CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: awiezull

Muzium oh Muzium Negara...aku still takut..nak jejak kaki kat c2...

awiezull posted on 20-10-2012 09:48 AM
what up bro???
bro kongsi lah stori anto u lagi klau ada ???

haaa.. aku dh lama xbrkecimpung ngn aktiviti2 jln2 cr paranormal ni.. dh kurg citer2 hantu.. hehehehe

skeezotone posted on 20-10-2012 09:59 AM
haaa.. aku dh lama xbrkecimpung ngn aktiviti2 jln2 cr paranormal ni.. dh kurg citer2 hantu.. heheh ...

oh ye ker?? u x rasa takut ker ms u buat aktiviti2 ne..
maksud zie, orb2 yg ikut u sepanjang masa tu x bertindak ganas hehehe??
merasuk dan menggangu sesape yg ada bersama dengan u???

awiezull posted on 20-10-2012 10:09 AM
oh ye ker?? u x rasa takut ker ms u buat aktiviti2 ne..
maksud zie, orb2 yg ikut u sepanjang masa ...

kalo aku ckp xtakut tu mmg agak menipu la.. tapi kita kena kontrol ketakutan tu.. perasaan takut bila campur ngn persaan seronok mmg best. perasaan ni aku klasifikasikan sbg perasaan 'serokut'.. seronot+takut...

stakat ni Allahamdullilah la, blom ada kes2 kerasukan yg happened kat team kitorg dlu... stakt kes ada benda yg ikot balik tu adlh sket2 tp xlama la.. agaknya diorg bosan lepak lama2 kat umah aku kot.. hhehehe

skeezotone posted on 20-10-2012 10:15 AM
kalo aku ckp xtakut tu mmg agak menipu la.. tapi kita kena kontrol ketakutan tu.. perasaan takut b ...

wah dasat gak yea...seronok + takut...maybe u nie kuat semangat sbb tu anto pun x berani nak usik sgt ne....
apa2 pun alhamdulillah gak zie dengar u ngam team u x kena gangguan yg bukan2 lagi...
agak2nya kalau zie dah tentu dah terkena kaw2 tu...u selalu gerak berapa org ngam team u tu? group ramai @ sket?
sowi ler...zie x abis bc lg kisah u baru sampai part tgk gambar jeneral yamashita tu...hehehe zie pun tgh seram2 sejuk ne...baca thread u tu....tp best...still nak layan ne...

awiezull posted on 20-10-2012 10:26 AM
wah dasat gak yea...seronok + takut...maybe u nie kuat semangat sbb tu anto pun x berani nak usik  ...

semangat mmg kena kuat nk wat keja camni.. cthnya bila kita pergi kaw perkuburan time tgh2 mlm gelap pekat.. hati mmg rs takut, tapi nk tak nak kita kena cekalkan hati.. redah n kena pikir kemungkinan plg buruk yg mungkin kita akn kena time tu.. so.. get ready for wuteva..

kitorg biasanya jarang gerak ramai2. bila kuar ramai sgt nnti byk gangguan ssh nk wat keja.. normally kitorg gerak dlm 4 - 5 org jer. cthnya cam kes kita bwk org yg saja2 nk ikot, bila smpai kat kaw yg kita nk explore, tiba2 org yg saja2 nk ikot tu xleh kontrol ketakutan.. so, terbantut la keja kitorg.. kena la balik dgn perasaan yg amat bodoh skali.. huhuhu

skeezotone posted on 20-10-2012 10:33 AM
semangat mmg kena kuat nk wat keja camni.. cthnya bila kita pergi kaw perkuburan time tgh2 mlm gel ...

uiii seramnya u pergi kat tanah perkuburan malam2 gelap....
tp bila zie dgar u kata semangat kena kuat rasanya u mmg dah nekad kan??
kat kg hubby zie ada tanah perkuburan lama....dah tu kubur tu lak menghadap kat pintu belakang rumah
mil zie...so bila buka pintu nampaklah tanah perkuburan lama tu....seram aje...
mana xnya? suasana kat c2 gelap gelita dan dlm kul 12 keatas ada  aje bunyi-bunyian yg menyeramkan....
bunyi org berjln kat atas atap rumah dan klau u nak tahu org perak kan suka buat rumah atas dan bwh sampai
skg zie x berani tidur kat bhgian atas rumah tu...klau nak tidur pun msti ada yg berteman x berani u...
zie rasa u ne msti dah besa ngam suasana yg menyeramkan ne...tu yg dah x ada rasa apa2 kot ngam
benda pranormal ne...agak2nya u pernah berjumpa x ngam antoo seperti pocong, cik pon @ sebagainya...
sowii zie sekadar bertanya aje...ya lah dah u kata klau g kat tanah perkuburan tu???

Follow Us
awiezull posted on 20-10-2012 10:58 AM
uiii seramnya u pergi kat tanah perkuburan malam2 gelap....
tp bila zie dgar u kata semangat ...

semangat mmg kena kuat time kita berada kat kaw yg kita xplore then kena kuat semangat gak time kita balik umah n rasa cam sumthing dh ikot kita balik.. jgn mngelabah. wat2 cam xperasan jer.. 2-3 kali dia wat gangguan kat kita kalo kita wat xreti jer lama2 dia blah la (dr pengalaman aku la).

terserempak yg betul2 depan mata ada sekali jer.. aku ada crita kat sini:
thread http://mforum.cari.com.my/forum. ... ead&tid=524473.
time tu dh nak balik dr kaw jerat puaka sungai besi ondwy kuar dr jerat.. dlm kereta. cik pon yg tinggi ngn rambut mengernbang duk berdiri tegak sebelah batu nesan.. kaget amat gua time tu. kes yg lain2 kira nmpak cam kelibat dgn gangguan2 biasa yg dtg dr bunyi,bau,sentuhan dll.

skeezotone posted on 20-10-2012 11:09 AM
semangat mmg kena kuat time kita berada kat kaw yg kita xplore then kena kuat semangat gak time ki ...

mak aiii beraninya u....zie dpt imagine cammana keadaan u ms tu....
tp tu lah zie pun dpt rasa mcm tu gak...klau kita buat bodo aje ngam perasaan
kita yg tgh kalut dan takut tu...mau benda tu blah aje ngam kita kot...pasal borinkk...
pasal x ada respons hehehe...tp klau kena yg jns degil n mau dok betapa cam zie kena
dulu x leh ckp gak...hehehe....
apa2 pun zie tabekk sprenggggggg ler ngam u n stori mori antoo u ne..walaupun zie sendiri
x berani sebenarnya tp zie ttp gak baca u....

aku ni sbenarnya xde la berani sgt tapi ske cabar diri sendiri.. tgk takat mana aku bole gie.. hehehe. biasanya kes ada benda ikot balik ni, dia just nk nyakat2 jer.. kalo kita wat tak tau, agaknya dia ilang minat nk kaco kita.

lg satu, time aku wat xplorasi aku mmg betul2 jaga kelakuan, xkaco benda2 yg xpatut aku kaco@benda2 yg bole timbulkan kemarahan entiti@makhluk paranormal ni.. cthnya kalo kita jupe busut besar2 kat kaw perkuburan, jgn la kita bebas sgt kat kaw tu.. pijak2 kaki kita kat busut tu, tu bakal menimbulkan kemarahan diorg tu.. pastu kena selalu communicate dgn benda yg kita xnmapk.. gitau tujuan kita dtg kat tmpat diorg.. mintak kebenaran apa2 yg patut.. jgn main terjah jer.. Insyaallah selamat.

bila baca thread ni teringat kunjungan aku n famiily ke Muzium Negeri Terengganu,Losong. Masa tu duk KT ikut abah keje polis kat sana tahun 98-99. Muzium Negeri Terengganu masa tu baru bukak. Punyala luasnye. Yang paling x dapat lupakan masa pegi section yg part tunjukkan kehidupan orang melayu. Mula2 okla pameran tunjuk orang Melayu kawen. tapi bila sampai part cara pengebumian orang melayu,tgk2 dalam kaca tu ada model mayat telah dikapankan. Terkejut+takut. Tak semena-semena pegang tangan mak. Masa tu dlm form 2. Nak lebih thrill,muzium tu baru bukak,kami berempat aje yg tertinjau2 dlm section mayat tu. Sunyi jek. Kitaorg tgk sekejap pastu cepat2 keluar. Rasa seram pun ada,takut macam2 perasaan masa tu. Sekarang,setiap kali turun KT jenjalan,rasa macam nak lawat semula Muzium Negeri Terengganu,tapi bila teringat part yang tu,terus cancel. Tak jadi. Berkunjung ke Pasar Payang jek la.

Tapi senibina Muzium Terengganu memang cantik yang amat. Penuh dengan kesenian ukiran kayu. Lebih cantek dari Muzium Negara. Sape tak pernah pegi,silalah lawat Muzium Terengganu..

zennaya posted on 20-10-2012 03:07 PM
bila baca thread ni teringat kunjungan aku n famiily ke Muzium Negeri Terengganu,Losong. Masa tu duk ...

thanks yea sudi singgah n baca kat rmh ne...family zie org kt gak ...tp zie
sendiri x pernah berkunjung kat muzium tu..padahal zie slalu gak singgah beli keropok lekor kat
losong...x sangka lak muzium tu kat area losong yea??
bila zie dengar stori u ne..rasanya mcm muzium tu lg penuh dgn keseramannya...ye lah siap ada
part tunjuk kebumikan org melayu??? mak ai..x terbayang zie ..ngam suasana kat dlm muzium tu yea??
apa2 pun best la citer muzium kat kt ne...

tau xper. naseb baik x kena kacau. Masa tu pegi mak n abah,jadi control la sikit perangai. sbg orang lama,mak pesan jgn main bergurau x tentu psl kat tempat2 yg kiter xtau mcm mane keadaannya,kang ade benda lain nak bergurau jugak. dh lama x pegi Muzium Losong,skg ni tak tau masih ada lagi ke tak 'benda alah' tu. dah abes tgk,masuk dlm keta,kami ckp jugak psl tu,klu memalam tak taula mcm mane eee skeri seyhh

zennaya posted on 20-10-2012 06:53 PM
tau xper. naseb baik x kena kacau. Masa tu pegi mak n abah,jadi control la sikit perangai. sbg orang ...

klau nak diikut ckp ma zie, kat k.t lah lg bnyk stori mori antoo ne...
cuba klau boleh zie x nak lah kongsi kat sini bkn nya apa? takut u...bila diingat2
blk stori2 yg disampaikan oleh ma zie dari zaman tok...
tp tu lah ...kita ne mgkin x sdar bila sampai kat tempat yg dituju hilang abis
pesanan org tua kita...lbh2 lagi klau g ngam kawan2 kat tempat mcm tu? lainlah mcm u
g ngam family boleh gak dorang tegur kan??
tp nasib baek gak kan u ngam family u x kena usik sepanjang g kat c2?

tak. syukur sesgt

skeezotone posted on 19-10-2012 10:40 AM
muzium yg pls seram bg aku kat m'sia stakat ni adlh ' muzium perang pulau pinang'... 100% original a ...

encik skeezotone sy join forum ni sebab citer awak tentang muzium perang kat penang tu la.. g situ tahun lepas ngan rombongan budak sekolah.. then nampak macam menyeramkan.. xspecially kat area pancung kepala tu..tq la ye encik skeezotone.. sekarang ni muzium tu dah x buka siang.. try la pegi plak.. pastu tepek cite kat sini tau.

tak penah masuk muzium negara
dan mmg tak rasa nak masuk
sbb takut mengundang masalah..

Swift posted on 20-10-2012 11:18 PM
tak penah masuk muzium negara
dan mmg tak rasa nak masuk
sbb takut mengundang masalah..

swift pun takut gak ker? atau jenis mmg x kuat semangat ne??
zie mmg ada ati lagi nak g muzium tp bila mengenang zie ne jenis lemah semangat lps
kena kat muzium negara rasa2nya perasaan nak g kat muzium dah terkubur dah...
cuma berani nak baca kisah2 pengalaman forumer yg lain aje...

blacksun posted on 17-10-2012 11:35 AM
ala standard la muzium menakutkan, bnda2 tu pernah ada pemilik and benda2 tu di anggap sakti/mulia o ...

sebut pasal muzium lembah bujang ni..
mak saya cukup pantang ngan muzium ni.. pernah ada rombongan sekolah nak pi lembah bujang... saya nak ikut la... ayah dah on la.. siap sedia duit semua.. tup-tup mak saya bantah.. tak bagi saya pi... merajuk saya... alasan dia... takut nanti saya bawak balik yang bukan2... haaa....

jefrilza posted on 21-10-2012 11:19 AM
sebut pasal muzium lembah bujang ni..
mak saya cukup pantang ngan muzium ni.. pernah ada rombonga ...

kat mana muzium lembah bujang tu u ??
msti ada something wrong tu yg menyebabkan mak u x bg u g sanakan?
u x pernah tanya mak u ker apa kes?? cubalah kongsi sket stori u tu...nak gak
zie dengar psl muzium lembah bujang ne...

awiezull posted on 21-10-2012 11:25 AM
kat mana muzium lembah bujang tu u ??
msti ada something wrong tu yg menyebabkan mak u x bg u g s ...

mak saya cerita, adik mak saya (pak teh saya la tu) pernah pergi muzium lembah bujang ni... pakteh saya ni jenis celupar sikit, jenis happy go lucky punya orang....  pergi la muzium lembah bujang ni ngan kengkawan dia... entah macamana tengah diorang dok melawat tu... pakteh saya ada tertegur something yang dia rasa funny la.. rasanya kat salah satu artifak kat situ kot.. gelak2 dia suka.. tiba2 dia terdiam.. keras kejung pandang satu tempat je... dalam 5 minit macam tu... tiba-tiba dia tersedar.. dia ajak kawan2 dia balik...
kawan2 dia tanya kenapa.. dia jawab "jomla.. nanti aku cerita...". senyap je dia sepanjang jalan... sampai umah baru dia cerita..
lepas dia gelak2 tu.. dia terpandang ke satu tempat tu... ada tok sami buddha tinggiiii dok jegil dia... dok marah2 dia.. apa yang tok sami tu cakap dia pun tak faham... tu yang dia ajak balik tu...
malam tu pakteh aku tidur maracau-racau... sampaila tokwan aku bagi minum air yang diselawat baru dia ok...