CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: naina

jodoh orang jauhh..

kalo aku ok jah. best pe org jauh. aku tak suke org dekat2.
kang kalo bergaduh sket je kitorg laki ...
hAzEL^nut Post at 10-12-2010 21:49

ishhh ko nie.. pemikiran jauh & angan2 sgt.
aku duk serumah dgn parents in law & ada adik2 ipar lagi.
kalau gaduh dgn laki, takder hebohhh pun..- depan aku lah. belakang aku, tak tahu..

ishhh ko nie.. pemikiran jauh & angan2 sgt.
aku duk serumah dgn parents in law & ada adik ...
Hana Post at 13-12-2010 09:04

ngeh3.. banyak terpengaruh drama melayu kekdahnye...

Reply 1# naina

mcm same jer cite kte..

jauh ni perlukan kesetiaan... kejujuran.. keihlasan dan kasih sayang yang kuat antara dua insan..terutamanya TRUST.. Tu yang paling penting dan lebih penting.. ... for me kalau mana2 negeri dalam Malaysia tak kira jauh lagi....

kawin ngan orang jauh sebenar problem... klu mak bpak sakit x smpat nk  balik.. klu negeri sebelah2 jer kira dkat lg .. tp kalau johor kedah.. semenanjung ngan sabah sarawak.. bnyakk sgt problem.. blum kawin problem x nmpak.. tp da kawin.. banyak masalah.. serius.. baru kawin duit nak pkai banyak.. kdg nak balik uma mak bpak pun xleh.. duit xder.. lelagi klu orang semenanjung kawin ngan orng sabah sarawak.. orang yg semenanjung nak kejer kat sarawak kner ader permit... klu x tkar warganegara..

Reply 119# naina

ye lh...dok jauh bleh bg alasan.dkt pun bleh gak...kata lah...'bz ngn keje.nk mkn pun tksmpt..'hehhehehe

Follow Us
Reply 81# silica_SiO2

ko ni silica..kecik hati org yg keje gaji 1k tu dgr..setiap org ada rezekinye, jgn pandang rendah pada tahap kewangan mereka..pandai2la dia cari duit dan menyimpan..kalo Tuhan tk bg dia rezeki DUIT..Tuhan bg dia rezeki kat lain pulak..cth mcm anak ke, bini setia & pandai jaga maruah ke..bkn semua org btuah menikmati semua kurniaan Tuhan..ikut nasib2 je..pokok pangkal, usaha sendiri..tk guna gak kalo gaji banyak, tapi HATI tak bahagia..tul tak..

memg duit penting dlm kehidupan, cukupla bsederhana..kalo ko dh gaji 5k, pasangan ko pun dh 5k, alhamdulillah..bkn semua org btuah mcm ko..

kawin orang jauh atau dekat tak jadi masalah sebenarnya.. yang penting kita pandai menyesuaikan diri. so parent pun jgn lah demand macam2 kat anak2 especially pada anak2 perempuan. kesian dia org. kita perempuan lepas kawin tanggungjawab tu more pada suami.. yang lelaki pun kene lah jugak paham kita dah ambil anak orang hormatlah parent dia mcm maner kita hormat parent kita... yang T blh bagi advice kalau kita treat parent in law kita macam parent kita insyaALLAH  bahagia hendaknya.

Reply 107# Lady_On_Earth

setuju...setuju.. T selalu fly kan hubby nyer parent lah..   sebb parent T kat kl.. lagipun since praggy doc tak advise naik flight so kiter org terbangkan dia orang lah. seminggu berkali2 call..

Post Last Edit by easternlane at 14-12-2010 17:28

pada aku tade masalah pun kawin org jauh ke dekat...

tapi macam tak best la belum kawin dah letak syarat kena dok ngan mertua bagai...

ni aku bagi contoh ye... laki aku org ganu... aku org kedah...kiteorg dok kl...
mak mertua aku dok kat kl gak... sesekali aku ikut dia balik ganu...contoh raya...
raya thn lepas aku beraya kat tengganu...balik sana dalam 10 hari...
tu pun aku dah rasa tak selesa...tambah2 somi pun tade...dia kija...
nak mengunggu 10 hari kat sana tu aku sampai menangis kat somi aku lam tipon nak balik kl... sbb apa? sbb aku tak rasa tu rumah aku...ok... tu ceta aku...

nih ceta laki aku lak...dulu kitaorg dok berdua... nak teguling ke... telentang ke...tade sapa kesah... nak dijadikan ceta... parent aku berpisah... n nak tanak... mak aku bawak dok ngan aku...

memula... mmg laki aku ok...tambah2 dia jenis tak banyak songeh... mak aku pun puji la... laki aku ni baik... rajin melayan dia borak... TAPI... lama2... dari tak kisah... dah mula jadik KISAH... sbb mak aku ni jenis kuat membebel...kekadang sedikit lazer tak kira nak anak @ menantu... kat anak ni tak kisah la kan...time buleh wat tataw...masuk kanan kuar kiri jah... time kita pun tengah tensyen? kita sendiri pun kekadang tak tahan... laki aku neh aku tataw dah berapa banyak makan ati ngan peel mak aku yg katanya tak serupa ngan peel mak dia yg tak cerewet n banyak kerenah...yg ni aku terpaksa akui...bukan kerana nak lebihkan mertua...tapi kenyataan mmg camtu... jenis sikit2 cepat nak sentap...

anak tak bekpes sekali sbb ada hal nak cpt pi kije pun leh jadik modal mak aku nak kicik ati walaupun dah xplen...padahal apa yg dia masak tu aku bawak buat bekal..bukan menonong je tinggal dia sorang2...

paling tak bes...bila mak aku suka masuk campur hal kami laki bini...yg ni laki aku pun penah komplen... aku nak ckp apa? tu mak aku...buleh la aku nak telan apa yg mak aku buat? tapi menantu?

pikir abih2 k... tak semestinya kena dok serumah ngan mertua baru leh nak amek berat sal dorang.. buleh jugak dok asing...tapi dok dekat2 la...asalkan bukan serumah...sbb bila dok serumah ni...ada je yg tak kena... memula mmg best...tambah2 tu mak pak kita... tapi lama2... akan ada yg tak best n kita taklah nak luah kat sapa2... sbb... nak luah ketidakpuasan ati somi kat mak kita sendiri...kang mak kecik ati lak kat menantu dia... nak suh laki kita sabar je manjang? sampai bila? kalau kita kat tempat dia lak kita sendiri leh tahan dak? + nak ngadu kat somi pasal mak pun...tak terluah...kang takut somi lak ilang hormat kat mak kita...

Reply 1# naina

rasanya xdela masalah besar sgt kot
   ramai je org pantai timur dok kl ni hehe
  cuma agak susah lau ada per2 emegency case lah
tapi lau dah jodoh tu let go je la

Reply  Lady_On_Earth

setuju...setuju.. T selalu fly kan hubby nyer parent lah..    sebb pa ...
mrsT Post at 14-12-2010 15:16

agree.. banyak cara nak dekatkan diri kita dengan parents kan..

agree.. banyak cara nak dekatkan diri kita dengan parents kan..
Lady_On_Earth Post at 14-12-2010 20:24

Tele conferencing?

as  kawen dgn org jauh..
melaka - brunei
alhamdulillah selama kami kawen paling penting kami serapkan dlm hubungan PERSEFAHAMAN & TOLAK ANSUR..
suami pun jarang sgt nk balik sana..family dia yg rajin dtg sini..
walaupun kos flight tak mahal sgt tp bila dh bertamabh ahli kuarga ni,maka makin mahal juga..
sekali balik je dh dkt RM2 ribu..

Reply 132# Lady_On_Earth

errmm... betul lady mcm2 blh buat sebenar nyer.. pucuk pangkal hati.. yg pasti nyer.. PIL T siap blajar cam maner nak gune internet.. now anything we used email kalau nak send gambar we all ke or nak ckp something.. sometimes we used YM or video conference..       actually before kawin tak reti sangat gune benda2 nie dlm hati ckp advance nyer lah pulak mak bapak mentua aku...

Reply  Lady_On_Earth

errmm... betul lady mcm2 blh buat sebenar nyer.. pucuk pangkal hati.. yg  ...
mrsT Post at 15-12-2010 08:36

hehehe wah advance tuh siap guna skype ke..

Reply 136# Lady_On_Earth

yer lah kot tak pernah tanyer pun..nanti dah ader cucu (sebb yg nie 1st cucu) hari2 mesti mintak send gambar cucu.. hahahahaa..

Post Last Edit by silica_SiO2 at 15-12-2010 11:28

Reply 127# annorr_maira

ko ni silica..kecik hati org yg keje gaji 1k tu dgr..setiap org ada rezekinye, jgn pandang rendah pada tahap kewangan mereka..pandai2la dia cari duit dan menyimpan..kalo Tuhan tk bg dia rezeki DUIT..Tuhan bg dia rezeki kat lain pulak..cth mcm anak ke, bini setia & pandai jaga maruah ke..bkn semua org btuah menikmati semua kurniaan Tuhan..ikut nasib2 je..pokok pangkal, usaha sendiri..tk guna gak kalo gaji banyak, tapi HATI tak bahagia..tul tak..

memg duit penting dlm kehidupan, cukupla bsederhana..kalo ko dh gaji 5k, pasangan ko pun dh 5k, alhamdulillah..bkn semua org btuah mcm ko..

betol lah tu, tapi pada aku..aku tak pandang gak juta2 tu..aku pandang keberkatan duit tu..kalo duit tu besar pon, tapi tak berkat..nak buat apa?

dan pada aku jgk, duit time emergency musti ade...jgn nk hrp kan rezeki jer kalo time2 emergency...musti ade tabung2, saving ke dan sbg nye, aku paling tak suke jenis yg tak beringat..time susah br wat muke seposen nak pinjam duit (ni kes aku la..ngn anak beranak aku), time sng takde plk berinagt nak berbelanja utk time ssh

tapi..yg aku cite panjang berjela-jela tuh...motip nye...die kawen ngan org jauh, pangkat tak sama, rope mamat tu pon tak bape..jadi..itu lah yg pihak pompuan cekgu ni byk menyusahkan pihak lelaki dgn permintaan yg macam2. aku pon tak paham la..knp laa golongan cekgu2 ni agung n berpangkat sgt di mata masyarakat. kalo kawen ngn cekgu...mcm mulia nye...bagus nye..haa gitu laa  aku nampak org kg aku.

dan spnjng yg aku nampak..mamat tu pulun laa OT walopon takde keje pon, mcm OT buta laa utk untuk cari duit. dan pada aku..cara ni tak bgs...mcm kite claim OT, tapi tak wat keje..gitu laa...tapi itu bkn urusan aku la, sbb aku bkn superior die. die buat die yg tanggung la.

cite pasal duit plk..   pada aku..biar berpada-pada..org kata..ukur laa poket kite dulu sebelum membeli..konon laa kalo haku gaji 1k sebulan..nak beli umah banglow, nak bawak kete Camrey 2.4..pikir2 lojik laa...sebelum pikir rejeki tuh..agaknye boleh ke? pada haku..kem salam dulu laa...kalo gaji 1k...aku tgk budak2 aku, pandai pon deme beli kete satria, kancil seken..ok je pon...tak plk tak cukup gaji ye...haa..itu laa poin nye di sini...bkn masalah nak ukur gaji org tu skit ke tak..kalo nak ukur camtu..mmg takkan kite bersyukur.. contoh laa kalo gaji aku skrg $2k..aku duk tgk n compare ngan gaji bos aku, $10-15k..mana ngam..

Reply 138# silica_SiO2

ikut masing2 la silica..kita bkn tahu hak & keinginan seseorang..ikut kemampuanla, selalunye kalo yg tk ikut kemampuan ni, yg blagak jek lbh..kalo dh rasa gaji tu kecik & tk mencukupi, gunalah ikut pada bajet yg ada..besar periuknye, besar gak la keraknye..kita ni just berangan jek nk naik keta camry ngan gaji 2k tu jek huhuhu..tp mna thu kn? kot2 ada rezeki 10 thn lg..dpt gak beli camry walaupun second hand..hahaha

psl kes ko tu, family pompuan tu tk kesian ke kat menantu lelaki berhempas pulas nk carik rezeki utk anak dia sendiri..npk sgt mcm tk suka kt laki tu..tp kerana cinta, kukorbankan segalanya..doakan yg tbaik jelah buat mereka silica..mna thu, thn dpn dia dpt beli keta camry..hehe

p/s : aku ada sorg kwn lelaki..ms kt sekolah dulu, dia la hero samseng taik kucin' ..tup2 3 thn lps aku jumpe dia..aku tya dia keje ape..dia kata dia keje cikgu..haha tgelak aku dengo..tp aku tabik springg kt dia, sbb dia blh berubah utk anak bangsa dia..dan aku rasa, kerja guru tu, sesuatu yg sgt mulia, bg insan2 yg pnh merasa 'bdosa' satu ketika dahulu..hehe

seronok la baca thread ni..

dalam perkahwinan yg penting saling bertolak ansur..  

yang mana lagi best,, kahwin dengan org sekampung/sebelah rumah (kira org dekat la),, tapi boleh jumpa suami  empat lima bulan sekali je,, sebab laki kena berkerja jauh..  wife pulak tak nak tinggalkan keluarga..  

atau kahwin dengan org jauh (berlainan negeri) tapi boleh duduk bersama suami sepanjang masa.. sanggup berjauhan dari keluarga..

I pun nak tahu gak..