CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

sWuTzDreMz posted on 17-12-2012 09:57 PM
kdg2 aku tak paham mak mertua aku ni sedap mulut je ckp anak2 lelaki depa dok dgr ckp bini sgt. Pasai tu jadi lagu tu. kalau ikut experience aku yg tak seberapa ni. Mak mertua aku pon aku tgk jenis pak mertua aku dgr arahan die. So.... Ape lah nk dikata org sgt. Kata dulang paku yg serpih.

hahahhaaa. dia lupa laa tu. tak pon saja nak lepas geram sebab mak mertua dia (nenek suami ko) mungkin pernah mengata macam tu jugak kat anak2 lelakinya yakni adik beradik lelaki pak mertua ko

ruffleen posted on 28-12-2012 11:16 PM
hahahhaaa. dia lupa laa tu. tak pon saja nak lepas geram sebab mak mertua dia (nenek suami ko) mun ...

haaa ye la kot. hahaha

Dah 13 tahun me duk dengan PIL sejak kahwin.Tak sangka boleh hidup dengan diaorg.Hubby saya anak sulong lelaki sejak belum kahwin lagi mak dah pesan,kahwin dengan anak lelaki sulong ada harapan akan duduk serumah dengan mentua.
Alhamdulillah dapat mentua yg supporting & tak pernah beza2 kan menantu dengan anak sendiri.adik beradik husband ramai lelaki,sebelum ni ada juga adik husband duduk serumah dgn PIL bila lepas kahwin, biras saya pun kata syukur dapat PIL yg macam diaorg.
Apapun keadaan yg dihadapi bila duduk dgn PIL, just be yourself. Bila diaorg tegur ambil yg positif aje,anggaplah diaorg tu bertujuan utk memperbaiki diri kita.Kalau anggap negatif sampai sudah kita berburuk sangka sahaja.

aku dah lama tak dapat balik umah my PIL...tapi x pe lah doa aku sentiasa untuk mereka berdua...nak buat macam mana mereka dah cop aku menantu hantu...

b4 dok ngan MIL, sekali ngan abg ipar+biras+anak dia sorang.. aku kdg terasa hati ngan MIL sebab apa yang kami beli tuk dia, dia akan bg separuh kat abg ipar sekeluarga.. aku bukanla jenis kedekut tapi aku tak ske cara biras aku layan MIL.. dia tak keje pastu ske buat MIL cam pembantu, kalau beli makanan pape sanggup makan lam bilik cam la kami ni hadap sangat ngan makanan dia.. tapi MIL mmg sangat penyanyang, tak penah nak marah2 menantu.. sayang MIL..

umieanie posted on 5-3-2013 03:27 PM
aku dah lama tak dapat balik umah my PIL...tapi x pe lah doa aku sentiasa untuk mereka berdua...nak  ...

sabar lh...aku pn cam nko jgk......aku xkisah pn coz khidupan aku skluarga skrg diaorg dh xkacau dh...aku ni ibarat dh xwujud...skrg ni diaorg duk sibuk ngn mnantu baru puji puja mnantu baru...aku rilex je xjeles pn tp aku nk tgelak gak coz nasib lh biras aku 2 kalu dh diorg ambik tau,pas ni baru lh biras ku tau langit 2 tinggi or rendah...jgn cari aku pas ni utk mluah prasaan...

Follow Us
jahcomel posted on 11-4-2013 12:39 PM
sabar lh...aku pn cam nko jgk......aku xkisah pn coz khidupan aku skluarga skrg diaorg dh xkacau ...

senasib la kita kan! aku dulu ingat cite menghalau menantu ni dalam drama jek tak pon dalam novel2 tapi x sangka betul2 ada dlm dunia realiti ni..kena pulak kat batang idung aku.

sekarang ni mak mentua aku bising kenapa anak2 aku tak balik kg jumpa dia..dah 3 tahun dah..yang balik my hubby sorang jek...huby aku jawab balik "dah mama budak2 ni mak halau,mak haramkan dari jejak kaki kat rumah ni, budak2 ni tak de hati langsung la nak balik"...masa hubby aku cerita kat aku dia cakap macam tu kak mak dia..aku rasa macam nak tepuk tangan je..ahahhaha...jahat kan aku...pak mentua aku langsung tak bole nak cakap apa2 la dah dia sendiri cakap "anak2 aku kalau ada ke tak ade ke tak mendatangkan untung apa2 kat dia". suami aku cakap..mak n pak dia rindu ngan anak2 aku..tapi nak buat macam mana ego diorg tinggi tanak mengakui kesalahan mereka n mereka tetap mengatakan aku jahat sejahat jahatnye.... yang penting bak kata ko la kan..kita jaga keluarga kita..

sekian cerita pendek dari saya..ahahha

umieanie posted on 11-4-2013 02:39 PM
senasib la kita kan! aku dulu ingat cite menghalau menantu ni dalam drama jek tak pon dalam novel2 ...

cerita panjang nya mana? kikkik

gals2 posted on 19-4-2013 12:18 PM
cerita panjang nya mana? kikkik

sat g aku cita hat panjang hang tak laghat nak dengaq..ahahaha...cita sikit2 ja la na....kalo cita abih sat g tadak modal nak kutuk2..

Awal perkahwinan aku dlu, MIL n ipar i suke sangat MENEMPEL. ajak hubby g hanimun pn nak ikut alahaiii sabo je la. tp hanimun tu xjadi sbb i buat muka monyok n ajak hubby jlan2 je tp MIL n ipar i ttp ikut hahahahhaha

setakat ini hubungn ngn ok ajer..semoga kekal hingga salah seorg mnutup mata..

Saya ngan PIL ok je..esp with FIL..my FIL baik sgt..dan sy berharap semua org akan dpt FIL mcm tu...hopefully husband pon boleh baik mcm tu nanti...

Sy kalo balik kg..mmg tak buat ape2 kerja pon..my PIL yg masakkan....byk Nye my FIL yg masakla...ckp je nak apa..nanti FIL masak or belikan....

Kalo time sy deliver..mesti my PIL tunggu...mesti dtg KL....my sy keguguran my FIL dtg jaga..my MIL tak dpt dtg,kene jaga rumah....

Masa sy nak pindah rumah...my FIL dtg susun brg...angkat brg sume..byk tu...die kata,nanti sy penat..or nanti sy n husband penat nanti gaduh2 pulak.....

Sy /husband jarang bagi duit..kami bagi bile cth PIL nak gi umrah ke haji ke...pastu boleh tu tnk ambik...pastu boleh tanye husband sy marah tak bagi duit ni..diorg mmg ingat sy pakai duit sendiri /beli brg utk diorg.....pendek kata,sy lah baik bagi duit/barang pakai duit sy....padehal husband yg bagi...

Kalau ape sy ckp...semua saye yg betul..husband sy tak betul....PAstu selalu ckp sy pandai...sy rajin...anak2 sy diorg syg sgt...

Padehal saye ni malas esp balik kg...sebab dah penat kat KL kan...balik kg..duk saje byk Nye....

mmg kontra dgn husband yg garang tahap dewa tu..rajin pon tak boleh lawan....byk lagi pasal my Fil...pendek kata apa yg sy ingat pasal my FIL adalah semua pasal kebaikan die...takdek keburukan pon...

Saye syg PIL saye......

aku ngn PIL ok jer..so aku rs bersyukur sgt sbb dpt PIL yg xmcm2...
aku rs biras2 aku pn cmtu...

Nur_ming posted on 25-6-2013 06:35 PM
Saya ngan PIL ok je..esp with FIL..my FIL baik sgt..dan sy berharap semua org akan dpt FIL mcm tu... ...

masya allah...baiknya aihhhh......tak pnh lagi jumpa org citer FIL baik camni

no.20 posted on 4-7-2013 03:10 PM
masya allah...baiknya aihhhh......tak pnh lagi jumpa org citer FIL baik camni

sangat2 baik..kalo tiap kali nak balik..mesti salam sampai cium2 dahi tu...dah la jenis org masjid..cukup sifat..hensem pulak.husband sy suku je hensem bapak die...  ..moga kita semua dpt PIL yang baik2...

Nur_ming posted on 4-7-2013 05:19 PM
sangat2 baik..kalo tiap kali nak balik..mesti salam sampai cium2 dahi tu...dah la jenis org masjid ...

FIL cium awak kat dahi ke? err ni jarang dengar....hehe...mmg dia anggap macam anak sendri kan....

org negeri mana ni? hehe...kalau tak kisah saya tanya camni....

malangnya PIL saya tak camni......

no.20 posted on 4-7-2013 05:42 PM
FIL cium awak kat dahi ke? err ni jarang dengar....hehe...mmg dia anggap macam anak sendri kan.... ...

yups..semua menantu pun cium dahi..sy and FIL org Trg....tkpe..kalo PIL awk tak mcm tu pon..doakan semoga jadi lebih baik...takpun sebenarnya ,awk ada mende lain yg lebih baik..anak/suami yg baik dan penyayang.. fokus pada positif je..jarang kita dpt 100% perfect...cth: kerja yg baik,husband baik,anak baik,PIL baik,parents baik,cerdik,cantik,anak2 comel...jarang dapat sekaligus...sy pon byk lagi yg kurang ..

biasa laa kalo terasa2 tu.. tp buat dono aje... pastu sejuk lar~~~

now tinggal my MIL aje... FIL dah meninggal... MIL tea mmg tersangat2 laaaaaa baik dan sporting... siap sound husband tea kalo dia nampak husband tea garang2 dengan tea... dia sound husband tea bukan depan2 tea... tp dia sound dekat husband aje... tp husband gi ngadu kat tea sbb kena marah ngn mak dia.. hahahahahhahhaha

aku punye nasib lg la..xtau nk cakap camne..aku salah ke depa salah ke?...tp mmg x betegur dh dekat 3 bulan rasenye dgn MIL...aku cume ckap sikit2 dgn FIL...FIL pulak jenis dgr cakap MIL...MIL aku laser...dia baik..tp xtahan dgn sikap kuku besi dia...semua aku buat salah...so skarang ni bile balik keje nk amik anak2 aku yg kat umah dia..aku call je anak2 or pegi depan pagar umah dia..panggil je name anak2...dah mcm ape tah..lame aku x masuk umah tu..ntah la.....makin lama FIL pon mcm xnak cakap dh dgn aku...

nak share jugak sket....actually ex PIL tp insyaallah next year smpai jodoh nak kawen blk dgn exhubby...hubungan dgn ex and family sgt2 baik even da divorce 3thn lps..bile nak kawen balik ni ada la discuss dgn exhubby tu plan bile da kawen nnti...dia keje jauh so bile kawen mmg dia xde kt sni la...mybe jumpa sebulan sekali or 2bln sekali...dia ckp pas kawen dia nk beli rmh sebelah rumah parents dia...sbb nk renovate rmh parents skrg jd besar skt..dia ank sulung drpd 8beradik....so dia suruh i stay kt situ la..smbil2 tgk kan family dia..

hmmm tbe2 i rase cm xbes pulak...sbb i jenis apa2 suka buat hal sndri....ada mse bru g jmpa adik beradik or sebulan sekli blk kg my parents...tetibe lak nk kna stay dgn family in law.....pg2 td argue mcm2 psal hal ni kat dia...dia mcm nk mngalah cr rumah lain utk i tp suara dia cm xhappy je....serba salah la pulak....

nak tanye pendapat uolss yg stay dgn family in law.....ok ke stay dgn in law?? mcm xde privacy je