CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: annehuda

[2016] TRAIN TO BUSAN [GONG YOO] & SEQUEL TRAIN TO BUSAN : PENINSULA

Akan ada sequel Train to Busan. Tadi baca kat page siakap keli. yeayyy...

iols x minat filem2 korea, lebih suka drama2 korea...rasa nak tengok lah citer ni since banyak komen positif

hyie replied at 16-9-2016 06:09 PM
iols x minat filem2 korea, lebih suka drama2 korea...rasa nak tengok lah citer ni since banyak komen ...

iols yg mmg sejak azali x layan drama n filem2 korea pon boleee tersangkut layan muvie nieee....best wOooo...wpun sepatah haram x kenai pn hero nyaa tuuu...femes katanyaaaa.....

cikmouse replied at 16-9-2016 06:54 PM
iols yg mmg sejak azali x layan drama n filem2 korea pon boleee tersangkut layan muvie nieee....be ...

hero dia hensem weii...dolu2 berlakon citer coffee prince...cool gle dlm citer ni smpi mcm xlogik..klu aku muka mesti dh cuak nk mamp...tp citer ni mmg best...

lurve82 replied at 16-9-2016 07:12 PM
hero dia hensem weii...dolu2 berlakon citer coffee prince...cool gle dlm citer ni smpi mcm xlogik. ...

iols sempat layan coffee prince sampai episod 2 je sebab cam boring sangat tapi citer dia yang roh tertukar dengan badan lain tu iols tengok sampai abes la haha walaupun boring jugek...lupa tajuknya apa

Hmmm entahla walaupun cerita ini dihyped tapi aku still rasa cerita plot zombie dia cliche..ia sebenarnya "World War Kpop minus world " actually, tapi apa yang membezakannya ialah pengembangan karekter yang baik especially husband badan besar tu. Dan isu-isu kemanusiaan dan kekeluargaan yang ditimbulkan adalah fresh untuk genre survival horror.Walaupun, ada yang cliche nya mengenai cerita ini seperti kejadian zombie disebabkan oleh virus dari sebuah syarikat teknologi, keadaan fizikal zombie yang berdarah, hodoh dlm muvee2 zombie yang lain, dan lain lain lagi, namun tada adegan tembak kepala sehingga pecah dan terburai, darah memercik ke muka penembak dan sebagainya. Adegan adegan super ganas berjaya dielakkan oleh pengarah muvee ini menjadikan ianya sebuah cerita zombie yang agak sopan

Rate

1

Follow Us
Kenapa jangkamasa nak jd zombi x konsisten..tu yg paling aku x suke cite zombi korea ni

Timing nak transform jd zombie tu x konsisten. Yg pelakon extra semua kejap je bertukar, tp bila part main/supporting actors lambat je bertukar

Tp xpe. Xde filem yg sempurna 100. Yg penting, aku rasa ni cite zombie yg ada "feel" dan bukan cerita zombie kosong. Ada elemen Kasih sayang yg kuat n kepercayaan. Aku mmg sebak time hero tu flashback masa dukung anak dia time baby. Plus kesedihan anak dia kehilangan bapaknye tu. Jiwa mak2 memang mcmni huuuhuu...

timing nak jadi zombie berkadar terus dengan kehenseman

i rasa tragedi LRT yg mati tgh2 rel baru2 ni kt KL juga menyumbang kpd kutipan sales filem ini kan? heheh...

bluezink replied at 17-9-2016 01:26 AM
Hmmm entahla walaupun cerita ini dihyped tapi aku still rasa cerita plot zombie dia cliche..ia seben ...

Jadi ramai yg menonton filem ini adalah peminat filem korea la ye? Anyway filem genre zombie ni mmg begitulah. Banyak idea yg dikitar semula sahaja daripada beratus filem dalam genre ini. Jadi tak banyak yg original. Yang membezakan adalah sejauh mana filem itu boleh buat penonton ambil peduli dengan character dalam filem itu. Itulah sebenarnya yg penting.

Aku belum tengok lagi filem ni sebab aku jenis malas nak baca subtitle.

Dengan kejayaan ni nanti adalah drama korea pasal zombie pulak..

Filem ni tk dinafikan banyak bawak mesej kemanusiaan ... Secara sinis perli kerajaan yang janjikan keadaan terkawal sedangkan dah makin banyak menular... Stiap watak memang cerita segala jenis macam perangai manusia yang ada atas muka bumi sekeliling kita...
-Paling jelas peranan lelaki yang sememangnya sebagai pelindung wanita
-dan jelas perempuan adalah pelengkap kekurangan lelaki ( anak perempuan watak utama yg berbudi pekerti sedangkan ayah dia pentingkan diri, perempuan mengandung yang banyak menenangkan suaminya yg tak berapa nak cerdik sgt kadang2 )
-Zombie tu lebih kepada isue kejahatan atau nilai buruk dalam masyarakat..kalu tak bkerjasama membanteras, kejahatan or sikap buruk tu akan merebak tanpa sedar (perempuan yg mula2 sakit masuk train tanpa disedari sesiapa) .ignorance may kill!
-Pakcik jahat tu kira watak org berkuasa yang guna kuasa untuk mencapai matlamat dia... Guna org lain asal dia dapat faedah... Sampai ke sudah ... Walapon tujuan dia baik( nak jmpa mak) tapi kalu kaedah dia jahat dan meyakitkan hati , lama2 jadi padah kat diri sendiri gak..
Hahaha aku kasi spoil plak ssikit2... Gi lah tengok

Hmmm entahla walaupun cerita ini dihyped tapi aku still rasa cerita plot zombie dia cliche..ia seben ...

Sokong komen ni Rasa macam World War Z cuma yg ni feeling dia lebih sikit. Tak pernah minat tengok cerita2 korea, tapi yg ni boleh layan sampai habis. Geram betul dgn pokcik selfish tu, rasa nak tumbuk2 je muka dia haha.

ada dengar berita yg holywood production company nak buat remake filem ni.....even ramai critic holywood yg puji filem ni....

aku baru je tengok...memang menarik n emotional...

skystrike replied at 17-9-2016 06:35 PM
ada dengar berita yg holywood production company nak buat remake filem ni.....even ramai critic holy ...

Sekarang satu filem holliwood tajuk VIRAL ada tayang kat cinema. Tapi tak sepopular TTB rasanya. Cuma atmosphere cerita agak sama dengan TTB... MEmang nak cerita pasal karekter dan sikap manusia... Plot awal pon memang tunjuk satu rusa, ke pelanduk ke sang kancil    mcm TTB, sebelum bermulanya scene orang kena jangkitan worm fever tu kat area tu.. Ada scene kerajaan mengumumkan keadaan terkawal . Sama macam TTB... Scene family yang bermasalah tapi masih dalam usaha untuk bersatu kembali... Scene ayah protect anak dan adik protect kakak.... Ending pon lebih kurang sama dengan TTB.. Tapi aku rase takdela menyentuh hati macam TTB scene dalam terowong tu sangat... TTB tu cool gile dia wat gitu...

kebanyakan cerita korea ni mmg tak ori ...
idea mostly cilok dari citer citer negara layen ...
tapi biler digarap semula dalam versi korea ...
mereka mampu membuat citer tersebut menajdi lebih menarik as compare ngan yang versi ori
tu kehebatan orang korea

Xnk komen pasal zombi
Tp pasal lain2 sgt superb..
Pasal hubungan family, selfishness,
Xperlu pun tunjuk seks, dadah,
Byk lg realiti kehidupan yg kita boleh ketengahkn..
Baideway, iols expect klu ni citer hollywood mesti ada adegan tembak2 zombi...dah hero akn potong tgn yg kne gigit tu..iols lg suka klu hero tu selamat utk membetulkn keadaan..

aku mmg minat citer zombi start tgk the walking dead series...

sweet987 replied at 15-9-2016 05:07 PM
Hello semua.

Nak review jugak lah. Best cerita ni, terkesan jugaklah kat hati

Sequel biasanya buat jln cerita lg merepek..aku suka je ending cite ni..

philipinoe2 replied at 10-9-2016 10:07 PM
Dah tgk ptg td..jadah sume yg naik tren tu mati..

Walopon uols generali hepy sbb preggy dgn  ...

Kejamnye ending klo yg berdua tu pun kena tempak..sia2 perjuangan  bapak budak tu nk selamatkan anak dia..