CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cekodokgoreng

Jangan la Kaco Nenek aku weii......

nyanyi lagu apa? bad romance? 'ra ra ra ra rama rama gaga ula la la i want bad romance'

heheh iklan jap. happy reading

Nenek G.A.G.A kekdahnye... ( Iklan jugak huhuhu... )

teringat kisah nenek aku 4 tahun lepas... mmg selalu sakit2

then satu hari dia sakit teruk, semua anak2 dia assume mcm dh takde harapan. Pergi hospital pun doktor suruh balik, suruh anak2 jagakan... jadi nenek pilih umah mak aku.

kebetulan bini aku baru je melahirkan anak ke-2. Dan mak aku mmg dah book bini aku awal2 utk dijagakan. selain dpt tgk cucu (anak aku tu la). aku bekerja mcm biasa.

nenek aku masa sakit tu pakai pampers. kdg2 dia nak ke tandas jugak, so kena dokong la atau pimpin. kendian nenek aku gagahkan juga, merangkak pergi tandas. tak jauh la sbb nenek aku lepak kt hall, tandas dekat aje. Rumah bandar.

Masa dia start merangkak tu la asyik kena kaco. Ada makhluk suke lompat dan duduk belakang dia mcm naik kuda. Sampai la nenek aku tu ke tandas. Korang bygkan kederat org tua tu camner, berpeluh2... dah la tak tahan, kena 'kuda' plak tu...

mula2 aku tak tahu, sampai lah 1 hari cuti tu aku dok perhati nenek aku setiap kali nak ke tandas dgn merangkak, mata dia akan melilau dan sepenuh kederat cuba merangkak dgn amat laju... mcm cuba lari dan risaukan sesuatu...

last2 baru aku tau... kerana 1 hari tu sewaktu nenek aku nk ke tandas dgn perasaan cemas dan kelajuan yg sama tetiba kedengaran suara menjerit...

"oyang! (moyang)... nak naik kuda!!!"

lantas makhluk tersebut berlari dan cuba melompat ke belakang nenek aku. nenek aku masa tu dah mcm lipas kudung, tercungap2 dia ke tandas...

makhluk tersebut adalah anak sulung aku... hohohoh

Syukur Alhamdulillah, kerana penderaan sebegitu akhirnya nenek aku sihat walafiat seperti sedia kala. Dah 4 tahun , tapi nenek aku masih boleh berjalan, naik beskal dan berkebun lagi...

Rate

1

[quote]teringat kisah nenek aku 4 tahun lepas... mmg selalu sakit2

then satu hari dia sakit teruk, semua anak2 dia assume mcm dh takde harapan. Pergi hospital pun doktor suruh balik, suruh anak2 jagakan.. ...
underground Post at 18-3-2010 20:18 [/quot
chet ko,,,buat penat aku mhayati je

sian ko cekodok xpasal2 nenek ko menjadi mangsa..dahla dia dah tua..
baca citer ko teringat pulak citer nenek aku yg lebih kurang sama perangainya...

dulu nenek aku pun jenis alim bunyi je azan cp ...
pinktriangle Post at 18-3-2010 13:58

siannya nenek pink.. tp mmg seram.. tah2 benda alah tu y bgtaw agknya...

103# underground

Cehh... bru nk mmbyangkn y seram2.. sian oyang kena kuda... :@

Follow Us

then satu hari dia sakit teruk, semua anak2 dia assume mcm dh takde harapan. Pergi hospital pun doktor suruh balik, suruh anak2 jagakan.. ...
underground Post at 18-3-2010 08:18 PM

tipah tertipu .....hampeh je..ada bakat masuk raja lawak nih

nemo..
aah rasanya pun mmg benda tu lah tu..

103# underground

ceh..saspen jer..hehe sian oyang..

Sian nyer nenek TT... sepatutnya bila umur dah semakin lanjut perlula wat amalan lebih lagi utk bekalan bila sampai masanya... namun syaitan laknat nih selagi manusia ada hayat akan diganggu & cuba menyesatkan hamba-Nya yg kuat beribadat.... saya rasa elok TT sekeluarga amalkan surah Al-Baqarah kendian bacakn kat bekas yg berisi air dan masukkan air tu dlm bekas yg ada spray punya... pastu spray setiap penjuru rumah @ amalkan surah Al-Fatihah, Ayat Kursi, Al-Ikhlas, An-Nas, Al-Kafirun & Bismillah sebanyak 21 sambil niatkn sedekah utk malaikat ahli Naubah (penjaga rumah bagi elakkan sihir & kecurian) kalau nak tampal semua surah tu pun boleh sbb aku amalkn & tampal setiap pintu rumah, Insyaallah rasa rumah aku tu bercahaya & tenang jek... sbb ank buah aku selalu kata suka duduk umah nih... bila aku tanya kenapa? Dia kata tak tau nak cakap mcm mana. Pandai tu baru 4 thn keletahnya bila berkata2...

Sebenarnya aku pun ada kisah pasal nenek aku gak tp masa nenek aku sakit tuh... aku tak wujud lg so mak aku yg citer... ketika tu mak aku masih kanak2 lg... mak aku kata mmg sedih sesgt bila nenek aku ditimpa gangguan yg sgt menakutkn yg hampir2 meragut nyawanya.... tp syukur Kepada Allah sbb nenek aku dpt diselmtkan berkat dr kekuatan nenek yg masih ingtkn anak2nya yg 8 org tu... mak aku ank ke-3 sorang ank ke-2 meninggal kerana penyakit ganjil.... Kisahnya bermula dr kematian seorg sedara belah nenek (ikutkn nenek aku panggil dia makcik so kalu belah mak panggil nenek, kiranya nenek saudara la). Hubungan mak aku ngan nenek sedara mmg rapat sgt sebab dia rajin bercerita kpd mak aku sambil2 menganyam tikar mengkuang. Masa nenek sedara meninggal tu pun mmg pelik sebb secara tiba2 aje & tanpa sebb musabab…  namun sebelum allahyarhamah meninggal tu dia ada beritahu nenek aku… dia ada mimpi pelik… dia jatuh kat satu lubang yg sgt dlm & ada satu berhala mcm patung buddha kat dlm lubang tuh… dia cuba utk keluar dr lubang sambil tu ank sulung dia ada gak time tuh cuba gak hulur tgn nak tarik keluar allahyarhamah namun tak sampai & asyik2 jatuh hingga berlumuran lumpur... terus jek dia terjaga dr mimpi… lepas dr kejadian tuh terus meninggal… pada saat itulah nenek aku menerima gangguan yg pelik dan menakutkn… masa tuh lepas seminggu gak nenek sedara mak aku meninggal so nenek jlnkan pekerjaan dia seperti biasa dengan pergi kat belakang rumah (ikutkn belakang rumah nenek ada kolam ada pokok ubi kayu, rumpun buluh & pokok mengkuang) petik pucuk2 ubi kayu wat lauk makan tghari… dia ada nampak kelibat allahyarhamah… so tak fikir panjang terus jek nenek ikut belakang dia sambil panggil nama dia (aku tak ingt nenek panggil allhyarhamah tu apa) & tp terus hilang dr pandangan di celahan rimbunan pokok mengkuang tuh… masa tulah mengucap panjang nenek aku yg dikejar tuh dah meninggal dunia….

Rate

1

Lepas peristiwa tuh nenek terus jatuh sakit yg teruk… badan nenek susut hingga menampakkan tulang… mmg sedih mak aku masa tu.. asal suap jek muntah pastu muntah lg… mmg tak kering airmata mak aku dah tu terpaksa lah mak aku yg take over jaga adik2 yg masih kecil…. Maklong aku lak take over wat kerja2 umah… sampai ke satu tahap atuk aku panggil bomoh yg tahu mengubat penyakit nenek… sbb penyakit nenek lain ckit selalu jek bermimpi buruk didatangi allahyarhamah (aku tak pasti yg itu roh allahyarhamah atau benda lain.. so aku anggap ‘benda’ sbb kalu ikutkn mana ada roh yg ajak org idup ikut dia mati sekali)  pastu nenek aku ada citer kat bomoh tu wajah ‘benda’ tu sebelah buruk sebelah lg wajah sebenar dia… bomoh tu pun sentiasa igtkn nenek aku supaya igt anak2 & suami… malah yg paling teruk ‘benda’ tu  dtg kali ini bukan dlm mimpi pulak tp dlm keadaan nenek aku sedar pun datang ganggu nenek ajak gak ikut dia… bomoh tu cakap jgn bg ‘benda’ tu melintas belakang nenek aku kalu tidk mmg takda nenek ler aku…. So berpusing2 nenek aku bg elakkan ‘benda’ tu dr melintas belakang dia & ‘benda’ tu pun dah marah2 & naik angin…  Jadi lepas dr kejadian tu ‘benda’ tu semcm dah beralah sbb mmg iman nenek aku kuat lar juga… masa nenek beransur pulih tu nenek citer kat mak aku sepanjang dia sakit tu mmg ‘benda’ selalu dtg dlm mimpi… ajak nenek aku ikut dia… mmg nenek aku ikut saja belakang dia tp ada saja halangan.. terpijak duri ler… kaca ler… mcm2, pastu ngan ‘benda’ tu pun nenek aku tak terkejar laju jek ‘benda’ tu berjln… makin lama makin jauh… ikutkn mmg Allah Taala menolong nenek aku ngan pelbagai halangan supaya tidk terpedaya ngan perangkap syaitan….

Dan tak lama tu lepas nenek sembuh kuarga nenek melawat kuarga belah allahyarhamah sambil tu cuba ler bertanya kat ank sulung allahyarhamah mcm mana allahyarhamah meninggal… sbb pelik jek kematian allahyarhamah yg tiba2 tu… pastu anknya pun bercerita katanya sebelum meninggal tu dia pun ada mimpi yg sama mcm allahyarhamah tu mimpi sebelum meninggal yg dia jatuh dlm lubang… waktu & hari yg sama mereka dua beranak mimpi serupa… dia cuba nak sambut tgn allahyarhamah tp asyik terlepas jek… pastu masing2 tak bercerita… yelah ingtkn mainan tido ke? Tp yg peliknya sehari sebelum allahyarhamah meninggal, tengah mlm tu dua beranak nih terdengar hilai tawa kat luar rumah sambil berkata “padan muka, kenapa kau kacau tempat aku”…. Seram gak ler cara ngilai tuh kat sekeliling umah lak tu… itulah pengalaman nenek aku…. Kalau ikutkn macm2 Allah bg ujian kat nenek kita tanda takwa & patut dijadikn tauladan utk ank cucu supaya sentiasa beramal & yakin yg Allah bersama2 org yg sabar & beriman.

bukan org tua mmg jd malas solat n ngaji ker??

arwah nenek sy pun mcm tu...

tak tahula sbb meroyan ke apa...

nak solat pun kene bsuruh....tp mmg die tak solat pun....

huhuhu....arwah nenek sy meninggal seksa sgt....padahal arwah takde penyakit apa2...

sy penah bmimpi mcm nampak arwah diseksa...

sy sedekahkan yassin....

harap2 dosa arwah diampunkan...

103# underground
adooyyaaaiiiii.... Tipah tertipuuuu.... aku punyer la baca dengan slow untuk menghayati citer 'serem' ko nii...sampai part 'oyang nak naik kuda'  tu pun aku boleh pause lagi... sambil dok terpikir... wahhh... ni entiti budak kecik nii... ruper-ruper nyerrr... chehhhhh!!!!!... potong stim betul lerrrrr....

seram tol aku citer psl nenek2 ni sume...aku doakan nenek TT sembuh dn jauh dr benda2 ni...jgn putus asa yer TT

underground Post at 18-3-2010 20:18

Penceritaan yang hebat, tertipu aku.
Cheisss :@

underground Post at 18-3-2010 08:18 PM

tipah tertipu gak....tp kredit tetap dibagi...muahahha

tipah tertipu gak....tp kredit tetap dibagi...muahahha
medangmru Post at 20-3-2010 12:10 PM

en medang, credit utk sy xde ke? xbaca ke page 4..

...adeh..lawak tol citer nenek nak naik kuda..muahaha

Adeh, leh mintak² kedit ngan mod la ek.
Nak jugak...