CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Yaya87

Perlu ke nak kurus untuk org tersayang?

tinggal kan je jantan ni.. die tak sayangkan kau. die nak jual dadah dengan kau. die nak kikis duuit kau, die ni manusia durjana. Die tak ikhlas.. Lelaki yang ikhlas kan mencintai kau seadanya. Mak saya gemuk macam syanie, bapak saya kurus dan handsome macam pelakon korea  ( bapak saya chinese look) mak saya gemuk dan hitam, biasa2 je. Tpi dah 24 tahun kahwin , bahagia. justeru tinggalkan lelaki yang tak ikhlas ni. Semoga Allah memberikan jodoh yang lebih baik...

aku benci cinta yg ada syarat mcm ni.. nak pasangan slim, cari terus yg ready made laaa

pasni kalau ada partner suruh slim, ko pulak suruh dia cari kerja gaji 10 ribu okeh! setiap syarat mesti ada return

Post Last Edit by cmf_iddine at 15-6-2011 10:11

me dulu sblm bercinta dgn bf, badan mmg slim and jenis montok2 sket. bila dah ada bf, asyik makan je asal dating ada tempat sedap semua nak cuba. dlm masa 6 bulan naik dekat 10 kilo..nak kurus tak jugak kurus2.diet dan macam2 lagi masih camtu. bf masa tu komplen lah depan dia semangat nak berdiet kat belakang curi makan. lepas tu dia cakap klu u tak kurus, i postpone kawin.so diet lah ada turun sket sekilo dua..masa dia decide setuju nak kawin antara syarat2 dia mesti kurus badan spt dijanjikan. kita pun 'hait' jelah pasal nak ambik hati. tujuh bulan bertunang cuba kurus badan sbb takut tak cantik pakai baju pengantin.tak lama lepas kawin mengandung, so jaga makan gak tak nak naik mendadak...dia bising gak lepas bersalin badan tak kurus2 spt yg dijanjikan. lepas tu mengandung dan beranak lagi dan seterusnya sampai lah yang keenam..sekarang ni badan aku berat paling berat dlm sejarah hidup. dan aku mmg bertekad nak kurus, bukan sbb nak please dia tapi utk kesihatan...badan gemuk ni tak elok sbb penyakit satu, lembab nak berjalan satu..so aku rasa ko kena kurus badan bukan tuk please your 'bf' but for your own good..u muda lagi senang lose weight cam aku yg setengah abad ni..makan apa pun nak kurus teramatlah slownya. now ni aku dah enroll slimming session, so far so good..tak sabar nak achieve ideal weight. shabu , ganja ???apa barang nak kurus makan benda ni..ni nak mati cepat kut..

kalau dia sekadar nak minta kurangkan berat badan...mungkin nak penampilan atau tahap kesihatan bertambah baik..macam di terima akal..

Yang tidak masuk akal....bila dia tu perangai gitu....
offer lagi kat u...

apa kejadah nya....

dia fikir ...cara dia betul ke????

ajak berjemaah amalkan benda macam tu....SENGAL LAH ITU ORANG

org klu dah mengisap dari muda sampai ke tua susah nak buang. kawan aku ni grad overseas dulu ambik barang tu sbb konon senang nak stay up klu belajar, tak cepat ngantuk dan tak letih, bla bla,bla. keje engineer lepas tu kena buang kerja dari satu tempat ke satu tempat..sekrg ni umur dah setengah abad, anak dah lima masih lagi dgn perangai lama...elok2 keje kompeni multi national sekrg dah tak keje..badan dulu berisi sekrg ni dah cam jerangkung dlm almari...ko nak orang camni?? tak payah lah dek..hari ni dia keje gaji4k, esok lusa dah tak keje engko tanggung dia sampai ketua..lupakan jelah..

Reply  md_nana

Tak mungkinla dia nak ke PENGASIH. Mak dia tau dia ambik ganja pun mak dia xckp ...
Yaya87 Post at 9-6-2011 14:28

mak dia tak kisah sbb besok bini dia tanggung dia makan lepas satu masalah..dia pun tak nak menanggung anak dia yg mengisap sampai ketua.dah ada pompuan nak , hah ambik lah ko..lepas beban aku..ko pun satu. itu taktik org tua dah tak larat nak menasihat anak yang tak leh berubah. mula2 ganja lepas tu syabu, heroin.org mengisap ni bila dah tak feel yg grade rendah naik satu level lagi sampai feel dia best..tak de jantan lain ke yg kau boleh terpikat selain dari org ni??kawan aku kawin mamat camni sampai sekarang menyesal tak sudah. anak dah dua. asyik lalok je tak nak keje. grad overseas bukan takde sijil..please lah jangan buat kan diri ko ni takde value so sbb gemuk lelaki mengisap je lah yg layak tuk ko..ada gak org gemuk dapat lelaki yg baik. mana2 lelaki pun taknak kalau pompuan tu 'obese' . klu takat montok2 gempal2 banyak yg mau..paham...

Follow Us
TT sila kawin segera dgn boyfren ko skrg ni dgn syarat kalau ko rasa ko sanggup berkorban kuruskn badan semata2 utk puaskn ati jantan kesayangan ko tu.

mengikut kajian, peratusan utk pompuan berlaki kn org2 mcm ni utk kurus tanpa exercise 300% lebih tinggi dr org biasa....

p/s- klu ganja/syabu tu jd sebutan dia ari2...jgn lupe amik kelas taekwando sbg persediaan menghadapi sepak-terajang bila dia mintak duit beli dadah lepas kawen nt.. sekian..

i pun kena dumped pasal badan comel sangat.. mula kenal berat 55kg.. lepas tu bila jumpa asyik lah dia bagi i ni makan lunch dinner supper terus i jadi bulat berat naik sampai 80kg.. lepas kena dumped, frust ala-ala life's gone, ( melalak tak abis-abis mengenang nasib ) tak sampai dua bulan lemak kat badan terus hilang ntah gi mana, sekarang my weight 60kg..

come to think about it, memang betul lah love can make me suffer.. sekian, kisah benar dari i..

Sebenarnya aku tak tau masalah aku ni nak cter macamana, tapi aku akan cuba buat orang faham k?Aku p ...
Yaya87 Post at 8-6-2011 18:57

Jangan le ko carik penyakit Yaya ooi.. kawen dengan penagih ganja umpama ko menelan racun utk bunuh diri je.. siap bleh offer ko syabu.. hilang akal ape.. takpa gemuk tak kawen, drp ko jd kurus kawen ngan penagih dadah..

jangan buta kerana cinta, cinta tak bole beli beras la..

Mak aii... orang dah suruh ambik ganja / drugs pun ko still nak consider ke? Buang masa idup!

Bab badan naik tu, control makan, buat exercise. Ko tu muda lagi, bukan ada commitment apa pun. Your time tu make sure di maximise kan.

please....carik jer orang lain ...jangan pikir nak proceed pasai orang keliling kau da kawin dah ada anak....
kita kena carik org yang boleh terima kita seadanya, tak kira gemuk ke kurus ke apa ke...

salam.

wah.
dasyatnye suh amik syabu.
ayarl...
perkara ni sy btol2 xstju.

tp kalu bab badan.
mmg ada org nk gemuk. ada org nk kurus.
ni semua naluri manusia. xkire laki or pempuan. semua sama.
then masing2 punya taste.
sy ada kwn sorg ni, lelaki, die mmg suke taste badan berisi. die ni plak badan kurus tough.
then sy ada kwn sorg ni, pmpn, die nye pakwe gemuk, tp die ok..tp die kalu leh nak suh bf die kuruskan badan.

mmg ade pasangan yg xkisah ttg berat badan pasangan masing2. ramai juge. xskit.

ok. secara realiti. sori too say. tp sy x menyebelahi sape2 dalam hal ni. ni just pandangan sy. sorry klu ade yg tersinggung.
ape salahnya, kite kuruskan badan kite utk org tersyg n tercinta?
kalu perkara ni yg menyebabkan hubungan akan kekal..apa salahnya, kite g jogging.g main futsal ke.ape ke..lgpun, kite sbg manusia, perlu mencantikkan dan menghensemkan diri utk pasangan masing2. ke salah?mmg la kite dh ada pasangan n semua2, tp xsemestinye kite xperlu menguruskan badan2 kite. ke x?

kurus sgt pun xleh. gemuk sgt pun xleh. yg ideal adalah sederhana.

walaupun kite asik g makan je, ape salahnya stiap minggu ajak bf or gf g jogging. g main badminton. tendang2 bola ke. berennang2 ke.

tp utk beriadah ni, kene dua2 minat beriadah..kalu salah sorg x minat utk beriadah agak sukar la skit.kan?

kalu yaya kata, masa kurus2 ramai org nk usha dia. then bile kapel, bdn die dh naik..then bf die suh kuruskan bdn..klu kite syg kan kt seseorang tu, kite akan cube utk wat yg terbaik utk die...ke x?tp stakat yg sy tgk kt dunia realiti, kebanyakan pasangan dorg suh kuruskan bdn, dorg akan try kuruskan badan sedikit demi sedikit.

sy komen ni bukan bersifat negatif terhadap yaya. ini just pandangan sy. sbb cinta dan syg adalah "magik".

sorry sgt2 klu ade yg tersinggung. sy xde niat ape2. just nk bg pandangan.

tp ini juga atas dorrongan pasangan masing2. bawa g jog ke. bawa g main bdmnton ke. dll.
kalu dh pregnant..n badan akan konfem naik..tp ape salahnya kite still jage badan kite pas ngandung n pantang seme..so suami yg penyayang akan bawa istrie die g jog.atau g pusat2 kecantikan bdn skrg ni.kan byk?

yg penting kat sini.
nak seribu daya, x nak seribu dalih.

tp sy gemuk juga. gf biasa2 je. then die xkisah sy gemuk.
tp sy sbg pasangan hidupnye, nk wt yg terbaik utk die. nk kekalkan kehenseman dan badan yg ideal utk die. ni bukan ape, tp ni kan ada dlm agama islam. setiap manusia perlu mencantikkan diri dan menghensemkan diri. ke x?

Dadah utk kurus?
mmg leh kurus tp dpt penyakit skali.
Cr jer yg lain, yg bo trima seadanyer
byk lg yg single2 kat luar 2

bawak2 lah bersenam,kena kuatkan semangat..
dik,,pas ko kurus pastu psg badan skit..wahhh..msti rmai yg suka kat ko{:3_84:}...tinggal jer lah laki tu..KUATKAN SEMANGAT OKEYHHH....

cri la org lain..kalo dh gian ganja tu payah..mau bnde tu je

pelik tul.. baru bercinta dah suh ambik dadah...

dik.. ko buang mase tul layan org camni....

kalau org sayang kita dik.. dia tak buat camtu... sayang diiri tu lebih dr syang org.. baru hati tak terkilan sgt...

akak dulu kurus cam papan playwood.. digelar bini popaye lagi... bercintan cintun.. kurus kering sampai org ckp..kalau kawen nie tak besh pasal tulang bertemu tulang (coz bf pun kering)....

ambik ko.. 6 bulan sblm kawen... badan naik...tapi still comel gitu... kawen anak sorang huh...org ingat akak dera laki pasal akak yg tembun dia still menten padahal megeketedarah dia lagi banyak dr akak...lemak tu gi kat bini lak... tapi hubby relex jer.. sound tepek jer tapi akak buat bodo...

oooo dulu aku kurus ko suh gemuk.. dah gemuk kuarkan anak tomel2.. ko ckp nak kurus lak...banyak cantik....(ini ckp betul tau depan my hubby.. cam biaser dia sengih jer)...

dlm demuk2 tu kuar pun lagi sorang dan mmg rez dpt sepasang.. lagi gemuk dr beranak no 1.....

dia tak bising dah,,,cuma aderlah bunyi2 kurang sedap dengar...kecuali yg buat akak rase sayu lak dengar dia ckp..." abg tak kisah my gemuk ker..kurus ker.. tapi satu jer.. biarlah sihat... my tak teringin ker nak pakai baju2 cantik cam org lain pakai.. abg kesian tgk my takleh pakai baju-baju tu"..

waaaaaaaaaa... sedey tau bila dengar dia ckp camtu.....rase cam dirinie dihargai sgt...

so nekad diet...n kembali berat normal.... alhamdulillah.. dah almost 3 years maintain dr 70kg ker 59kg sekarang...

ingat dik.... syg tu berpada2.... biar org syg kita lebih ..jgn kita sayang sgt kat org...nanti kecewa makan diri....

kalau lelaki yang macm 2 xpayah la nak jdijadikan suami..dia just pandang paras rupa jer...better u think about urself 1st..k..dahla dia isap ganja...nnti merana diri...

baik ko telan pil terus..high selalu..tak payah le lyn jantgan mcm gini..takde pekdah

org umah aku sibuk2 nak kurus tkt aku tgk x cantik. aku x kisah ler. tp lau dia diet sampai x makan sampai sakit haa siap ler. maunyer aku buang semua ubat kurus tu.