CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: zalco

Cosmo Dr. Siapa pernah cuba terapi ini?

Cubalah kasi lokasi alamat penuh. Au3 mana? Setiawangsa mana?

CiliPadiSedap replied at 2-2-2017 07:43 PM
kalau ada produk cmni dah lama TNB buka hospital rawat guna tenaga jana kuasa dia orang untuk  ...

bani whatsapp...

memang annoying sangat yg acah2 share info copy umah sebelah ni..

Edited by zalco at 2-2-2017 11:57 PM
munchkin replied at 2-2-2017 11:03 PM

Nantilah bila saya pergi lagi saya ambik alamat penuh dia. Hari tu ada simpan pastu dah buang sebab dah tahu tempat.
Showroom AU3 tu dekat dengan kuartes TNB bangunan warna pink, yang kat Setiawangsa tu saya tak pernah pergi tapi dekat dengan stesen LRT Setiawangsa sederet dengan restoran Asam Pedas ke apa tah...

Tak plan pun nak buka topik saja2 jer tak sangka pulak feedback dia macam nih!!! Baru baca satu dua posting terus bashing tak tentu arah. Memang stail forumer kat sini macam ni yek..?

Saya nak tegaskan saya tak jual produk dan saya sendiri pun tak beli.

Ada sorang abang polis tu pergi check doktor dapat tahu buah pinggang dia semakin mengecut maknanya dia ada potensi kena sakit buah pinggang. Dia pun datanglah buat terapi kat cosmo dr ni. Dia datang hari2 selama sebulan lebih pastu pergi check lagi, doktor kata buah pinggang dia dah kembali normal.

Pastu dia dah hilang tak nampak muka lagi sebab dah sihat. Dia takbeli pun.

munchkin replied at 2-2-2017 11:03 PM

Cuba tengok kat sini..

https://m.facebook.com/story.php ... 281&__tn__=%2As

Ok la banyak show room dibuka. Senang nak pergi sbb kat Klang Valley semuanya. Tengok review pun mostly positive. Zalco dulu sakit apa? Siapa lg kawan2 or family u yg pernah try? Why certain ppl claim that it is a scam? Sorry curious

Follow Us
Edited by munchkin at 3-2-2017 12:47 AM
zalco replied at 2-2-2017 11:56 PM
Ada sorang abang polis tu pergi check doktor dapat tahu buah pinggang dia semakin mengecut maknanya  ...

Takpelah share je. Bukan kena beli pun i tengok. Some people ada duit. Some people tak de duit mungkin boleh dapatkan rawatan alternatif secara percuma. Tak perlu nak perlekehkan orang just because you are priviliged/berduit/bernasib baik.

Makcik spouse saya tak boleh berjalan. Dia buat rawatan letrik ntah apa kebenda saya tak tahu. Dgn izin boleh berjalan. Taklah seperti org biasa. Dari kerusi roda kepada bertongkat.

Sabarlah ye.

Moga bermanfaat bagi sesiapa nak mencuba.

evlinne replied at 3-2-2017 12:31 AM
Cuba tengok kat sini..

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1859445734333261&substory_i ...

Tq ev.

One of them yang bagi review customer i punya spouse. Kerja pun berjawatan. Anak somebody.

Mula i baca review i simpan sikit kepercayaan tu. Tapi bila i lihat, eh apa dia ni tulis review. I tanya my spouse he said ye customer dia

evlinne replied at 3-2-2017 12:33 AM
Ok la banyak show room dibuka. Senang nak pergi sbb kat Klang Valley semuanya. Tengok review pun mos ...

Tak banyak showroom sebenarnya. Diorang tak stick kat satu tempat forever. Diorang selalu berpindah tempat. Sebelum datang ke AU3, saya pergi showroom cosmo.dr ni kat AU5 pastu dah tutup. Sebelum tu ada buka kat Sri Rampai dan Melawati tapi sekarang dah takde. Lepas ni diorang nak tutup kat lembah klang dan pindah Penang pulak. Buka showroom kat sana. Perkenalkan kat orang sana pulak.

Saya takde penyakit kronik cuma ada simptom takleh tidur, sakit lutut, sembelit. Datang sebab kawan ajak. Sebabkan dekat dgn rumah why not try terapi ni. Free jer pun sementara masih buka kat area rumah saya. So far, feedback yang saya sendiri dapat ialah dapat tidur lena (Deep sleep) dan sembelit pun dah berkurang. Kalau dulu membuang every 3 days, sekarang every 2 days cuma masih tak dapat everyday. Sakit lutut pun hilang dan kalau dulu nak naik tangga kat jejantas seberang ke Melawati semput sebelum sampai atas tapi 2 hari lepas saya naik tangga steady jer takde semput2.

Ini saya punya own testimonylah. Takdelah kebaboom sangat.

Part bad review tu saya tak tahulah. Diorang komplen pasal harga mesin tu over priced kot. Saya pun rasa macam overpriced tapi mungkin sebab company nak cover kos setup showroom dan bagi terapi percuma pada yang tak mampu so, diorang sembelih lah orang yang berduit nih jual harga tinggi.

Pasal mesin ni scam ker apa, macam tak logic pulak sebab yang beli tu kebanyakan dah datang buat terapi berbulan2 sampai diorang sendiri dapat rasa kesan dia. Pastu diorang timbang sendirilah nak beli ke tidak timbang mana lebih utama duit ke atau kesihatan. Bagi yang ada penyakit kronik dan nampak mesin nih boleh sembuhkan diorang akan pejam mata terus beli jer sebab bila dah sakit duit dah takde nilai.

munchkin replied at 3-2-2017 12:41 AM
Takpelah share je. Bukan kena beli pun i tengok. Some people ada duit. Some people tak de duit m ...

Bukan rawatan electric tapi electron. Beza tu eletric dengan eletron.

Ok. Saya orang biasa jer takde medical background tapi saya cerita sikitlah secara umum apa info yg saya dapat masa pergi terapi tu. Macamana device dia berfungsi menyembuhkan penyakit tak kira apa penyakit pun.

Sebenarnya mesin ni tak sembuhkan penyakit kita tapi dia rawat punca penyakit. Maknanya kalau kita ada sakit jantung ker, stroke ker, diabetes ker mesin ni tak boleh rawat. Apa yang mesin ni buat ialah dia rawat 3 punca penyakit iaitu darah, saluran darah dan saraf. Tak kira apa penyakit yg kita ada semua penyakit ni berpunca dari 3 ni lah.

Darah kotor dan acidic, saluran darah tersumbat oleh kolesterol dan toksin & Saraf tak berfungsi dgn baik menjadi punca kpd semua jenis penyakit. Jadi mesin ni alirkan electron ke dalam badan kita untuk bersihkan darah dan vibration untuk gegarkan saluran darah supaya toksin & kolesterol yang melekat dan menyumbat saluran darah tanggal dan dibersihkan. Mesin nih juga menolong kita dapat cukup tidur dan lena tidur untuk menjadikan saraf kita lebih sihat.

Bila 3 punca ni dapat dibetulkan dengan sendirinya badan kita beri reaction untuk pulih dari penyakit2 dan slowly penyakit kita pun hilang ataupun berkurang. Proses nih ambik masa yang lama sebenarnya bukan overnight. Sebab tu kalau kita pergi buat terapi diorang akan encourage kita datang hari2 selama mana yang mungkin.

Jadi pada siapa yang ada duit eloklah beli letak kat rumah buat terapi hari2 kat rumah tak payah datang bersesak dgn orangramai kat showroom dia.

Oh yer...satu lagi testimoni saya sendiri. Sistem imun saya jadi lebih kuat. Kalau dulu batuk ambik masa berbulan2 untuk sembuh walaupun dgn ubat batuk klinik tapi hari tu saya batuk sembuh dalam masa lebih kurang 2 minggu saja tanpa makan ubat.

Placebo effect

Hahaha...all the best tt

Dalam banyak2 testimoni ni, ada 2 kes yang menarik iaitu macamana device ni boleh merawat kemurungan.

Testimoni pertama tu, sorang bapa nih ada anak perempuan yg ada penyakit kemurungan yg kronik dimana dia selalu dengar bisikan2 dalam kepala dia.  Sakit ni koman di kalangan orang melayu kita nih. Sakit anak dia ni bahaya boleh endup bunuh orang atau bunuh diri.

Jadi ahli keluarga dia kena sentiasa awasi anak ni dan pastikan dia tak berjaga malam nanti dia merapu dan buat benda yg bukan2. Diorang akan bagi dia ubat tidur sampaikan dia terpaksa bergantung kpd ubat tidur utk tidur.

Jadi bapa dia bawalah anak dia ni ke showroom untuk rawatan. Bila budak ni jalani terapi, bila malam dia rasa mengantuk dan tidur dgn sendirinya tanpa perlu ambil pil tidur. Jadi bapa dia pun legalah tengok anak dia dah boleh tidur. Lastly, bapa dia beli device ni letak kat rumah utk pastikan anak dia tidur ikut time tak lagi berjaga malam.

Kes kedua pula, sorang lelaki cina nih ada masalah kemurungan kronik juga. Rupa dia lebih tua 20 tahun dari usia dia. Kalau dia keluar rumah bawa kereta dia akan sesat tak jumpa jalan balik sampaikan dia takut nak keluar rumah lagi.

Bila dia jalani rawatan ni, dia beransur2 pulih rupa dia sekarang lebih muda dan berseri takde lagi rupa orang tua dan dia dah boleh ingat jalan balik dan tak takut nak kemana2 lagi.

Jadi forumer yang ada masalah kemurungan atau ahli keluarga ada penyakit ni jangan putus asa dah ada bukti penyakit ni boleh dirawat dengan rawatan moden. Yang penting pastikan dapat tidur yang cukup dan tidur yang lena (deep sleep) tanpa bergantung kepada ubat tidur.

Punca penyakit ialah darah??...well we need to know that blood composed with 55% blood plasma & 45% blood cells .....so aku rasa ianya referred to plasma darah kot....sbb dlm plasma darah lah ada plasma protein, etc2 & also waste product....so ape2 pun sebenarnye jagalah pemakanan....jgn tertipu dgn scam2 treatment

X pernah dgr..baru 1st time ni..

Mungkin setiap orang kesannya berbeza2. Baguslah berkesan utk zalco

Comments

good mild tone, tenangkan semua org  Post time 5-2-2017 11:15 PM

Rate

1

Boleh caya ke air kangen......

12
Return to list New