CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aries_642003

♣ Geng Puchong ♣

tapi betullah...member aku pun cakap kat situ ada jeram. penah masuk tv pasal research yang budak-budak UPm buat kat situ...tapi dngar citer...tak bole masuk ke situ...

Okeh weh...

Ni info aku dapat. bleh masuk ke tak wa tak tau aaaa ... bleh la mandi manda panas panas ni.. :bgrin:

bleh mancing ke tak aku tak tau... kecik aje jeramnya.  jadik ler....asal dekat ngan umah. Ko nak mancing pegi dekat lombong la... banyak lombong kat puchong perdana, puchong prima belakang hujunggggg lepas site condominium tu. ramai orang mancing situ tang hujung minggu.

oOOOoo...cantekkk gak tuuu...jadi ler....aku try tanya abang aku..die keje UPm..bole ke tak masuk situ.tapi dalam gambar tu ada macam budak-budak camping kan?cmana diorang masuk ekk?

Originally posted by JunkMail at 2005-3-14 08:05 PM:
Okeh weh...

Ni info aku dapat. bleh masuk ke tak wa tak tau aaaa ... bleh la mandi manda panas panas ni.. :bgrin:

[ ...

Kewujudan pusat rekreasi tersebut telah lama ada dan di kawal selia oleh pihak UPM setiap kemasukan harus mendapat kebenaran bertulis terlebih dahulu, tapi yg membimbangkan ianya berlaku seperti di BUKIT CERAKAH di mana pembangunan menghimpitnya terutamanya perumahan SAUJANA PUCHONG, BANDAR BUKIT PUCHONG & BANDAR BUKIT PUTRI  di selatan serta PUNCAK JALIL & BANDAR KINRARA di sebelah utaranya

kat blakang umah aku pun ada bukit...ada mata air kuar...tinggi gak bukit tuu....tapi aku rasa takde jeram kot

???

Originally posted by bzzts at 16-4-2004 04:15 PM:
haku dulu dok pucong perdana... kat sempadan sunway/pucong...

tapi entrace aku masuk ikut pucong la...

Geng antu pocong mana? :lol

ada d mana 2 har har har

Follow Us
DEKAT DEKAT.jangan mareeeeeeeeeeeee

senyap je geng puchong????mana pegi?

ada sibuk skit weh, bab air terjun tu dekat pusat bandar puchong ada 2 tempat satu dihujung jln masuk kedai tayar depan KUARTERS MPSJ dan satu lagi sempadan pusat bandar puchong ngan bandar puteri (tepi lot banglo atas bukit bandar puteri tu)

untuk ke sana perlu jln kaki dlm 30 meter, airnya memang sejuk dan ada org siap buat kebun di sana, dulu banyak INDON duduk di situ masa projek perumahan belum siap, kini udah bersemak sikit

Ko dah masuk ke TK? ko ckp kena kebenaran bertulis?

btol ko ni tokang kobun?????kuarters mpsj yg mana satu ekkk? ishhh..takut gak nak pg tmpt air terjun tu...ntah ape yg ada kat situ..ada orang pg mandi-manda kat situ tak?

i miss uuuu

rindunya aku nak p puchong    !!!

!!!

tapi dah jauhhhhh laak

Originally posted by rambo888 at 2005-3-25 09:02 AM:
btol ko ni tokang kobun?????kuarters mpsj yg mana satu ekkk? ishhh..takut gak nak pg tmpt air terjun tu...ntah ape yg ada kat situ..ada orang pg mandi-manda kat situ tak?

ish nampak sangat ko ni baru duduk Puchong, lepas KUARTERS GURU ada KUARTERS MPSJ disebelah kanan menuju BANDAR PUTERI dari PUSAT BANDAR PUCHONG

tempat tu tersorok dan ramai yg tak tahu, tapi takleh mandilah, sebab bersemak samun , kalau hujan lebat airnya naik dekat 2 kaki

Originally posted by JunkMail at 2005-3-24 05:44 PM:
Ko dah masuk ke TK? ko ckp kena kebenaran bertulis?

ish memang aku tak pernah masuk, sebab kws tu di bawah kendalian UPM siap ada jaga lagi

Originally posted by TUKANGKEBUN at 2005-3-25 14:48:

ish memang aku tak pernah masuk, sebab kws tu di bawah kendalian UPM siap ada jaga lagi

lerr ...

tapi kawan aku ckp masuk situ kena tinggal IC aje.. kawan aku cakap la... dia pun bukan penah masuk sana pun.

apsal sonyap jo???????aku skang da ada geng dok umah aku

CERITA TERBARU DI PUCHONG

Taman rekreasi di lombong pernah ada buaya?

OLEH EMMY SYAFINAZ

SUBANG JAYA, Selasa 5 April.--Sebuah lombong tinggal yang pernah menggemparkan warga kota dengan kemunculan buaya hitam sepanjang tiga meter di permukaan air, akan dibangunkan sebagai taman rekreasi terbaru di daerah ini.
Lombong seluas lebih tiga hektar di Kampung Sri Aman itu kini dikenali sebagai Taman Tasik Seri Aman dan akan dimajukan dengan pelbagai kemudahan rekreasi dan sukan air dengan mengekalkan identiti semulajadinya.

Lombong tersebut akan dilengkapi dengan arca buaya, tempat memancing, medan hari keluarga, tempat makan, tempat letak kereta, dusun buah-buahan dan landskap yang menarik.

Timbalan Yang Dipertua Majlis Perbandaran Subang Jaya (MPSJ), Arpah Abdul Razak, berkata projek tersebut bernilai lebih RM5 juta dan akan dimajukan secara berperingkat bagi mengekalkan alam semulajadinya.

Katanya, pelaksanaannya dijangka mengambil masa tiga tahun tetapi ia bergantung kepada peruntukan yang diluluskan kerajaan negeri.

揔ita berharap ia dapat diluluskan dengan secepat mungkin supaya projek ini dapat dilaksanakan segera,

Driving School

A'kum,

Nak tanya pada korang sume.  Kat mana tempat nak belajar keta yang bagus..i.e. test on the road ada satu jalan ajek yang nak kena test.

Yang kat area Puchong ler..lupa lak nak bagitau tadi.