CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Acong

[Tempatan] Ridhuan teh lebih berminat dgn anu pemilik rayani air

Kenapa suruh melayu buka mata? Knp bukan Islam? Can't brain his idea...

Yg x sunat tu bukan riduan tee yg tulis....mesti pencacai pembangkang yg menokok tambah...mcm x biasa dgn penjilat2 pkr dan dap

saya dah baca dan tak nampak apa yang dr kata tu bersalahan

tapi mayb saya terlepas pandang..kut2 oang cam acong leh tunjukkan kat mana dr kata tu silap

dulu nak buat bank islam pun tok hadi kata KULIT ajeeeee..tapi hari ni pasai pa makin meluas? malah bank biasa pun dok ada sediakan yang SYARIAH COMPLIANT

kalo nak dengo cakap oang, dengo yang kritik, yang komplen..satu hapah pun tak jadi haaaaa

yg penting esp manusia, kalo mende dia nak buat tu baikkk walo dia bukan islam tapi mende dia buat tu tepat ikut syariat,, macam apa Allah perintahkan , nabi sampaikan..so kita sokong aje laaa

di dunia Allah balas tapi akhirat Allah je laaa tau sebab dia sembah selain Allah, maybe itu cuma sangkaan saya tapi tuhan lebih mengetahui, bukan tokleh bermuamalat dengan orang bukan islam selagi kerja tu syariah compliant

ajinomotonosuga replied at 18-2-2016 04:42 PM
saya dah baca dan tak nampak apa yang dr kata tu bersalahan

tapi mayb saya terlepas pandang..kut2 ...

ridhuan teh mungkin boleh pi saman freemalaysiatoday   

riduan teh ni pong baru kerat ja anu, sebelum kerat dulu palat melekat juga dkt kulup konek abg wan so jgn feeling konek tu sesuchi embun pagi sgt.

Aku nak gak tahu..betul ker dia memang keluarkan statement tidak bersunat tu?

Kalau betul mmg kenyataan itu dikeluarkan dia....xde beza dengan mentaliti umat Yahudi pada jaman Yesus.

Follow Us
abangbikerz replied at 17-2-2016 11:44 PM
Tak payah patuh syariat pon elok je kan.

apaaa punya statement nih.. sengal ke

ada oang bukan islam tapi dia perangai baik malah sayang semua manusia walo agama oang tu islam, contoh mahatma gandhi

so bio je laa gandhi tu cengitu, sedangkan syariat wajibka diri ko, fardhu ain, wajib atas nko seru gandhi mengtauhidkan Allah swt, tinggalkan berhala syirik seme

tu ler perumpamaannya..takat injin rosak walo basikal, itu lumrah hidup syariah ke tidak..dah tu nabi tu tak penah demam? tak penah sakit? hahahaha

otak oang mesia pasai pa macam katun ye? even dr mahathir pun tak lepas dari otak katun gak...dia bukan maksom..yang salah tetap salah kecuali apa yang nabi sebut, itu semua hadis dan sunnah

korang beli bihun CAP MASJID, beli beras cap SURAU, beli kuih PAU AHMAD, beli sos cap SARBAN, beli obat gg SAFI, beli pembersih muka SHURAH...koranng ingat ni seme hak milik kompeni sapa? orang islam ke bukan islam??? dah ler tu depa beri KOMITMEN nak syariah compliant pun ntah ye ntah tidak

so bila mai tambi dan isterinya kedua bangsa india dan AGAKNYA BERAGAMA HINDU buat kompeni aviation flight tambang murah yang SYARIAH COMPLIANT kenapa nak tuduh bukan2?? depa tak serve arak tak serve pork dan pelayan di wajibkan tutup aurat...so bagus tak? by the free way bila quran sebut di haramkan arak dan daging babi tu..itu larangan untuk orang islam SAHAJA atau larangan untuk manusia? korang tau kan..quran di turunkan kepada sapa? oang islam saja ke? kalo cam tu apa maksud rahmatul alam, rahmat untuk alam ini? haaaaa..otak korang de fikir cam ni tak? ke otak kepop je ahahahahaha

tun mahatir pun bleh terlepas pandang dari nak fikir camni tu yang main cakapppppppp jek asal di tanya...kesian tu, tapi dia terbuka, kalo dia tau macam apa aku sebut tu maybe dia cakap lain kut

kesiani la minda kurnia Allah tuuuu..fikir ler sikit..kuatkan menelaah, kuatkan bertanya berfikir rajin rajin cari ilmu pengetauan..itu sme bleh bersihkan MINDA

PADA AKU emosi or perasaan tu minda paling raw or mentah, dia kene di basuh di cuci dengan ILMU PENGETAHUAN baru emosi tu bersih, tenang, sejahtera

manjalara_01 replied at 17-2-2016 11:23 PM
so skrg org muslim malaysia bleh berbangga sbb Rayani Air tu ikut syariat Islam stewardess pakai t ...

ko bangga ke ada teh cap masjid di samping teh cap helang?

pang bisnes dia tgk market

katalahh ko jek oang islam dalam taman perumahan yang ada 1000 keluarga BUKAN ISLAM dan misalkan ko aje PERUNCIT kecil yang ada..misalannnnn

ko oang islam, ko tau ke syariat tu apa? so katakan ler ada soang bukan islam di situ tanya ko, ada jual SPAM tak..ko tau spam tu apa? bukan spam term IT or , ni spam yang cam sadin dalam tin tu..adaaa terjual, isi nya daging babi, so ko nak jawap apa? kalo dia tanya pasal apa tak jual? ko nak jawap apa?

aku de kawan oanng islam turki di australia di kawasan aku duduk, salu pi kedai dia, baru prasann dia juei BACON, ko tau bacon?  sebab nya kawasan tu majoriti kapir or kristian, kristian ni sebenonya boleh ke tak boleh makan pork? ko tau tak bab ni?

kalo ko tak tau so ko tak salah, sebab hukumnya ko JAHIL so bila dah tahuuuuuu dan ko buat gak hukum nya ZALIM dan kalo dah tau dan ko pi melawan berontak dok hina hukum or larangan ALlah dan jaja dok kata babi la bagus, babi hari ni di ternak bersih dan boleh makan dan banyak protein so hukumnya ko dah FASIK

so pendek cite aku xplain le apa aku tau kat kawan turki aku tuu...ayah dia salu aku jumpe kat mesjid turki..borther yusuffff, anak dia brother aliiii

apa la cong, tau laa ko benci kat setad riduan sangat pasai dia salu kutuk perangai buruk kaum cina or kiasu tu

tapi pasai pa nak buh dia berminat anu boss rayani

bab tak sunat tu sekadar simbolik pada bukan islam di mesia jek

malah di mesia kalo sebut masuk melayuuuuu...tu maksud nya masuk islam

masuk jawi or bersunat, khatan pada lelaki or khitan kalo wanita, mende ni sunnah yang di kuatkan, tak salah aku mazhab syafie decree wajib khatan, tak salah aku ler

so masuk melayu di fahamkan masuk islam dan kene sunat

kalo belum sunat or circumcised ler

kalo takutttt, phobiaaaa, susahhh or ada sebab kuat, tak sunat pun okkk...cuma kene salu bersihkan bagian dalam kulit yang tutup topi jarman dulu esp kalo nak wudhu or mandi hadas besar, tu je...abissssss kes

ni apa dok jaja dan buh dalam minda ramai pembaca konon doktor tu minat anu..seolah dr tu homoseks plak, macam2 tafsiran nanti pembaca buat pada siapa yang baru kenai doktor ni

ajinomotonosuga replied at 20-2-2016 09:38 AM
apaaa punya statement nih.. sengal ke

ada oang bukan islam tapi dia perangai baik malah sayang  ...

Tapi gandhi dijamin masuk nuraka selama2nye walaupon seorang yg sgt baik.

Adil ke?

Simunggu posted on 17-2-2016 07:23 AM
siapa cakap?....brunei ada 1 negara....engkau ada? negara melayu? negara jawa? negara bugis? negar ...

Sis boleh pindah ke Brunei....

ajinomotonosuga posted on 20-2-2016 09:59 AM
apa la cong, tau laa ko benci kat setad riduan sangat pasai dia salu kutuk perangai buruk kaum cina  ...

Dah citer pasal kulup orang pelbagai takkan nak cakap berminat dengan dahi lebam beliyau pulak????

sabbath_shalom replied at 20-2-2016 10:52 AM
Dah citer pasal kulup orang pelbagai takkan nak cakap berminat dengan dahi lebam beliyau pulak????

Dahi lebam lekuk.hitam bukan jaminan ahil.sorga, tu faktor pigmen kulitbor kesihatan

Kulup ke sunat pun bukan jaminan ahli.sorga

Boss car.com tak sunattttt, si kulop, apekkk, tu panggilan maksud dia lelaki bukan melayu bukan islam dlm konteks masarakat mesia

So sapa yg sebenonya over reacting?'sampai jaja tuko tajuk yg bawa maksud dr riduan.minat anu kolop so bukan ni satu allegation or fitnah ke

Sana sini buat signature kata  orang syafie dajal kaki.fitnah hanya  sebab ilmu sendiri cetek pasal fiqh anjing itu najis, rupa nya dia sendiri kaki.fitnah

ajinomotonosuga posted on 20-2-2016 01:06 PM
Dahi lebam lekuk.hitam bukan jaminan ahil.sorga, tu faktor pigmen kulitbor kesihatan

Kulup ke s ...

Betul la anjing tu tak najis....syafie je lebih2 perasan nabi.

Btw...dah memang pon Riduan teh tu citer pasal kulop rayani air...apa salahnye

abangbikerz replied at 20-2-2016 10:37 AM
Tapi gandhi dijamin masuk nuraka selama2nye walaupon seorang yg sgt baik.

Adil ke?

Apa itu adil?  Mudah kata sesuatu yg pada tempatnya, misal seluar ko pakai kt kaki, tpi klo ko.pakai seluar tu kat kepala, boleh tak? Fisikali buleh, klo ko sultan, presiden diktator pun buleh tp buleh inI cuma dlm form.kapasiti or teknikal je. Secara moralistik, secara rohaniah ianya tak adil, bila tak adil jadi wujud zalim

So ko berlaku zalim pd diri.ko.dgn.pakai.seluar di kepala dari SEPATUTNYA DI KAKI

manusia ni sapa cipta? So manusia patut  sembah or tunduk kat sapa, tiada lain kecuali siapa?

Ko bleh faham klo aku kata sejak.nabi adam a.s turun kebumi di usir dari sorga,  manusia atau keturunan adam dan hawa, depa cuma tunduk kat tuhan yg esa, takdak  lain

Tapi iblis dah sumpah nk sesatkan keturunan adam dan sejak itu dan sampai.kiamat dia keje non stop

Klo aku kata semua agama dalam dunia ni SEBENARNYA sembah tuhan yg esa ko bleh faham

Mcm ada kata setiappppppp manusia lahir dia itu islammmmm  tp.kenapa ada jadI hindu kristian dan lelain?

Ko tau beza roman katolik dan sejarah saint paul atau nama yahudi nya SAUL dan apa sebenar fi sampaikan nabi isa a.s?

Kenapa kristian hari ini makan babi dan makan riba sedangkan satu masa dulu.church kuat tentang usury?

So klo ada oang tanya di mana keadilan tuhan, kasih dan sayang tuhan kalau  ada manusia  baikkkkkkkk dalam.dunia or hidup ini tapi tuhan campak dia ke neraka selamanya, nk jawap camna??? Kat forem ni pun ramaiiiii maki carut tuhan tak adil malah hina nabi kutuk nabi mcm mcm, kenapa? Hebat sangat ke jadi.manusia? Klo.manusia hebatttttt leh pegi bulan so yg cipta manusia tu lebih ke kurang hebat??

Setau aku gandhi mati dlm fahaman hindu, kne tembak oleh hindu extremist pasal.gandhi nk pupuskan sistem kasta

Hinduism kitab suci depa ialahh Veda, kitab veda tp dlm bahasa kuno SANSKRIT  , kire  3000 taun lebih awal dari wahyu quran pertama  di turunkan , dan apa aku faham ada dalam.veda tu.sebut sembah tuhan yg esa dan jangan sekutukan dia, tuhan tidak berupa bernama, bersih dari segala yg manusia pakai

Tp lama.lama kefahaman, belief cam tu di masuki syirikkkkkkk halusssssss ankara iblis, lalu  jadi sembah berhala, dewa dewi seme tu, serupa yahudi dan kristian di mana yg asal nya tauhid sebenar akhirnya rosak bila bercampur batil, mende ni yg sebab utama para nabi di turunkan, sebab iblis akan sesatkan tiap.manusia yg lahir ke dunia YANG ASALNYA AGAMA TAUHID atau mengesakan ALLAH SWT

Susah ke tuhan nak cipta semua manusia ni satu kaum, satu agama, dan tadak perang sme cite epi aje ,susah ke? So kenapa tak buat?

Sebenonya manusia tu yg tak faham dan jahil, manusia cuma tgk satu sudut aje, ni ler buta sebenonya walo celik

Ko penah tenguk taik lembu? Klo ko urban cam.penok sure tak.kuut tapi klo sapa penah tgk, kat taiik lembu tu bila  dia agak kering nnti ada munger  cumei kecikkk aje tumbuh haaa why?

Klo soang tu dpt kasik nikmat aje kt ko tp dia tak de power kasik susah or tarik nikmat yg fua kasik, orang tu.btui besar dan berkuasa ke?

Klo ko bleh kasi good and.ko de.power kasik bad gak, tak besar ke ko?

Musibah bala seme tu tanda kebesaran ALLAH, atas izin dia berlaku

Kesempurnaan yg hakiki,  duit syiling ko tu  sempurna cuma klo ada HEAD AND TAIL

Dlm hidup ni apa yg tiada lawan? Kecuali Allah swt segala lain ada mula ada akhir, ada susah ada senang , berpasangan, kecuali yg maha esa

Allah swt dah tetapkan, dah tertulis , di loh mahfuz,  nasib tiap kene jadi walo apa amalan depa di dunia

Pada  Allah swt segala kejadian bergantung, tiada yg berhak di sembah melainkan Allah

Gandhi blajo ni africa selatan , ramai india moslem sana dan gandhi pun baca kisah nabi, akui kenabian, tolong ramai orang islam.sana di mahkamah dan ramai india islam sayang dan ajak dia masuk islam tp gandhi memilih tetap dlm hinduism,, wallahualam nasib dia selepas  mati, saya cuma boleh beri pandangan BERDASAR YG ZAHIR aje

Lebihbkurang nasib abu talib paman nabi yg  nabi sayang, yg bela nabi sejak dia yatim.piatu

Nabi dah pujuk dah ajak.peluk islam tp paman.dia.memilih untuk tetap dlm.berhala

Abu talib tk baaik ke? Salu sokong dan  membela nabi bila di marahi musrik mekah, so camna nk faham ke adilan tuhan? Oang islam jahat camna pun selagi tak syirik abis cuci dosa selain syirik pastu depa masuk.sorga

Orang bukan islam baikkkkkkkk camna pun klo tak percaya wujud Allah , klo baikkkkkkkkk gila babas tp dia percaya tuhan ada anak, klo dia percaya  patung tu jelmaan, wakil.tuhan. ni seme SYIRIK AKHBAR,  amal baik tak guna, mati kalau dok neraka kekal dlm nya

Sebab tu asas segala amalan ialah bab TAUHID

Percaya tidak ada tuhan kecuali Allah, dia ahad or esa, tidak beranak dan di beranakkan,'tiada.yg serupa denganNya, tiada sekutu bagiNya

Bab ni nomo satu, bab ni yg paling terdahulu kne faham darI semua kisah hidup

Tujuan di cipta jin dan manusia semata mata untuk  beribadat pada Allah swt

Klo tk kenal camna nak sembah? Selama ni kita sembah apa? Imam ghazali r.a wajibkan manusia kenal siapa Allah swt tu dulu baru masuk bab sembahhhhh Allah swt

Tu penting blajo ilmu makrifatullah, awaludeen makrifatullah

Awal agama kenal Allah

Klo ikut pandangan saya, apa yg saya faham maksud AGAMA  tu ialah Kehidupan

Agama saya ialah kehidupan or amalan or perbuatan saya, bukan islam

Islam tu duduknya terasing, tersendiri, sesuai pada waktu dan keadaan

So soalan utama saya pada diri ialah

ADAKAH KEHIDUPAN SAYA ISLAM? Or ADAKAH AGAMA SAYA ISLAM?

Tu wajib tuntu ilmu, islam tu apa? Rukun islam apa? Iman plak apa, rukun iman apa?

Baru ler jiwa tenanggggggg hihihi

sabbath_shalom replied at 20-2-2016 02:49 PM

Btw...dah memang pon Riduan teh  ...

Imam tu manusia hebat ilmu dan akhlak mustahil di prasan lebih dari nabi

Imam tu genius, dia penah sebut klo ada hadis.nabi bab isu dia cite, ikuttttttt hadis nabi. JANGANNNNN IKUT PANDANGAN dia

So tang mana dia prasan cam ko tuduh tu brader

Kita tak tau waktu dan keadaan yg memanggil.imam decree cam tu malah MAJORITI ULAMA DLM MAZHAB SYAFIE berpandangan lain dari imam, tadak masalah pun, puak jahiloon jek yg over reacting

Punye genius imam syafie, dia cipta syair yg kita salu nyanyi tuu dan pada aku salah aatu bukti genius imam ialah dia rungkai isu syiah, ahli bait dan golongan rafida dlm 2 jawapan sangat pendek yg masih bernilai setelah ratusan tahun berlalu

Aku salu quote jawapan dia bab tu if u notice it

Dr riduan cuma highlitebdan ulang salu PERANGAI BURUK BUKAN ISLAM esp kristian mata sepet evangelist malaysia ,dan bangsa cina yg Kiasu, mcm saidina abd rahman al auf seorang yahudi masuk islam.yg berjaya tolong umat islam.madinah PECAHKAN MONOPOLI NIAGA KAUM.YAHUDI MADINAH masa tu

So apa masalah cina islam cam doktor ni dok peringatkan melayu islam.yg Selalu lalai dan bodohkan diri depa bab keburukan yg ada pada kaum kolop or cina mesia in parrrrticular

Klo dato chong weii kata pekara sama cam doktor kata, klo btuiiii kenapa nk sentap

Sapa makan babi dia terasa haram jijiknya hihihi

ajinomotonosuga replied at 20-2-2016 03:08 PM
Apa itu adil?  Mudah kata sesuatu yg pada tempatnya, misal seluar ko pakai kt kaki, tpi klo ko.pak ...

Bro panjang sgt tu. Aku malas nak baca.

Simple jer aku nak tanya kat ko.

Ko hidup sbg muslim yg sgt baik. Ko mati sebagai muslim.

Lepas ko dh mati baru ko tau agama kristian(contohnya) yg benar. Maka ko pon masuk neraka kristian forever.

Persoalannya bagi ko. Adil ke?

ajinomotonosuga replied at 20-2-2016 09:59 AM
apa la cong, tau laa ko benci kat setad riduan sangat pasai dia salu kutuk perangai buruk kaum cina  ...

aku bangga dgn dia sbb berjaya jadi melayu & menala awek melayu  

sabbath_shalom replied at 20-2-2016 02:49 PM

Btw...dah memang pon Riduan teh  ...

umat syafie boleh laa makan daging dubuk utk raya tahun nie   

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

abangbikerz replied at 20-2-2016 04:59 PM
Bro panjang sgt tu. Aku malas nak baca.

Simple jer aku nak tanya kat ko.

takdak kristian sebenar kaa yahudi sebenar ka hindu sebenar kaa

kalo ko malas baca sure ko malas kaji so sure banyak persoalan tak terjawap..dah tu ko asik soal soal sampai mati

sedangkan tuhan dah sempurnakan agamaNYA, dah tadak nabi lagi, nabi terakhir dah wafat dan dia dah sampaikan apa tuhan suruh sampaikan

pendek kata sudah siapp !!

takdak agama itu ini sebenar kecuali satu, agama ini sejak dari adam a.s moyang segala manusia , ni agama tauhid, agama yang sembah Allah yang esa, tadak apa kita sebut syariat masa tu, nabi adam dan anak2 nya dah tau sapa tuhan, isu cuma godaan dan pujukan iblis..pasei memang itu yang dia bersumpah depan Allah swt , sebab adam yang buat dia di laknat Allah so dia nak balas dendam untuk sesatkan keturunan manusia sampai kiamat haa..tu sumpah iblis

yang agama dok nama itu nama ini, itu ler kejayaan iblis, ko lahir je nangissss pasei ko di ganggu syaitan...sapa2 manusia lahir di ganggu syaitann dan kalo mak ayah dia buddha so dia buddha kalo mak ayah dia hindu so dia hindu , agama rekaan manusia, jadi ikutan , kepercayaan atok nenek moyang or keturunan manusia

tu tujuan nabi lepas satu satu seramai 124, 000 mengikut sejarah , nak kembalikan manusia supaya sembah tuhan yang esa, yang depa dah kenall, dah akui di alam roh sebelum roh masuk ke jasad dan lahir ke dunia, kendian dari 124 000 ada 313 para rasul pun tujuan yang sama, ajak manusia sembah yang haq, yang esa

ko ingat ko islam dah terjamin sorga ke? kalo ada syirik dalam amalan islam ko...cam mende2 bidaah seme tuh, yang di larang syariat..apa barang bhai??

ko view adil dari sudut emosi dan lojika

contoh orang baikkkkk masuk sorga
abang biker seorang yang baik

lojik nya abang biker tentu masuk sorga

tu lojikkkk...logos..pure main ayat..pure sentimen

ko tau dak umar al khatab ada sebut seorang beribadat sampai putihhhhhh rambut janggut seme tu tapi jadi ahli neraka? masuk neraka..ko tauu

kalo ko leh terima RASIONAL, bahwa kebaikan seseoang BELUM TENTU di jamin dia masok sorga, belum tentuuuuu, kenapa ko masih tanya pasal adil?

berapa banyak hadis pasal ni malah aku leh cite dari fahaman hinduism bab ni gak pasal brahmin yang asikk bertapa tapi masuk neraka gak..haa adil mende dari sudut fahaman hindu?

kalo ikut lojik memang takkan leh terima mende cam ni, bila di sebut tuhan pencipta segala dan dia MAHA PENGASIH LAGI MAHA PEYAYANG tapi pasai pa ada kebuluran? aku salu tanya , kalo di sebut bahwa REZKI  MANUSIA sudah di tetapkan, sudah tertulis masa roh masuk jasad, kenapa masih ada KEBULURAN macam di etiopia tuu, di sudan somalia haa pasai pa? tuhan mohong ke? bulls seme tu ke? ko nak paham camna kalo malas baca hihihi

kalo sapa ada anak kecik..kita dok cite pasal tuhan baik pengasih peyayang peh tu tenguk drama discovery harimau dok kokak anak kambing ..anak takut nangisss kesiannnn kambing kan ayahhh? jahatttttt harimau tuh     harimau jahat kaaa? abis tu harimau kene makan rojak kaaa pecal kaa petai la ye??

develope the mind laaaa skit bhaiiii...untuk kebaikan ko dan dunia sejagat okkkk