CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] PETRONAS rugi bersih RM21 bilion pada 2020

rashiman replied at 8-3-2021 02:38 PM
Tunjuk aje lah report WSJ yang nyatakan sedemikian. Apa yang setiausaha  ...

Ha ha ha ha ... gelak aku tengok ko ni dok konar baring ... macai totok party assobiyyah yang dah tersepit & cuba carik jalan keluar

THE WALL STREET JOURNAL TERPAKSA AKUI WANG RM2.6 BILION DERMA POLITIK ARAB SAUDI KEPADA NAJIB, TELAH DIPULANGKAN SEBAHAGIAN BESARNYA!!!

Jadik mana rujukkan ko? Yang ko bagi ini ke?

Ko ni paham ke english? Yang dicatat adalah : '... the money originated with a Malaysian State Development fund called 1MDB...' & '...investigators believe the money moved through a complex web of transactions in several counteries...'

'...agreeing most of the $681 million ultimately was returned...' - pada ko bermakna WSJ mengaku ia derma tok arab? Aiyoyo ....

Tak catat pon yang WSJ akui tersebut adalah derma dari tok arab ... ko ni ada problem pembacaan ke?

ika dia tahu itu duit haram, dia pun tak gatal tangan nak ambil dan bantu rakyat dengan duit yg macam itu, yg dia tahu dia bantu rakyat dengan dana politik sumbangan dari Pak Arab.

Sebab itu Cina gemuk itu kena dipanggil sebagai saksi utama , kena dibuktikan di mahkamah yg cina gemuk tu satu geng, kena dibuktikan yg cina gemuk itu dapat arahan dari dia.

Mana ko tau dia tak gatal tangan? Duit SRC International tersebut dibelanja sakan untuk tujuan politik dia , dibuktikan kat makamah. Chief penyamun pulak mati2 klaim tak tau yang duit tersebut masuk akaun dia tapi belanja sakan duit tersebut. Kegilaan apa ni? Kata tak tau yang duit tersebut dalam akaun dia tapi klaim pulak derma tok arab - mana satu ni?

Dia ni tau ke beza antara duit haram & halal? Nampak gaya dah tak tau & tak dapat bezakan

Laaaa ... berapa banyak saksi yang nyatakan cina gemuk tu dok geng dangan dia & monetary trail duit tersebut sampai kat syarikat2 kepunyaan cina gemuk tu. Kalo chief penyamun nak klaim cina gemuk tu tipu dia , dia lah kena bawak cina gemuk tu ke makamah , not the other way around.

Hormatilah keputusan mahkamah yg telah memutuskannya bersalah dan telah pun menerima hukuman dan telah pun diampuni oleh YDPA atas kesalahan yg dilakukannya.

carilah pemimpin lain mengetuai Pakatan Harapan.

Sapa kata tak hormat?

Tapi ini isu pengakuan dari Justice Hamid Backer yang kata ada campurtangan dalam kes rayuan oleh Sapool

Camno sekarang?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

sam1528 replied at 8-3-2021 07:12 PM
Ha ha ha ha ... gelak aku tengok ko ni dok konar baring ... macai totok party assobiyyah yang dah  ...

Apa2 pun kita tunggu ajelah keputusan Mahkamah Rayuan sama ada nak mengekalkan kesalahan yg dijatuhkan oleh mahkamah tinggi dan dihukum atau beliau tidak bersalah dan dibebaskan.

Hakim manusia biasa jugak....tapi bila diadili oleh ramai para hakim keputusannya akan lebih adil.

Mengenai kes DSAI....jika betul, itu pendapat peribadi dari Justice Hamid Backer, Tapi pendapat majority para hakim yg mengendalikan kes DSAI menunjukkan tiada campurtangan dalam kes tersebut dan mengekalkan keputusan bersalah keatas DSAI.

konar baring

Edited by sam1528 at 8-3-2021 08:16 PM
rashiman replied at 8-3-2021 07:40 PM
Apa2 pun kita tunggu ajelah keputusan Mahkamah Rayuan sama ada nak mengekalkan kesalahan yg di ...

Gelak besar aku tengok ko yang gigih konar baring sana & sini nak temberang - sampai telinga cecah jalan

Pada masa sekarang chief penyamun didapati bersalah songlap harta rakyat - ia adalah fakta

Hak dia untuk merayu tapi kenyataan tersirat ko adalah chief penyamun tak bersalah & akan bebas kalo ada 3 hakim

Hmmmm ... nak lepas 7 kesalahan? Ok kita tengok aje

Kalo pendapat peribadi Justice Hamid Backer , tak akan dia buat affidavit

Kalo dah buat tu , dia mengundang siasatan pasal tuduhan tersebut agak berat

Camno sekarang?

Petronas rugi,pelabur lari,fdi jatuh..tahniah kjaan tebok atap!

sam1528 replied at 8-3-2021 08:15 PM
Gelak besar aku tengok ko yang gigih konar baring sana & sini nak temberang - sampai telinga cecah ...

apa yg temberang, apa yg konar baringnya...memang diakui fakta dia didapati bersalah oleh mahkamah tinggi,
aku tak kata pun 3 hakim akan buat keputusan membebaskannya...aku hanya kata ianya lebih adil jika diadili oleh ramai hakim sama ada keputusannya mengekalkan keputusan bersalah atau membebaskannya sebab masing2 akan berbincang, memberi pendapat serta hujah dan keputusan yg dibuat secara bersama dan majority bukan secara individu oleh seorang hakim, mungkin dia terkhilaf atau terlepas pandang atau mungkin memang dia betul dlm membuat keputusan, jadi bila disahkan oleh hakim2 yg lain, jadi lebih menyakinkan proses pengadilan ini.
Jadi tunggu ajelah dulu hakim2 mahkamah rayuan membuat keputusan.

mengenai kes DSAI itu, jika ada yg tidak kena eloklah disiasat dan diambil tindakkan untuk nak memastikan sama ada betul atau tidak dakwaannya
tapi faktanya sekarang , kena terima DSAI telah didapati bersalah dan telah dihukum dan tak layak diangkat sebagai Pemimpin.

Follow Us
rashiman replied at 8-3-2021 10:00 PM

apa yg temberang, apa yg konar baringnya...memang diakui fakta dia didapati bersal ...

Tau pon , bila ko dah kena kiri kanan - barulah nak mengaku chief penyamun telah didapati bersalah kat makamah

Nak gelak aku ... kononnya chief penyamun akan lepas dari 7 kesalahan? Get real

Sekarang baru ko sedar yang sorang hakim makamah rayuan dah sound ada campurtangan pada kes rayuan sapool

So camno?

Edited by rashiman at 9-3-2021 12:18 AM
sam1528 replied at 8-3-2021 11:06 PM
Tau pon , bila ko dah kena kiri kanan - barulah nak mengaku chief penyamun telah didapati bersalah ...

itu memangg sudah diakui dan semua orang tahu keputusan yg dibuat oleh mahkamah tinggi, cuma kita belum tahu, apa pula keputusan mahkamah rayuan, sama ada mengekalkan keputusan bersalah dan dihukum atau tidak bersalah dan dibebaskan.
Jawapan nie pun dah diulang2 byk kali...tapi tak apalah...mungkin kau dari jenis susah nak faham...
layan ajelah.

Nak gelak aku ... kononnya chief penyamun akan lepas dari 7 kesalahan? Get real

jangan terlampau yakin sangat , kita belum tahu lagi keputusan yg dibuat oleh mahkamah rayuan sama ada tak lepas atau akan lepas .

Sekarang baru ko sedar yang sorang hakim makamah rayuan dah sound ada campurtangan pada kes rayuan sapool
So camno?

camno apa... berapa kali aku nak jawab...susah betul kau nak faham... ..apa yg sedarnya....betul ke kenyataan itu atau palsu...jika betul ke apa yg diperkatakannya, aku tak macam kau, terus percaya apa yg dia perkatakan, kenalah disiasat dulu dakwaannya itu, sahih ataupun tidak.
Tapi kau kena terima fakta yg dia telah didapati bersalah dan telah pun dihukum. Carilah pemimpin lain.

kalau la kemaruk idop lg

Edited by sam1528 at 9-3-2021 09:44 AM
rashiman replied at 9-3-2021 12:16 AM
itu memangg sudah diakui dan semua orang tahu keputusan yg dibuat oleh mahkamah tinggi, cuma k ...

Ha ha ha ha ... masih lagi koner konar kononnya nak bekap chief penyamun

itu memangg sudah diakui dan semua orang tahu keputusan yg dibuat oleh mahkamah tinggi, cuma kita belum tahu, apa pula keputusan mahkamah rayuan, sama ada mengekalkan keputusan bersalah dan dihukum atau tidak bersalah dan dibebaskan.
Jawapan nie pun dah diulang2 byk kali...tapi tak apalah...mungkin kau dari jenis susah nak faham...
layan ajelah.

Habis yang ko tak habis2 dok ulang perbicaraan dok berjalan lagi buat apa? Perbicaraan dah habis , chief penyamun didapati bersalah. Sekarang ni rayuan aje. Ko pulak dok nak bagi maksud tersirat kononnya dia boleh lepas pasal dia difitnah. Piiiirrrrraaaagggghhhh

jangan terlampau yakin sangat , kita belum tahu lagi keputusan yg dibuat oleh mahkamah rayuan sama ada tak lepas atau akan lepas .

Nak lepas 7 kesalahan? Get real lah ... tu pasal aku tanya apa probability dia?

camno apa... berapa kali aku nak jawab...susah betul kau nak faham... ..apa yg sedarnya....betul ke kenyataan itu atau palsu...jika betul ke apa yg diperkatakannya, aku tak macam kau, terus percaya apa yg dia perkatakan, kenalah disiasat dulu dakwaannya itu, sahih ataupun tidak.
Tapi kau kena terima fakta yg dia telah didapati bersalah dan telah pun dihukum. Carilah pemimpin lain.

Isu dia sekarang , dengan affidavit Justice Hamid Sultan Backer , kemungkinan ketidakadilan dah berlaku

Kena siasat lah

Fakta dia didapati bersalah dah cacat

Nak lagi? Ni dia :
In the meantime, however, Karpal’s sedition appeal had been allowed by the Federal Court in May 2019, a year after the Yang di-Pertuan Agong had granted a full pardon to Anwar for his three convictions – one for abuse of power and two for sodomy – on the basis that there was a “miscarriage of justice”.

Senang macam ni pon tak paham?

Susah ni ..... aku dah naik kesian tengok ko

Edited by rashiman at 9-3-2021 11:44 AM
sam1528 replied at 9-3-2021 09:37 AM
Ha ha ha ha ... masih lagi koner konar kononnya nak bekap chief penyamun

OK lah, aku terima ajelah kenyataan kau yg perbicaraan sudah tamat....sekarang diperingkat rayuan.

Jadi kita tunggu ajelah keputusan mahkamah rayuan sama ada mengekalkan keputusan bersalah dan dihukum atau tidak bersalah dan dibebaskan.

mengenali probabilititynya kita tunggu dan lihat peguambela dia mengemukakan 307 sebab dalam rayuan untuk membatalkan keputusan Mahkamah Tinggi mensabitkan beliau atas tujuh tuduhan melibatkan dana SRC International.
Mahkamah Rayuan menetapkan pendengaran selama 12 hari  bermula dari 5 hingga 8 April, 12 hingga 15 April dan 19 hingga 22 April.

Isu dia sekarang , dengan affidavit Justice Hamid Sultan Backer , kemungkinan ketidakadilan dah berlaku
Kena siasat lah

hanya kemungkinan, jadi kena tunggulah sehingga siasatan selesai.
faktanya sekarang sehingga ketakat ini, kenalah terima yg beliau telah didapati bersalah dan telah pun menerima hukuman dan telah diampun oleh YDPA diatas kesalahannya.