CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KoSe

NoRAnIZA IDRiS-The BESt Of RAtu Pop TraDISIONAl

Close [Copy link]
Originally posted by sayangidaku at 14-4-2004 08:11:
eh siot aje...aku ingat apala sampai 2 pages, rupanya borak.

btw...aku nak belila best of kak ani tu. byk gak lagu aku suka.

album baru dia tu susahla nak jual kalo kuar album kompilasi...

takpe..kak ani relax jer bila tahu SRC kuarkan kompilasi ni...mungkin album baru tu akan ditunda lagi utk beberapa bulan....

Originally posted by meeonly at 14-4-2004 09:21:

Boleh improve dari segi sore tak?

Dia ni macam sengau bukan sikit tapi banyak...oopppss...sori...

tentang sore ni aaku tak beranila nak komen...takpe nanti aku sampaikan jugak kat dia...

ct pun dulu masa awal2 kemunculan sore dia sengau yg teramat...tp lama kelamaan sengau tu makin hilang..sebab tulah album ke-4 baru dia menang vokal...

nampaknya kak ani kena alocate masa utk brush up vokal dia...so far, aku puas hati ngan mutu vokal kak ani...

dah tengok dah album kompilasi album dia aritu...takdela apa sangat...most of the songs aku dah simpan mp3nya... tp yg aku perasan la, kebanyakan album lama-lama artis src skang dijual RM21 je...

w/pun ada sesetengah perkara yg aku tak berkenan kt kak ani, terutama dari segi persembahan yg lebih menitikberatkan tarian & gimik drpd kekuatan vokal, tp dari segi lain pulak aku tengok kerjaya dia semakin berkembang. yela, takle asik kat takuk lama je. asik harap pak ngah,pak ngah,pak ngah.... skang dia dah pandai cipta melodi sendiri, uruskan penerbitan album sendiri, dan sanggup berbelanja besar utk mastering album baru dia yg dah tentunya src sendiri tak sanggup nak buat (album siti pun src tak buat macam tu!). it's not about syok sendiri or anything else, tp paling koman dia ada usaha nak memajukan diri sendiri & meningkatkan mutu irama tradisional..

Originally posted by iscol_klang at 2004-4-14 09:46 AM:
w/pun ada sesetengah perkara yg aku tak berkenan kt kak ani, terutama dari segi persembahan yg lebih menitikberatkan tarian & gimik drpd kekuatan vokal, tp dari segi lain pulak aku tengok kerjaya dia semakin berkembang. yela, takle asik kat takuk lama je. asik harap pak ngah,pak ngah,pak ngah.... skang dia dah pandai cipta melodi sendiri, uruskan penerbitan album sendiri, dan sanggup berbelanja besar utk mastering album baru dia yg dah tentunya src sendiri tak sanggup nak buat (album siti pun src tak buat macam tu!). it's not about syok sendiri or anything else, tp paling koman dia ada usaha nak memajukan diri sendiri & meningkatkan mutu irama tradisional..
...

:setuju:

kose

Originally posted by Sydney-Bristow at 14-4-2004 11:35:
kose

panggil aku ker?:bgrin::bgrin::bgrin:

tulislah pandangan ko plakz..

Follow Us
Originally posted by iscol_klang at 14-4-2004 09:46:
dah tengok dah album kompilasi album dia aritu...takdela apa sangat...most of the songs aku dah simpan mp3nya... tp yg aku perasan la, kebanyakan album lama-lama artis src skang dijual RM21 je...
...

mutu vokal kak ani menyanyi secara live agak tak constant...cthnya masa separuh akhir HALA TIMUR memang best tapi masa final plak tak best..kak ani pun pernah dapat feedback tentang perkara ni dan utk performance tandang bermadah AJL yg lalu..kak ani tumpukan juga pada vokal dia..dan hasilnya performance tandang bermadah tu dari segi vokal takde cacat celanya..

meeonly This user has been deleted
Originally posted by KoSe at 03-12-2003 11:38:

mutu vokal kak ani menyanyi secara live agak tak constant...cthnya masa separuh akhir HALA TIMUR memang best tapi masa final plak tak best..kak ani pun pernah dapat feedback tentang perkara ni  ...

Aku tak tau le kan pd org lain taste diaorang dengar sore kak ani ni, sedangkan aku minat lagu baru dia ni , apa dia tajuk dia "hatinya tak tahan", tapi maap jer le kan, sore dia tak kena ngan lagu ni...Tapi aku tak jugak memperkecilkan tentang usaha dia memmertabatkan lagu2 asli dan preserve kemelayuan kita ni.

Baik dia cari pelapis nyanyi lagu2 tradisional ni, kan dia ada byk anak murid...

Tumpukan kepada anak2 muda lak, sebab sekarang ni kureng dah org minat kat lagu2 asli...

kekadang lagu yang kak ani, mmg cam tak kena ngan sore nada dia

aku rasa dia patut lebih cerdik memilih lagu

yang bermutu yang sedap ddgr dan nampak tak senak bila dia dok nyanyi

Originally posted by KoSe at 14-4-2004 09:38:

very the busuk hati kat aku sampai tuduh yg bukan2...haritu tuduh aku artis yg tak laku..pastu kali ni tuduh aku pr kak ani plak..hahahahhahaha..stop talking about PHD ye huzz..ko boleh selami  ...

alaaah cik kose!...cik kose boleh cek kat forum ni...ada kah pernah saya merendah-rendahkan dan mengutuk mana2 penyanyi or artist macam yang ko buat tu???...memanglah pada artist lain ko tak pernah kutuk...tapi yang aku heran ko tu berabis sangat benci kat ct tu.......kalau ko boleh ingat....ko yang dulu perli aku sebab aku ni peminat siti...tapi yang heran nya ko boleh pulak menyokong penyanyi2 pujaan ko tu....bila aku sokong ct...macam2 yang ko cakapdan perli!...fanantik lah...taksub lah!......tak apa lah....sekarang dah nampak terang lagi bersuluh macam mana ko jadi macam tu...aku dah paham dah!......once again....aku tak pernah busuk hati kat orang dan harap2 cermin lah dulu diri ko tu sebelum menyalahkan orang lain......

[ Last edited by Huz12002 on 14-4-2004 at 03:25 PM ]

Originally posted by Huz12002 at 03-12-2003 15:24:

alaaah cik kose!...cik kose boleh cek kat forum ni...ada kah pernah saya merendah-rendahkan dan mengutuk mana2 penyanyi or artist macam yang ko buat tu???...memanglah pada artist lain ko tak pern ...

Jgn gado2 lah...mai makan gado2 nak tak

Originally posted by Huz12002 at 14-4-2004 15:24:

alaaah cik kose!...cik kose boleh cek kat forum ni...ada kah pernah saya merendah-rendahkan dan mengutuk mana2 penyanyi or artist macam yang ko buat tu???...memanglah pada artist lain ko tak pern ...

ko mesti dah tersilap org..aku tak pernah kisah pun yg ko tu nak taksub kat ct...ni mesti kes busuk hati terlebih2 kat aku ni sebab aku tak sokong ct...dan fan macam ko nilah yg sebabkan aku makin tak sokong ct..

Dah agak dah....terselit punya nama Siti kat sini.....

p/s  aku just nak tunggu Kompilasi Liza Hanim dari SRC

Originally posted by ColbyRaikkonen at 14-4-2004 17:20:
Dah agak dah....terselit punya nama Siti kat sini.....

p/s  aku just nak tunggu Kompilasi Liza Hanim dari SRC

album kompilasi liza tu...

tunggu je liza keluar album baru bersama syarikat rakaman baru nanti..:bgrin::bgrin:

klu ct keluar SRC pun mesti akan kena camni jugakzz..

Originally posted by KoSe at 2004-4-14 05:21 PM:

album kompilasi liza tu...

tunggu je liza keluar album baru bersama syarikat rakaman baru nanti..:bgrin::bgrin:

klu ct keluar SRC pun mesti akan kena camni jugakzz..

Kalau Siti keluar.....sure banyak kompilasi yg SRC buat cayalah....
Kompilasi Tradisional la, Koleksi Pop Rock la, Volume 1, Volume 2........
jenuh la jawabnya....lepas tue mesti taruk satu dua lagu baru simpanan SRC.
Memang dasar SRC

Originally posted by KoSe at 14-4-2004 16:08:

ko mesti dah tersilap org..aku tak pernah kisah pun yg ko tu nak taksub kat ct...ni mesti kes busuk hati terlebih2 kat aku ni sebab aku tak sokong ct...dan fan macam ko nilah yg sebabkan aku ma ...

eeehhh...kose!...aku tak pernah tersilap org...aku tak pernah peduli kalo ko tak suka ct pun....tak luak apa2 dan tak menguntongkan pada aku pun....tapi perangai ko yang sombong dan merendah2kan peminat ct tu yang buat aku bengang!!!...tak apa lah...aku dah lupakan....AKU DAH PAHAM SEKARANG!!!!...CASE CLOSED!

Originally posted by Huz12002 at 14-4-2004 17:31:

eeehhh...kose!...aku tak pernah tersilap org...aku tak pernah peduli kalo ko tak suka ct pun....tak luak apa2 dan tak menguntongkan pada aku pun....tapi perangai ko yang sombong dan merendah2kan  ...

ko merendahkan diri sendiri..aku cuma ulang semula jer...mesti ko bengang tentang statement ko YG CUMA MINAT CINDAI n YA MAULAI jer..hehehehe..dan fan CT SEBENAR(CIK JULIE) jugak yg cakap..fan2 hipokrit yg tak tahu pasal CT...

Apa dah jadi ngan citer kak ani kite?

Anybodi?

Originally posted by KoSe at 2004-4-15 08:37 AM:

ko merendahkan diri sendiri..aku cuma ulang semula jer...mesti ko bengang tentang statement ko YG CUMA MINAT CINDAI n YA MAULAI jer..hehehehe..dan fan CT SEBENAR(CIK JULIE) jugak yg cakap..fan2 ...

Fan CT yg tak tau pasal siti.....dan ANTI CT yg tau segalanya pasal Siti....

:hmm:

pergh ini berbual ker..borak ni..atau memberi pendapat..amcam lari tajuk jer