CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cTcTuCnaCni

suami ku ada kekasih gelap seorang lelaki !

Originally posted by cTcTuCnaCni at 13-12-2007 10:30 AM
assalamualaikum & selamat pagi.

di mana harus saya mula ? nanti jap.

waalaikumsalam...selamat pagi...mulakan di sini....kami menunggu....

Reply #138 cTcTuCnaCni's post

Walaikumusalam....suspen nya.....setia menunggu

ish...klu aku tak boleh terima laaaaaaaa...siang2 aku dah jerit2 kat somi aku....kire ct ni cool gak org dier bleh sabar lagi dan terus carik penyelesaian....simpati sesangat dgn you....

ct? where r u

1st you have to get yourself a HIV test coz I believe your husband mesti pernah lakukan hubungan seks dgn pasangannya.....hopefully the result will turned out to be negative.

Gay will always be a gay..and a lesbian will always be a lesbian no matter what happen. Mungkin ada yg berubah...tapi %%%% amat rendah sekali

Most of the gay/lesbian ini kahwin sebab cuba nak berubah @ nak cover kisah hitam dalam kehidupan mereka. Mungkin sebulan dua...setahun dua.....mereka bole tipu...tetapi apabila melibatkan perasaan dan naluri......berapa lama mereka dapat berlakon.

my advice.......leave him for a better future.

thanks
babe.

tabahnya hati u ct.... lebih2 lagi bila u cakap ... after u tgk huby u mcm tu bila dia balik rumah u bleh gi peluk dia dan cakap ayang dah tahu .... kalu i tempat u tgk dia pun i dah tak sanggup.... u memang sayangkan suami u.. i pun sayang suami tapi kalu dia buat sampai tahap tu ... i tak bleh terima, apa lagi nak pegi peluk then nak panggil dia ayang lagi.... mungkin tahap kesabaran i x sebegitu ..tapi i respect lah kat u ni ... u still hormat ngan suami u walaupun dia buat camtu ... to me dia buat baik ngan u sbb nak tutup perangai dia yg sebenar je.... kalu dia betul2 sayang u dah lama dia tinggalkan jantan tu.... tgk u dah tahu hal sebenar pun dia masih tak dapat buat pilihan ..u or lelaki tu... kat situ pun dah bleh nampak..... semoga u dapat buat keputusan yang sebaiknya untuk masa depan u....

Originally posted by lyza2474 at 13-12-2007 01:45 PM
tabahnya hati u ct.... lebih2 lagi bila u cakap ... after u tgk huby u mcm tu bila dia balik rumah u bleh gi peluk dia dan cakap ayang dah tahu .... kalu i tempat u tgk dia pun i dah tak sanggup. ...

itu le sebabnya. memang cT ini isteri luarbiasa. satu dalam sejuta. jadi kita tunggu le cerita dr dia selanjutnya, aku harap sgt kes ni boleh selesai dgn baik.

Follow Us
aku pn sggp sign up forum ni sbb terbaca thread ct ni mlm td..
sblm ni aku  bc je, tp sbb aku nk reply gak nnt slps conclusion dia mlm td..
tertunggu2 gak aku ape resultnye..dub dab dub dab...

rasanya kalo sound kawan laki ko tu susah skit kut dan kesan tu i think lagi di larang lagi depa lekat

u have to ask urself dulu.. u need to ovecome this dengan cara camna? u still sayang maut laki u?

memang ler oang sebut..kalo sayang accept for what i am..tapi kalo laki dah biseksual..nak accept camna kan? payah ler

u kene tenguk selidik bebetui laki u tu mahu berubah or serius nak berubah ke tidak? contoh nya..misal memula dia stop jumpa..dah lama leh dapat dan buat ni as habit kendian stop sms dan kendian stop emel dan akhirnya stop seme

tokleh la nak buat semuaaaaaaaaaaaaaaaaa dalam satu saat..kita seme ciptaan lemah, salu subjek to our emotion k?

u kene wat cam tu..kasik moral sapot..cakap bebaik..bukan apa pun berlaku pada kita tu..kita mintak..mende nak datang kalo tuhan nak kasik mende tu datang ler so camna nak hadapi ..tu ler baru besh idup ni..samada kita timbul or tenggelam..

kalo cik kak malas sangat nak cam tu..usaha sama2 pebetui keadaan..nak blahhhhhhh trus carik pasang siap punye yang tak biseksual..bolehhh TAPI BUKAN SATU JAMINAN gak..yerlaaa kita ni sapa..nak lari dari mati? nak lari dari ujianNYA ? mana bleh..tak guna lari2 ni..berdepan dengan usaha dan yakin pada kekuasaanNYA..tu penting k?

once u dah set apa u nak..then baru u carik jalannnn..bertanya pakar ke kawan2 ke..pengalaman oang lain ke.u amik kaedah u sama2 usaha..DUA DUA mesti usaha la..tokleh dia soang or u soang jek..dedua mahu kedaan lebih baik..gitu aaa k? ws

Reply #138 cTcTuCnaCni's post

kata nanti kejap...
dah lam tak masuk2 pun   

benci betul bila dengar this kind of betrayal.

selalunye the victim yg salahkan diri sendiri kan, when infact the perpetrator yg patut muhasabah diri.

agreed with some commentors that tak guna salahkan diri sendiri or even the kekasih gelap coz yg salah is the husband. Dia lah punca and dia yg patut selesaikan.

Cakap kat dia Allah kata manusia dijadikan berpasang-pasangan, which means lelaki and perempuan, bukan lelaki and lelaki.

assalamualaikum & salam sejahtera.

terima kasih ke atas segala pandangan kalian yang begitu setia & tidak berputus asa memberi sokongan.

saya anggap segala yang berlaku adalah dugaan dari Allah sekali lagi. setelah kehilangan ibu pada 2 tahun lepas, saya akan bakal kehilangan suami yang tercinta.

setelah lama berfikir, bermuhasabah diri & menimbang pendapat kalian di sini, akhirnya saya meminta diceraikan. jika tidak, saya akan minta fasakh agar dilepaskan.

mujurlah kami masih belum menimang cahaya mata. selama ini saya redha tidak dikurniaan anak walaupun hubungan intim kami tiada masalah. ada hikmat disebalik kekecewaan saya tidak memperoleh anak.

saya berharap agar apa yang berlaku ke atas saya adalah yang pertama & terakhir. saya terasa trauma dengan perlakuan suami saya. suka nak saya ulangi bahawa hidup ini benar benar seperti drama TV.

apa yang berlaku malam tadi, berlaku dengan pantas sekali. mulanya kekasih gelap meminta maaf atas yang berlaku. kekasih gelap suamiku sebenarnya dah lama nak putus dengan suami saya tetapi suami saya yang tetap menyayangi kekasih gelapnya. sempat lagi sebelum kekasih gelap balik membuat keputusan agar melupakan diri dia, suami sempat mengejar kekasih gelapnya. saya ? dibiarkannya begitu sahaja tanpa menoleh ke belakang pun.

dimanakah 'payung' saya selama ni yang memberi teduh & pelindung kepada saya tatkala hati ini meruntun agar janganlah buat benda bodoh.  

baru semalam gelak tawa gembira tiba tiba terbongkar segala, selamanya trauma diperolehi. baru saya sedar bahawa saya hanyalah insan kerdil yang menumpang kasih sayang insan lain.

biarlah saya pergi. pergi ke mana ? ntah lah, saya sendiri pun buntu memikirkannya.  sedih ? tiada lagi istilah sedih. hidup mesti diteruskan walau apa jua yang berlaku.

saya doakan kalian bahagia. Allah sentiasa di samping kita selamanya. Assalamualaikum.

ct
sedihnye sy dgr... sy berdoa awk akan di kurniakn sesorg yg lebih menyayangi diri awk... sabar yek.. kuarkan semangat n tabahkn hati.. anggaplaa ini satu ujian tuhan kerana Allahswt amat menyayangi awk.. sbb tu awk yg terpilih utk hadapi ujian ni...
sy turut bersimpati... sy tau kami hanya boleh menasihati tetapi yg menaggung semua ini adalah awk... so jaga diri baik2.. harap awk lebih kuat... berdoa nan merayulaa pd DIA yg satu kerana hanya DIA yg maha mengetahui hikmah di sebalik semua ini...  

cT, Allah takkan menguji manusia dgn ujian yang tak mampu kita tempuhi. Terbukti mmg benar, sbb andainya ia berlaku pd saya, sy x tau samada sy boleh hadapi setabah awak. Saya yakin disebalik ujian ini ada yg manis menanti berkat ketabahan serta kebergantungan awak pada Allah. Jgn risau, kasih manusia boleh dicari, Kasih Allah je yg kekal abadi. Moga2 ketemu jodoh yg soleh sebagai pengganti.

setiap apa yang berlaku ada hikmahNya, nasihat aiva pada Ct, luaskan pergaulan, pandangan dan pengalaman.. cubalah buat sesuatu hobi atau aktiviti yang tidak membosankan seperti melancong ker..

kalo bebetul nak cerai, u kena berdepan dengan famili u dan famili dia sebab mesti famili u dan suami u akan tertanya-tanya, apa yang tak kena..

selain dari arwah ibu Ct siapa lagi perempuan yang terdekat pada u,
kenapalaa suami u tuh buat u ni macam ni.. kurang ajar betul laa.. kalo i ni saudara u Ct, i tumbuk suami u tuh..

salam...ct

sy simpati atas apa yg berlaku pada awak. harap awk tabah, kuatkan semangat.
Kalau ini bukan jodoh awk, harap awak akan jumpa jodoh yg benar2 baik, sebaik awak. Mmg ada hikmah atas apa yg berlaku.

kadang2 kita ingat hidup kita lagi teruk, tapi rupa2nya ada org lagi teruk dugaannya.

Alhamdulillah ct dah sedar akan hakikat diri ct sebenarnya hanya menjadi mangsa lakonan suami ct untuk menutup kekurangan dan kemahuan nafsunya yg aneh.

ct patut bersyukur ALLAH memberikan ct petunjuk ini kerana ALLAH masih menyayangi ct bukan setelah ada anak ataupun setelah dihinggapi pelbagai penyakit kelamin.

ct,
bukankah bila kita menyayangi seseorang kita akan melepaskan dirinya mencari kebahagianya sendiri? tp dalam situasi skang suami ct termasuk dalam golongan yg dilaknati ALLAH malahan ALLAH pernah memusnahkan seluruh kaun nabi lut kerana keinginan songsang mereka?

tidakkan ct takut untuk bersama golongan seperti ini lagi? berdoalah semoga ALLAH memberikan petunjuk dan pengganti yang lebih baik lagi. Sesungguhnya ALLAH lebih mengetahui apakah yang terbaik untuk kita. Percayalah ALLAH ada perancangan yang lebih baik...

pergilah jauh dari suami ct dan rawatilah kedukaan itu. sesungguhnya hanya watu yang merawat duka itu dan ia akan jadi sejarah hitam yg lama-lama akan terbenam jauh disudut hati ct...

ct, rynn empati sangat2 and airmata nie menitis membayangkan penderitaan itu. sesungguhnya rasa duka ditinggalkan lelaki yg kita sayangi kerana menyintai lelaki lain lebih sakit dari ditinggalkan mereka kerana wanita lain. sebab kita tahu apapun yg kita lakukan untuk perbaiki hubungan itu akan sia-sia kerana kita tidak boleh menjadi lelaki....

ct, ryn doakan ct akan tabah dan hanya doa mampu rynn kirimkan supaya mampu memberikan sedikit kekuatan buat ct.

ya Allah, perit sebenarnya saya terima dugaan ini. saya hilang arah tujuan. ke mana harus saya pergi ya Allah.

me simpati ngan CT
so lepas ni jgn lah dikenang2 suami u tu
me doakan CT tabah dlm menghadapi segalanya

rynn..memula baca ingatkan post dr erryyin..terkujat sekejap..

i'm a bit tergamam that ct came to her decision so soon.

wow, to be so decisive and calm about it really astounding la.

all i can say, all the best, insyaallah Allah will give you the backbone to help you go thru this.