CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orangbesi

Adakah JESUS pernah berkahwin?

Melengkapkan kepala hotak kau.

Tak ada apa2 yg wujud dlm Judaism yg dibawa ke Christianity oleh Jesus kamu. Sepuluh Commandment sudah dibuang dgn alasan Jesus bawa satu special - cintai semua orang. Judaism suruh jangan makan babi, minum arak dan tolong sunatkan yg lelaki - Christian tak ada ikut, malahan telan apa2 shj sesuka hati. Judaism kata jangan cemburukan jiran kamu dan cuba kebas harta serta bini orang lain - kamu buat juga.

Dont try act very smart like knowing the Bible...did  Jesus   abolish 10 commandemnts? no....Paul says we uphold the laws... i have explain this many times  but you trying act like meenachi the hero..

Kalau mengikut tasfiran manusia, Jesus itu adalah seorang ANAK DERHAKA kpd Ayahnya.

where is the verses?? show me the verses

Boleh dikatakan bahawa Christianity itu adalah ANTI Judaism dan Islam itu ANTI Christianity. Ketiga2 agama ini tak ada kaitan dgn satu sama lain tetapi mendakwa mereka berkaitan hanya utk memancing penganut bodoh dari agama lain utk masuk ke agama mereka.
if christian is anti judaism...it already war amoung themselves but yes islam anti christian and also anti amoung themselves...hence islam can be doubt..

same like you faith...doing the act asuras  which is demon worshipped  but thinking is from god ....so, you have lot  of      problem and mess in your faith before you judge others..

unoryah replied at 4-2-2015 12:05 PM
maaf Mr orangbesi,
saya tau Bible je
tapi rasanya persamaan umum adalah mengajar manusia tentang ...

saya tau Bible je
tapi rasanya persamaan umum adalah mengajar manusia tentang kebaikan

abis tu ada apa lagi ya
bukan MENGAJAR
tapi MENGINGATKAN je
bukankah FITRAH KEJADIAN camtu je kan

awak ada semua jawapannya
saya nak kata apa lagi?

tapi Shiva awak tak sama langsung dengan my Jesus yg awak hina tu

Shiva awak layan manusia berkasta-kasta
my Jesus ajar bahawa semua adalah sama
sama ada yang mengasihi DIA atau tidak

tapi Jesus juga ajar apa yang awak tabur, itu yang awak akan tuai

orangbesi replied at 6-2-2015 09:47 AM
saya tau Bible je
tapi rasanya persamaan umum adalah mengajar manusia tentang kebaikan

mungkin agaknya

by Unoryah

tapi Shiva awak tak sama langsung dengan my Jesus yg awak hina tu

Bila masa aku pernah kata Shiva bersamaan Jesus?

my Jesus ajar bahawa semua adalah sama

Memang manusia itu berbeza antara satu sama lain. Kamu tahu kenapa ada orang bodoh macam kamu sanggup percaya bahawa semua manusia itu sama? Kerana EGO kamu tidak mahu mengaku bahawa ada kaum lain yg lebih baik dan mulia dari kamu. Orang putih kata perangai "Holier than thou" - di mana kamu mati2 ingat bahawa kamu adalah setara ataupun lebih baik dari orang lain semata2 kerana kamu megikuti sesuatu agama. Itu mimpi indah kamu je, bukan hakikat dunia.

Hakikat dunia adalah ini - manusia memang dilahirkan berbeza dalam pelbagai perbezaan - samada ada dari segi mentality, spirituality, perbezaan physical ataupun keupayaan.

tapi Jesus juga ajar apa yang awak tabur, itu yang awak akan tuai

Dan Jesus kamu juga ajar - percaya dgn dia dan semua dosa kamu akan hilang. Dua2nya bertentangan antara satu sama lain.

Hakikat dunia adalah ini - manusia memang dilahirkan berbeza dalam pelbagai perbezaan - samada ada dari segi mentality, spirituality, perbezaan physical ataupun keupayaan.

kau pergi ke Jerusalem dan tempat 'holy land' sana..baru you tahu kebenaraan...
no point bising dkt sini..

Kalau Yesus is    satu  rekaan...kenapa ramai memeluk Kristian dan sanggup tinggalkan agama kau yg   penuh dgn tipu dan corrupted??
contoh..dewa kau yg nama krisnhan           curi mentaga dan intai perempuna mandi di sungai...adakah ini satu cerita boleh di ajar pada manusia??

Follow Us

Bila masa aku pernah kata Shiva bersamaan Jesus?

Awak tak pernah bandingkan Jesus dan Shiva ke? Tapi Jesus lebih baik dari Shiva awak yang mengajar bahawa manusia ini berkasta-kasta

Memang manusia itu berbeza antara satu sama lain. Kamu tahu kenapa ada orang bodoh macam kamu sanggup percaya bahawa semua manusia itu sama? Kerana EGO kamu tidak mahu mengaku bahawa ada kaum lain yg lebih baik dan mulia dari kamu.
sebenarnya awak yang EGO.  Awak menolak bahawa manusia itu sama hanya kerana menganggap kaum kamu lebih baik dan mulia dari orang lain. Sungguh EGO.

Orang putih kata perangai "Holier than thou" - di mana kamu mati2 ingat bahawa kamu adalah setara ataupun lebih baik dari orang lain semata2 kerana kamu megikuti sesuatu agama. Itu mimpi indah kamu je, bukan hakikat dunia.Hakikat dunia adalah ini - manusia memang dilahirkan berbeza dalam pelbagai perbezaan - samada ada dari segi mentality, spirituality, perbezaan physical ataupun keupayaan.
maaflah.  Itu kamu.  Hasil didikan agama yang penuh kasta.  Awakpun tahu maksud 'persamaan' yang saya cakap bukan dari segi mentalitiy, spiruality, physical ataupun keupayaan.  Jangan putar belit di situ.  Kecualilah jika awak ni memang terlalu sukar untuk faham tentang persamaan yg dimaksudkan.

Dan Jesus kamu juga ajar - percaya dgn dia dan semua dosa kamu akan hilang. Dua2nya bertentangan antara satu sama lain.
otak awak belum cukup banyak untuk hadam semua ajaran Jesus..

Memang pun kamu jenis tak alim.
baguslah kalau awak dah tau

by Unoryah

Awak tak pernah bandingkan Jesus dan Shiva ke? Tapi Jesus lebih baik dari Shiva awak yang mengajar bahawa manusia ini berkasta-kasta

Memang manusia itu berkasta. Sebab itulah ada setengah kelompok menpunyai minda yg cerdik dan akhak yg mulia sementara ada golongan lain yg menpunyai minda yg lembik tetapi akhlak yg mulia dan ada juga golongan yg menpunyai minda yg cerdik tetapi akhlak mengalahkan Syaitan dsbnya.

Awak menolak bahawa manusia itu sama hanya kerana menganggap kaum kamu lebih baik dan mulia dari orang lain.

Aku menolak bahawa manusia itu sama adalah kerana MANUSIA MEMANG TAK SAMA. Logik lah. Apa yg samanya? Sbg contoh - kau dan aku. Mari kita bandingkan percapaian antara kita. Aku tahu LIMA bahasa - Melayu, India, China, English dan Jepun serta ENAM bahasa computer. Setiap satu tahun, saya baca lebih kurang 6 buah buku dlm pelbagai topik spt Sains, Teknology dsbnya. KAMU APA MACAM?

Awakpun tahu maksud 'persamaan' yang saya cakap bukan dari segi mentalitiy, spiruality, physical ataupun keupayaan.

Maaf, aku tak tahu apa yg kamu maksudkan dgn Persamaan. Persamaan apa kah yg kamu maksudkan?

Dua kenyataan yg bercanggah antara satu sama lain, sama juga spt iman kamu dan hati kamu. Iman kamu tak ada tetapi hati kamu (berego) nak juga kamu mengaku beriman.
Saya beriman pada Jesus sebagai Penebus saya.  Bukan nak tunjuk2. Sharing is caring kan?  Macam awak juga. Awak cerita tentang kepercayaan awak tu semua. Awak beriman pada Shiva bukan?  Atau niat awak  memang nak tunjuk alim?

Mana percanggahannya bila saya cakap Jesus  sudah selamatkan awak walaupun awak tidak percaya padaNYA?
Ringkasnya,  DIA sudah sediakan Jalan Keselamatan dengan mati untuk tebus dosa manusia. Kamu tak nak percaya (itu hak kamu).  Jesus sudah mati dan dibangkitkan.   MisiNYA sudah selesai dengan jayanya.  Titik.  Misteri Penebusan terlalu dalam untuk dirungkaikan.  Saya cerita satu muka surat pun awak hanya akan perlekehkan.   Keldai tak akan pernah pandai membaca walaupun satu peti buku diletakkan di atas belakangnya...

Aku menolak bahawa manusia itu sama adalah kerana MANUSIA MEMANG TAK SAMA. Logik lah. Apa yg samanya? Sbg contoh - kau dan aku. Mari kita bandingkan percapaian antara kita. Aku tahu LIMA bahasa - Melayu, India, China, English dan Jepun serta ENAM bahasa computer. Setiap satu tahun, saya baca lebih kurang 6 buah buku dlm pelbagai topik spt Sains, Teknology dsbnya. KAMU APA MACAM?

oo.kiranya kamu pandang dari sudut ini.  Saya tak perlu tahu LIMA bahasa untuk faham bahawa manusia itu berbeza dari sudut ini.  Tapi nampaknya awak kena upkan topik pembacaan awak untuk faham persamaan apa yang saya maksudkan. Bukankah kita berbincang dalam topik agama?  Sila fahamkan.

by Unoryah

Saya beriman pada Jesus sebagai Penebus saya.

Itu bukan beriman namanya. Itu kepercayaan menbabi buta.

Macam awak juga. Awak cerita tentang kepercayaan awak tu semua.

Kepercayaan aku tak ada kena mengena dgn kamu ataupun sesiapa di sini, jadi apasal aku nak sibuk mendakwah suruh kamu percayai benda yg sama yg aku percayai?

Mana percanggahannya bila saya cakap Jesus  sudah selamatkan awak walaupun awak tidak percaya padaNYA?

Percanggahan adalah kamu kata dia (Jesus) sudah mati kerana menyelamatkan saya, kemudian pusing cerita kata kalau aku tak percaya (cerita karut itu), maka saya tak selamat. Kalau mengunakan logik - samada saya percayakan Jesus ataupun tidak, saya sepatutnya SELAMAT kerana misi Jesus adalah utk menyelamatkan manusia - termasuk yg tidak menpercayainya. Tetapi kamu menbuat kenyataan seolah2 misi Jesus adalah utk buat orang percaya kpdnya shj. Jadi mana satu misi dia?

Misteri Penebusan terlalu dalam untuk dirungkaikan.

Dalam erti kata lain - kamu sendiri TAK TAHU. Jadi siapa keldai di sini?

by Unoryah

Bukankah kita berbincang dalam topik agama?  Sila fahamkan.  

Kita sedang bincangkan topik PERSAMAAN MANUSIA. Dan persamaan sedemikian tak ada dlm agama.

Dalam agama pun, bukan semua orang adalah sama. Ada yg cukup iman utk menjadi Sami ataupun Paderi, ada yg cukup beriman utk mengikuti kesemua Commandment tanpa sebarang tekanan dan ada juga yg berpura2 beriman tetapi kembali melakukan benda2 yg kutuk setiap hari.

Jadi mana dia persamaan yg kamu beranggan2 itu?

coba kamu palk tanya SHIVA
siapakah JESUS tu???

aku dah tanya dah tauuuuuu
turn kamu plak

orangbesi replied at 16-2-2015 12:22 PM
siapakah JESUS tu???

Tak faham soalan.

orangbesi replied at 16-2-2015 12:22 PM
siapakah JESUS tu???

apa nak pening2.....Yesus di lahir tanpa sebarang hubungan seks.....suci, holy....jadi Son Of GOD

Truth.8 replied at 25-2-2015 01:14 PM
apa nak pening2.....Yesus di lahir tanpa sebarang hubungan seks.....suci, holy....jadi Son Of GOD  ...

ye le
tapi itu menurut pandangan manusia je
hukum manusia

coba pergi jenguk HUKUM TUHAN plak
rasai lah sendiri2

aik!
apa salahnya BERTANYA
apa yang kita tidak mengetahuinya
baru lah - tidak tersesat jalan
iye kan

ceria2 selalu

orangbesi replied at 26-2-2015 11:52 AM
ye le
hukum manusia
ye le
hukum manusia

coba pergi jenguk HUKUM TUHAN plak
rasai lah sendiri2

mcm mana ia pandangan manusia? sedangakan ada saksi ...4 saksi telah menulis....
kalau Buku itu dah tulis, kita percaya...tidak perlu was2
mcm muhammad, konon nya bercakap dgn malaikat di gua...ada bukti? tiada saksi...

Truth.8 replied at 27-2-2015 01:39 PM
mcm mana ia pandangan manusia? sedangakan ada saksi ...4 saksi telah menulis....
kalau Buku itu ...

kalau Buku itu dah tulis, kita percaya...tidak perlu was2
mcm muhammad, konon nya bercakap dgn malaikat di gua...ada bukti? tiada saksi...

4 saksi kan
beratus pengikut dia kan
dan beribu ribu nak bunuh dia kan
...............kan masih dalam pandangan manusia atau hati/perasaan manusia

kejap ada kejap tak ada, kejap NGAM kejap tergolek dlm longkang

eerrrr.............siapa bersaksikan yg ko gak MENYEMBAH DIA
DIA   DIA     DIA

orangbesi replied at 26-2-2015 11:54 AM
aik!
apa salahnya BERTANYA
apa yang kita tidak mengetahuinya

Bukan salah bertanya. Tetapi soalan yg ditanya itu harus masuk akal sikit. Apa yg keluar dari mulut diri sendiri, kamu sendiri yg harus menguruskannya.