CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aries_642003

♣ Geng Puchong ♣

Untuk maklumat bagi PERSEMPADANAN PILIHANRAYA terdapat 2 kawasan DUN di dlm kawasan PARLIMEN PUCHONG iaitu DUN KINRARA N29 & DUN SRI SERDANG N30.

DUN KINRARA merangkumi BANDAR KINRARA, TMN KINRARA, TMN PAIK SIONG, TMN BUKIT KUCHAI &  PUCHONG JAYA

DUN SRI SERDANG merangkumi PUSAT BANDAR PUCHONG, BANDAR PUTRI, PUCHONG PERDANA, PUCHONG INDAH, PUCHONG INTAN, PUCHONG UTAMA, BANDAR BUKIT PUCHONG, SAUJANA PUCHONG, EQUINE PARK, BANDAR PUTRA PERMAI, TMN UNIVERSITI INDAH, SRI SERDANG

kat puchong..area mana bole memancing?

rasanya tiada tempat untuk memancing secara berbayar

cuma terdapat tempat memancing secara tidak formal seperti di Tasik Puchong Perdana dan Tasik di belakang Puchong Utama

oOOOOOo..ramai tak org mancing kat sinun?ermmss...byk ikan tak?

rasanya banyak sebab hari minggu penuh jugak org lebih2 lagi hasil baki2 ikan yg dilepaskan oleh MPSJ yg tidak tertangkap sewaktu KARNIVAL MEMANCING MPSJ pd tahun lepas

sama la kita wana

Originally posted by warna_warna at 15-2-2005 01:16 PM:
wana x duk puchong... cuma keje je di pchg... kdg2 bile lunch pi mkn kat food court giant tu.. tom yamnye sedap... try ler..:bgrin:

hehe.. citer psl mkn jer..

iyeke ? hani pun selalu p makan kat situ.  tapi hani tak dok puchong, keje pun tak, kadang-kadang bila ada bisnes di sana.  Alaaa tak jauh la dari giant tu, lalu traffic light depan giant terus naik bukit ke shoplot di belakang tuh.

ntah2 penah makan tom yam sama . dunia ni kecik jeeee... wana keje kat mana ??

Follow Us

kat mana tuh

Originally posted by ninoZ at 30-6-2004 05:11 PM:

ALISARA..my peberet restaurant..
makanan sedap2 belaka n harga pun berpatutan..
authentic thai cuisine..macam macam adaaaa..
:lol

kat mana ALISARA tu ninoz.  hani puchong ni tak tau sangat.  area giant,jj, carefour tu leh la sikit 2

sape kat sini tau kat mana ada kdai makan nama PUCHONG UNITED. port peminat Liverpool fc ni..sape tau?

hi warga puchong semua..haku pon tinggal kat puchong..
klu my parents tau yg puchong ni tpt crime paling tinggi mesti diorang tak kasi aku tinggal sorang2.....

kerja di bandar puteri..hari2 mkn d foodcourt giant..ada perancangan nak sewa apartment di sini..ok ke?tp lom jumpa contact number tuan umah yg teringin nak menyewakan apartment nye...

lorrr babycake..ko dok kat area mana?aku dok kat D'Kiara Apartment.apartment area siini bole tahan gak bestnyer....kalau D'Kiara rate rm650-700. Akasia rate rm500-600.kalau nak best dok D'Kiara.tapi kalau nak syokkk..dok kat Akasia. lagipun diorang pakai broadband yg murah dari D'Kiara pnyerrrr....tp...sssial jer..ari tu aku nak join budak-budak SETIA Group main bola dpan garder apartment aku...ada ke patut diorang suruh aku tunggu ada member diorang sbb kalau aku masuk..diorang tak cukup korum.macam sssial...umo dah tua..tapi prangai cam budak-budak...last-last..tpaksa laa aku jogging sorang-sorang

haku tinggal kat puchong perdana..vista millenium nyer kondo....,sebelah umah aku adelah this pramugara yg aku jarang2 nampak..depan umah aku ni plak ada footballer selangor(indian) ,this fella  masa bini dia baru lepas beranak( his wife stay kat her parents house) sempat nak flirt ngan aku...aku layan dia borak jer..pastu member2 aku bising aku ada byk skandal..watever..that was last sem.....tapi skarang aku jarang balik umah ...aku ulang alik gi subang - puchong -cyberjaya...
pasal assingment byk gile...so aku stay kat umah member aku...
b4 this tinggal ngan uncle aku kat bandar kinrara.....

Originally posted by rambo888 at 2005-3-8 09:41 AM:
lorrr babycake..ko dok kat area mana?aku dok kat D'Kiara Apartment.apartment area siini bole tahan gak bestnyer....kalau D'Kiara rate rm650-700. Akasia rate rm500-600.kalau nak best dok D'Kiara.tap ...

Fush hang joging kat tasik wawasan tu ke:lol

oOOOooo ko dok vista milleniium....ahaaa..aku jogging kat area tasik taman wawasan ler.......kalau ada geng...bole gak join main bola...tapi memang aku bengkek ngn budak-budak setiap group tuu...nak main bola pun berkira!!!

Originally posted by rambo888 at 2005-3-9 02:05 PM:
oOOOooo ko dok vista milleniium....ahaaa..aku jogging kat area tasik taman wawasan ler.......kalau ada geng...bole gak join main bola...tapi memang aku bengkek ngn budak-budak setiap group tuu...na ...

aku maleh nak joging kat  tasik tu , banyak sangat C... lepas tu dia bawak DOG sekali berak merata2, aku selalu joging naik BUKIT DI BANDAR PUTERI
udah try nasi lemak baldi corner depan bas stand tu ke
kalau shoping jgn pergi PASARAYA FNG mahal gile baik pergi je GIANT

tadi aku balik puchong jap..amik HD...
pastu dari vista ingat nak gi makan..tapi jln jam....ingatkan accident ke ape....
rupanya roadblock...hahahha,padan muka ko rempit!

nasi lemak baldi tu aku dah try.ok laaa. best gak. tapi kalo kat serdang...nasik lemak..konsep sama...lagi best..powerr giler....aku slambe je joging kat tasik tu..buat tak tau jer.kadang2 sronok sbb ada orang mancing pstu diorg buat naik ikan...aku ni ngntuk giler ni..da dua hari aku tdo lewat...rasa nak tumbang jer ni......zzZZZZzzzzzz

Originally posted by rambo888 at 2005-3-11 08:41 AM:
nasi lemak baldi tu aku dah try.ok laaa. best gak. tapi kalo kat serdang...nasik lemak..konsep sama...lagi best..powerr giler....aku slambe je joging kat tasik tu..buat tak tau jer.kadang2 sronok s ...

semlm TMN TASIK WAWASAN tu ada masuk dlm paper BERITA HARIAN, AHLI PARLIMEN situ complain tak beberapa memuaskan terutama airnya yg terlalu cetek dan apabila hujan akan menimbulkan kelodak

weh..

korang tau ke ada air terjun kat puchong tuh? sapa penah pegi tgk? aku nak survey ler. ni kawan aku ler cakap ni. jeram tuh kat hutan simpan bukit itam tu. betul ke tak entah la. tak ramai yg tau pasal jeram ni. selalu student UPM buat kajian kat situ. ni kawan aku cakap ler... dekat dgn perkampungan orang asli.
mcm tak caya jer aku ada org asli tinggal kat puchong.

nak pegi kena amik jalan pegi Pasar Borong Selangor.. then ada satu jalan tanah merah..

sapa penah pegi weh?

tak pnah denagr laa pulak kat situ ada jeram..tapi kalo ko tengok btol btol kawasan tu...hutan die tebal sikit..tapi kalau stakat jeram tu mungkin ada..tapi kalo air torjonnn tuu..tak mungkin laaa kot....huishh kalo ada jeram....sure bole mancing...best tuuu...kat tasik taman wawasan tu...ada byk talapia..besar-besar lak tuu..geram aku tengokkk..hehhhee