CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wak_karman

[Tempatan] Rumah Borak CI

Close [Copy link]

dani-rox replied at 30-12-2017 10:37 PM
https://www.youtube.com/watch?v=O6BODAJVYc8

Sis dani happy new year 2018!

Sis dani aku ada cita happy, nanti aku nak cita kat ko bila ada mood nak tulis psl tu ye, kesinambungan citq skandel aku tu lol tapi tapi takde dah versi mendayu ye

OrenTheReturn replied at 4-1-2018 12:59 AM
Sis dani happy new year 2018!

Sis dani aku ada cita happy, nanti aku nak cita kat ko bila ada m ...

happy new year to you too sis oren... amboi gumbiranyaaa...

wah tazzabar nih nak membaca kisah terbaru

dani-rox replied at 4-1-2018 01:04 AM
happy new year to you too sis oren... amboi gumbiranyaaa...

wah tazzabar nih nak membaca  ...

Sis dani sorry yach buat ko tertunggu2, tiba2 mcm malas nak tulis psl ni. Oklah aku tulis lebih kurang. Gini citanya, sebelum xmas cuba teka siapa yg aku jumpa? Jeng jeng jeng bekas scandal aku di tempat keja siapa sangka aku akan terjumpa dia lagi masa sibuk2 nak beli brg xmas, aku sorg n dia pun sorg jah masa tu. Aku nmpk dia n dia pun tgh tgk aku n dia dtg ckp dgn aku. Apa yg buat aku happy rupanya aku dah tak rasa mcm dulu lg pada dia, takde debaran, aku dah ok rupanya, sebelum terjumpa dia tu aku rasa siksa diri aku, tp lps terjumpa dia tu  aku rasa lega byk sbb aku found out aku dah move on byk dr dia, cuma sebelum terjumpa dia tu aku just masih terperangkap dgn kesedihan dgn apa yg berlaku. Elok sgt aku berhenti keja tak jumpa dia hari2 perasaan tu dah pudar, time heals katanya kan. Walaupun gitew aku yakin sebelum ni apa yg berlaku perasaan aku adalah genuine n dia pernah mencuri hati aku dia tanya khabar semua buat apa bla bla bla pesan jaga diri bagai gitu kitaorg ckp2 biasa dlm 10min lps tu kitaorg pegi bwk haluan masing2 sebelum masing2 memberikan senyuman terakhir lol Pertemuan tu tak dijangka n mcm takde apa sgt pun tp sgt penting utk aku supaya boleh terus melangkah meneruskan kebidupan aku, sbb hati aku rasa lega lps jumpa dia n found out aku dah byk move on dr dia.

Ko tgk lah sis dani, mcm kita dua jah yg bersembang kat sini tp aku rasa mcm ramai SR jah, habis kesah scandal aku ni dorg baca, tp ada aku kesahh? Atleast aku penah ada scandal dgn anak ikan lol n masih laku hoccaeyyy kohkohkohhh.

Jap kita buat tanda ye masa aku tulis 57144, ko tgklqh skrg berapa

Follow Us
OrenTheReturn replied at 9-1-2018 11:48 PM
Sis dani sorry yach buat ko tertunggu2, tiba2 mcm malas nak tulis psl ni. Oklah aku tulis lebih ku ...

alaa... ko kansel nak share kisah ni pun, ai tak kesah sis. personal kot... mcm acik2 bawang pulak beria2 nak korek kisah peribadi org, which i am not lainlah kalo tuanpunya diri memang nak kongsi khenn

congrats sis oren... dpt jua move on walaupun ambik masa. jd sempena tahun baru ni bole la bukak buku baru, si dia cuma sebahagian drpd kisah nan lalu gituh. pasnih encik suami je lah yg bertakhta di hati kan sis hihihiii

OrenTheReturn replied at 9-1-2018 11:53 PM
Ko tgk lah sis dani, mcm kita dua jah yg bersembang kat sini tp aku rasa mcm ramai SR jah, habis kes ...

sekarang nih view count 57151 tak mustahil baca kesah scandal ko sambil makan kerepek... lebih menghiburkan drpd drama slot samarinda di tv3 hahaha

dani-rox replied at 10-1-2018 01:36 AM
alaa... ko kansel nak share kisah ni pun, ai tak kesah sis. personal kot... mcm acik2 bawang pulak ...

Takdelah sampai tukar fikiran taknak cita, cuma nak tunggu mood tu datang jah mcm lambat pulak. Aku perlu jugak bercerita kat sini lol utk diri aku sendiri sekurang2nya, perlu jugak luahkan beban di hati ni sis dani. Kat alam realiti nak mampos aku cita aku ada scandal, mcm takde sesiapa yg aku berani cita kisah ni, so bagus jugak ko jadi ala2 shoulder to cry on sis dani lol, tempat luah perasaan gitew, thanks yach.

Ye aku mmg happy lps perjumpaan tu, sbb rasa dibebaskan gitew, so aku nak tumpukan pd hb aku yg baik tu, yg takde galang ganti, tambah2 masa perasaan aku membirah kat jantan lain lol hb aku mcm terlebih baik sgt, selalunya pun dah baik tp masa tu aku rasa sgt2 mungkin sbb perasaaan tgh membirah hb aku pulak kejap2 hugs lah kejap2 i love u lah yg bini duk ingat kat jantan lain eeee jahatnya aku. Yang pasti lps ni aku taknak lg sesiapa, aku hrp takde lg berlaku benda mcm ni.  Dan aku ada rasa tak percaya pd diri aku ni sndiri, sbb dah ada record membirah kan...hermm. Apapun aku akan terus melangkah n menghargai hb aku yg baik tu.

Sebenarnya aku tak peduli dorg baca, bukan dorg kenal aku, lainlah kenal kan haruslah aku tak cerita, lagipun aku takde membirah style pprt mcm ummah tanah ayer sampai melucah hantar pics 18sx mssg lucah bagai n berakhir dibilik hotel walaupun kepala berbungkosss!

OrenTheReturn replied at 10-1-2018 02:16 AM
Takdelah sampai tukar fikiran taknak cita, cuma nak tunggu mood tu datang jah mcm lambat pulak. Ak ...

ai pun tumpang gumbira walaupun sekadar berhubungan dlm porem jah ada jah benda yg kita bole share dgn stranger dlm tenet tp tidak dgn family members, org tersayang hatta bff sekalipun. busuk2 pun kalau tak ngam dgn stranger, kita bole blah cenggitu jah tak payah lg berkontek2 sampai la abang jamil mampos tp ahli korga dan kawan nih lain, apa la agaknya pandangan dia org lepas ni bila dpt tahu kita punya dark side.

khenn sis, ummah sini kekadang bertudung berkopiah tu pesyen semata2... takkan dpt membendung kejalangan masing2
kurang2 kita menggeletis gitu2 jah... setakat flirt2, memuji jantan lain bukan curang pun. suami opkos la tetap no. 1 di hati alah laki ai pun kekadang suka jah puji pompuan lain, siap ada retis peberet bagai hahahahaaa

dani-rox replied at 11-1-2018 12:55 AM
ai pun tumpang gumbira walaupun sekadar berhubungan dlm porem jah  ada jah benda yg kita bole sh ...

Thanks sis dani! Happy jugak dpt luahkan perasaan kat uols! Klu dgn family tu mmg taklah klu hal cenggini mau mengucap panjanggggg mak aku dgn siblings pun cita gini mmg aku tak akan cita.  Dgn bffs aku pikir 10 kali jugak nak cerita klu benda mcm ni, aku ni agak private orgnya kat forum jah aku bebass meroyann lol. Betullah nanti dorg dah tahu dark side kita sampai mati dorg ingat...biarlah aku dtg forum ngadu kat ko jah sis dani, mcm konkata kurang2 kita tak kenal, forumers yg baca pun ada aku kesahh? bukannya dorg kenal aku khenn....kurangg2 maks masih laku blh dpt anak hikan umur 20an 8 tahun muda hoccaeyyy not bad khennn lol mampoo?

Ye betul sis dani dorg punya menjalang lagi dasattt dr kita, mesti diselitt dgn mssg n piccass 18sx...bery d pprt sgt tak sabo2 nak jumping on d bed gitew. Kat sini dah tentu takde jabatan agama klu nak menjalang ke bilik hotel dgn scandal senang sgt takde sapa kesah, kurang2 org tuduh aku murtad pun tp aku ada moral dr acik2 kepam  baungkos kepala yg menjalang sampai ke bilik hotel.

dani-rox replied at 11-1-2018 12:55 AM
ai pun tumpang gumbira walaupun sekadar berhubungan dlm porem jah  ada jah benda yg kita bole sh ...

Sis dani aku dpt keja baru 29 jan ni start alhamdulillah rezeki aku masih ada walaupun di negara org, ingatkan klu susah sgt dpt keja kerani cabuk sampai bukan feb ni aku nak g keja kat cafe je, kira nak start apply keja2 caffe pulak, kat sini susah skit dpt keja ofis utk foreigner shb bhs kita tak perfect khen baik dia ambik org dia jah dah tentu native, tak sangka dpt jugak. Cuma aku hrp takde lagilah aku flirt2 dgn jantan tempat baru tu lol takut jugak aku dah tak caya sgt kat diri aku ni, lps kes tu aku rasa mcm blh nmpk sisi birah aku ni, dulu mcm tak heran jah klu lalu sebelah jantans hensen...mcm takde bagi perhatian apa pun tp lps kes flirt dgn mamat kat opis tu aku mcm dah berani klu lalu sebelah jantan hensem aku perasan jah n tgk jugaklah lol n siap komen2 dlm hati hensemnya mamat tu, sbb tu aku mcm tak caye je kat diri aku ni harap2 takde lah terbekenan kat sesiapa pulak kat tmpt baru ni lol tak sanggup nak lalui sekali lg senua kesengsaraan tu, nak kena behenti keja pulak lagi oh tak mampu aku lalui lagi semua ni cukoplah sekaliiiiii! Doa2 aku ye sis dani supaya tidak membirah lagiii. Harap sgt tempat keja batu ni aku selesa n happy n takde jantans hensemm kohkohhh

OrenTheReturn replied at 13-1-2018 12:31 AM
Sis dani aku dpt keja baru 29 jan ni start alhamdulillah rezeki aku mas ...

Wah tahniah sis! Semoga maju jaya kat tempat kerja yg baru. Negara yg lebihkan bangsa sundirik nih mcm belah2 Scandinavia jah... hihihihiii Apepun am happy for you. Ye, harap2 takda lah gangguan konsentrasi kat tempat baru ko nanti lol tp sesekali ada kumbang yg sedap mata memandang apa salahnya kan? hahaha just kidding kalau tak tahan jugak, letaklah gambar laki kat atas meja... mungkin dpt mengurangkan rasa kebirahan yg tetiba datang menjelma Yakin boleh sis, you go gurl. hahahaha

OrenTheReturn replied at 12-1-2018 07:16 PM
Thanks sis dani! Happy jugak dpt luahkan perasaan kat uols! Klu dgn family tu mmg taklah klu hal c ...

ai sejak kenal erti internet sejak berthn2 nan lalu, suka berhubung dgn stranger dlm porem, tumblr, twitter kekadang... dari seluruh dunia pun ada wpun tak kenal muka atau background, rasa mcm enjoy berbual2 terutama topik yg sama2 diminati. dia org pun mcm kita nih jugak, tak pernah nak mintak gambar atau no tepon, contact address... asalkan sekali sekala berkongsi2 cerita sudehh. dptlah melepaskan stress dan luahan perasaan yg tak dpt dikongsi kat donia nyata nih. ada yg bertahun tak muncul2 lg, ai pun sampai bersawang tumblr dan twitter... missing in action gitu. mungkin masing2 bertambah busy atau ada hal penting dlm hidup. pernah gak terbayang hidup dia org mcm mana... adakah pernah berselisih di tepi jalan ka, airport ka, pasar malam ka

Edited by OrenTheReturn at 15-1-2018 02:43 AM
dani-rox replied at 15-1-2018 12:49 AM
Wah tahniah sis!  Semoga maju jaya kat tempat kerja yg baru. Negara yg lebihkan bangsa su ...

Thanks sis dani. Ye scandinavia lah tp bagi aku dorg bagi gak peluang klu bhs kita ok n ada kelayakan n pengalaman yg diperlukan. Kalau bahasa tonggang tebalik sgt pun susah jugak nak bagi keja, blh faham. Keja aku dpt ni masa interview tu boss baru aku ckp dia dpt 71 applications, dia panggil 5 org utk interview. Mmg tak sangka aku yg dpt keja tu bangga jugaklah kheenn walaupun kerani cabuk. Biasanya org msia yg dtg sini baru nak cari keja, keja2 mcm kat kitchen, kat rmh org tua2 or cleaning, yg dpt keja ofis tak ramai mana kecuali dpt keja dr msia dlm bidang2 tertentu jah. Klu setakat bawak degree cabuk satu dr msia takyahlah duk hrp nak dpt keja ofis sgt kecuali ko g ambik balik course dorg kat sini utk keja ofis punya, aku buat mcm tu lah pakej sekali dgn practical. Kat sini klu nak ikutkan semua keja ada course, even cleaner pun ada course jgn buat main nasib2 lah klu blh dpt keja cleaner yg tak require ada sijil. Tp klu nak keja pembantu clinic semua kena ambik course dia, bukan blh main kija jah, nak keja sales kat kedai or soping mall pun ada course, tak mcm kat msia habis SPM blh main mintak kija apa2 yg simple2 mcm tu.
Aku pikir klu aku tak dpt kija ofis lagi sampai bulan dua ni aku nak apply buat practical barista, mcm best jugak nampak., aku teringin jugak sebenarnya. Next time kut klu ada scandal kat tmpt baru pulak trpaksa berhenti lagi kohkohkohhh Taklah taknak lagilah aku pun takut nak lalui semua tu lagi cuma aku sedar kena berhati2 dgn sisi birah yg ada dlm diri aku ni. Insyaallah aku blh melaluinya...girl power giteww. Ko laki ko puji2 pompuan lain n ada peberet retis pompuan pun ok jah, ko mesti tetap dihati dia tu. Aku rasa elok jugak dia ada nakal2 skit mcm tu, klu ko terbirah pun nanti tak rasa bersalah sgtttt lol ya ampun sis dani. Laki au ni tak pandailah nakal2, aku pulak yg ambik alih tenpat tu...mampoo? kohkohhh asyik berkepit kat aku jah mcm takde nak tgk org lain ke sbb tu aku rasa bersalah sgt2 sampai stresss gila masa aku membirah tu. Skrg ni klu dia g saloon potong rambut kat sorg pompuan tu aku dah tak ikut, biar dia sembang2 dgn hairdresser dia pulak secara bebas tanpa aku ada kat situ, aku nak jugak dia sembang2 dgn pompuan lain. Balik rumah nanti pun dia cita kat aku gak semua benda yg dorg bersembang. Tapi macam2 manusia ni yach, yg laki duk berkepit dgn kita pun siap cari peluang supaya laki campo pompuan lain pulak...donia2. Agaknya betullah pompuan ni saiko ada lelaki ckp kat aku

Edited by OrenTheReturn at 15-1-2018 02:59 AM
dani-rox replied at 15-1-2018 02:33 AM
ai sejak kenal erti internet sejak berthn2 nan lalu, suka berhubung dgn stranger dlm porem, tumblr ...

Kheen...aku pun mmg sesiapa tak kenal aku kat cari ni, sbb tu aku berani cita dark side  aku mcm2 ada aku kesah gitew, inilah tempat aku meluahkan perasaan gak mcm ko kata, klu kat alam nyata tu kena hati2 walaupun dgn kwn baik pikir byk kali klu isu tu agak kurenggg skit. Kat sini mmg aku takde nak ken2 sampai kat luar sbb aku tulis mcm2 kat CI kan nak mamposss aku dedahkan identiti. Takut terlepas kat geng terrorist jah...bahaya....sherammm.
Kokesen klu kenal kat forum or socmed mmg dorg tak pnh mintak no hp nak berkenalan bagai, dorg selesa keep it mcm tu kan. Aku pun suka mcm tu. Ntah2 ko dah selisih bahu dgn org yg ko berhubung kat alam maya sis dani, tp masing2 tak tahu...boleh jadi kan?

OrenTheReturn replied at 15-1-2018 02:38 AM
Thanks sis dani. Ye scandinavia lah tp bagi aku dorg bagi gak peluang klu bhs kita ok n ada kelaya ...

kan sis... agaknya kita sendirik tau laki kita mcm mana. apa salahnya sama2 bg kebebasan. kosser sikit2 nak jeles, nak queen control. lg pun kalau somi miang pun kita boleh detect... naluri seorg wanita giteww.

dahsyat gak ko dpt kerja kat situ kan sis. alah, kerani cabuk puuunn... tp bersaing dgn locals kat sinun kira satu pencapaian gak tuh. kalau ai harus kembang kempis balik mesia, kerja oversea kooo

OrenTheReturn replied at 15-1-2018 02:52 AM
Kheen...aku pun mmg sesiapa tak kenal aku kat cari ni, sbb tu aku berani cita dark side  aku mcm2; ...

ha'ah betol tu, kalau kokesen dia org suka privacy. tp ada gak yg rajin, esp jenis tak kesah, share gambar2 sundirik hahaha tp dia org takkan paksa ko share gambar peribadi. post2 menggeletis tu biasalah, tp dia org buat ala2 kelakar gituh.

best pulak layan lady gaga tetengah mlm ni ahaha

dani-rox replied at 15-1-2018 11:26 PM
kan sis... agaknya kita sendirik tau laki kita mcm mana. apa salahnya sama2 bg kebebasan. kosser s ...

Sebenarnya takleh dinafikan aku bangga jugak dgn diri aku sis dani walaupun dpt keja kerani cabuk ni, sbb ye lah mcm ko kata kena bersqing dgn locals, bahasa dorg kita tak pernah dgr kat msia, aku dtg sini dah blh jd mak org baru belajar bhs dia, lps tu dorg takde status english as a second language (tp ummah dia ckp english excellent bukan broken english mcm ummah kita yg negara kita ada status english as a second language lol), mmg aku sujud sukot dpt keja ni, kat sini kerani cabok tak mcm kat msia setakat potostat n taip2 skit2. Sini kerani cabuk ada keja yg betul2 keja, ada area yg dia diberi kepercayaan n tanggungjwb, bagi aku kerani cabuk kat sini  mcm officer kat msia klu tak pun mcm antara officer n manager kat msia lol, bukan setakat tempelan, oklah mungkin mcm officer kat msia, oklah kan tak boring sbb bos kita  percaya kita blh ambik satu tanggungjwb yg bukan setakat buat potocopy kat org. Mmg lainlah kat sini, manager pun pegi potostat sendiri kat printer dorg, ambik coffee sendiri mana ada pakai kerani utk keja2 mcm tu kat sini. Sbb tu kerani cabuk sini ada tanggungjwb sendiri bukan just jadi pembantu hamba pencacaii org lain. Yg penting maks tetap vogue pegi keja nanti mengalahkan manager hoccaeyyy