CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Rumah Macam Tongkang Pecah! - Pemilik Dedah Sikap Penyewa Wanita Pengotor

Pernah terkena..muka bukan main lawa..tapi pinggan mangkuk sampai berulat dalam sinki..sampah berguni2 tak dibuang..jijik

Baju bertimbun2 tak dilipat

Teringat kes diri sendiri. Pernah guna cari utk lepaskan marah kat housemate yg malas dan tak bagi kerjasama ni.

Lulu xde la rajin benor hari2 mengemop, menyental toilet. Tapi berkala dan berjarak la juga mencucinya. Maklumla kerja kan. Jadi penjagaan kebersihan rumah berkadar songsang dengan tahap kemalasan serta kepenatan la. Bila rajin sudah dtg atau bila hujung minggu, hormon2 kebersihan lulu alhamdullilah masih wujud dan terpancar indah. Hehe.

tp yg tak bestnya.... awat cheq sorg ja dok buat ni? Duduk 3 ke 4 orang 1 rumah. Dah aku maid korg ka nak kena buat semua ni? Kenapa perlu tunggu lulu? Kenapa perlu ada arahan baru..."owh..ok2. Hujung minggu ni gotong royong cuci dapur eh? Buleh2".
Eh.. jadah apa ni.buta ke dapur tu lantai tak shining? Kipas berkerak? Dinding ada percikkan minyak tumis kau. Sampah penuh, basah...ada tu berulat lagi. Yg rajin masak kau juga kan? Toilet kekuning keemasan. Dah... nganga ja masing2. Dlm rumah tu mcm, sapa mula buat, dia kekal ahli seumur hidup buat benda tu. Keji betul. Haha. Ada 1 time, sampah lulu ckp terang2...sori takmo share. Sbb lulu jarang masak. So sampah lulu hat kering2 ja. Tu pun bakul lain. Toilet? Aaa jgn tanya. lulu ahli kekal itew lerrr. Pernah saja la buat tinggal toilet tak bercuci...ermmmm hargham tak cuci juga sampai kesudah. La ni dah tinggal ngan family. Ddk la hgpa dlm rumah "tunggu sapa nak cuci"  tu.

Ada aje yg tak ada la mekap berkati & wangi perfume sebotol bila nak keluar tapi pengotor jugak. Cuma bila dekat luar, dialah pompuan melayu terakhir dgn sopan santunnya.. bila kat rumah, mak aih.. lipas pun agaknya tak nak masuk rumah sebab kotor sgt.

~boolean replied at 3-2-2017 12:17 PM
Ada orang tu..instafamous..follower cecah 35k.. kat luar bukan makin bergaya, makan pun tempat mahal ...

35K je? Sikitnya siapa tu??? Tapi biasanya hijabistaik dgn hat lawa muka sexy memang pengotor. Cth terdekat kakak aku sendiri     dia pun hijabistaik. Bilik dia memang zizik iols cakap

Ya ampun..pengotornya. dolu2 masa bujang pernah ada ex-hse mate pemalas. bila klua, melaram, perfume stengah botol skali sembur. tapi pemalas ya amat. stok negeri budu. pinggan pas makan x basuh, puyuk nasik sampai berulat. rambut gugur ala2 sakit lukimia bersepah2 kt lantai bilik

Follow Us
evlinne replied at 5-2-2017 09:27 PM
35K je? Sikitnya  siapa tu??? Tapi biasanya hijabistaik dgn hat lawa muka sexy memang pengoto ...

Mesti kakak kau tersedak time ko tulis komen ni.

.. pasal tu kot rumah masa aku menyewa dgn kawan2,  rumah cantik n bersih aje psl kawan2 semua stok asal siap aje kuar rumah.

semua cerita pasl housemate tp aku nk cite pasal makcik aku ibu tunggal.

memg mcm org lain wangi bergaya kalau keluar tp rumah tk bersih..

aku tkleh duk rumah dia lama sebb kang nmpk tikus lalu,lepas tu bau dapur macam berkepam lama tk guna,macam busuk,bilk air pun sama teruk,seram nak guna tkut tiba2 tikus lalu.

dia duk rumah aku tidur 3 4 hri,siap masak semua,tp rimas aku  sebb dia dalam rumh pakai selipar jadi dia tak rasa ape yg melekit dekat lantai,berminyak ke ape.aku balik kerja nak pijak lantai pun macam geli. baru sehari,kalau berhari2 dudk sndri cmtula gamaknya..

ya ampunnnnn... pengsan tgk!
aku leh bangga dgn diri aku ... aku akn make sure rumah aku sentiasa kemas dan bersih... toilet dan juga dapur... aku jadi susah hati bila ade org lain menumpang sementara sehari 2... sbb kadang2 dorg ni wat mcm umah sndr... selerakkan bilik tetamu, dah guna bilik air pon terlupe tutup lampu n pintu la... itu pon leh wat aku geram.. apetah lagi korg yg ade housemet yg hazab pengotor...
mmbr2 aku yg penah menumpang mmg ske la dtg umah aku sbb bersih katenye...

sebab tu meols rela duduk menyewa sorang2..sebab meols letih dok kemaskan kotoran housemate masa menyewa ramai2 dulu...serik!

biolah muka biase2 jer asalkan pembersih n pengemas..adelah pengalaman dengan orang yang lawa ni tapi peragai hazab giler.

farhana008 replied at 1-2-2017 07:47 AM
My mom pun cakap mcm tu.basuh kuali, pinggan mangkuk dan buang sampah kat tong luar rumah.jin2 suk ...

klu umah apartment cmna plak nk buang smpah luar rumah klu mlm2..huhu

jerukkedondong replied at 31-1-2017 08:59 PM
Masa belajo dulu..sewa rumah ramai2...mak selalu pesan..ko ayong tido malam jangan biarkan pinggan m ...

eiii samalah kitamak pun selalu pesan gitu dan kita ikut je cakap nye,,,tapi dah ada anak dara sorang nie kita dah pesan pun dia buat dek je...alasan allergic dengan sabun dan takut tangan kasar

b_n_c replied at 8-2-2017 05:44 AM
klu umah apartment cmna plak nk buang smpah luar rumah klu mlm2..huhu

Sebelum tido ikat sampah dlm plastik,esok pagi buang.jangan lupa buang,beranak pinak ulat dalam tu nanti

sebab tu jika ko nak cari awex tengok peribadi dia,rutin dia , yg jenis melawa semata2 perangai nampak jahat ,rumah mrk mmg kotor

faraj pun berbulu lebat aku syakkkkkk

teringat housemate lama. keje gomen. kluar rumah paling awal, balik pun paling awal. tadak la jatuh kategori cantik anggun jelita sgt pun. cuma bersiap lama gila. dgn mekap, bedak, perfume... kasut, handbag... adoi!

tuala bau hapak. balik keja tido. tak mandi. then bangun around maghrib, bersiap pi kluar makan dgn boipreng. balik buka tudung, cuci muka, tido. baju dan seluar sama dipakai tido 2-3-4-5 hari rasanya.

basuh baju, sidai dan lupa terus. kami yang lain ni yg kena angkat letak atas katil dia. tudung dah pakai, sangkut belakang pintu. tak pernah nampak basuh la plak.

masak tak rajin, tapi sekali masak, lepas makan simpan dgn periuk tu dalam peti. 3-4-5-6 hari dalam tu. kena angin saya rajin mengemas, mmg kena tempik la, "ko nak makan lg ke bendalah ni? klu tanak tak payah la simpan dalam fridge!".

toilet? saya juga la yang paling kerap cuci dari 3 housemate lain. tak kisah sgt la, sbb klu toilet tak bersih, camner ko nak bersihkan badan ko, kan?

sekali dia pegang penyapu, dia punya pok pek, mcm la orang lain tak pernah mengemas rumah. masih terbayang lagi imej makcik tu, pakai spaghetti strap warna maroon, dgn towel hapak warna biru tua lilit kat pinggang menyapu sampah. haih~

orang JB, katanya. tanya JB tang mana, "Kota Tinggi", katanya. kompius, KT tu JB meh? "NO..... KT tu 2 jam jer dari JB. so boleh panggil JB juga". Saya jawap, "then aku bleh claim aku org KL la, sbb KL - Melaka 2 jam plak".

huhuhu... citer 16-17 tahun lepas.

dulu aku dok menyewa satu apartment ni...aku dok sorang..rumah tu mmg aku lengkapkan mcm umah family..so..aku memerlukan housemate sebb mase tu aku nye komitmen bertambah..so ade la sorang minah ni..muda lagi.. junior engineer..br abis belajar terus jd engineer..dok menyewa sekali.. ok..muka lawa.. nampak mcm baik..pembersih..ni anggapan aku la..

mase bulan pertama.. aku dok peratey...kalo aku masak..aku suke masak banyak..so aku pelawa dia makan.. dia xmau...aku tinggalkan lauk..pesan kat dia.. soh makan.. sampai la malam..lauk tu xberusik..ok fine.. pastu aku perasan..dia suke tapau makanan..n bawak masuk dlm bilik..aku pesan kat dia mase br2 masuk.. nak pakai ape pun kat umah ni..pakai je..sebb kita menyewa bersama..bezanya..brg2 tu sume br aku..so..jg baik2 je la..part dia makan dalam bilik..lantak dia la..bilik dia..tapi aku geli sebenarnya..tgk org bawk makanan ke bilik tido..

pastu...kat dapur ade tong sampah..hari2 aku akan buang sampah..sebb aku jenis memasak..so aku xnak rumah berbau ikan or ayam.. aku selalu pesan kat dia..kalo da masak tolong kmas dapur..aku allegic ngn dapur berminyak..n tolong buang sampah..part ni aku perasan..lepas masak..dia xbasuh pinggan or kuali ..xkemas dapur.. sampah xbuang.. aku diamkan lagi..

sampai satu part tu..aku g hiking ..so seminggu aku xde umah... aku expect umah bersih mcm mn aku tinggalkan.. sekali balik umah.. mee sup yg da berlendir atas sinki.. polistrin makanan sume atas sinki..mmg kotor.. sampah berulat..dia ade dlm bilik..xtau buat ape..aku bukak pintu umah..bau busuk satu umah..smpai aku pelik..betina ni xbau ke..mmg aku harukkk satu umah.. aku bengang gile.. end up aku soh dia dok smpai ujung bulan n aku refund deposit dia..sebb aku geli nak dok ngn org pengotor..sekian...

Zmn diploma dulu aku penah gaduh mulut sbb dpt housemate yg tak reti cuci pinggan. Dah makan tak cuci letak je dlm sinki. Die ingt aku ni mak die na basuhkan. Ape punya orangg

Aku pelik orang boleh duduk dalam keadaan bersepah, sampah tak buang, pinggan tak basuh. boleh pulakk dia hidu bau busuk. Selesa pulak hidung diorg bau benda macam tuh. Macam housemate aku nak keluar berejam bersiap. Tapi suka makan dalam bilik, pinggan tuh berkulat kering baru nak basuh