CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aizat

Isteri lari dari rumah kerana inginkan kebebasan.

Reply #118 hemorion's post

agak agaknya pernahlah buat kerja tu hemo?

Hai aizat...
Just finished baca thread u...and let me share my ex-hb (T) punya pengalaman/story, just few months before...and too bad just last 2 weeks he divorced wt his wf (A)...

Last yr (sometimes in nov/dec), A lari dr rumah 2 minggu. Tinggalkan anak2 dan T mcm tu saja. Sampai anak2 dia demam, masuk hospital-rindukan mak dia. Then after 2 wks, A balik rumah. Since then dingin pd T, tidur berasingan and A always mengelak bila T ajak 'bersama'. From there on, hubungan mrk somi istri makin renggang dan anak2 pulak jd mangsa dibawa ke sana sini ulang alik umah nenek dia (mak A-satu kg dgn mrk) dan rumah mrk sendiri.

A jg minta cerai coz nak bebas, nak hidup sendiri dan kerja. So, depa bercerai jg akhirnya selepas bergaduh dan dlm bergaduh tu A admit yg dia ada affair dgn lelaki lain dan semasa kehilangan dia 2 minggu tu dia bersama lelaki tersebut, termasuk 'bersama' lelaki tersebut. Thts why dia x berselera nak 'bersama' T lg.

To add the thrill, sebelum gaduh tu depa 'bersama' dan A menangis selepas tu...she said coz she feel guilty. She x stand living wt T anymore-wt the sin tht she made, wt the freedom tht she wants and wt T tht x have quality as a husband should be (gagal didik isteri sementelahan diri sendiri abaikan agama & tanggungjawab pd Allah, walaupun bg nafkah pada anak & istri dan menyayangi anak2)!

Got the story?

Reply #119 arysa's post

pernahkah ataupun saja nak menyakitkan hati aku?

Reply #122 zanorba's post

terima kasih, nampaknya menitikkan air mata selepas membuat hubungan sex ada persamaan dgn masalah saya sekarang ini...

memang dalam hati saya ada prasangka tp buat masa ni biarlah saya bersemuka dulu dgn isteri saya. memang ustaz tu pun cakap isteri saya tengok saya tidak ada quality sebagai suami dan dia merancang benda ni dah 2 tahun lebih, katanya lah.

tak tahu lah mana dia tahu, mungkin dgn ilmunya ataupun berdasarkan pengalamannya mendengar cerita pesakit lain yg datang. wallahualam. :pray:

Reply #117 hemorion's post

aku setuju ngan hemo..no one akan terfikir tuk tanya hubby dia soalan2 camtu unless..

Originally posted by aizat at 19-3-2007 02:31 PM
agak agaknya pernahlah buat kerja tu hemo?

no one can answer that for you aizat, but i'm just giving you the opinion of a woman, kitorang takkan tanya2 soklan bodoh cenggitu kalo tak buat.....nak menduga suami, that is not the way....

kalo you tanya my opinion ( i may be right, i may be wrong) , honest punya pendapat: yes, your wife ada pernah 'ter'curang.....that is why dia tanya, just to test your reaction camner......but again, i may be right or wrong.....

you want the answer, get the answer from her sebab your wife je yang boleh bagi jawapan tu.....

buat istikharahlah aizat kalo you betul2 confuse apa nak buat dengan situation ni.....

Follow Us
ermm aizat mcm nielah bgn sepertiga malam buatlah solattaubat dahulu selepas itu solat hajat diikuti solat istiharah... oleh kerana u buntu sangat serahkanlah segala-galanya pada ALLAH sesungguhnya ALLAH lebih mengetahui apa yang yang tersurat dan tersirat.

Kalau perpisahan yang terbaik terimalah ia dengan redha... jika bersama yang terbaik belajarlah memaafkan apa sahaja kesalahanya dan berdoalah moga hatinya lebut pada u.

Dalam kehidupan suami isteri mmg biasalah pertengkaran tapi sebaik2nya jangan disulami dengan dendam dan kecurangan maka ia akan menyebabakan ikatan perkahwinan itu boleh goyah.....

Apapun aizat i percaya u tahu apa yg perlu u lakukan sekarang..... yang penting tabahkan hati..kalau ramai isteri diluar sana yg gagah menghadapi kekecewaan ditinggalkan suami kerana perempuan lain sudah tentu u juga cekal menghadapi keadaan sekarang. Anggaplah anak u pembakar semangat u... apapun janganlah anak u menjadi mangsa atas sikap ibunya....

Reply #122 zanorba's post

terima kasih, nampaknya menitikkan air mata selepas membuat hubungan sex ada persamaan dgn masalah saya sekarang ini...

memang dalam hati saya ada prasangka tp buat masa ni biarlah saya bersemuka dulu dgn isteri saya. memang ustaz tu pun cakap isteri saya tengok saya tidak ada quality sebagai suami dan dia merancang benda ni dah 2 tahun lebih, katanya lah.

tak tahu lah mana dia tahu, mungkin dgn ilmunya ataupun berdasarkan pengalamannya mendengar cerita pesakit lain yg datang. wallahualam. :pray:

Reply #128 aizat's post

emm.. maaf lah aizat benda nangis x nangis usually a husband would know immediately... you byk sangat tanya soalan nie...as if you want us to confirm... or give the red light to SAY that she has ***...

Saya pun confius like most yang dah mentioned kat cnie... there is something wrong somewhere... And like what someone had said to me... SOME PEOLE HAVE AN EGO AND WILL NOT TELL IT ALL.... That decision is up to you... If you seek honest advice you yourself have to be honest...

Saya rasa she still could not get over you pernah pukul dia... And no doubt that walau pun you dah tak pukul dia MUST have you acah/ugut nak pukul dia since you've done that before...

Maaflah kalau ada yang saya cakap nie salah... Saya buat conclusion dari apa yang you cerita... Apa yang sebenar Allah hua'lam...

luka dihati yang sudah parah dan tidak boleh diubati lagi kot... mungkin mula2 kene pukull dia diam ajer... dan minta maaf tak bererti dah baik luka dihati... bila lupanya besar dan tak terubat tu yang tak boleh nak maaf kan suami secara ikhlas... walaupun cakap dah maaf tapi sebenarnya tidak... tu yang siap buat laporan polis dan cari lawyer..

If u rasa tiada org lagi ketiga... jangan pula lupa.. takut org ketiga adalah perempuan... mcm dalam crite friends... yang Ross dan ex wife dia... tidak mustahil...

Dan lagi satu.. kalu bini anda balik.. dan rasanya perlu berubat dgn ustaz tu.. jangan biar kan dia berseorangan dgn ustaz tu.. takut lain pulak jadinya... banyak juga kes2 berubat ni jadi lain pulak...

Reply #91 aizat's post

dia sedih sgt tu fasal dah kene ala nasi kangkang dr u...

wa sudah baca semua posting sini

aizat,

pada pendapat wa la,  apasal la lu nak pening sama lu punya kepala.

lu punye bini,  pada pendapat wa la sudah tidak sayang sama lu lagi.  n dr posting lu wa ada rasa la lu punye bini ada sudah main la dgn jantan lain.

lagipun bini lu tak da guna punya pompuan ler,  gaduh dgn lu ngan lu la,  tapi apa hal yg tak pie jenguk anak dia,  mak ayah dia.   

walaupun lambat laun lu ngan bini lu baik semula tapi apa bikin beb.   sudah tidak sama ler,   buat pening pala lu aje,   silap silap lari rumah lagi.

pada firasat wa la,  dia mmg ada affair, n la ni dok tgh carik jalan mcm mana mau lepaskan diri dr lu ni.

lum apa apa mau saman sana saman sini,  akai banyak singkat la itu pompuan.  

wa cakap sama lu,  just forget about  her.   

mula mula susah ler,  lama lama nanti dia gak nyesal bila jantan tu sudah puas makan dia,   sudah kenyang beb,  apa mau makan lagi,   itu jantan carik lain pulak.

p.s sorrryla bahasa aku kalu ko tak faham

sorry le aku tak pandai

dengan perlakuan istri  ituh ..........keluar rumah

dan pelbagai perangai yg mendatangkan syak

aku nasihatkan jangan jadi DAYUS

tapi aku kagum
susah nak jumpa lelaki macam ko aizat
biasa org lelaki dengan EGOnye
akan cakap   ...............U can get lost

aku masih tak faham atas alasan apa ieteri ko nak saman ko.. cuba jelaskan skit. Dan kenapa isteri ko kelaur dr rumah dah dia pi report polis... sebagai seorang isteri yang dah lama kawin dan rumahtangga aku pun ada ups and downs.. aku musykil kenapa isteri ko lari dari rumah, pergi buat laporan polis dan nak saman ko 1/2 juta.. Aku miss apa2 ke kat sini.. atau???

'Encik polis.. saya nak buat report ni saya ni lari dari rumah sebab saya ingin bebas dr suami saya dan saya nak saman suami saya 1/2 juta kerana sayan telah membuang masa dan tenaga saya dengan dia for the past xxx years'

Begitukah agaknya laporan bini aizat? As other was saying.. if u r seeking an honest advice, u have to be honest too. Melihat dr cerita u as if u nak provekan yang yr wife tu not a good person and wanted others to feel sorry pada u.

Maaf kalau buat u lagi bingung. Melihat pd cerita u ni juga I think most probablu u akan jd gila talak kalau u bercerai nanti, so pk panjang2.. Lelaki ni harus jd pemimpin, bukan dipimpin, ok!

Reply #132 telagahitam's post

aku pun setuju dgn kata2 kao tu..wife kao,aizat mmg MUNGKIN DAH terlajak dan dia rasa amat bersalah ,selain kemaruk nak jantan lain..jantan yg 'guna' dia tu..lepas kan dia jauh2...semuga kao akan ditemukan dgn org yg lebih berakal...

[ Last edited by  razhar at 20-3-2007 02:34 PM ]

Originally posted by genUmi at 19-3-2007 07:59 PM
sorry le aku tak pandai

dengan perlakuan istri  ituh ..........keluar rumah

dan pelbagai perangai yg mendatangkan syak

aku nasihatkan jangan jadi DAYUS

tapi aku kagum
susah nak ju ...

aku rasa aizat ni hdup bergantung kat si isteri....kan dia ada mentioned dia tak keje...selain dr baru kehilangan mak dia......ke aku sorang jek yg terbaca?

well bro, tak yah la nak melayan perasaan sedih ko tuh......dah orang tak sudi naper la nak sibuk2 dok merayu.....yeap....ko muda lagi....baru 30....pasal wife ko tuh....forget it la, berlambak perempuan single kat luar sana yang tunggu 'bukan' suami orang ngorat dorang.........kat sini pung ramai gak....

bro, i have been thru the pain, dealing the pain & managing the pain.......& am still alive....yeahhhhhhh

Reply #136 BingkaUbi's post

posting mana yg dia kate dia tak keje? lorrr...patutla isterinya tu hangin satu badan aje...dahle tak keje..pukul isteri plaknya..tapi kalu tak keje..mana duitnya si aizat ni nak bayo sama 1/2 juta tu?

aizat,kenapa kau tak keja...
berapa lama dah kau berhenti keja,
adakah kau berhenti keja masa isteri kau tinggalkan kau atau sebelum isteri kau tinggalkan kau...

selama kau tak keja, sapa tanggung makan minum anak anak kau.

dia bisness la..

Originally posted by ev700 at 19-3-2007 08:12 PM
aku masih tak faham atas alasan apa ieteri ko nak saman ko.. cuba jelaskan skit. Dan kenapa isteri ko kelaur dr rumah dah dia pi report polis... sebagai seorang isteri yang dah lama kawin dan rum ...

rasenya dah byk forumer tanya fasal kenapa isteri pi buat report polis dan nak saman tuan rumah 1/2 juta..tapi tak plak tuan rumah menjawab soalan tersebut...so, tuan rumah..

SILALA JAWAB SOALAN TERSEBUT..