CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Yaya87

Perlu ke nak kurus untuk org tersayang?

sorry to say..even penjahat,perogol or pembunuh pun akan menangis bile jumpa mak bapak..itu dah tanggungjawab seorang anak..tapi tanggungjawap pada diri sendiri xde..isap ganja bagai pastu surh TT sekali..may be die engineer tp chances his future nk hancur tinggi..kdg2 sbb syg smua nampak baik..have you ever think more than that in the future..of course laki mana nak perempuan gemuk even me..but i'm always advise my gf to go on healty diet such as exercise or something which not effect to her body..to date she's success to reduce her weight even took a year..think twice TT..

Sebenarnya aku tak tau masalah aku ni nak cter macamana, tapi aku akan cuba buat orang faham k?Aku p ...
Yaya87 Post at 8-6-2011 18:57

saya secara jujurnya tertanya akan Saudari - semasa menulis posting ni adakah sudah makan syabu?

sebab

a) pemikiran saudari saya nampak masih tidak matang
sebab?
tengok balik ayat saudari
- nak kurus SEBAB --> atas sebab orang tersayang?  huh? saya ingin bertanya saudari ,
      yang i) adakah saudari nak kurus sebab org ? atau bukan sebab atas dasar BADAN you tu amanah? kena jaga body mass index sebab atas dasar yg kukuh iaitu kesihatan? i mean commonlah - buat benda BIAR tahu KENAPA dan didasarkan dengan atas / landasan yang benar benar jujur dan ikhlas - kalau atas sebab org then i 'd say  apa ni?

- klausa di dalam posting saudari  -

'Aku selalu terfikir, dia ke yang akan jadi ayah untuk anak aku? Sebenarnye aku ader merancang nak pakai tudung. Kiranya hari makin hari aku nak cuba cari kebaikan. Biasalah perempuan bila dah dewasa sikit, Nak kawin nak ade anak. Mesti nk jadi yang terbaik kan? '

okay pada saya , ayat di  baris ke - 2 'biasalah ....dewasa sikit; okay saya nak tanya dan saudari boleh jawab dalam hati bukan kat posting ni - nak tunggu 'dewasa sikit' ke , kemudian baru fikir nak berubah semua tu ? pada saya

apa yg terbaik dalam hati, terdetik dalam hati - LAKUKAN sekarang - bertudung ni simple, tak payah nak merancang bagai - just wear it dulu, sama ada sempurna atau tidak bit by bit ...kalau nak jadi terbaik , semuanya bermula sekarang , i mean now !!! bukan tunggu apa apa lagi dan ingin saya katakan kalau nak kurus - u pun sebenarnya tahu kan ini on going 'issue' masalah berat badan / BMI terlebih ni - so why not do light exercises ? do it now...tak ada masalah pun nak mulakan , u see? nampak tak ? it is all starts  from within , FROM YOU ,  yourself. kat HKL ada out patient diet klinik / obese klinik so u know ada insya ALLAH org nak tolong - u have to know how to browse website and guna otak nak kuruskan badan secara sihat

lagi satu  teman lelaki mana yg waras dan saya tak tahu lah sama ada awak ni dah makan syabu ke tak - yg akan suggest benda yg memudaratkan otak you ni????

ini ke lelaki yg nak bimbing you ni ?

then you asked yourslef - matang ke pemikiran awak ni ? dan juga  ini pentinh ya dari pemikiran ia akan diterjemahkan dengan tingkah laku .

so , think about it. do something and do it now . simple matter really.

wow syabu.... tak takut ke?
i mean look at benjy n ameng.
u nak ke jd d girl next 2 them masa kena tangkap?

kan disuruh dalam agama berhias untuk suami,
lelaki nak la bini lawa,
aku pon x nak kalo bini aku ...
akubaik3 Post at 10-6-2011 21:54

jadi saudara , nilai akad yg saudara lafaz kiranya tiba satu hari nanti , pada saya  well, murahnya...suami bukan jurumudi rumahtangga ke, leader ke, pemimpin ke? isteri gemukl  then cari lain?

i mean saya nak tanya secara terus - nilai akad yang  pernah you sebagai khalifah , warga adam lafaz  semudah itu ke ? nilai akad  you lafaz  tu ...macam hembus angin ke muka saja ke?

agama islam suruh suami 'find an easy way out' ?? ke ??? - tak nak hadapi challenge / cabaran mendidik isteri secara jasmani dan rohai mahupun intelek ' sikit ke?

i mean macam ni ke  keseluruhan taraf warga adam muslim di malaysia/

????

Reply 124# mbhcsf

lelaki ade hak berkahwin sampai 4salah satu tujuan berkahwin adalah untuk menyalurkan nafsu di tempat yang halal
dah kalau isteri gemuk, tak menyalurkan sepenuhnya la nafsu itu

kpd wanita,
kasihanilah suamimu , suamimu nak yang best, so jadi la yang best

Post Last Edit by mbhcsf at 11-6-2011 20:31
Reply  mbhcsf

lelaki ade hak berkahwin sampai 4salah satu tujuan berkahwin adalah untuk men ...
akubaik3 Post at 11-6-2011 20:25

so bagaimana yg dikatakan perkahwinan tu sepatutnya enriching , empowering mechanism pada kedua dua warga adam dan hawa tu

kalau semua lelaki pikiaq

okay my wife gemuk - easy way out - kahwin lain ...

god ...

tak rasa shallow thinking ke?

i bukan nak argue pasal poligami - i have no objection on that . tu hukum sekiranya adil tu pun allah dah sebut.

tapi tang soal nak mendepani harungan cabaran tu ? soal facing the music , dealing with problems

?

warga adam cepat lari ke dari be a man enough to face  the challenges ?

saya bercakap tentang nilai ...sesebuah perkahwinan tu ...

sebab may be sebab ni jugaklah saya dengaq bila wife kena cancer banyak suami pengecut lari cabut , tinggalkan isteri..apa punya warga adam ...

Follow Us
Reply 126# mbhcsf

betul..die spttnye blajar terime urself...
but u pun kne jge pnmpilan diri jgk..

Post Last Edit by mbhcsf at 12-6-2011 03:03
Reply  mbhcsf

betul..die spttnye blajar terime urself...
but u pun kne jge pnmpilan diri j ...
syazreen Post at 12-6-2011 00:02

a good , intelligent,  mature , brave , hubby would
    take hsi wife hands - and said - jom briskwalking together at klcc park everyday for 2 1/2 hours ... light jogging ke or suh dia exercise...just said you look a bit plumpy or gaining some weight now or  you are growing  widely in horizontal axis/ sideways  hahahah , i d prefer you bla bla bla ....

see?

mudah kan?

yg nak 'walk ' out and kalah pada cabaran apasal...murah sangat akad tu ...

mudah dan shallow bila : oh wife gumuk then walk off?

eeee..apa punya otak laa ni hubby ni

kalau leh terima bf amik daun
kalau leh terima bf offer syabu........

baik kawen ngan pengedar dadah y g top top punya
yg rumah besar2 tu
tokan tokan besar tu
hahahahahah alang alang kan!

(just joking, kang dia amik serius susah plak)
hitamputih Post at 10-6-2011 10:09

dia mst amik serius ni! sbb bf offer syabu, suh hisap shabu pun dia boleh terfikir nak buat. adeh.

kepada TT... biar gemuk, asal sihat. tp dah gemuk, biasenye senang dpt penyakit. makenye, amalkan lah gaye hidup sihat

sekian... drpd aku yg gemuk, pendek, hitam

You'll never get fat as long as you LOVE me

TT..serius...mula2 suh ko amik syabu untuk kurus..nanti esok2 soh ko tolong  jual ganja plak untuk kunpul duit hantaran

apakah keputusan TT???

kalo ganja ni, lpas kawin konform takkan berubah.

Post Last Edit by Yaya87 at 12-6-2011 19:40

Wahhh, bru xbukak 2 hari dah ramai yang komen. Thanks all terharu rasanyee . Hmm actually lepas baca kata korang semua aku dah pun selamat bertikam mulut dgn my bf. Korang jangan risau k aku xakan sesekali cuba melihat syabu tu apa, apantah lagi unutk cuba! Hmm, dan aku akan cuba puaskan hati aku untuk diri sendiri dulu! Pasni aku akan cuba reply ur komen one by one k. TQ again u all.

Reply 71# chaintea

Akak, now saya dah start count kalori and ambik suppliment (lecithin). Kawan saya ade suggest g klinik try duromine. Hmm tapi saya start exercise pelan pelan.

Atleast buat untuk puaskan diri sendirii kan?

Reply 72# Que_9

Hihi thanks untuk forumer kat sini. Tersedar sikit aku yang lembab ni. HAHA

Reply 73# ixaraalya

Hmm tula, kalo ikutkan bf saya pun xhensem! tapi bising nak suruh saya kurus.
Sekarang dah byk point buat saya gaduh ngan dia..

Reply 74# neeria

Kalo pendapat orang tu untuk kebaikan xsalah untuk saya dgrkan? Saya pun xsangka, ramai forumer yang sanggup nasihatkan saye...

alah...berat aku naik +-60kg dia dah suh jaga mkn bla bla bla...dia yg 100++kg xpe plak..huhu biasa la,nak yg lawa aje

Reply  neeria

Kalo pendapat orang tu untuk kebaikan xsalah untuk saya dgrkan?  Saya pun  ...
Yaya87 Post at 12-6-2011 20:03

mmg ramai forumer yang nak bagi nasihat... cuma awak je sanggup nak terima ke tak nanti.hehehe.. ok gud luck everything u do k!