CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noiemo

[DRAMA MELAYU] DARI MATA ARISA [ISNIN - KHAMIS 11.30AM]

Reply #117 wildflower's post

urghh.. tak de rupe kg la si linda tuh..
tak sesuai jadi arisa..

bes cita ni kan...tp cita novel g besss

Reply #119 Kia_picanto's post

psl cuti tu Akif bagitau masa dlm kreta pas luahkan perasaan dia
bab Shereen sebelum Akif pergi kg Arisa

novel dah tau ending cam mana
drama ni cfm ker hepi ending??    Kalau tak..... meraung kita sume

kia, wildflower, dan kawan2 lain, namapaknye kite dah kena DMA fever nie!!! Hahahaha!!!! 4 kali seminggun kena makan ubat. anyways, ayat "saya cari gadis yang boleh jadi isteri saya, ibu pada anak2 saya, anak perempuan pada ayah dan ibu saya" amik terus dari novelnya. ada jugak a few parts dlm novel yang takde dlm DMA.

* spoiler: lagi satu, kalu DMA buat la, si akif nie cube2 merajuk dgn arisa. dia nak dipujuk gadis pujaan (ngengada pulak!). :@ . maybe arisa akan kuar lunch dgn eddy, akif dpt tahu. cemburu bukan main!! sanggup ajak shareen kuar semata2 dia nak tahu eddy bwk arisa gi mana. hopefully adalah scene ini. atau scene masa nak bertunang pun kelakar. harap2 ada la scene ini.

ni aku saja nak main dgn perasaan kia...  kalu ikut novel, akif nie yakin arisa pun sayangkan dia. sbb tue dia konfiden gile buat keje giler "buang" arisa dari kerjanya. bwk balik umah jumpa dgn mak dan ayah dan ckp itu bakal isteri dia.

Follow Us
Aisehman! si akif tak naik jumpe pun dgn arisa dgn family die. rupe2nya nak arisa je bagi melepas rindu before pegi seremban!  dua2 kelam kabut sbb ari nie arisa nak masuk ofis. masing2 konon control macho/cun. si akif buat bodh je arisa masuk kemas bilik dia. cipan betul mamat nia!! dlm hati tu, suka bukan main! siap pilih tie yang lawa agar nampak hensem di mata arisa!

suka sangat gandingan syed aiman & ayu raudah dlm citer ni..

setakat blm miss lagi drama ni..
rindu nk tgk diorg berdua tu..

akhirnya dlm ego2 tu terserlah senyum arisa bila akif ckp "sudikah awak menjadi isteri saya?'

Originally posted by leance at 1-4-2009 11:13 AM
kia, wildflower, dan kawan2 lain, namapaknye kite dah kena DMA fever nie!!! Hahahaha!!!! 4 kali seminggun kena makan ubat. anyways, ayat "saya cari gadis yang boleh jadi isteri saya, ibu pada anak2 saya, anak perempuan pada ayah dan ibu saya" amik terus dari novelnya. ada jugak a few parts dlm novel yang takde dlm DMA.

* spoiler: lagi satu, kalu DMA buat la, si akif nie cube2 merajuk dgn arisa. dia nak dipujuk gadis pujaan (ngengada pulak!). :@ . maybe arisa akan kuar lunch dgn eddy, akif dpt tahu. cemburu bukan main!! sanggup ajak shareen kuar semata2 dia nak tahu eddy bwk arisa gi mana. hopefully adalah scene ini. atau scene masa nak bertunang pun kelakar. harap2 ada la scene ini.

mmg ada scene ni hari ni 1 april..

ni idea lily..
lily suh en eddy ajak arisa kuar lunch..
arisa pun pakai la cantik2..
akif tgk arisa sampai terpaku jap..maklum la..lawa sgt..hehehhe
arisa kata en eddy ajak mkn tgh hari nnt..
akif tanya kat mana..
pastu sheren dpt pggaln fon dr sesapa tah yg bgatu dia ada booking meja & akif zaman lunch nnt..
dgr je nama akif terus dia setuju..
akif & sheren jumpa eddy & arisa..
akif selamba duk sebelah arisa..
eddy ckp kat sheren " itulah tunang akif"
akif ckp,"ini bakal tunang saya..tak lama lagi kami akan berkawen.."  
dia kuarkan cincin pastu sarung kat jari manis arisa..
pastu dia bawa arisa gi satu tmpt..
arisa pulangkan cincin tu kat tangan akif sambil ckp, "rimaslah.."
kat situ arisa mcm main2 kan perasan akif..
akhirnya akif melutut & melamar arisa..
arisa senyum tanda terima..

Originally posted by Kia_picanto at 31-3-2009 10:52 PM
satu soklan.. sape Amal?? seyes aku tak pay attention kat watak lain.. yg aku tau kak chick, zaril, azarina dan mak su yg psiko tuh..

amal tu adik bongsu arisa yg dipanggil kak chik tu..

Balas #123 and #124 wildflower\ catat

thanx wildfower.. macam tu kisahnye..
ending si leance dah bg tau.. hepi ending..sure dia dah baca buku la tuh

Originally posted by leance at 1-4-2009 11:15
ni aku saja nak main dgn perasaan kia...  kalu ikut novel, akif nie yakin arisa pun sayangkan dia. sbb tue dia konfiden gile buat keje giler "buang" arisa dari kerjanya. bwk balik umah jumpa dg ...

leance.. ko ni kan.. dah tau aku angau citer nih ko wat suspen lagii.. sabor je laa..

Originally posted by leance at 1-4-2009 11:13
kia, wildflower, dan kawan2 lain, namapaknye kite dah kena DMA fevernie!!! Hahahaha!!!! 4 kali seminggun kena makan ubat. anyways, ayat"saya cari gadis yang boleh jadi isteri saya, ibu pada anak2 saya, anakperempuan pada ayah dan ibu saya" amik terus dari novelnya. ada jugak afew parts dlm novel yang takde dlm DMA.

masalahnye leance, patutnye minggu ni kene inject ubat 4 kali.. tapi tak inject2 jugak.. mane ubat nyeeeee

kia rasa rtm tak nak upload lagi dah video kat web sebab org donlod dari web dia... mesti dia nak gak org tgk kat tv dia nih.. tapi nape tv3 tak kisah pon upload kat website dia??

[ Last edited by  Kia_picanto at 1-4-2009 17:25 ]

Balas #127 leance dan #129 Asdira\ catat

Yang tu je ke scene ari nih?
Sinopsis lengkap ade?? waaa.. demand aku jap.. tolong kia yek?? nak tau sgt citer dia..

mula tu geram gak tngk si Akif/Arisa mcm jual mahal.....tapi terubat bila part dia melutut mcm Asdira describe tu.

Ni aku quote dialog Akif yg boleh mencairkan kita sume  

Akif  :   Awak masih nak teruskan pendam perasaan awak mcm tu?
Arisa:   Perasaan apa?
Akif  :   Perasaan cinta awak pada saya.  Saya tak pandai nak berkias Arisa, dan saya tak pandai nak
            menulis sajak dan saya tak pandai nak menipu diri saya.  Saya betul2 cintakan awak.

Akif pun keluarkan cincin yg Arisa pulangkan tadi dan melutut.

Akif  :  Arisa Nuralis.....sudikah awak jadi istri saya?  Ini kali kedua saya melamar awak.  Saya
           harap awak tak hampakan saya.
Arisa:   Shereen?
Akif  :   Itu kisah silam saya.  Dalam hati saya hanya ada awak sorang saja.  Saya nak hidup dan
           bercinta dengan awak selama-lamanya.

Akif lalu bangun dan menyarungkan cincin ke jari Arisa.  Mereka berpandangan dan tersenyum

Originally posted by Kia_picanto at 31-3-2009 22:52
anyway leance.. aku tetibe terangau eatak akif tuh.. bukan syed aiman.. sebab selama ni aku tgk dia be ...

uwaaaaa... aku nak laki macam diaa...

Kia moga ko berjaya dapat laki yg muka ala2 Syed Aiman.....hati budi cam Akif....(coz belom kenal hati budi S.Aiman )

memang terpesona tngk Syed Aiman

Balas #136 wildflower\ catat

wildflower.. ko macam tau je perasaan aku... perangai cam akif..klu bakal suami camtu mmg bahagia..  rupe cam s.aiman tu bonus je lah... dpt aku tangkap..

Balas #135 wildflower\ catat

wildflower.. ko penah tak tgk animation jepun terutama yg klakar2 tuh?
ade satu part tu watak ni melayu cam kertas dibawa angin.. sekeping..
haaiiii.. camtu la layu nye aku bila aku baca sinopsis ko..

pandai je wildflower mencarik scene yg boleh mencairkan peminat DMA nih...
adoii... kene duduk kat peti sejuk balik nak keraskan badan nih..

Originally posted by Kia_picanto at 1-4-2009 17:19

leance.. ko ni kan.. dah tau aku angau citer nih ko wat suspen lagii.. sabor je laa..

hahahaha!!! itu baru sikit aku acah2!! ko ni mmg DMA fever tahap 3 la!! dah terkena penangan syed aiman! yolah, moga2 ko dpt suami mcm dia! aku ada baca kat internet, mamat ni kahwin muda. when he was 24. ada anak perempuan. maybe bdk tu 7 years old this year. his first marriage failed. then dia kahwin pulak dgn linda rafar. yang aku baca la, syed aiman mmg tak nak bercinta lama2. few months je dia bercinta, terus kahwin. bagus jugak tu . apa pendapat  ko kia?

Originally posted by wildflower at 1-4-2009 17:36
mula tu geram gak tngk si Akif/Arisa mcm jual mahal.....tapi terubat bila part dia melutut mcm Asdira describe tu.

Ni aku quote dialog Akif yg boleh mencairkan kita sume  

Akif  :   Awak  ...

mmg ayat power!!! aku tersengih2 sorang bile tgk part tue! malu pun ada! terasa mcm akif ckp kat aku! hahahaha!!! baik jgn ckp lebih2. kan karang dikarate pulak dek budak kia nanti.

tapi itu mmg dari novel. aku nie gataaaal tgn nak menaip spoiler apa yang mungkin akan jadi. aku takut spoil mood korang pulak!