru make up la kan..

tapi dia dan crew2 lain buleh pergi sana..bukan tido hotel..tido tak menentu...ada satu episod tu tidor kat bawah sinaran bintang jo ...apatah lagi ngan tah mandi tah idak...tambah lak ngan pompuan biasa leceh skit kalau bawa selalunye...nak salin baju nak kena cari tempat proper..etc
sapa pompuan faham je la kalau kembara camne....perfume 4-5botol bawak..

tapi aku tgk dang suria cool je..muka pun takde la muka tak selesa etc..
aku mmg kagum lor sama dia

Originally posted by puteri7 at 4-10-2006 10:17 AM
aku taknak comment cara dia berpakaian..so far takde la menjolok mata sgt berbanding artis2 tempatan yg kononnye vouge..malah aku rasa kagum ngan dia...
dia pompuan....satu hal...satu lagi..dia hi ...

Mana la tau satu hari sok terbuka hati dia nak tutup aurat sepenuhnya :pray:..... nak kutuk lelebih pun, diri aku pun belum tentu sempurna lagi.
Tapi kalau Dang pakai tudung mesti nampak lagi cunnn
Cara dia mengacara pun nampak betul2 ikhlas....bukan dibuat2...:love:

Rumah I pun tak der astro gakkss... tak tau citer nie cam ne... tapi dengar cam bessshhh sangat2...

Originally posted by white pearl at 4-10-2006 08:35 AM
saya rasa pakaian dang suria ok jer... nak pakai proper tuh.. maksudnya proper macammana... ni tpt orang perang weiii.. jeans n kemeja n t-shirts are just fine... senang bergerak, senang nak lari.. ...

tak silap, CamelActive salah satu sponsors utk rancangan Ziarah ni.
dari baju, suar ke kasut yg tahan lasak...........

dia dah kuar nat7 ker (yer la since Media Prima dah amik alih kan???) kang kata dia tak malu plak balik tempat lama plak??? kan...atau dia ngan abe wei tu dah masuk astro...ishk..mushkil ni.....please sum1 confirm?

BTW abe wei tu bukan dah tunang ker...rasanyer dulu pernah post tread  (if im not wrong la)

Reply #49 SQUIRREL's post

dia dh kahwin ker wan din ni???