CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jargon

nak resign and nak join hai o

cmf_premierleag replied at 25-3-2016 12:36 AM
Mohon lps ni uols jgn jd mcm HH dan buat statememt "saya tak penah buat CV"
Apa kata lps ni ...

Camna nk jd volunteer nih?

yayangmama replied at 30-3-2016 10:42 AM
TT...u try je join yang hai o xyah bayo ribu2 tu

baya rm50 jadi ahli...n join dia punya pencarian ...

weh aku pun dgn gigih google dia. Tang mana rupa Siti Saleha?

Star_el replied at 18-4-2016 01:57 PM
weh aku pun dgn gigih google dia. Tang mana rupa Siti Saleha?

hehehe...ada lah iras2 siti saleha...da byk wit kan...mekap2 pon takde hal

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

rosasa replied at 7-4-2016 02:37 PM
tak pyh resign...ko join yg biasa je..

akak ada je member hai o yang skrg ni top top meletop.. ba ...

u...memang cenggitu marketing dia....

tu sy untag bila kena tag...sbb rimas

beratus2 komen....sume ayat lbh kurang sama je...

dpd org2 dia juga...kalau yang pencarian tu pon sama juga...berpuluh2 komen..baik sy untag je..hehe

Berniaga ni bukan semudah yang disebut mulut je, perlukan usaha. Bukan semua boleh berjaya tapi peluang berjaya ada untuk semua. Kebanyakan yang berjaya dalam haio adalah orang yang gigih dan tabah. Memang haio tidak pernah tipu dalam pemberian komisyen, bonus dan sebagainya. Produk dia pun memang bagus dan berstatus elegant. Untuk mereka yang nak join haio ni murah je. Memang haio bukan multilevel biasa yang menipu, haio tidak menipu dan sudah establish. Kalau nak try mlm haio antara yang terbaik. Saya join gak haio sekadar jadi ahli je..beli -pakai sendiri... minyak hitam kereta dia..memang antara yang terbaik didunia...

Tak ya resign dlu. Buat part time dlu. Then x ya buat loan pon. Ai start rm50 + 3kotak kopi jew

Follow Us
spiderman80 replied at 24-3-2016 10:11 PM
Nak tanya...actually Hai-O ni target market dia siapa? Kalau awal penubuhan syarikat itu, mereka men ...

Dah expand kpd byk produk kesihatan n kecantikan. Herba cina salah satu drpd nya. Minyak enjin dan baja foliar juga ada. https://www.wasap.my/60135480283/ask+me+about+this

pearl.silver replied at 24-3-2016 11:12 PM
Dok nampak member hai o promot kt fb
Sanitary pad die tu mmg ade org guna ke?
Mcm x konpiden je..: ...

Dah guna? Sya guna

Jgn buat gila nak resign tt sbb nk join haio. Kwn aku tejebak da dulu siap buat loan bagai. Skg duk mkn gaji baya loan.

Aku pun dulu kaki MLM jugak. Tapi aku tak de la sampai level nak berenti kerja untuk buat MLM tu. Just masa cuti dah la. And kalau level kena buat loan, memang tak r. Kalu sendiri pun kena buat loan untuk join, takkan nak harap downline pun buat loan?

Aku pun dulu kaki MLM jugak. Tapi aku tak de la sampai level nak berenti kerja untuk buat MLM tu. Just masa cuti dah la. And kalau level kena buat loan, memang tak r. Kalu sendiri pun kena buat loan untuk join, takkan nak harap downline pun buat loan?

Mlm, satu pekara yg oaling aku benci dlm dunia.. pasal aoa, dr kawan baik boleh jd musuh ketat...

Ada satu mlm yg kwn aku ikut, dok paksa2 aku ikut, paksa2 aku layan coaching apa semua ni. Sebok cakap ala, ko keja bukan main gah tapi duit tak de, aku cakap tak kesah la jnji still ada keja, upline dia dok paksa2 aku join. Siap bagi ayat orang malas sja byk songeh orang rajin bla2.. positif selalu, thumbs up la apa la. Jenuh nak layan tagline depa ni.. pemdek kan cerita lepas secara paksa rela aku join talk bisnes kononnya tu, aku bangkang upkine mentor mentor2 depa ni, hampir tbalik jgk la meja masa training, siap kecam aku.. korang nak ka, kereta yg bos bagi korang guna. Setan2 ni dok suh aku selfie haplod kat fb insta semua utk show off itu lah hasil produk tu. Aku jenjajaln vacay pun kwn aku suh aku tag mlm depa ni... tag nyata kn hasil mlm product ni. Choii sungguh.. aku cskap sungguh la aku xmau tipu n x mau bt.

Training katanya, tapi traning menipu.. ajar mcm mna nak tangkap downline.. dr sna aku stat gaduh dgn kawan, sbb asek paksa aku dtg seminar talk, dtang pun kena byr 50.. huh sorry lah

To all mlm out there, korang loser.. tu je aku nak cakap.. la ni kwn aku sebok nk cr keja sna sini, aritu banggap siap resign 24hrs notice..

mlm yg sy dah join

1-tupperware
mati membership sebab tak cukup belian rm600 selama setahun, modal rm200 lebih ke masa tu

2- shaklee
dulu katanya free seumur hidup, skrg kena renew rm30, tapi hidup lagi la sebab memang keperluan shaklee ni, modal masa tu beli omegaguard 6 percuma 1

3-onexox
dulu syarat dia mudah topup rm30 untuk dapat insentif tapi skrg kena jual topup rm500 untuk tempoh 6 bulan, bolehla capai kpi sbb memang suka topup pun, modal rm90

4-mary kay
kawan duk ajak, pastu nampak beg cantik okay la
setakat ni tak pernah beli barang lagi, baru ni nak beli tetapi out of stock, beli bulan ni la pulak kot, modal rm200

semua yg saya join tak menjadikan saya kaya, xdapat apa2 pun, dapat beli harga ahli je
tapi untung takyah wat loan, dan kesemuanya yang usaha bersungguh sungguh dha kaya raya

Jangan lah berhenti. Boleh je buat part time.
Bina dulu tapak yang kukuh... Dah memang dapat income tetap tiap2 bulan yang cukup... barulah pikir nak berhenti.

Nasihat saya... jangan berhenti selagi gaji hai-o tu belum utuh. sekian..

Seperti nak menempah bala namanya. Sis mohon solat istikharah ye mintak petunjuk. Klu ai, mmg ai cakap NEVER TO MLM. Nak2 time sekrg yg lg org keje pon ssh nak hidup lg ko nak benti keje pastu nak wat MLM dgn nak kena buat loan bagai. Nak buat biz boleh but never start biz with HUTANG & NEVER QUIT A PERMANENT job. Ive been tru this. Trusts me. Now bila ade bdk opis acah2 nak benti keje sbb stress, aku tazkirah confirm tarik balik surat. Sekian.

aku pun dgn kwn baik smpi xtegur sapa gara2 aku xnak msuk MLM dia..aku ckp aku xda masa..nk kuar umah heret anak2 pi jumpa org sana sini..mmg xde la masa..pastu aku xda cita2 nk jd kaya..nk naik bmw umah banglo semua tu..xde keinginan lg..aku nk hidup sederhana saja..hehe..so maybe sb tu xpnh terjebak..aku rs education yg buat kita x terjebak..lg tggi education, lg kita berpijak di bumi yg nyata n pk lebih logic..

kalau aku nk sgt buat part time..ms tgh berkerja, aku akan pegi belaja buat cake kat baker yg famous2..xpun belaja menjahit baju or make up dgn syadewa ..bisnes camni..bila2 pun org nak..xyah cr customer, customer dtg cr kita..lain2 bisnes, aku xnak..

sb kwn aku penah belaja wat cake dgn sorg baker famous..skrg kwn aku da benti keje dr akauntan jugak la ni jd fulltime baker..dia pun da jd famous baker dgn followers lbh 30k..start slow dia jual cupcake je dulu kat pasar malam or carbooth sale..time tu dia x benti keje lg..

skrg da glemer,mmg org order cake kne dtg pick up kat umah dia..dia xbuat delivery..pun begitu..org tetap order ok dgn dia..ini bisnes yg ptt org buat..bukan kita hegeh2 cr customer yer..siap kitaorg nk order plk kne tggu bila dia free..

aku suka buat duit dgn org yg dtg ketuk pintu umah aku mencari..dr aku yg kne ketuk pintu umah org..kne cr org..mmg a big no-no nk bisnes camtu dgn aku..baik aku keje mkn gaji je..sakit hati pun dgn boss n colleagues je..kalau bisnes, sakit hati dgn lbh ramai org maybe?

jangan resign. ko buat parttime jek. n tolong jgn buat personal loan tuk join ni..

ape yg org MLM potray kat media sosial kat ko semua yg elok2 jek..
aku ade kwn aku ms uia dulu buat loan ms study (zaman ade org buleh buat payslip tipu)
so dia buat loan join hai-o ni. masa tu final year.dia dah extend byk sem.
ujung2 x abis pon study duk tayang kat fb kete bmw dia, helux laki dia.

3-4 thn ni aku tgk dia laki bini kalut gi exam nak jadi penjual insurance plak. hai-o ke mana. x tau la dah abis byr loan ke belom.loan personal lagi loan ptptn lagi..

nasib arr

pergila berguru dgn queenhanis
chuollsss elken tuh mlm tak

Tred ni.laku.lg...takpela uol bnde lama dahkn...act kwn aku tgh melingkup jgk skrg katanya downline bwh dia tuntut gntirugi ape tah....kbrtulan aku ada baca page mlm claka so mmg totally x jd laa...now aku teruskn fly je mcm biase follow the sector mls lg nk pikir side income sbb alhmdulillah gaji ckup ade saving bole byr loan rumah kereta...

jargon replied at 20-12-2017 12:27 PM
Tred ni.laku.lg...takpela uol bnde lama dahkn...act kwn aku tgh melingkup jgk skrg katanya downline  ...

u tau tak avvy u ni kan i boleh nampak macam pompuan tengah hembus asap rokok selama ni
mata i salah ilusi
then ni baru i nampak sebenarnya lelaki dan perempuan kissing