CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

aerolz replied at 5-12-2012 10:03 PM
tapi fizahm kena ingat, jangan sampai jadikan Buku Surah Yaasin tu sebagai tangkal/azimat lak. seb ...

sama juga.. jgn ingat ayat2 al quran yg kita baca itu yg memusnahkan gangguan. Ayat tidak memberi bekas. Bukan kepada ayat2 itu kita bergantung. Tp kita bergantung kepada pemilik ayat itu- Allah.

assalammualaikum semua..

maaf laa lama dah tak update dan bukak forum niii..
dan tak sangka masih ramai lagi..yang baca thread "tetamu tak diundang..
jenuh gak cari balik password semua bagai..

selain daripada kerja luar kawasan dan kengkangan masa..
membuatkan saya tidak berkesmptan..

maafkan saya...

terima kasih kepada semua yang sudi membaca..berkongsi pengalaman..
dan terutama pada cheff mizan..yang sememangnya sentiasa segar dengan cerita2 baru...

chef mizan dan kaulat dah kembali...SR sejak thread pertama lagi...tak sabar nak dgr cerita sambungan dari chef dan cerita terbaru dari kaulat..

Ahlan wasahlan wamarhaban bikum yaa kaulat...
Long time no see...
Semoga senantiasa dibawah limpahan kurniaan junjungan serta limpahan rahmat Allah s.w.t jua hendaknya..

Alhamdulillah.. tt Kaulat dah kembali.... Chefmizan pon dah memeriahkan trid dengn kisah baru yg mendebarkan... sy tggu smbungan cite Chef.. pada tt Kaulat mehla kogsi cite lagiiii...

Follow Us
fuh....satu thread yg mmg best

Assalamualaikum...
Maaf belum berkelapangan nak taip panjang2...
InsyaAllah sambungankan menyusul dalam masa terdekat..

Waallahualam...

tekken replied at 24-2-2016 02:20 PM
fuh....satu thread yg mmg best

lama sangat tak sembang..
nak cerita banyakkk...
bapa mertua pun dah takde..dah meninggal dahhh..last year..
anak saya yang dulu didampingi bunian pun dah sekolah sekarang..
namun masih ada lagi sikit2 gangguan..

baru sekarang saya rasa dugaan seperti yang pernah diberitahu oleh 2-3 orang ustaz masa saya
bawak anak saya berubat..saya pernah kongsi masa dithread 1...

nanti saya kongsikan...dugaan yang saya terima nak membesarkan buah hati yang no 2 tuu...

Yeh..yeh.meriah balik la thread ni,Tt @KAULAT ngan @chef mizan dah kembali

wahh. welcome back TT !

KAULAT replied at 25-2-2016 05:30 PM
lama sangat tak sembang..
nak cerita banyakkk...
bapa mertua pun dah takde..dah meninggal da ...

ooo..welkem back bro..
teruskan cerita anda

Assalammualaikum...

Tak tau macam mana nak mula cite..
Ok..dulu lepas semuanya dah ok..anak saya pun dah kurang gangguan..
Ok..masa bapa mertua saya hidup lagi..dia ada satu lot tanah rumah corner lot..maknanya satu geran yang dipecah-pecahkan menjadi lot-lot tapak rumah untuk adik beradik dia..
Bapa mertua saya dapat laa..corner lot..semua adik beradik dia dah buat rumah kat atas tanah lot masing..pak mertua saya jee yg belum lagi..Cuma yang ada..satu cabin..dengan ada garage besar..
Atas tanah tu laa pak mertua tanam pokok pisang,serai,dengan 2-3 jenis lagi pokok..so hari2 dia akan datang situ duk melepak..
So kalau saya free..cuti ke..saya akan datang duk melepak dengan dia..org tua ni suka bersembang..kalau saya datang mesti duk sembang lama dengan dia..Cuma yang tak bestnya dekat pondok dia nii..sebenarnya adalah laluan makhluk2 yang kita tak Nampak..macam mana saya tau..selain pak mertua saya cakap..ada 2-3 orang indo selalu Nampak benda2 ghaib kat situ..sebelum pak mertua saya buat pondok dia kat situ..
Tanah dia ni..bukan dalam hutan..dekat dgn kawasan rumah orang laa..sebab belakang tanah dia ada banyak rumah sewa..ada pak mertua saya cakap..selalu Nampak.waktu zohor orng ramai2 pakai jubah..serban..lalu dalam kawasan tanah dia..lintas laa..sambil senyum...kalau ikutkan tanah dia berpagar tu..
Pastu pada akhir2 usia dia..ada dia bersembang..dia cakap..dia kerap Nampak makhluk2 ghaib kat situ..
Ada satu malam tu..saya ngan family buat BBQ kat tanah dia tu..semua ada..mak mertua..adik ipar..anak saya semua ada..dekat pondok dia tu ada satu orkid hutan dengan pokok tanduk rusa..selain tu ada satu pokok..tah apa nama yang kembang jee..selalu dalam hutan banyak..pokok tu abg ipar saya balik bawak balik dari hutan hulu yam..
Bila semua dah settle makan..tengah duk menyembang..dalam pondok..anak saya main kat luar dengan sepupu dia..main lari2..tiba2 si sofia nii berlari naik pondok..dengan muka takut..saya terkejut laa..kenapa budak nii..dia terus gi kat saya..cakap “babah2..ada binatang muka carik2 kat pokok abah”..sofia panggil pak mertua saya abah...
Saya ingat binatang kecik ke..tak terpikir laa..saya cakap laa..”takde laa..jap gi dia terbang laa..”..sebab saya tengok sepupu dia elok jee main..pastu pak mertua panggil sofia..tanya kenapa..sofia cakap laa..apa yang dia cakap kat saya..
Pak mertua saya terus bangun..saya pun tersentak laa..”nape bah?”..saya Tanya..pak mertua saya terus keluar gi kat pokok orkid tu..pak mertua saya cakap..”kau gii dari sini..kau pegi..”..
Pak mertua saya cakap..memang selalu dia datang nak kacau..saya Tanya apa benda tu bah? Pak mertua saya cakap..benda lama..dari tanah sebelah..masa tu dalam hati saya..terus berdetikk..sofia nii dah boleh Nampak balik ke?..dah lama dia tak boleh Nampak benda2 camni..
Saya pulak..bukan boleh Nampak..tapi boleh rasa..kalau benda tu ada disekeliling..saya boleh rasa..tapi nasib baik tak boleh nampakkk...ni kejadian..mula2 sekali yang lepas agak lama sofia tak kena...

Ni nak kongsi satu lagi cerita..berlaku kat salah satu opis waktu saya kerja luar..last year saya diarahkan untuk buat satu survey dan bagi traning kat satu anak syarikat nii...
So macam biasa semua preparereaction dibuat..saya kena stay kat company tu lebih kurang 2 minggu..belah selatan tanah air..so weekend baru balik KL..
Kat company tu saya diberi tempat saya sendiri meja dan juga rumah sementara..so minggu pertama kerja kat situ so far ok..balik biasa lepas isyakkk...staff lebih kurang 25 orang-40 orang..saya selalu stay back..sampai malam..kadang2  sorang2...selalunya sorang..
Selama nii saya selalu dengar  orang kena kacau..dalam opis laa..main mesin fotostate laa..dengar ada orang tekan key board laa..bukak air kat pantry laa...
Haaa ni nak cite..semua yang bermain kat dalam kepala saya selama niii..betul2 berlaku kat opis niii..satu malam tu..hari ke 4 saya kat opis tu..tengah duk sibuk buat keje..tiba2..A4 rim dari atas meja sebelah mesin fotostate jatuh..fuhhhh..terkejut saya..so buat tak tau lagi..anggap tu biasa lagi...nak pujuk hati..
Lepas tu benda allah tu main stepler..korang mesti tak cayakan..macam mana benda tu tekan stapler sedangkan dia bukan benda pegunnn...saya sendiri tak tau..tapi memang bunyi orang  stapler kertas...haaaa..masa tu hati..tengkok semua dah meremang..
Yang tak bestnya pulakkk..opis nii kat rumah satu bangunan lot..so guard..tak stay kat bangunan niii..guard ada tapi dia Cuma ronda waktu buat clocking jee...saya memang takut..tapi kuatkan hati gakkk..stay jugak budget dalam sejam lagiii sebab tengah buat report masa tuuu..
Yaaallahhh..korang tau lepas tu apa pulak makhluk tu buat..sebab mungkin dia tengok saya takde respond..bukan takde respond..buat2 takde respond...huhuhuhuhu..dia main intai-intai..korang percaya tak?...korang tau dia intai macam mana..biasa opis ada petisyen antara tempat duduk staff kan?..haaa.kat bucu2 petisyen tu antara celah2 meja tu..nampak macam susuk tubuh..menyangkung sambil terhendap-hendap...huihhh seriauuu..weiiii...
Yang tak bestnya lagi...bila saya buat tak tau lagi...benda allah tu..siap gerak-gerakkan kerusi lagi..nak bagi tau dia ada kat situ...itu penyudahnya laa..memang saya tak boleh tunggu lagi dah..sebab kelibat susuk tu semakin jelas nak nampakk jee..
Saya..on ayat al quran kuat-kuat..capai beg..pegang access kad..pusing belakang...terus lariiii...pintu keluar..pintu terbukak jee..keluar terus..tarik roller shutter kunci..sebab biasanya rollershutter tu..diorg akan tarik separuh..so senang laaa..sikit..
Esok kul 9.00 pagi saya masuk opis..secetary boss tu Tanya..nape dia masuk opis pc saya on ayat quran..pastu spontan jee..dia sound..”Encik terkena ke semalam..?”..saya tengok dia..mula malas nak sembang...pastu dah sibuk sorang2 tanya..haaa..saya cakap..saya terkena..
Pastu diorg boleh cakap apa tau..”dia nak kawan tu Encik..”ampeh betul...diorg cakap dari dulu lagi memang ada..benda tu..dia ada dalam blok area situ..kawasan dia...
Itu malam last saya stay back balik lambat...semenjak kes tu..5:30 balik..buat keje kat umah..nasib baik 2 minggu jee..hareee tuii...

KAULAT replied at 5-3-2016 12:39 PM
Ni nak kongsi satu lagi cerita..berlaku kat salah satu opis waktu saya kerja luar..last year saya di ...

Mak aihhh.. main intai2 tu yg lemah. Seram kot..
Sy prnah juga terkena kat ofis. Mase tu sy baru je join company sy skrg ni.
Tak silap sy ade la baru 2 or 3 minggu mcm tu sy masuk. Tahun 2014.
Biase la kalau nama pun 'Payroll Asisst'. Kalau tak kena Stay back, mmg kelam kabut la esoknya.
Nak jadikan cerita, hari tu adalah hari closing untuk payroll. Malam tu dalam pukul 8 lebih kot.
Kebetulan kalau sy kena stayback, mmg BF(suami da skrg ni) sy akan teman.
Sebab dia IT Dept. So, tak la jauh sgt tempat dia dr HR Dept. BF cakap kat sy, nak pi merokok jap kat guard house.
Tinggal laa sy sesorang kat atas.

Meja sy berhadapan dgn Finance Manager, so bole la nampak jelas pantulan bayang2 pd cermin kaca bilik tu.
Tak lama pastu, tengah dok syok2 buat keje tengok pc, tetibe sy jadi meremang.
Dan dgn tak semena-mena sy terpandang kat cermin bilik tu. Lepastuuuu.......................
Sy nampak betul2 ade LEMBAGA HITAM besar berdiri dibelakang sy dan terus berdesup ke kiri masuk dalam Document Room.
Terpinga-pinga kejap sebab terkejut. Terus call guard suruh BF naik atas cepat.

Lepas kejadian tu, sy takde bagitau sesape pn. Sampai la satu hari tu, akak reception bawah tu cerita dia pun terkena jugak.
Benda yg sama. N waktu yg sama. Antara pukul 8 nak ke 9 mcm tu. Cumanya akak tu kena kat lobby.
Benda tu seakan melintas je. Tak kacau lebih pn. Macam nak bgtau kitorang 'dia' mmg ade kat situ. Huhuhu
Sampai sekarang, bila ade je budak baru masuk, mesti akan terkena. Dengar org main air dlm toilet laa.
Org intai dari pantry laa. Org berjalan dari pantry la. Tapi waktu benda tu nak nampakkan 'dia', mesti start pukul 8.
Nasib baik sekarang HR da pindah kat 'wing' lain. Kurang sikit nk kena kacau. HUHU
Sampai sekarang kitorang tak tau ape benda alah tu. Hitam. Tinggi. Besar.

**sori TT tumpang citer.. tak pandai nak karang2. hihi

takpe...boleh jee kongsi kat sini...

biasa laa..kalau kat opis2..ni memang kalau nasib tak baikkk..dapat laa jumpa..
kadang2 dia berkenalan dengan orang2 baru..nak bagi tau dia ada kat situ...

KAULAT replied at 7-3-2016 07:40 PM
biasa laa..kalau kat opis2..ni memang kalau nasib tak baikkk..dapat laa jumpa..
kadang2 dia berkena ...

Aah. Betul tu. tapi nasib akak reception tu selalu tak baik. HAHA.Sebab waktu siang pun 'benda' tu muncul.
Bole pulak 'dia' bertenggek kat atas pokok deco krismas tu hari.
Maunye akak tu tak takut..

Rindu nak bace cerita dari bro kaulat & chef mizan huhu

tt masukkan lah lagi citer