CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hanibee

To LADIES, share sebab sebab sebenar korang still single dan tak kawin2 lagi..

sbenarnya....org lelaki ingat diorang je yg jenis memilih....sedangkan pompuan sebenarnya memilih gak...

org pompuan memilih ade sbb....ye la...kalo nk cari teman seumur idup mestilah cr org yg bole jage kite...dr segi segala bende...itu tanggungjwb lelaki...so org pompuan akn pilih lelaki yg betul2 bertangungjwb...kalo bole biar la skali seumur idup...thats why kalo clash...pompuan susah nk cr lain...

especially pompuan yg dh ade sgala bende dlm idup dia...(umah,kereta..and so on)...kbykan nye nk pilih laki yg kalo bole setaraf..kalo xsetaraf nnt org kate laki yg nk tumpang kemewahn pompuan..mugkin org akan judge bende ni sbgai "pompuan yg cerewet,memilih"
kesian sbnarnya kt org yg xkawin n single lg nih..bkn nye diorang xnk tapi keadaan memaksa...k

Originally posted by perempz at 6-10-2006 12:30 PM
sbenarnya....org lelaki ingat diorang je yg jenis memilih....sedangkan pompuan sebenarnya memilih gak...

org pompuan memilih ade sbb....ye la...kalo nk cari teman seumur idup mestilah cr org yg bole jage kite...dr segi segala bende...itu tanggungjwb lelaki...so org pompuan akn pilih lelaki yg betul2 bertangungjwb...kalo bole biar la skali seumur idup...thats why kalo clash...pompuan susah nk cr lain...

especially pompuan yg dh ade sgala bende dlm idup dia...(umah,kereta..and so on)...kbykan nye nk pilih laki yg kalo bole setaraf..kalo xsetaraf nnt org kate laki yg nk tumpang kemewahn pompuan..mugkin org akan judge bende ni sbgai "pompuan yg cerewet,memilih"
kesian sbnarnya kt org yg xkawin n single lg nih..bkn nye diorang xnk tapi keadaan memaksa...k  

yg pilih setaraf tu mmg wajar....tak kisah la
tp pomp yg tak keje,
takde pendapatan,
nk lelaki kaya raya apa hal?
nk kikis utk kepentingan diri sendiri and mak bapak ke??

adalah menjadi hak org laki utk mempertikaikan
"org pomp zmn skang nk kt kami sbb duit kami bkn diri kami"

lagi satu sifat pelik org pomp....
TAK AKAN  TERIMA LELAKI LEBEY MUDA
walaupn lelaki tu dah established zahir dan batin utk support family
umur punya pasal nk jadi hal ke?
apa ada pada umur?
Sbb org keliling mengata?

Apa effect org keliling mengata?
pi mampuih depa la !!!nf::agr:

[ Last edited by  ekmal_sorrow at 6-10-2006 12:53 PM ]

Originally posted by ekmal_sorrow at 6-10-2006 12:51 PM

tp pomp yg tak keje,
takde pendapatan,

adalah menjadi  ...

pasal duit tu.. ada lagi ke pompuan yg tak keje tapi nak lelaki kaya.. aku tak penah jumpa lagi so far.. pompuan2 yg aku jumpa, sumenye berkerjaya, ada duit, ada kereta, ada rumah lagi sbb diorg ni educated belaka.. mungkin pompuan yg ko jumpa tu tak educated kut..

pompuan (kalau boleh la, tapi jodoh nak buat camno kan) tanak lelaki muda sbb nanti pompuan cepat nampak tua dari lelaki.. lagi satu, pompuan kalau dah menopaus esok katala dlm range umor 45 ke atas, time tu laki miangg and bernafsu mengalahkan org muda.. masa tu la, lelaki sibuk nak kawin lain.. org pompuan plak susah nak terima keadaan bermadu.. disebabkan tanak bermadu, tulah yg org pompuan tanak lelaki yg lebih muda..

fikir panjang2 dan abis2an taw org2 pompuan nih.. tapi kalau dah chenta, bole aja.. pandai2 la manage bila dah menopaus nanti..

biarlah lelaki yg kita dapat tu ....jenis lelaki yg tak menyusahkan kita. Yelah....kita hidup ngan dia bukan untuk hidup susah dan membebankan diri. Biarlah yg menyenangkan kita. Masa bujang kita enjoy diri kita ngan duit sendiri...nak beli brg branded ke...nak melancong ke...nak makan tempat mahal ke...semua kita mampu. Tapi nanti dah kahwin ngan org susah...tak mustahil kita takkan dapat lagi apa yg kita dah dapat masa bujang dulu. Kes ni byk berlaku di mana-mana. So, kesimpulannya biarlah lelaki yg kita nak kahwin tu bukan jenis yg nak menyusahkan hidup kita.
Kalau tak nak hidup susah...senang aje....better be alone.

Kalau yg bujang tak kerja ada hati ngan org senang....kena cermin muka dulu. Kalau tak lawa....org kaya pun tak nak. Tapi kalau muka lawa...badan solid.....possibility nak dapat org kaya....memang senang.

Originally posted by hanibee at 6-10-2006 01:56 PM

pasal duit tu.. ada lagi ke pompuan yg tak keje tapi nak lelaki kaya.. aku tak penah jumpa lagi so far.. pompuan2 yg aku jumpa, sumenye berkerjaya, ada duit, ada kereta, ada rumah lagi sbb dior ...

kalo nk fikir between monopaus dengan lelaki still gatal bile dah tua,
i mean nk yg tua2 bangka
sampai bile la awk tak kawin........

really ke nk tua2 ?
kt old folks home tu ramai?
eh yg kt kampung kawasan pedalaman tu.....
kan ramai pakcik2 tua tu? yg dah jadi atuk org?

Originally posted by ekmal_sorrow at 6-10-2006 02:40 PM

kalo nk fikir between monopaus dengan lelaki still gatal bile dah tua,
i mean nk yg tua2 bangka
sampai bile la awk tak kawin........

really ke nk tua2 ?
kt old folks home tu ramai?
eh yg ...

logik la sket bila berkata2..

ada ke aku mention pompuan nak yg tua bangka pangkat atuk.. kalau boleh mmg org pompuan tanak yg lebih muda disebabkan takut takleh layan suami spt yg aku sebut tadii.. simple!!

emm.. ko tak paham kut ayat simple2.. :pmuka:

Follow Us
Originally posted by Hana at 6-10-2006 12:04 PM
betul ker nie?
hahibee, tulip (aku tak caya nie), aku & mulan

ikut bil tu..dah orait dah tu..lebih dari 2 org..3 org pun takper..share 1 bilik..

ko tak caya kat aku ke hana??

sampai nye hati aduhai la kekanda.. sampei nye hati tak caya kat adinda.. hukhuk

Originally posted by ekmal_sorrow at 6-10-2006 12:51 PM

tp pomp yg tak keje,
takde pendapatan,

adalah menjadi  ...

laa... marah tol ko kat pompuan lagi tua dari ko ek?? naper ni? kena tinggal ek? cian dia..
sabor sabor.. hehehe...

Originally posted by Hana at 2-10-2006 06:00 PM

patut buat ape?  :jeling:

ko plak la ngorat pakwe......

ko ni mesti memilih yek hana....
naper ko tak suh jek mak ko carikan calon?
ko mesti nak yang hensem jek
bukan yang sedap mata memandang....
ko mesti nak yang kaya
bukan yang berkemampuan.....
ehhhhh, ko marah ka aku tulis camnie?
takkan.....aku tahu ko COOL orangnye....

Originally posted by Hana at 6-10-2006 11:06 AM
yea..yea..
wah..sepelaung ko panggil aku..sampai sumer org dengar...

ok. aku nak tanya.
sapa betul2 nak pergi? letak nama.
sapa main2 nak pergi? takyah letak nama. semak ajek.
budget brp?
n ...

kalu aku join sekali boleh ka??? Sebab korang pompuan2 single jek kan yang pi.....so, aku jadi bodyguard korang la.....hehehehehehhe :bgrin:

Aku dah 29 tahun ..amalan hidup aku agak longgar..mak bapak aku semua mmg baik...aku sebagai anak memang baik. Tetapi when it concern ...am I being good to myself ?? naaa tidak.

Dalam usia begini aku dah banyak pengalaman ..buruk dan baik...ada few yang mencengkam hati aku...recently... aku jatuh cinta dengan someone....i really thot he like me ...that hubungan kami boleh grow...then you know...hoping  for the betterlah...too bad..aku pun tau dari awal..no string attached...aku tak sangka aku suka giler kat dia...we had some intimate moment together ..and that was it.. dia kata ...he just cant..and he walked away.

Aku plak bodoh..duk pujuk dia... bodoh! so after awhile ... aku decided well be it..god bless him. Aku pun tak mau dah ada apa apa dgn mana mana lelaki ...sebab pada aku lelaki ni menyusahkan hidup aku dan hati aku.

So aku kata kat sini partly pompuan age aku tak kawin lagi ...salah satu sebab sendiri pun tak penah jaga diri dan adab diri so mcm mana Tuhan nak permudahkan jumpa jodoh yang baik. Lagi satu .... diri sendiri unsure so sebab tu involved dngan org yang tak tentu ada masa depan.

Jadinya..jangan susahkan diri apa orang kata..semuanya pada diri sendiri..Jodoh kan tangan Tuhan.

Originally posted by BingkaUbi at 7-10-2006 02:30 AM

ko mesti nak  ...

bingka ubi dah kawin ke ? bingkaubi jgn main asume je tau...:nerd:

Originally posted by BingkaUbi at 7-10-2006 02:30 AM

ko mesti nak  ...

mustilah memilih...
abis..kawan aku yg tak lawa pun dpt yg hensem dan kaya dan stabil..
tak kan ler aku yg lawa tak boleh memilih?
jatuh lah EGO aku..mana tah nak letak muka aku yg lawa nie..
lol:lol

Jawapan yg amat memberangsangkan la hana.. Bravo bravo... Bagus.. Hehhe.. Eh korang ni serius ke tak ni? Hana.. Baik ko cari satu pakej menarik.. Letak sini.. Kita plan bagus2.. Pas tu kita cari mamat hensem mana2 jadi bodyguard.. Huhu.. I like... Hahaha..

Originally posted by Hana at 7-10-2006 06:27 PM

mustilah memilih...
jatuh lah EGO aku..mana tah nak letak muka aku yg lawa nie ...

ooooooo......EGO yek......

Originally posted by tulip at 7-10-2006 09:00 PM
Jawapan yg amat memberangsangkan la hana.. Bravo bravo... Bagus.. Hehhe.. Eh korang ni serius ke tak ni? Hana.. Baik ko cari satu pakej menarik.. Letak sini.. Kita plan bagus2.. Pas tu kita cari ma ...

aku offer jadik bodyguard korang x mo yek....nak yg hensem.....tu dah antara ciri2 aku lerr.....:bgrin:

to all single ladies out there....

somewhere out there is the man you are supposed to marry.......if you dun get him first, somebody else will...and then, you will have to spend the rest of your life thinking that somebody else is married to your husband......

Hehhe.. Tak pe bingka.. Belum final lagi.. Nanti kitorang dah nak g, aku bukak iklan beso2.. Bodyguard wanted.. Ko apply la time tu... Huhu... Bingka ubi... Lama aku x makan bingka ubi... :mll:

[size=-2]erm sebab tak kawin...?

aku lom jumpa lelaki yang betul-betul ikhlas sayangkan aku, jujur nak jaga aku. yang boleh membimbing, dan stable financially. rasanya susah jugak nak cari lelaki berkualiti sekarang, at least nak la husband yg takkan menyusahkan kite, macam mak aku cakap, cari suami yang boleh kite tumpang senang. kalau takat kawin nak menyusahkan diri aje, baik single. takde salahnya jadi anak dara tua, daripada jadi janda anak berderet-deret. tu mama aku cakap, aku ingat sampai sekarang...

makanya aku tak sebok sangat nak cpt2 kawin, sampai asal ada laki nakkan aku aku terima. aku merasakan jalan hidup aku masih panjang, aku tak memilih, aku cuma harapkan kejujuran. sbb benda yang tak pakai duit (kejujuran) ni lah yang paling susah nak dapat kat lelaki zaman skrg...

umo 25, tahun depan dah 26. tengok kawan2 sume sebok bertunang, kawin ada jugak rasa jeles. yang tak lawa pon senang je dapat jodoh. yang aku ni susahnya....takpelah, mungkin ada hikmah di sebalik semua ni..:pray:

Originally posted by Hana at 7-10-2006 06:27 PM

mustilah memilih...
jatuh lah EGO aku..mana tah nak letak muka aku yg lawa nie ...

muntah aku dengar,
org yg kaya pn tgk perangai tau...
kalo sikap ngada2 cam awk ne yg stakat bermodalkn wajah rupa,
sape le nak?

awk tu tua bangka nanti keredut jugak adik oi...