CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kakasotong

Drama 7 Hari Mencintaiku Cecah Rating 12 Juta chuolsssss | TRIVIA 7HM dr lensa p

Baca review uols wt i nk marathon cite ni laa

akak percaya je 12 juta sbbnya akak yg pangkah habis drama kul 7 pun boleh tgk dah suke sgt drama ni. inikan pulak insan lain...

pinkzara replied at 23-12-2016 10:03 PM
Katanya 7hm ni dpt sambutan gak dikalangan non malay.

Yup kawan iols cina,dia 1 family on tv pkl 7  ,x pernah miss tgk drama ni .mlm tgk lagi sekali online & ni kali pertama iols rasa dia kemaruk tgk drama melayu.Siap tgk smp peluk bantal lagi.punyalah feeling   .

Drama ni buat aku tatau nak pilih siapa yg baik. Selalu drama kita dipaksa utk setuju dgn penulis skrip tapi drama buat kita kongpius nak sokong siapa

munchkin replied at 24-12-2016 12:11 AM
Sallywho kalau berlakon mmg bagus. Aku suka sangat dia mmg talented.

Tapi sallywho jangan ada sl ...

Setuju cuol      sebab abang dia tak slang pun

nicdiandra replied at 24-12-2016 01:26 AM
Setuju cuol      sebab abang dia tak slang pun

Ha kan? Elok je sam tu cakap bahaa melayu proper. Tetiba pulak dia sorang sakit slang. Memanglah mak dia omputih tapi bapak dia melayu yg jaga. Ada je dia tersasul cakap bahasa melayu elok je. Pastu bila sedar, slang dtg balik.

Aku suka lakonan dia. Tapi part slanga tu macam ridiculous watak pompuan kampung tapi cam duduk overseas baru datang malaysia. Mmmm

Baru je kat tv tunjuk budak kecil mix perli pasal fake slang suruh tengok cermin cermin diri

Follow Us
munchkin replied at 24-12-2016 01:30 AM
Ha kan? Elok je sam tu cakap bahaa melayu proper. Tetiba pulak dia sorang sakit slang. Memanglah m ...

Samalah. Lakonan kau bagus tp bila kau mula keluar dialog berslang terus turn off. Mcm tolonglah minah ni habis cakap . Walaupun diakui lakonan dia dan semua casts mmg bagus. Rela sepuluh kali dengan lala dan faye cakap

Edited by pauliza at 24-12-2016 01:39 AM

Iols x pelik drama ni rating 12 juta sebab kebanyakan org yg iols kenal walau bukan kaki drama pun layan drama ni.
Antara sebab utama drama ni hits iols rasa sebab novel 7 hari mencintaiku tu sendiri .Novelist siti rosmizah ni  bkn  novelist BBNU yg acah2 sweet .Novel2 dia walaupun bila kita baca boleh predict jln cerita tapi gaya penulisan Siti Rosmizah ni memang ada "something".Masa baca novel ni thn 2013 memang iols nangis btol2 masa part buntat mati .Tu baru baca novel tu .Iols doubt jugak boleh ke director & pelakon jadikan scene buntat mati tu sesedih macam dalam novel .Tak sangka dalam drama scene buntat mati memang beyond my expectation .Kalau dalam novel sedih tahap 5 ,dlm drama sedih tahap 10 .huhu..manalah hangpa jumpa budak buntat ni .Hebat betoi.

Penulis skrip drama ni Rozie Rashid ,iols suka jugak skrip2 Rozie Rashid ni .Yg bagusnya adaptasi 7hari mencintaiku ni .Storyline skrip lebih kurang je dengan novel .Macam ni lah drama adaptasi. Sampaikan apa yang novelist tulis dalam novel dalam bentuk visual.Tu yang orang nak tengok sebenarnya.Kadang2 nama je adaptasi tapi 70% je amik dari novel ,selebihnya tak.

Produksi Ziela Jalil yg iols perasan sangat2 menjaga kualiti.Drama lain pun yg sheols produce memang akan all out punyalah .Bukan jenis yang buat kerja cincai .Director Jamal Khan ni iols suka jugak drama2 heols  especially Teduhan Kasih .Skrg heols tgh shooting Samarinda Kerana Anisa.Ada Pak Samad & assistant director pun sama macam 7hari mencintaiku ni .Penangan Pak Samad ,x sabar pulak iols nak tengok drama tu nanti   .

Masa awal2 baca novel ni ,iols imagine Mia Adriana ni fatiyah & Kuzairi Remy Ishak .Iols mula2 agak meragui jugak boleh ke Siti Saleha bawak watak Mia Adriana yg bongkak & kurang ajar .Latest drama sheols yang iols tgk sebelum ni Uda & Dara dgn Zul Arifin .Syukri ni iols rasa watak heols lebih kurang mcm dalam Dia Isteri Luar Biasa. .Sekali lagi iols impressed jugak dgn Siti Saleha dalam ni .Lain sgt  dgn lakonan dia dlm uda & dara .Cuma slang omputih sikit2 tu iols pejam sebelah mata sebab lakonan sheols dpt cover.Watak2 supporting tu tak payah ceritalah ,memang terbaik.Pak Samad ,Mak Leha,Helmi ,Buntat ,Sophie,Nad ,Andak etc ...even iols x brp berkenan sgt dgn faye tapi iols tetap bagi kredit utk lakonan sheols dalam ni.Kesimpulannya memang takde pelakon kayu kayan dalam ni .Sebab tu feel tu sampai .Suasana kampung pun iols rasa bagi kredit utk drama ni.Rakyat marhaen rasa drama ni dekat dengan hati penoton .

pauliza replied at 24-12-2016 01:37 AM
Iols x pelik drama ni rating 12 juta sebab kebanyakan org yg iols kenal walau bukan kaki drama pun l ...

Tu dia...bila uols bg review semangat iols bc...

Lepas ni si am dgn jn nye citer
Cm turn off nk nengok

Edited by izat123 at 24-12-2016 02:20 AM

Yang aku perasan cerita ni watak watak jahat dia takdelah jahat je 24 jam macam bukan manusia.

Mak leha walaupun macamtu dia sayang Ri tu padahal Ri tu anak tiri dia je. Plus cara dia layan Buntat budak istimewa tu. Adalah sisi baik dia.

Watak Syakilla tu jahat jenis perempuan kampung suka bawak mulut dan terlajak laku je lah. Waktu Mak Lijah kena halau dengan Mia sebab berniaga depan klinik dia siap kesian dengan Mak Lijah.

Watak helmi tu walaupun jahat gila tapi tak melawan mak bapak dia. Melawan mulut jelah kena pukul dengan bapak dia tadah je padahal kalau dia jahat gila babi boleh je dia bertumbuk dengan Pak Samad tu.

Kalau cerita lain tu watak jahat dia macam setan. Jahat - jahat betul macam takde sisi baik langsung. Baik, baik gila macam malaikat. Tak logik langsung

Congrats team 7 hari..

Walaupun x tengok tapi support industri drama malaysia..

Good job..

tak mustahil ratig ni btl sb aku 2,3 kali jgk tgk cita ni kt kedai makan..

balik keja lewat,husband bwk mkn kt kedai.
aku suh husband bgtau kt org kedai tu nk buka tv3...

aku dok meja don skali..bila pusing belakang ha hambikkk kau, semha melangut...yg laki yg pompuan,muda, tua, single, fmily,pakwe makwe semua layan hoiiii....laki aku pn tkejut sb dia x layan tp dia tau la cita tu tgh famous tp dia x sangka lak smp mcm tu org melangut...**p/s: aku bkn yg jnis lyn semua drama kul 7..** drama last yg aku igt aku layan cita nora elena dgn hinga hujung nyawa...**

tv3 please take note...

lps ni xyah dah cbuk2 nk buh drama ala2 bbnu mcm haram..
kawin paksa last2 suka, cita ank tan sri ank datuk segala...

ini membuktikan walau x ltk cita bbnu dgn pelakon bbnu pn drama blh laku la klu jln cita tu realistik...

tv3,

pelakon dlm drama hi hensem2 ko tgk????

xperlu nk cari yg trlajak hensem la drama blh laku, ni si amirul efrendi(contoh) yg terror belakon korang xnk, nk jgk jenis2 kayu, last2 rating hauk, padan muka korang tv3...
tp yelah amirul effendi x sesuai jd hero tp bg jelah dia belakon watak pembantu, pembantu pn watam penting haper utk hidupkan jln cita...

pearl.silver replied at 23-12-2016 08:29 PM
Tak tengok..sbb xde tv
Oh sedihnya hidup

xde tv    ,streaming je la

iol pun salah sorg yg start merempit bila org2 kecoh wat status buntat mati....siap iol wat status " buntat sana....buntat sini...sapa buntat sebeno2nyer "
pastu kwn2 yg komen tu sumer bg maklum balas yg best2...
masa tu la iol start merempit...iol bukan jenis kaki layan tv..sumer cite2 yg iol tgk setelah episod nak last2,setelah sumer kecoh sana sini ialah start dr citer winter sonata.. lps tu cite sehangat asmara..last iol layan rempit citer ariana rose n ssid...ni br nak start rempit 7hm...tgk....tgk...betapa iol mmg bukan kaki layan tv...
tp citer 7hm ni mmg iol bg berbintang2 la...bagus kesemua pelakon..pandai menjiwai watak msg2 n x nampak keterlaluan..x nampak berusaha sgt nak tunjuk santai wpun hakikatnya hauk mcm ayam tecekik tulang jek.tp citer ni mmg nampak natural
sebelum2 ni iol x tau sgt wujudnya shukri yahya ni...tp dlm citer ni br perasan kewujudan dia...sgt33 kene watak ri dgn memek muka n pandangan mata dia yg menusuk serta airmuka menanggung beban perasaan dalaman tu
kalo org lain bwk watak ri n mia ni,xtau la boleh sebagus sally n shuk ke x...tgk citer ni,buatkan iol nak cr novel dia plak...iol rs mcm dok teringat2 lagi citer ni n selalu layan vc lagu mengintai dari tirai kamar tu....syabas utk drama ni...lari dr drama bbnu yg angan2 tahap kayangan serta dibantu dgn pelakon kayu kayan yg nyampah lak nk tgk...TAHNIAH TEAM 7HM

b_n_c replied at 24-12-2016 06:51 AM
tak mustahil ratig ni btl sb aku 2,3 kali jgk tgk cita ni kt kedai makan..

balik keja lewat,husba ...

x ngaku layan..bukan sume cite tb tiga suku pukul 7 ko tgk ke   

ini smua nk plih yg dahi licin kontrol cun + kontrol hensem bajet hot sado kejadah tp belakon mcm pokok belajar brcakap.....:::::::::::::funk

aku mrh la sb aku suka nk tgk drama tp bila cita n pelakon mcm hamjad aku rs mcm arghhhhhh...

ni tgh emo sb cita yg best mcm tu dh hbs, tgk iklan am n jn tu mcm xde nafsu nk tgk lagi2 si am tu katanya dh menuju kemusliman pusat rawatan islam segala dh tu kau masih nk menyemak dlm industri seni ni kejadah hapa ko xtau ke industri ni peuh dgn lagha??? mnyampah ku dgn am ni...kot remi sehak ok lg sb dia x bajet alim2 tahik kucen...

Aku la penyumbang kepada statistik tu. Adik laki aku yg jenis tak layan cerita melayu pon boleh layan cerita ni.

Tapi ada la masa tak suka sbb bingit mia menjerit ; pak samad menjerit.

Dah lama aku tak nangis bila tgk tv; tapi cerita ni ada beberapa episod buat aku nangis.tetiba jadi hati tisu.

Tak pernah meragui hasil kerja team ziela jalil.

As cerita surihati tu; aku dah tido kol 10. Tapi re-run tak tengok jugak; ntah. Malas nak tengok sebab apa pun tak tahu.

Kalau isteri tuan ihsan ; aku tengok la jugak. Even org kata aaron poyo; aku tetap tengok sebab suka amyra rosli dan org2 gaji tuan ihsan punya part