CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: cikrosienona

Buntu menentukan hala tuju hidup

antara mak ayah n tunang, opkos aku pilih mak ayah beb...

AdamBillionaire posted on 23-9-2013 04:13 PM
hurm.. kalau aku jd kau kan? kalau kau rasa lelaki tu baik? dan bukan jenis permainkan pompuan  ...

adam ni mmg..mau keras tali pusat aku..
gelak guling2..tgh dok seyes mmbaca smpt lagik wat lawak boria..kehkehkeh..
che ta dah ada zain nan hado tue laaa..
emma mak kembong dok kuncup jah...

dear TT..
for me i think u shud noe ur dad btter rather than ur fiancee..
pepon dok semeja n bwak bbincang..
klu ur fiancee mmg nekad nk kawen sgt ngn ko,tell him to show his love n put sum effort..
ko bwk tunang gi mgadap bapak ko yg mcm maharaja tuh..heheheh..tnjukkan ksnggupan dia nk jdik somi ko
gi la US n decide sesama..
gi taw pro n cons..
ko bt la drama swasta jap..bwk eye drop ok utk tatapan ayh ko..buat ayt sedey2.
ko cite la yg ko nk berfmily bagai..6 years to go..its quite a long time u noe..
btter ko kawen dluk..pastu mohon lah..tggu smpi 6 thun lak..make a fmily 1st..
nti ko bwk la somi n ank2 gi visit diorg kt sna..zaman skrg kan cggih.bkn nk kna nek kapal smpi bbulan2..

cikrosienona posted on 24-9-2013 02:58 PM
Semalam aku da emelkan kat ayah aku ckp pasal ni..yg bg aku 6 tahun tu terlalu lama aku tunggu and a ...

Kes ko maybe lebih kurang dengan aku, bezanya ko study overseas aku study local...Form 1 aku da masuk asrama, kire habiskan masa 5 tahun jauh dari family dan aku jarang sangat balik rumah..Habis sekolah masuk matrik dalam setahun, even kl dgn melaka dkt tapi aku jrg balik. Sambung degree kt KL tapi wajib duduk hostel 3 tahun, even time ni uma dekat tapi aku still jarang balik... 5+1+3 = 9 tahun... hampir 9-10 tahun aku berjauhan dgn family.... Aku paham org yg tinggal jauh ni, self indepndce sgt tinggi, can make ur own decision, & very firm dgn each decision kite...

Sekarang ni aku sambung stdy but aku stay kt uma family, juz aku nak spend time even sikit dgn family aku.. Yg beza psl ko nak kawen dan aku tgh further stdy lgi.. Bagi aku parents especially bpk ni dorang ade ego sendiri, persamaan bpk ko dgn aku : Bila putih,memang putih & never be other colours. Tiap kali doa, aku mtk Allah letakkn diri aku dkt situasi my parents & fortunately now i start to understand them...

Bila nak keja, bpk cakap xboleh.Bila nak keluar rumah, siap ade timing lagi. Bila nak beli ape2, mesti guna duit dia.. Bila letak gelas bwh kaki mesti kna tegur psl takut tersepak. Kalau rambut tak keringkan pun kena bebel..hahhaha..First2 mmg aku rimas, rasa tertekan ibarat aku ni mcm tak boleh buat decision sendiri & rasa terkongkong.. Tapi bila aku bukak kan hati aku seluas2 nya dan aku pandang diri aku dari sisi sebagai seorang parents. Alhamdulillah, kalo kena bebel pun sekarang aku lah manusia paling happy kt ats dunia ni.. Psl aku masih ade seorang mak & bapak yg syg dekat aku even kena mrh,bebel,rasa terkongkong & xleh buat decision..aku masih mampu tersenyum.

Berkait dgn soal tunang ko pulak, izinkan aku label as lelaki kedua bagi ko.. Lelaki kedua ni tak boleh lwn dengan pengorbanan seorang bpk..Even ko ckp bpk ko yg suruh study overseas, ko kena taw yg bapak ko just buat sehabis baik tanggungjwb dia sbgi seorang bapak. Klo aku pun, aku nak anta anak2 blja tinggi. Tak semestinya ko jauh, dia lupa dkt kau.. Ko ade satu aje bapak, sedegil mana pun dia tetap bapak ko..Pengorbanan bapak hingga hujung nyawa, kasih ibu sampai ke syurga... Tunang ko nak tunggu 6 tahun pun da xlrt kn? penah ke mase parents ko besarkan ko dulu, umur 6 tahun je dorang malas nk jaga da..pandai2 la ko idop sendiri? xpenah kn?? First thing is Allah & family will never leave us

Ko belum kahwin lagi jadi syurga ko masih dibawah ibu & bapa.. Dulu aku pun pikir nak kawen, nak ade anak, xnak kawen lambat.. Tapi lepas aku clash, aku byk motivate diri. Pengorbanan yg aku buat, brapa lama masa yg aku spend time dgn family , pnah ke aku hibur family aku...Bila aku tengok satu2, sebenarnya aku belum puas lagi habiskn masa gn parents aku.. Dan klo aku jumpa jodoh pun, aku nak lelaki yg boleh ingatkn aku tanggungjwb aku dkt family agar aku tak hanyut dengan dunia.. Paling penting jgn ade penyesalan di akhirnya