CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Rumah Macam Tongkang Pecah! - Pemilik Dedah Sikap Penyewa Wanita Pengotor

Knowlee replied at 1-2-2017 11:06 PM
Ai pernah jgk dpt housemate teruk mcm ni. Umur dekat 40 masa tu (sekarang ni dah 40+ agaknya). Belum ...

Laa..yg dia piuk belanga cawan mangkuk ayun tu tak sibuk nak basuh...dgn kau yg kuah tomyam lambat turun ke lubang sinki, tak sabar-sabar dia knock...knock pintu bilik.. macam-macam perangaila     

uihhhh, iols takleh tgk rumah cenggini
kalau lepas masak terus kemas jer
lantai pun iols mop, kau tinggai cam tuh jer nanti iols takleh tido

Aku yang lelaki ni pun reti nak mengemas klu kotor.. Maacam mana la hidup dgn keadaan kotor mcm tu, pelik betul mentaliti budak zaman skrang. im speechless =x

Entah2 handbag pun bau bangkai, makcik2 mak budak pun ada pengotor, biasanya didikan mak ayah.

aku pon pemalas jugak..tapi bilik air aku wajib setiap minggu aku tuang Clorox...
wajib 2 botol Clorox setiap kali tuang...sekali dgn dinding bilikr air dan toilet bowl..
sebelum tido tuang Clorox..esok bangun taddaaaaaa!! bilik air berkilat!!!

lantai blik mandi tu aku berus sambil mandi...tonyoh2 dgn kaki jek...guna berus sabut!!!
tak susah mana pon!!

sbb kecik2 mak aku dah pesan..nak tgk rumah org pembersih ke tak..tgk bilik air dia...
sooo aku mmg geli dgn bilik air yg kotor ni..nak 2 bila pijak lantai dia licin...ewwww

Aneem replied at 1-2-2017 10:49 PM
Upgrade sikit nama tu..
Bilik wardrobes.. hahahahaha..
Aku pun men ...

ye laaa aku da upgrade name bilik tu bilik wardrobe. akak aku ckp aku da mcm retis ade bilik wardrobe. bilik tu dilarang keras same sekali utk dijenguk ya nti pensan

Follow Us
fuzzyfuzzy replied at 2-2-2017 10:34 AM
aku pon pemalas jugak..tapi bilik air aku wajib setiap minggu aku tuang Clorox...
wajib 2 botol Clo ...

ko same mcm aku. aku ni mmg pemalas jgk tmbh2 nk sental bilik air bagai tu. so mlm2 sblm tido aku tuang clorox 1 toilet tu, bia 1 mlm. bsok pagi2 terus jirus air, hilang la daki2 tu. ni care yg paling malas la ni bagi aku. xsangka ade org lg mls ropenye

iraizz replied at 1-2-2017 11:27 PM
Laa..yg dia piuk belanga cawan mangkuk ayun tu tak sibuk nak basuh...dgn kau yg kuah tomyam lambat ...

Itu la pasal. Apa la salahnya dia jiruskan saja air sbb tak melekat kat sink pun kotoran tomyam tu. Cuma buih2 sabun yg berwarna oren saja. Tapi dia punya ketuk pintu, non stop sampai ai pulak terganggu nak solat sbb ingat emergency ke apa. Bila ai pegi cuci, tak sampai 30 saat pun. Tak perlu cuci lebih2 pun. Jirus air je, hilang semua. Sabar je la.

Now dah pindah keluar dari rumah tu sbb owner nak balik rumah tu. Masuk rumah baru, sorg housemate ni pun baru masuk jugak, pun buat perangai tinggal periuk kotor dlm sink, rendam je, tak basuh2. So ai ckp nanti basuh ye, ai nak guna. Sejak tu dah takde la pinggan mangkuk periuk kotor tinggal dlm sink. Plus, ai tua 8 tahun daripada dia, so dia ketaq sikit la kot. Hahaha.

Iols ada rumah disewakan dekat budak2 bujang. 1 rumah, 3 jantan maskulin duduk..pandai jaga rumah deco segala siap post dalam grup deco uols.. Sebijik lagi 4orang anak dara sewa.. Nauzubillah rumah macam sarang tikus. Habis contract 1 tahun, iols persilakan veramvusss  

Ramai je perangai macam ni. I pernah pergi rumah sewa kawan i yang sheols sewa ramai2, bilik air dengan rambut berselirat dekat lantai, berkulat bagai. Bra/panties digantung2 je dekat tingkap depan.

Bila i tanya kenal personally ke dengan housemates, sheols jawab tak kenal pun. Masing2 buat hal sendiri katanya. Agaknya tu kot rumah jadi gitu. Sebab masing2 tak kenal each other, so takde sense of belongingness. Either that or memang betul2 pengotor

bersyukur sangat masa bujang dulu duduk sendiri. tak suka la kongsi sebab masa belajar da pernah terkena dengan roomate macam ni. dari budak arab, ke budak thailand ke budak kelatan....

the worst is budak thailand, tak boleh masak pun dalam dorm tapi ya hampon pakai portable gas and letak bawang dalam jaring2 kipas........ lps tu tak kemas plk tu dalam bilik.. dua sem jugak la request duduk luar or duduk bilik budan phd tak tahan pompuan pengotor

penah menyewa dulu dgn housemate..lg kesian. rupa xde, gaya xde. pon pemalas jugak. tandas yg dia guna kemain kotor. naseb baik dia jenis xrajin masak. so xde lah masalah pinggan mangkuk x berbasuh. cuma bila bilik air yg aku guna xde air, seksa nya aku kena tumpang bilik air dia. nk duduk atas toilet seat tu pun geli. kena cuci dulu. baru boleh duduk. lantai berlumut. selipar toilet pun berlumut, asal kaler kuning jadi kaler hitam sbb penuh lumut

1 lg aku xpaham betol org basuh pinggan mangkuk kt sinki, sisa sayur ke tulang yg besar2 yg xlps masuk lubang tu boleh dorg tinggal mcm tu x kutip. nk harap sisa2 tu reput sdiri dlm sinki ke hape

Umah i ade kucing, tapi i mmg titik beratkan kebersihan lantai n dapur segala. Coz i pon geli kalau kotor2 ni.Mmg mop paling x selang sehari. Sedara i punyala penggeli smpai air i hidang pon x nak sentuh. Erm pembersih sangat gayanya padahal masuk toilet umah dia sampai uturn balik la . Terpaksa la wat mcm forumer atas tu bersihkan sendiri toilet tu sebelum guna.

perempuan malaysia apa mau heran..mau hantaran mahal tp pemalas patut laki ga tahan mau cerai sama istri mungkin ini salah satu puncanya.. wanita asing seribu kali lebih baik dari wanita malaysia..

i bukan permbersih sgt pun..tp cukuplah toilet bersih,dapur bersih...lagipun sy ada prefect kat rumah,yg sibuk compliant here n there tp tak buat pun...kita juga yg bersih sudahnya...tp bagusla ada prefect tak bertauliah ni...

mmg ade je dasar pemalas ni, tp kalau takde org tegur even laki pon tak marah,maka mcm tu je la jadinye...

For me lantak pi la rumah ko nak kotor ke...bila pergi umah org la..mls nak complaint..senyap je dan berkata dlm hati je kalo teruk sgt...cuma my kids,selamba je la sound,toilet kotor la, bau busuk la...which i think tak bagus..

tp kalo umah sewa kotor,mmg wajib owner cepuk je kepala tenant tu...boleh berulat2 gitu...kemam mulut tgk..kembang tekak...

Same juga kalo korang gi kedai mkn...pi lah check toilet..meremang bulu roma den kalo tgk...kene yg tak bersih tu and anak nak kecing etc..uweekkk sgt,dahle kita baru kenyang mkn...

tp mak2 yg kerja bz tu takde maid, kekdg kene juga buat2 paham..sebab nk make sure umah bersih sentiasa ,perlukan kuasa kuda and turbo juga..balik umah peluh sampai kaki,pastu nk berkuntau kat dapo,pastu nak bersihkan periuk...pastu nak jemur baju lipat baju...perghhhh...
Tapi sy sempat je belit2 tudung 2 kali...8 kali tak smpat...sempat juga touch up kening dulu...

Apepun  depends on urself lah..kalo dah dasar pemalas nak mampus...sampai tua la gitu, kalo takde kesedaran sivik...

fuzzyfuzzy replied at 2-2-2017 10:34 AM
wajib 2 botol Clo ...

Betul...
Kebersihan seseorang tu boleh dilihat pada dua tempat: bilik airnya dan keretanya...

Kalau sekadar ruang tamu aja berseri, tapi bilik air macam sarang tikus, memang takkan ku ambil jadikan menantu..

Ada orang tu..instafamous..follower cecah 35k.. kat luar bukan makin bergaya, makan pun tempat mahal2 ja sebab zizik makan gerai..tak hygenic satu hal, tak boleh nak selfie gaya hipster satu hal..

Tak bila singgah rumah dia.. lalang dah sama tinggi dengan pintu pagar kalau harimau berkampung depan rumah tu pun maunya dia tak sedar..

Realiti hidup tak sama dengan apa dia tonjol di ig...pemalas macam ni pun ada juga yang nak follow

Tula... Baik menyewa sensorang Dari share reramai

Bukan nak cakap apa laaa tapi yang pengotor ni banyaknya perempuan lawa, keluar kemain azab dia punya dressing tapi bilik nauzubillah mengucapa panjang