CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: TUKANGKEBUN

AKU CABAR KOME - CERITA KAD KREDIT KOME LAK

Reply #80 darkharis's post

tak ingat la interest cash advance ni..  emm, interest dikenakan hari-hari (bukan seperti beli barang.. ada interest-free period) dan ada yuran pengeluaran wang dicaj juga.. tak hairan kalau interest cash advance je dah beratus-ratus sebulan..

contoh yang kau bagi pasal guna kad kredit bila business tak jalan, etc, etc tu sebenarnya lebih merujuk kepada cash advance la tu..

yang bank offer tu..  balance transfer.. tapi ada unsur personal loan.. dia caj yuran pemindahan jugak..  memang lagi murah tapi itu kalau kita mampu bayar dalam masa ditetapkan..  kalau tak mampu, lagi rugi..  jangan ingat dia bagi tempoh 2 tahun, confirm kita mampu bayar..  kalau takde disiplin, hancusss jugak..

yeke...charge interest cash advance nie kira hari2.... dah mcm ahlong dah huhuhuh bahaya nih....

emm itulah kalau takde diciplin + penjimatan boleh bankrup nie... pakai duit memang seronok...tp time byr tu yg sakit...

erkkk aku takde kad kredit sebab aku tak gemor berhutang...hutang loan asb pun udah mening kepala nak pikior...hehe
rasa nak terminate loan asb ni tak lama lagi...

Reply #83 sepaileman's post

bukan rugi ker terminate loan nie???mukk....sila bantu

Reply #84 yaneng's post

alamak, saya pun tak reti le bab loan asb ni..  tak tahu details penuh..

Reply #84 yaneng's post

teman dah kira balik dah...tak rugi pun...begitu jugak kata officer maybank tu...
bukan apa teman udah fedup nak pergi ke bank...nak masuk terus bebanyak nnt teman takde cash on hand plak...

Follow Us
pinjaman asb nie ok ke?....

rasanya kite membantu bank dpt untung + kite dpt duit tu selepas beberapa tahun melabur + kite kena byr bulanan utk pinjaman kite.... tp lepas pijaman tu abis kite dpt duit tu lah....pak cik kayoooo...

tp kalau terus je masuk ke asb tanpa pinjaman lagi ok kot...

Reply #87 darkharis's post

teman terus terang la teman rasa menyesei sikit melabur dlm asb nih...tapi teman nih jeneh payah nak nyimpan tu pasei teman rasa terpaksa nak buat loan asb nih...asei dpt gaji jer lebuh tak tau kemana hilangnya duit gaji...kalau rasa mike boleh menyimpan takyah la ambik loan...sekadar pandangan teman jer

Reply #88 sepaileman's post

brape intrest bank caj tuk loan ASB tu sepai? kalo dividen yg ASB bg rendah dari int. mmg rugi je le

Reply #89 Pikir's post

bank charge 6% ke 6.5% setahun teman idak bape ingat...asbnya untung sebelum nih 9.25% tahun nih turun 8.25%...kalau idak keluorkan dividen asb bagi tu jadi banyak jugak la hasil dividen...tapi teman udah maleh nak pergi ke bank tiap bulan utk bayor sebab duit gaji teman skrg nih thru BIMB teman punya loan pulak dekat maybank...kekadang teman nih lambat bayor dia dah kena interest rm2...biasanya teman idak sharp pegi bayor awei bulan sebab selalu jenuh nak nunggu...tu yg teman maleh sekali tu...hehe

makin lama kome cerita makin takut aku nak aply kad kredit nie wehhhhhhh

tapi sekurang2nya aku dpt ilmu drp kamu semua :tq:

terutama pakar kad kredit seperti MUK, BRO AL

Originally posted by yaneng at 27-1-2007 02:57 PM
memang free, tapi ada catch, kena guna at least RM100 per month selalunya....kalau tidak diorang caj juga fee tahunan.......

sebenarnya nak free betul ko kenal orang dalam yang ada authority to kansel fees or ada personal banker aja...macam tu tak payah mintak pun tiap tahun dorang kasi free fasal tau pulangan bagus..paling best tiap2 tahun limit naik berdesup aja..tapi sakit  ler nak bayor..tu kalau difikirkan, bukang senang jadi orang senang kan..

Reply #92 mmc's post

memangler....pastue bila dah "terguna" bagai nak pengsan nak membayor....

Originally posted by Gemukkkkkkk at 26-1-2007 10:17 AM
itu le.. apa boleh buat, syaratnye camtu..  susah jugak kalau takde kredit kad ni, sebab dah terbiasa..  banyak yang dimudahkannya..

kad kredit ni macam astro le..  walaupun jarang tengok, ta ...

dah kira nk nk expired ko apply kad baru pakei bank baru..slalu nye dapat free annual charge tuh...yg rugi xdpt continue reward r

Reply #94 ari7's post

he he he.. ada cadangan gitu gak.. tapi tak larat le nak tukar kad setahun sekali...

dulu rajin le kutip bonus points..  setiap bulan kena outstation jadi semua bil bayar dulu sebelum claim dari bank..  syok betul..  kalau sebulan kat penang tu, bayangkan bil hotel (2 bilik) + flight ticket je dah berapa..  sekejap je berpuluh ribu bonus points..  tak hengat doniaa..

x dpt nk sahut cbrn, sbb x gune kk

Kad kredit teman dah jadi cam kad kredit opis.

X payoh la pki kad kredit....nyusoh kaum jer....klu pki kad debit teman setuju...mcm maybank buat tu...

U hutangpun hutang kad kredit anda saja.Kami cuma buat installment samaU.Tolong u turun minimum payment jadi RM50 saja dan turun interest.Itusaja.
Siapa Berminat buat refinancing kad kredit anda atau menjadi ejen sila laman sini:
http://www.cendol.info/book/226.html
Jadi Ejen sekarang offer hanya RM100 saja!
Syarikat kami adalah support Kad Kredit paling banyak jenis di Malaysia.
Kalau RM100 pun rasa mahal.Pun boleh contact aku, kalau u adacustomer,I share komisen dengan kamu lepas tu I buka account free untukkamu(sebelum offer tamat).
Cara Contact ada di:
[url]http://www.cendol.info/book/226.html[/url]

bodoh nak mampus....bikin takajut my heart.....besonya tulisan...:@ :@ :@

anyway, kad kredit kino yang 4 keping tu dah kene kerat 3 keping...so kino tinggal yg standard chartered je...tapi bebaru ni buat lak kad kredit CIMB petronas....khas untuk isi minyak n emergency....sebab bila tinggal 1 kad je....susah gak sebab kekadang kat ni tak leh nak swipe....march bebaru ni tak pepasal kene withdraw duit bayar cash untuk hotel sebab kad tetiba takleh pakai....tak penuh pun...tapi dia wat hal....nyampes tu....mujur 3 malam je = rm450.....kalo kursus seminggu....mau nangis aku keluarkan duit

p/s: aku tak banyak duit....sebab tu aku rasa nak nangis walaupun rm450