CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Truth.8

Was Muhammad Meditating in cave of hira???

Buktinya ada pada kehidupan seseorang. Kalau seseorang itu berspiritual (ataupun dalam agama Islam - beriman), dia tak akan melakukan kerja2 bodoh walaupun dia ada peluang utk melakukannya dan boleh terlepas dari hukuman di dunia. Dia tak akan melakukan zina, tak akan terikut hawa nafsu, tak akan tertarik kpd keganasan.
Dia akan mencari jalan kehidupan yang baik - tanpa menfikirkan bahawa ianya termasuk dlm agamanya ataupun tidak. Ada masa juga kehidupan dia akan kelihatan dlm konflik dgn aliran agama tetapi dia tak akan perduli - spt menyokong pengikut agama dia yang terikut jalan yang tak baik.

susah nak dibuktikan pada kehidupan
kerana manusia tidak bisa/faham ttg kandungan isi hati
kalau ada seseorang itu baik/beriman/amal soleh sepanjang hayatnya, belum tentu dia masuk syurga!!!
kalau kamu jahat sejahatnya pun belum tentu kamu ditempatkan dalam neraka!!!
ini yg saya memang tak tahu sangat2, pasal ini URUSAN TUHAN, aku masih lagi makhluk yg dicipta

Orang yang spiritual adalah dia yang tak takutkan akan manusia dan takfirsan agama mereka tersendiri. Orang yang Spiritual menpunyai kekuatan minda yang luar biasa kerana sekutunya adalah Tuhan, dan BUKANNYA Nabi ataupun Rasul atau Buddha ataupun Rishi mana2.

mereka2 yg kenali diri mereka yg didalam/ghaib/anugerah tuhan
mereka beragama mengikut kemampuan diri mereka sendiri benar seperti kamu katakan
tetapi berapa ramai yg masih setia/taat/patuh kepada tafsiran agama masing2???
adakah mereka tidak sedar adanya tekanan/bisikan kejahatan yg terus menerus dlm diri mereka juga

semakin hampir manusia dgn TUHANNYA
maka semakin ganas/teruklah ujian/nafsu yg dihadapi???
unsur2 kejahatan yg tidak mengizinkan manusia kepada kebaikan???

by orangbesi

susah nak dibuktikan pada kehidupan
kerana manusia tidak bisa/faham ttg kandungan isi hati

Alasan orang yang lemah iman. Itu tak tahu, ini tak tahu. Makan, minum dan berpoya-poya dgn perempuan je kamu tahu lah?

kalau ada seseorang itu baik/beriman/amal soleh sepanjang hayatnya, belum tentu dia masuk syurga!!!

Spiritualism tak ada kena mengena dgn Syurga ataupun Neraka. Spiritualism adalah mengenai kekuatan minda dan semangat (Spirit) seseorang. Orang yang kuat semangat tahu dan faham akan kata2 aku. Orang yang lemah semangat akan buat macam2 alasan spt kamu.

adakah mereka tidak sedar adanya tekanan/bisikan kejahatan yg terus menerus dlm diri mereka juga

Tekanan? Tekanan apa? Semuanya dalam minda kamu yang lemah je. Orang yang Spiritual tak akan merasa sebarang tekanan.

Contohnya nafsu seks. Perbuatan seks bergantung kpd 80% tekanan minda - dimana kamu kena memikirkan pasal seks, khayal utk melakukan seks (dgn seseorang) dan merangsangkan diri utk melakukannya (secara physical). Yang baki adalah 20% yang bergantung kpd batin seseorang. Oleh itu, utk seseorang menghindari dari melakukan kerja2 zina (sebelum kahwin), dia kena menperbetulkan minda dia (yang 80%) itu dgn kerja2 yang berfaedah - bersukan, belajar seni bela diri, berilmu dan lain2.

Tetapi orang yang lemah semangat - apa dia buat? Merogol budak kecil, wanita yang tidak berdosa ataupun ziarahi pelacur dgn alas an ada "tekanan" dalam kepala hotak dia.

semakin hampir manusia dgn TUHANNYA
maka semakin ganas/teruklah ujian/nafsu yg dihadapi???
unsur2 kejahatan yg tidak mengizinkan manusia kepada kebaikan?

Dalam semua agama - tak ada jalan mudah utk kembali kepada Tuhan. Kamu ada pilihan - ikuti agama dan berharap ianya akan menbawa kamu ke jalan yang sebenarnya ATAUPUN ikut Jalan Spiritualism, harungi jalan yang penuh dgn cabaran dan kemudian harap ianya akan menbawa kamu kembali kpd Tuhan.

Akan tetapi janganlah kamu beranggan bahawa Agama itu adalah Spiritualism. Kalau kamu tak mampu mengharungi sebarang cabaran dlm kehidupan, tak layak kamu mengaku kamu itu Spiritualist.

by orangbesi

tapi BERKEHENDAK kepada yg lebih baik - Gautama Buddha pun sama kan

Saya tak  tahu samada Gautama Buddha mahu memulakan sebuah Sangha (Majlis Agama Buddha yang pertama). Semua itu dilakukan oleh pengikut2 beliau selepas beliau mangkat. Jadi, tak pasti samada beliau ada menberikan kata panduan utk mereka ataupun mahukan pengikutnya mengikuti jalan hidup sbg Sami Buddha spt apa beliau lakukan.

kitab2 yg manusia tulis sebagai pedoman aja kan
yg sebenarnya corak penghidupan, itulah yg peringatkan kepada manusia yg semakin lalai dan lupa

Tetapi pedoman juga harus diubah dari masa ke semasa dgn perubahan masa dan kehidupan. Issue utama manusia adalah nafsu, ego dan sifat manusia itu sendiri - BUKAN cara hidup manusia. Kalau pedoman yang diwujudkan itu hanyalah memaparkan cara hidup manusia tanpa sebarang cara menghindari masalah minda manusia - apa gunanya pedoman tersebut? Ianya hanya akan penjarakan manusia itu sendiri?

sekiranya hendak menegakkan hukum TUHAN...silakanlah tapi jangan melebih2

Adakah peperangan sahaja satu2nya jalan utk menegakan hukum Tuhan? Tak ada cara lain? Cara yang lebih baik utk semua pihak.

Kamu boleh mengangkat sumpah di atas nama tuhan kamu bahawa peperangan yang dilakukan oleh kaum kamu (orang Islam) adalah semata2nya dgn hukum tuhan?

dan yg lagi penting, ajak/seru manusia ke JALAN TUHAN

Kerana manusia harus mencari jalan mereka tersendiri dan bukan menunggu orang lain mengajarnya.

Sri Krishna hidup hamper 100 tahun di dunia ini tetapi tak pernah menyuruh orang lain menyembahNya dgn Tuhan. Mereka2 yang sedar bahawa Dia itu adalah Avatar Maha Vishnu menghampiriNya dgn tersendiri.

Gautama Buddha pun tak pernah menunggu orang dating mengajarnya. Beliau keluar ke dunia dgn sendiri dan mencari ilmu utk 20 tahun. Akhirnya beliau sendiri tak pernah mencipta agama Buddha dan menyuruh orang lain mengikutinya.

Jalan Spiritualism adalah jalan yang penuh cabaran, dugaan dan kesusahan. Hanya mereka2 yang menpunyai keupayaan serta kemahuan utk mengharunginya shj harus dilayan. Bukan semua orang yang mimpikan khidmat syurga ataupun nak lari dari neraka (dan dosa mereka sendiri).

TUHAN tu pun bukan ada tiga, empat,  SATU je kannnnnnn

Kamu mana tahu? Kamu pernah jumpa Tuhan kah?
Kamu cakap hanya kerana kamu terikut agama Islam. Itu je.

Source : http://zeenews.india.com/india/u ... a-modi_1984329.html

"India's spirituality is its strength. But, it is unfortunate that some people link spirituality to religion. But both spirituality and religion are very different," he said.

"The two are very different," he said after releasing a commemorative stamp on the centenary celebrations of YSS of India.

See ... even the Prime Minister of India says the same thing I was saying earlier - that Religion and Spiritualism are two different thing.

Religion = performing a set of rituals, accepting (without proof) certain doctrine and living according to set of rules specified by a person (in case of Muhammad) or a group of people who has a common background.

Spiritualism = seeking out a Higher Force which have eluded ALL except the most devoted. There is no reward in finding this Force - no special title, rewards in afterlife nor great powers or abilities or nothing. You seek it merely because of a "longing" which religious people will not understand.

Alasan orang yang lemah iman. Itu tak tahu, ini tak tahu. Makan, minum dan berpoya-poya dgn perempuan je kamu tahu lah?

apa nak buat, sudah DITENTUKAN
ADA HAK DIA YANG MAHA BERKUASA
dan ada hak kita sebagai makhluk
takkan kita nak gi ganggu/kacau/ambil URUSAN KETUHANAN kot

dalam agama islam sendiri sebagai contoh
HADITH MUHAMMAD: DUA ORANG YANG SAMA RUKUK SAMA SUJUDNYA
  TAPI DISISI TUHAN JARAK KEDUA-DUANYA BAGAIKAN LANGIT DAN BUMI

KALAM TUHAN: CELAKALAH MEREKA YANG SOLAT, IAITU MEREKA YANG LALAI DAN RIAK

kan dalam SEBAIK-BAIK PERBUATAN IAITU SOLAT (MENGINGATI TUHAN)
ada yg celaka, ada yg mendapat sedikit atau banyak ganjaran
walhal mereka menjalankan SATU PERBUATAN YANG SAMA sahaja

kamu tengok sendiri dalam semua agama2
apabila sekian lama, maka berpecah2lah golongan2 dalam agama itu sendiri
kamu agak siapa yg memecah belahkan agama itu???
bukankah mereka2 yg lebih arif/pandai/faham/alim
takkan orang2 bodoh boleh tafsir/terjemah/hurai/melengkapkan lagi apa yg telah sedia ada

Kamu mana tahu? Kamu pernah jumpa Tuhan kah?
Kamu cakap hanya kerana kamu terikut agama Islam. Itu je.

habis kalau tuhan ada lebih dari SATU
maka tuhan pun akan lawan tuhan yg lain jugak kan
nak tau siapa tuhan yang paling berkuasa

kenapa? saya juga percaya dan yakin pada kitab taurat dan bible
saya juga yakin pada kitab veda
saya yakin pada spiritual dan penghidupan gautama buddha
sama saja....takde beza pun
cuma SYARIAT IKUT PEGANGAN UMAT MASING2 dengan corak kehidupan mereka semasa itu

Follow Us
bab spiritual nanti dulu ya
panjang sangat nanti

boleh bezakan dulu antara
SPIRIT dan
SOUL

by karatbesi

apa nak buat, sudah DITENTUKAN
ADA HAK DIA YANG MAHA BERKUASA
dan ada hak kita sebagai makhluk
takkan kita nak gi ganggu/kacau/ambil URUSAN KETUHANAN kot

Deh! Jangan bagi alasan BODOH mentang2 kerana agama kamu agama BODOH yang mengambarkan manusia sbg HAIWAN TERNAKAN. Ada banyak agama yang 100X lebih baik dan mulia dari agama Islam yang mengambarkan manusia sbg makluk berakal, mampu menpelajari ilmu2 ghaib dan bersua dgn Tuhan.  Kamu nak hidup macam HAIWAN TERNAKAN, lantak kamu lah.

kamu tengok sendiri dalam semua agama2
apabila sekian lama, maka berpecah2lah golongan2 dalam agama itu sendiri

Pepecahan berlaku kerana pemahaman seseorang berkaitan dgn agama. Perubahan ini berlaku kerana aliran MASA, dimana pemahaman manusia kian meningkat dgn setiap ilmu yang mereka belajari dan cuba mendefinisikan konsep Spiritualism dgn pemahaman mereka tersendiri.

Habis itu, apa kamu nak cadangkan? HARAMKAN semua bentuk ilmu duniawi dan hanya baca satu buku shj (Al Quran kamu) sampai kiamat? Macam itu? Tak payah Sains, Geografi, Matematiks, ilmu bahasa yang pelbagai, tak payah ilmu perubatan dan lain2.

BOLEH, kita boleh lakukan macam di atas. Kenapa saya kata boleh? Kerana kaum Kristians pun ada melakukannya dari tahun 1000 sampai tahun 1200. Kamu tahu apa dah jadi? Penyakit Black Death datang mengunjung dan menbunuh 2/3 semua orang Europa. Kamu bersedia ke utk buat kerja bodoh macam itu lagi?

habis kalau tuhan ada lebih dari SATU

Jawab dulu pertanyaan aku. Macam mana kamu tahu Tuhan itu satu sahaja?

Utk pengetahuan kamu, dalam agama Hindu dan Buddha, tak ada Tuhan yang satu dlm alam semesta ini. Yang paling tinggi pun adalah Brahma yang merupakan pencipta Alam dan Dia pula ada satu di setiap Alam Semesta dan penganut agama Hindu dan Buddha menpercayai akan konsep Multi-Verse ataupun rumpun alam semesta yang banyak, setiap satu dgn Brahma dia tersendiri.

Apa yang digelar "Brahman" (Tuhan) adalah sesuatu yang tidak boleh difahami ataupun digambarkan - yang menyokong semua alam semesta2 ini spt mana Bumi menyokong semua pohon2 dan pokok di atas muka Bumi.

saya juga percaya dan yakin pada kitab taurat dan bible

Itu lu punya pasal.

saya juga yakin pada kitab veda

Apasal yakin dgn semua kitab yang usang sedangkan ada Bhavagad Gita yang terkini utk mereka2 yang beragama Hindu? Kamu tak yakin dgn Gita lah itu.

sama saja....takde beza pun

Tak ada apa2 pun yang sama. Orang yang kata semua agama sama adalah PENIPU ataupun seorang atheist BODOH yang tak pernah menbaca mana2 kitab agama selain dari kitab agama yang dia dilahirkan dalam.

Yang kamu kata sama itu adalah kerana EGO kamu tak bagi kamu menpercayai bahawa kemungkinan kamu silap menpercayai agama Islam.

Jawab dulu pertanyaan aku. Macam mana kamu tahu Tuhan itu satu sahaja?

cuba kamu tanya risha2
atau kamu tanya sami2

antara risha A dgn risha B dan risha c - tentu dr penglihatan/pendengaran/rasa makhluk adalah berbeza kan walau sedikit
tapi ada YANG MASIH TETAP UTUH DAN SAMA SERUPA

antara tok sami, risha, paderi, dan ulamak - YANG INI MASIH TETAP UTUH DAN SAMA SERUPA
antara ali, muthu, joseph, ah chong, devonov, andree - YANG INI MASIH TETAP UTUH DAN SAMA SERUPA

bertanyalah yeeeeee

kamu buka kitab asalasli veda
buka kitab asli/asal taurat
buka kitab asli/asal bible
buka kitab asli/asal org2 cina
belek kitab asal org2 islam
.........................kamu ada nampak ke sebarang perbezaannya???

Apasal yakin dgn semua kitab yang usang sedangkan ada Bhavagad Gita yang terkini utk mereka2 yang beragama Hindu? Kamu tak yakin dgn Gita lah itu

aku hanya yakin pada kitab2 yang DIBERI/DITURUNKAN DARI TUHAN
kerana itu adalah KATA-KATA TUHAN, KETETAPANNYA DAN HUKUM TUHAN

sebarang perkataan/ayat/kitab yg ditambah/dibuat baru adalah hasil kerja makhluk sahaja
kalau makhluk ni - mingkin betul dan mungkin salah
AYAT2 TUHAN ada ke salahnya???

Utk pengetahuan kamu, dalam agama Hindu dan Buddha, tak ada Tuhan yang satu dlm alam semesta ini. Yang paling tinggi pun adalah Brahma yang merupakan pencipta Alam dan Dia pula ada satu di setiap Alam Semesta dan penganut agama Hindu dan Buddha menpercayai akan konsep Multi-Verse ataupun rumpun alam semesta yang banyak, setiap satu dgn Brahma dia tersendiri.

Apa yang digelar "Brahman" (Tuhan) adalah sesuatu yang tidak boleh difahami ataupun digambarkan - yang menyokong semua alam semesta2 ini spt mana Bumi menyokong semua pohon2 dan pokok di atas muka Bumi.

hanya mereka yg benar2 arif dan mengetahui - bahawa TUHAN tak dapat digambarkan/difahami/didekati
manusia hanya sekadar berbicara/mendekatiNYA mengikut keujudan alam semesta ini sendiri

Brahma kamu, Brahma aku, Brahma Ah Chong, Brahma John lain2
tapi
Brahma kamu, Brahma aku, Brahma Ah Chong Brahma John TETAP SAMA SERUPA DAN UTUH
maka carilah kamu
...................YANG TETAP SAMA SERUPA DAN UTUH
      yg tidak terjejas sedikitpun walaupun alam semesta ini hancur lebur

by karatbesi

cuba kamu tanya risha2
atau kamu tanya sami2

Mereka (Para rishi dan sami) tak ada di sini. Yang tengah merepak di sini adalah KAU. Jadi jawab dulu pertanyaan aku - macam mana kau tahu bahawa Tuhan hanya satu shj? Ataupun kamu tak ubah macam kambing dan lembu ternakan. Tak tahu satu l@ncau pun tetapi ikut je kata orang lain macam haiwan ternakan.

aku hanya yakin pada kitab2 yang DIBERI/DITURUNKAN DARI TUHAN

Dalam erti kata lain, kamu tak yakin bahawa Kitab Bhavagad Gita tidak diturunkan oleh Tuhan?

kamu menpercayai cerita 1001 malam pak pandir bernama Muhammad yang kononnya bercakap dgn Tuhan - tanpa sebarang manusia lain mendengar kata2 Tuhan selain dari dia. Kamu menpercayai cerita karut yang direkacipta oleh Abu Bakar dan 3 saudara dia dan dipaksa ikut oleh mereka kpd SEMUA kaum muslim sejak 1,400 tahun TETAPI kamu ada masalah mengikuti petunjjuk yang diturunkan oleh Avatar Tuhan (Sri Krishna) di hadepan beribu2 manusia lain dan disaksikan dan dicatitkan pada masa yang sama oleh Rishi VedaVyasa beribu tahun kemudian. Nampak sangat lah pertapa BODOHNYA  kaum Muslims.

hanya mereka yg benar2 arif dan mengetahui - bahawa TUHAN tak dapat digambarkan/difahami/didekati

Habis itu, apasal kamu pergi ikut seorang gembala kambing (Musa), seorang tukang kayu (Isa) dan seorang psychopath (Muhammad)? Apa yang buat tiga2 mereka lebih arif mengenai tuhan dari para rishi yang mengabdikan kehidupan mereka utk mencari ilmu duniawi dan spiritual???

Kamu bercakap mengenai benda2 yang kamu tak tahu satu benda pun tetapi EGO maha besar kamu itu menganggap bahawanya kamu shjlah yg benar, yang arif dan tahu segala2nya. Sebijik macam pak pandir Arab yang kamu itu itu, si Muhammad - kaki penipu no. 1 di dunia sejak 1,400 tahun yang lalu. Ikutlah dia macam neraka sekali.

Mereka (Para rishi dan sami) tak ada di sini. Yang tengah merepak di sini adalah KAU. Jadi jawab dulu pertanyaan aku - macam mana kau tahu bahawa Tuhan hanya satu shj? Ataupun kamu tak ubah macam kambing dan lembu ternakan. Tak tahu satu l@ncau pun tetapi ikut je kata orang lain macam haiwan ternakan

kalau para rishi/sami boleh pergi jauh bermeditasi
yg kamu susah ke gi jenguk mereka bertanya..............
1.  diri diam, akal diam, hati kemana perginye??? (apa itu hati)
2.  aku kamu rishi sami sekalian manusia adalah SAMA SERUPA UTUH tak terjejas

malu bertanya sesat jalan tauuuuuuu

ttg KITAB VEDA......
cuba kamu belek VEDA asal/asli dan belek Bhavagad Gita.....perhatikan baik2 yeeeee
itu pun kalau kamu mahu KEBENARAN

kamu menpercayai cerita 1001 malam pak pandir bernama Muhammad yang kononnya bercakap dgn Tuhan - tanpa sebarang manusia lain mendengar kata2 Tuhan selain dari dia. Kamu menpercayai cerita karut yang direkacipta oleh Abu Bakar dan 3 saudara dia dan dipaksa ikut oleh mereka kpd SEMUA kaum muslim sejak 1,400 tahun TETAPI kamu ada masalah mengikuti petunjjuk yang diturunkan oleh Avatar Tuhan (Sri Krishna) di hadepan beribu2 manusia lain dan disaksikan dan dicatitkan pada masa yang sama oleh Rishi VedaVyasa beribu tahun kemudian. Nampak sangat lah pertapa BODOHNYA  kaum Muslims.

bodoh ke aku???
aku nak ikut sebarang manusia, aku kaji habis sifat2 perangai dia
dan aku KAJI semampu aku KITAB/KETERANGAN DARI TUHAN yg disampaikan pada mereka ini
dan dr banyak2 karangan manusia, aku tinggalkan terus
hanya pegang KALAM TUHAN termasuk VEDA

sebab itu aku minta kamu, belek taurat, bible veda alquran.....cuba cari kat mana percanggahannya

kamu ada ke pernah mendengar bisikan/kata2/kalimat yg kamu sorang saja tahu/alami/perasan???
tanyalah rishi ya

by besikarat

malu bertanya sesat jalan tauuuuuuu

Siapa malu nak bertanya? Kamu yang malu menjawab persoalan aku - iaitu macam mana kau tahu bahawa tuhan itu satu shj. Jawapannya senang je - kau adalah haiwan ternakan. Bukan kamu shj tetapi SEMUA pengikut2 agama2 yang dibawa oleh Abraham dan keturunannya tak ubah macam unta, lembu dan kambing yg sedia disembelih bila2 masa pun.

ttg KITAB VEDA......

Kamu tak payah nak cakap banyak tentang kitab agama orang lain, wahai haiwan ternakan. Kami arif akan kitab kami.

aku nak ikut sebarang manusia, aku kaji habis sifat2 perangai dia

Habis itu, apasal kamu ikut Pak Pandir Muhammad kau itu? Seorang yang anti-social, tak tahu menulis dan menbaca, egoistik dan angguk sampai mengangkat dirinya sbg mouth-piece tuhan, kaki perempuan sampai budak kecil pun dia tak lepas, penyanggak dan jenis suka berperang, dan tak pernah hidup dgn aman walaupun masa dia nak mampus. Apasal kau ikut dia? Bagi saya satu sebab.

sebab itu aku minta kamu, belek taurat, bible veda alquran.....cuba cari kat mana percanggahannya

Kau fikir saya tak pernah mengaji agama lain kah? Cuba kau singgah ke thread aku - "urpose in different religions and belief system" saya itu. Ianya adalah thread terbuka kpd semua orang mengenai empat agama utama kini. Orang yang tak ada ilmu mengenai agama tak akan dapat menulis spt sedemikian.

kamu ada ke pernah mendengar bisikan/kata2/kalimat yg kamu sorang saja tahu/alami/perasan???

Kau tahu apa bezanya antara seorang alim/rishi dgn seorang yang gila? Seorang rishi/alim tahu apa yg dia alami dan merasai dan kemudian diamkan dirinya. Dia akan hanya berkata2 semasa dia perlu berkata2 je.

Seorang yang gila (spt Nabi Muhammad kau) akan memekak riuh satu kampung/bandar dan mengangkat dirinya sbg alim supaya orang lain akan turut mengangkat dirinya sbg seorang yang mulia. Sesiapa yang menpersoalkannya ataupun menafikan pengikrafannya (sbg orang alim) akan dimusuhi olehnya. Agama Islam kau lahir dlm keadaan sedemikian.

Siapa malu nak bertanya? Kamu yang malu menjawab persoalan aku - iaitu macam mana kau tahu bahawa tuhan itu satu shj. Jawapannya senang je - kau adalah haiwan ternakan. Bukan kamu shj tetapi SEMUA pengikut2 agama2 yang dibawa oleh Abraham dan keturunannya tak ubah macam unta, lembu dan kambing yg sedia disembelih bila2 masa pun

kalau aku adalah haiwan ternakan maka rishi2 yg mengetahui pun sama gak cam aku
rela dihina/dimaki/dibuang - asalkan masih tetap PERJUANGKAN KEESAANNYA

seorang manusia yg berakal dan mencari kebanaran
akan ambil kenyataan aku dan pergi cx/tanya para2 rishi
ni baru dinamakan manusia yg telah diberi mata hati dan akal fikiran

kalau dok taksub dan teguh dgn pegangan yg sedia ada.............org gila pun sama cam ni gak kan

kamu kenal ke siapa Abraham ni?
cuba kamu selidik kat mana dia masa dibakar dalam api
dan di mana Veda mula2 di dapati

JANGAN KAMU IKUT KEBANYAKAN MANUSIA DI MUKA BUMI INI, NESCAYA MEREKA AKAN MENYESATKAN KAMU

Habis itu, apasal kamu ikut Pak Pandir Muhammad kau itu? Seorang yang anti-social, tak tahu menulis dan menbaca, egoistik dan angguk sampai mengangkat dirinya sbg mouth-piece tuhan, kaki perempuan sampai budak kecil pun dia tak lepas, penyanggak dan jenis suka berperang, dan tak pernah hidup dgn aman walaupun masa dia nak mampus. Apasal kau ikut dia? Bagi saya satu sebab.

kenapa??? ok aku jawab
dia anti social - masa bila ni tak larat dia tau dgn kerenah2 manusia sekelilingnya, macam2
   ada masa dia nak rest jugak kan
KALAM TUHAN - tidak baik ditulis dan dibacakan dr karangan2 bertinta
    BICARA DR BIBIR DAN MATA HATI - baru nampak cahaya nan indah
    ( kalau ada rishi yg buat camni- kamu leh le ikut dia)
DIA ada berkata - AKU HANYA MENYAMPAIKAN, apa yg bersangkutan dgn hal2 dunia kalian yg lebih baik menyelesaikannya
DIA mana ada angkat tinggi camtu, bahkan lagi kuat QIAMNYA malam2 kerana TUHANNYA, lebih nangis dr ketawa
    makan ala kadar walau bertimbun harta emas kat perbendaharaan
Hanya Aishah je isterinya yg muda dan dara - yg lainnye semua mak janda
    takkan satu je yg muda, kamu dah terus label dia camtu???  adil ke kamu dalam hidup ini???
Perang - kamu ni tak baca sejarah ke, sampai kini tahun lepas pun manusia berperang demi sesuatu
    kalau kamu kenal majoriti fizikal dan mentaliti manusia di tanah arab - kamu akan lagi memahaminya
memang sampai dia nak dimatikan pun - dia tak aman, lebih pentingkan umatnya
    bukan nak mementingkan diri sendiri

seorang yg lebih mementingkan umatnya, saudara2nya, sahabatnya dr dirinya sendiri
   kamu agak, siapalah org sebegini akhlak/peribadinya yg boleh diikut???

Kau fikir saya tak pernah mengaji agama lain kah? Cuba kau singgah ke thread aku - "urpose in different religions and belief system" saya itu. Ianya adalah thread terbuka kpd semua orang mengenai empat agama utama kini. Orang yang tak ada ilmu mengenai agama tak akan dapat menulis spt sedemikian.

kamu mengaji agama2 utk apa???
sekadar ilmu sahaja ke???
sekadar nak tau perbezaannya ke???

atau kamu mahu KEBENARAN????????????????????

ilmu yg manusia sampaikan sesama manusia - amatlah terbatas
walaupun ilmu itu dalam KITAB TUHAN sendiri!!!

by besikarat

kalau aku adalah haiwan ternakan maka rishi2 yg mengetahui pun sama gak cam aku

KAU? Sama dgn rishi?
Pertapa BESARNYA ego kau.

Aku yang mengaji perbagai kitab agama, baca pelbagai buku dan interaksi dgn pelbagai manusia dari semua tahap pun tak berani mengangkat diri aku sbg alim, KAU yang hidup macam haiwan ternakan tak berakal boleh mengangkat diri kau setaraf dgn Para Rishi. Ego mengalahkan Syaitan dan Iblis.

kamu kenal ke siapa Abraham ni?

Ya, saya kenal sapa Abraham. Dialah salah satu "karektar" dalam Al Quran kau. Dan sptmana mana2 karektor lain dgn Al Quran kau itu, kewujudannya belum dikenalpastikan.

JANGAN KAMU IKUT KEBANYAKAN MANUSIA DI MUKA BUMI INI, ...

Habis itu, apasal kamu hidup di bandar? Baik kamu hidup dgn hutan macam haiwan.

Hanya Aishah je isterinya yg muda dan dara - yg lainnye semua mak janda

Aishah itu bukan muda, dia itu anak kecil 9 tahun.  Manusia yang berakal normal tak akan mimpikan meniduri kanak2 9 tahun.

Yang lain, aku tak faham satu benda pun yang kamu merepak. Nampak sangatlah kamu itu tak ada satu sebab yang munasabah kenapa kau nak ikut si Muhammad. Orang suruh ikut, kamu ikut je macam haiwan ternakan.

seorang yg lebih mementingkan umatnya, saudara2nya, sahabatnya dr dirinya sendiri
   kamu agak, siapalah org sebegini akhlak/peribadinya yg boleh diikut???

Siapa yang mementingkan umatnya? Siapa umat Muhammad? Bila Muhammad mengajar pasal Islam, kebanyakan orang2 Quraisy menafikan dia itu Nabi dan tidak mengikutinya. Yang ikutinya adalah para hamba (yang tertarik dgn harapan Muhamamd akan menbebaskan mereka) dan kawan2 terdekatnya.

Bila pindah ke Madinah dan menubuhkan kerajaan Islam dia sendiri, siapa umatnya? Orang2 yang ikut dia dari Mekka serta mereka2 yang menganut agama Islam di Madinah. Kaum Kristian dan Yahudi yang mula2 mengikutinya sudah menafikan kenabiannya bila mereka fahami Muhammad tidak menyelesaikan sebarang masalah mereka dan hanya cuba menguatkan pengaruhnya melalui peperangan. Orang Islam itu sendiri sudah berpecah menjadi Kaum Munafik (yang hanya mengikuti Islam secara luaran shj).

Jadi siapa umat Muhammad? Umat dia sendiripun tak hiraukan dia dan banyak yang lari keluar dari Islam selepas Muhammad meninggal dunia sampai Abu Bakar kena menperkenalkan hukum bunuh kepada mereka2 yang murtad.

kamu mengaji agama2 utk apa???

Utk mengetahui kebenaran.
Dan Kebenaran itu tak ada dalam Islam.

KAU? Sama dgn rishi?
Pertapa BESARNYA ego kau.
Aku yang mengaji perbagai kitab agama, baca pelbagai buku dan interaksi dgn pelbagai manusia dari semua tahap pun tak berani mengangkat diri aku sbg alim, KAU yang hidup macam haiwan ternakan tak berakal boleh mengangkat diri kau setaraf dgn Para Rishi. Ego mengalahkan Syaitan dan Iblis

kamu dalam bicara sini boleh berlaku adil tak???
dalam kitab kamu - takkan tak ada perintah berlaku adil???

aku katakan aku sama dgn rishi kerana MEMPERJUANGKAN KEESAAN TUHAN ( kamu baca balik ayat aku kat post diatas) - jngan timbulkn fitnah

kamu mengaji pelbagai kitab ???
ni kisah di scotland bila mula2 org2 islam di malaysia buat PhD disana dalam jurusan AGAMA ISLAM
lecturer dan prof adalah mereka2 yg HAFIZ AL QURAN dan HADITH MUHAMMAD dlm loghat dimana mereka belajar
tapi masih tidak islam???
berilmu kerana berkehendak pada dunia..................(mereka dapat apa yg diingini di dunia kan)

kalau kamu kata saya ego, saya tidaklah menjuruskan sangat/hantam macam kamu kat sini
dan saya minta kamu gi tanya rishi2, bukan sekadar dengar perkataan saya

Ya, saya kenal sapa Abraham. Dialah salah satu "karektar" dalam Al Quran kau. Dan sptmana mana2 karektor lain dgn Al Quran kau itu, kewujudannya belum dikenalpastikan

kamu masih tidak inginkan kebenaran kah???
soalan saya yg cukup mudah dlm post yg lepas
dimana Abraham bila dia dibakar dlm api oleh masyarakatnya??
dimana kitab veda diturunkan dan siapa yg penerimanya???

jangan lari dr kebenaran- jika kamu mahukannya
atau sekadar kamu mahu jadi boneka kepada manusia yg rakus dgn pegangan masing2
tq