CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 12110|Reply: 46

Kurang susu badan.. tolong saya pilih milk booster

Salam semua

Saya Ida, nak menyusukan anak fully breastfeed tapi masalah susu tak keluar. Bila pam sikit sangat yang keluar tak tahulah kenapa. Saya dah standby nak guna formula ni tapi nak ikhtiar lagi last kopek kalau takleh gak saya lupakan jela impian nak full breastfeed tu huhuhu

Saya dengar habbatus sauda tu elok untuk tambah susu badan, macam dalam artikel ni:
http://khasiathabbatussaudahargamanfaatmakan.blogspot.my/2010/12/habbatussauda-banyakkan-susu.html

Tapi saya ragu-ragu jugak. Ramai sangat yang menunggang agama sekarang sanggup guna hadis dhaif untuk lariskan produk.

Saya tengok satu lagi milk booster yang banyak orang guna ialah chia seeds:
http://slimmtreats.com/blog/adakah-chia-seeds-boleh-menambahkan-susu-badan/

Nampak ok jugak chia seeds ni dan dia senang juga nak gunakan. Hmm.. entah la

Siapa yang ada pengalaman guna dua produk ni untuk masalah kurang susu badan tolong bagi input ye.
Kalau minggu depan tak cukup jugak susu badan mak mertua dah bising suruh guna je formula ya Allah tak nakkk

urm.. minum air suam  atau sky juice.. nanti air dalam badan banyak.. keluar pun banyak..

Edited by sabar_sabariah at 20-1-2017 10:25 AM

habbatussauda @ jintan hitam
kurma

semua ni memang boleh tambah susu
tapi takleh amik dalam kuantiti banyak
sebab panas
boleh kurangkan pengeluaran susu jugak

banyak minum air masak

selain tu boleh amalkan makan sayur-sayuran ni:-
sayur pucuk manis - tapi ada orang tak tahan sebab sayur ni sejuk, nanti baby kembung
jantung pisang
lobak putih

Bila pam sikit sangat yang keluar tak tahulah kenapa.

dah berapa kali pam?
satu caranya nak bagi banyak, kena selalu pamif possible, every 2 hours
memula mmg sikit
banyakkan pam waktu malam, 1-3am
time ni susu banyak

saya dulu, memula pam bukan setakat sikit
sikit sangat2
setakat percikan susu kat dinding botol je
tapi saya teruskan jugak

kalau dapat fully bf tanpa campur susu formula
syukur sangat2
even saya tak dapat fully bf
tapi saya still continue bf anak sampai skang
anak saya dah 2thn setengah

sy guna HO tu tp x bhasil jg.. tpksa lupakan angan2 nk bf.

saya pun ada masalah kurang susu..pastu makan milk booster macam2 (sebab cepat terpedaya dengan cakap2 orang jual barang)..last2 makan oat dan nestum..susu macam mencurah2 ke ladang gandum..

cuba try, murah dan selamat..yang penting kena pam selalu..jangan malas dan bagi alasan, ala, jenuh pam pun dapat 1 or 2 oz saja.. yang penting niat k..jangan stress sangat..Selamat mencuba..

IxoraP replied at 20-1-2017 10:56 AM
sy guna HO tu tp x bhasil jg.. tpksa lupakan angan2 nk bf.

Alamak.. tanak la jadi macam ni huwaaa

Follow Us
zizadin replied at 20-1-2017 11:33 AM
saya pun ada masalah kurang susu..pastu makan milk booster macam2 (sebab cepat terpedaya dengan caka ...

betul sis.. penunggang agama ramai sekarang ni. sanggup cakap apa saja janji produk laku

Saya fully bf mother. Saya bukan jenis org yg tiba2 cukup susu lepas bersalin. Cara saya, berurut (make sure tukang urut tu memang yg pandai mengurut). Tidak berada dlm keadaan lapar. Makan konsisten. Minum air banyak. Saya juga awal2 dulu minta ubat tambah susu dr doctor. Tapi x blh sentiasa bergantung kepada ubat tu, sebab ada side effect (x ingat apa, doctor yg cakap) minum air rebusan longan kering+kurma merah. Makan buah kurma. Minum horlicks. Yg paling penting, sentiasa positif dan berdoalah banyak2 ketika solat, minta dicukupkan susu utk anak dan permudahkan perjalanan penyusuan. Saya habis je nifas dan boleh solat, terus solat hajat juga minta sgt2 susu utk anak cukup. TT boleh cuba ye. Yg penting, usaha dan mindset. Memang kadang2 sukar utk positif, tapi positiflah sentiasa

idahonda14 replied at 20-1-2017 08:25 PM
Alamak.. tanak la jadi macam ni huwaaa

mungkin sis boleh try.. dorg ckp lain bdn lain hasilnya.. mgkn badan i x bkesan ngan HO tu

zizadin replied at 20-1-2017 11:33 AM
saya pun ada masalah kurang susu..pastu makan milk booster macam2 (sebab cepat terpedaya dengan caka ...

boleh ker? i bru abis pantang 3 bln? rsanya dpt lg x kalau i nak try?

Alhamdulillah, saya empat2 ank dapat menyusu full 2 tahun dan teruskan hingga 2 tahun. Susu bukan jenis banyak sangat, cukup2 je.

Saya amalkan minum air banyak, tak kurang 2L. Milkbooster sy nasi dan ulam2. Kalau lepas few hour makan mmg rasa berat terus breast..

Tapi personally bagi saya bukan isu milk booster sangat. If makan mcm biasa pun susu ada dan Insya Allah cukup... cuma yg perasan saya.kena jaga jgn stress, letih atau jatuh sakit. Kalau tak, mmg susu drop. Bab ni saya terpaksa amek suplemen sbb bekerja kadang shift, on call dan out station mmg mudah sgt stress dan penat

Lupa nak share.. Sepanjang 2 tahun menyusu, saya pantang minum air batu.

IxoraP replied at 23-1-2017 08:12 AM
boleh ker? i bru abis pantang 3 bln? rsanya dpt lg x kalau i nak try?

Boleh..i  try tu pun masa baby dah umur 6 bulan..tu pun sbb nak habiskan oat kat rumah..tak sangka lepas mkn oat,susu jadi banyak..

IxoraP replied at 23-1-2017 08:10 AM
mungkin sis boleh try.. dorg ckp lain bdn lain hasilnya.. mgkn badan i x bkesan ngan HO tu

Saya rasa saya ni kes macam awak la. Memang spesis takde susu kot. Saya try dulu la habbatussauda dan chia seeds ni.. mana tau kan.. kita ikhtiar je dan tawakkal

zizadin replied at 23-1-2017 06:54 PM
Boleh..i  try tu pun masa baby dah umur 6 bulan..tu pun sbb nak habiskan oat kat rumah..tak sangka ...

plu pam sllu ker? iols nak try jg la. arap2 la dpt bf kat baby. kalau boleh mmg x nak bg dia formula milk

idahonda14 replied at 24-1-2017 07:19 AM
Saya rasa saya ni kes macam awak la. Memang spesis takde susu kot. Saya try dulu la habbatussauda  ...

ye la kot.. byk dh cara sy cuba. makan HO, minum milk booster yg lain.. pam stiap 3j pun xda susu. sedih jg

IxoraP replied at 24-1-2017 10:54 AM
ye la kot.. byk dh cara sy cuba. makan HO, minum milk booster yg lain.. pam stiap 3j pun xda susu. ...

Saya pun sama sis ya Allah.. Cemburu tengok ibu yang tak buat apa-apa pun tapi banyak susu. Lagi geram ada sorang ibu saya kenal ni, susu banyak tapi malas nak bf, tak sabar nak switch formula. Siap tanya petua macam mana nak kurangkan susu badan. Aduii.. macam tu pun ada.. takpela rezeki masing-masing kan..

idahonda14 replied at 25-1-2017 08:45 AM
Saya pun sama sis ya Allah.. Cemburu tengok ibu yang tak buat apa-apa pun tapi banyak susu. Lagi g ...

adddoooii.. cuba la bg kat kita yg nak bf ni. ada jg org camni ye. sy puas dh pkr camna nk tmbh susu bdn ni..
dr google, milkbooster smua dh baca & try..

Boleh try makan kekacang jugak.