CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaBentan

Tinggalkan saja lelaki x guna itu kalau x sebulu dengan keluarganya. -Vivy Yusof

Close [Copy link]
Jajabeans replied at 18-1-2017 10:05 AM
nama sebenar vivy ni ape eh.

Vivy Sofinas Yusof

meteorspeed replied at 18-1-2017 03:55 PM
yg point nie iols setuju ngan ko.. alang alang setahun jagung kawin so jgn bagi tips sangat..iols  ...

Ehh knp ek dh beberapa kes iols tgk jd cmni   mmg laa kamcing tetibe anak dia nkbkhwin lain..terus suh menantu tu redhooo and fhm

Ok what. Mana yg baik kita ambil. Mana yg tak sesuai kita tolak.

mokcikKSKB replied at 19-1-2017 08:13 AM
Sama je lahanat yg kaki minum ni x kira bangsa agama..semuanya sampah termasuklah betina kaki mi ...

Sila takzirah deyol. Sukor la aiol takda kawan kaki tonggang. Kawan punya laki ada la but laki sheol tak gemar menonggang bersama bini sebab bini aka kawan aiol ni wanita skema -mendoggy bini itu heol gemar la kot.    

chazey replied at 19-1-2017 07:10 PM
Sila takzirah deyol. Sukor la aiol takda kawan kaki tonggang. Kawan punya laki ada la but laki she ...

Hahaha..kawan skolah iols tu non muslim sis. Cumanya tabiat peminum tu mmg x bleh buang hatta dh jd mak org dan badan dh lari alignment

Edited by LiveYourLife at 19-1-2017 07:34 PM
chinta89 replied at 19-1-2017 08:02 AM
acah2 bahagia.

ak jumpa ramai gak mcm ni, tayang gmbr sweet tahap nk kencing manis. tp hakikatn ...

aku pun pernah jumpa couple mcm ni. awal2 kenal kawan aku ni, sll bc socmed updates mcm pasangan yg bahagia bak merpati dua sejoli gitu hehe. bila dah rapat, sll jugak la ada dlm situasi depa laki bini gaduh depan kawan2. pastu kita tepaksa buat2 tak dgr. awkward sgt.
and a few kawan jugak yg hang out ngn depa sll hadap menda yg sama. maybe bg depa gaduh mcm tu dpn public normal kot.

lepas dari tu, i terus rasa apa yg org potray kat socmed ni tak tentu betul. propa je hehehe.
utk tak off topic. i suka tgk anak2 vivy. comel. suka bc pengalaman dia besalin. kelakar sgt.

Follow Us
Aku rasa okay aje kalau Vivy nak kasi some general tips tentang relationships. Kadang-kadang yang muda lebih berpengetahuan and updated dari yang tua

Kalau baya nenek-nenek nak kasi tips perkahwinan, dah outdated dah tips diorang.

beatgirlX replied at 19-1-2017 04:18 AM
Since when Fadza dapat tittle Dato?hehe
ke iols terlepas cerita?
rasa diaorg blm lagi dpt tittle ...

Dah..

Fadza dpt through ayah dia yg scammer tu jugak..not just him rasanya, his other siblings semua dpt..from pahang juga x silap

Kisah vivy ni, semua manis2 kecuali terpalit sejarah scammer pak mentua dia..so jd x brp sedap di dgr..

Scam org2 kg, tipu hard earned money org2 kg katanya..

Incanto replied at 18-1-2017 07:31 PM
Aku rasa tips dia bagi ni lebih pada mcm mana nak pilih lelaki yg sesuai utk di jadikan suami. Betul ...

Setuju..tak salah sebab dia dah melalui fasa berkawan dan menilih bakal suami sampai berjaya kawin...bab kena madu bagai tu fasa perkahwinan dah...

rayray28 replied at 19-1-2017 07:03 PM
Ehh knp ek dh beberapa kes iols tgk jd cmni   mmg laa kamcing tetibe anak dia nkbkhwin lain..ter ...

Main point nyer sbb anak dia..kiter nie menantu jer..sbb tue aku menyampah orh ckp mertua buat la mcm mak bapak sendiri..eh hello mertua tetap mertua..kalu anak dia buat onar tetap disokong

Incanto replied at 19-1-2017 12:46 PM
Betul lah. Macam vivy ni takde pun unsur istidraj
Istidraj yang aku belajar bila org jahat tapi t ...

Wow seriously orang cakap istidraj?
Whoa way overboard.
Kut ya tak suka dia pun, janganlah sampai nak tuduh istidraj ke apa.
Itu kerja yang Maha Esa. Patutlah orang kata sekarang ni ramai nau God's advocate.

Changa replied at 19-1-2017 12:05 AM
Soal nya ciknek moslems memang boleh nikah ramai cikki secara legal, so tak perlu nak sentap kal ...

Dah kenapa sis? Kalau sendiri tak paham agama, jgn dipermainkan agama..salahkan manusia penganutnya bukan agama yg dianuti..melalak mcm kena tinggal laki takpun laki curang takkan menjdkn kenyataaan awak tu blh digunapakai..kalau ada masalah, dont be bitter..minta tlg kat Tuhan

Owhhh fadza dah dpt title dr sultan pahang ke...hurmmm

meteorspeed replied at 19-1-2017 08:40 PM
Main point nyer sbb anak dia..kiter nie menantu jer..sbb tue aku menyampah orh ckp mertua buat la  ...

"Layan mak mertua mcm mak sendiri"

Masalahnya mak mertua punya perangai tak mcm mak sendiri.....

Mak mertua punnya busuk hati....apa2 kena lebih dia...x de tolak ansur...punya control anak dia takut anak dia lebihkan anak n bini....harus kena lebih dia walau dlm keadaan sekali pun...

Hahaha bercakap berdasarkan pengalaman kawan2....

ejans replied at 19-1-2017 03:16 PM
Aku nyampah dgn BA punya bisness stylee..menipu je kerjanyaa.pernh skli sbelum dia clearkan unstag ...

Aku stat menyampah dgn BA bila laki die dok gebang berniaga ikut islam, tak nak melibatkan belian kredit dan bla bla bla. Aku tgk bini die dok jd model, mekap segantang, terjuih2 bibir kt ig jual mekap tu ikot islam sgt ke? Dh la design hauk. Ckp  x srupa bikin. Pada aku apa jua konsep korang meniaga toksah la nk jual nama islam...

brainbiru replied at 19-1-2017 09:40 PM

Masalahnya mak mertua punya perangai tak mcm mak sendiri.... ...

Sama la mcm perangai mil i. Mak i sentiasa sokong apa yg i buat. Sekecil2 usaha i die ttp akan sokong. Tapi perangai mil i plak setiap yg i buat semua die nk perlekeh. So i takkan anggap mil i tu mak smpai bila2. Sbb mak i tk pernah layan i seburuk mcm mil i.

brainbiru replied at 19-1-2017 09:40 PM

Masalahnya mak mertua punya perangai tak mcm mak sendiri.... ...

yep. memang ada jenis cenggitu.
tu mak mentua sejenis hantu

Diamje replied at 19-1-2017 10:10 PM
Aku stat menyampah dgn BA bila laki die dok gebang berniaga ikut islam, tak nak melibatkan belian  ...

Tau xpe...
Cakap lansing x ada credit card...
Ritu kazen aku join trip europe diorang..
Kazen aku tanya carl mcm mana dia travel oversea kalau x de cc. Nak book hotel bagai..
Carl kata dia pinjam cc akak dia...           gila kepala otak carl ni... statement makan diri sendiri..malu lerrr carlll hoiii.. ko jadi kuda bertopengkan agamaaa

nariz replied at 19-1-2017 05:13 PM
Hahaha. Contest bulan puasa last year. Pose dgn shawl bbelle dia banyak2 pastu share utk dapatkan  ...

Keji gilerr kann caraa diaaa.. x de duit buat cara x de duit... ni kemain offer janji maniss bagaii..
Cara islamm kononn...
Tp ciri2 munafikk tuh dah adaa..
Belum lagi gunakan bini untuk tatapan umum nak jana duit...
Ko dah kaya, perlu lagi ke niagakan bella tu carl... siann bella ada suami yg gunakan diaa..... aku  sbenarnya xkesahlah kalo muslimah nak jd model ke hape.... tp tgk cara blagak carl ni menggunakan agama buat aku menyampahh

Diamje replied at 19-1-2017 10:13 PM
Sama la mcm perangai mil i. Mak i sentiasa sokong apa yg i buat. Sekecil2 usaha i die ttp akan sok ...

Setiap yg u buat yg diperlekehkan tu..akan tetapi kalau keberhasilan nya lumayan.... dia dulu akan kira berapa keuntungan u dpt... n berapa yg u harus sedekahkan pada dia juak...

Kalau tidak... u lah menantu x guna... x kenang budi.... hidup x berkat.... sbb x baik dgn mertua katanya....

Ukuran "berbaik dgn mertua" dikira dari berapa banyaknya wang disumbangkan kepada beliau...