CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Hampir putus kerana bergaduh berebut tanah pusaka.

Anak2 jantans yg perangaiiii hanjengggg kurapppp gila harta nak suruh buat faraid bagaiiii sbb nak dpt lebihhhh blh dibunoh secara perlahan3 dgn memasukkan raconnnn ke dlm makanan mereka, biar mampossss hanjenggggg2 lehanatttt muka tak tahu malu tu semua kohkohkohhhhh

Hanjenggggg jantans yg muka tak tahu malu nak dpt lebih sbb dorg ada kote 2 inchiii bolehhh dibunohhhh mereka secara public supaya hanjenggg2 jantan lain tak beraniii melalakkk nak buat faraidddd. Bahagian kote boleh potong dahulu dan dibaling ke dalam longkangggg

Bila bahagian kote dah dipotong dulu bermakna mereka bukan lagi jantan dan tak perlu dpt apa2 terus kohkohkohhhhhhh

Jantan2 haramjadahhhh ni nak faraid sbb nak bolottttt lebihhhh, nanti bila parent sorg lagi sakitttt bukannya dorg nak ambik tanggongjwb jaga, semua anak2 pompuanlah punya keja. Bila bab bahagi harta, jantan2 harammmm jadahhh ni lah yg nak lebihhh! Dasarrrr manusia takde dignity! Phuiiiiii kepala bapakkkk korang plus middle finger kohkohkohhhh

Betul tu. Kalau bukan islam. Jatuh pada pasangan dan anak 2 tak kira jantina. Takde pergi pakcik makcik (takde waris lelaki). Lebih adil. Apa sumbangan pakcik makcik tu dlm keluarga selama 24 jam seharian dlm keluarga?
Tapi because sebab hukum kata ada hak, semua berkerumun tuntut mcm vultures. Ini realiti bukan buat buatan ye. Kalau dah ramai rasa teraniaya tu realiti bukan mimpi.

Edited by munchkin at 25-2-2018 11:07 AM

Macam ada satu makcik saya kenal. Dia taraf menantu dalam keluarga. Bila mak mertua makcik@menantu tu meninggal dia suruh anak2 dia cepat2 ambil apa yg ada dalam rumah nenek@mil. Bila cucu lain ambil barang  makcik@menantu tu bising. Lepas tu ada jam (grandfathers clock) diambil oleh anak bongsu (adik ipar makcik@menantu). Makcik@menantu bising sebab dia nak jam tu. Atas dasar suami dia ada hak. Kerusi pun dia nak. Makcik@Menantu pulak bising. Suami dia tak kata apa.

Follow Us
iloveselangor replied at 9-2-2018 09:38 PM
Alhamdulillah arwah abah kami dah ambil kuasa utk tanah2 dia.

Sebab masa arwah atuk ada dia d ...

Walopun secara lisan, namun semasa bicara dengan tuan/puan yg mengendalikan kes akan bertanya kepada semua waris samada semua MUAFAKAT pembahagian secara faraid atau sama rata.
Kalau memasing diam, dia akan bagi pembahagian ikut faraid.

Memandangkan korang waris-waris memang maklum bahawa abah dulu ada maklumkan pembahagian secara sama rata (dalam islam takdak istilah wasiat kepada waris yg hak) dan korang pula tiada halangan, silalah nyatakan dengan jelas dan secara muafakat bahawa pembahagian harta adalah secara sama rata.

Pejabat Pusaka Kecil takde halangan pun jika semua waris sebulat suara setuju dengan cara pembahagian tersebut.

Tapi masa bicara tu tiba-tiba ada lak satu waris korang yg berbunyik..." Aku nak bahagian aku cara faraid."
Maka mengikut pengalaman aku ler.... kena laa ikut faraid.

Ni apa yang kes aku penah ikut laa.
Apa-apa pun yang penting, korang yakni waris-waris yang sah kena sebulat suara depan Bah.Pesaka Kecil samada nak samarata atau faraid.
Jangan depan dia korang bergaduh plak.

airfilterkotor replied at 12-5-2018 02:07 PM
Walopun secara lisan, namun semasa bicara dengan tuan/puan yg mengendalikan kes akan bertanya kepa ...

Belum bahagi kan lagi.

Tapi duit kebun aku pegang...dan aku akan agih kan ikut wasiat abah tu.

Sebab kebun semua aku uruskan.

Lepas diorg dpt duit kebun first round ni baru aku bawa ke pejabat pusaka kecil.

Org bachok org gedebe...

iloveselangor replied at 12-5-2018 02:43 PM
Belum bahagi kan lagi.

...

Bah.Pesaka Kecil uruskan aset, kalau tak salah aku laa.... nilai RM2juta dan kebawah saja.
Kalau lebih dari tu, sila ke mahkamah tinggi utk dapatkan perintah mahkamah.

Jadik, ko kena tau anggaran kesemua nilai (dlm RM) aset alih/tak alih sediada.

iloveselangor replied at 12-5-2018 02:43 PM
Belum bahagi kan lagi.

...

Cara cenggitu pun boleh juga.Ko clearkan dulu aset cair/tak kekal tu sesama waris yg hak.

Tapi lepas dah bagi-bagi duit tu, jangan lak ko declare dalam borang Pesaka.

Edited by iloveselangor at 12-5-2018 05:26 PM
airfilterkotor replied at 12-5-2018 02:49 PM
Bah.Pesaka Kecil uruskan aset, kalau tak salah aku laa.... nilai RM2juta dan kebawah saja.
Kalau  ...

Aku rasa bawah 2 juta.

Harap boleh ikut wasiat tu la...kalau ikut faraid bukan aku rugi apa pon sebab aku anak lelaki

Tapi ada jugak abg2 aku berbunyi ikut faraid. Tapi aku kata yg penting semua sepakat ikut pembahagian samarata macam wasiat arwah insyaAllah pejabat pusaka kecil terima.

Sebab tu aku nak bahagi duit hasil kebun tu dulu...lepastu baru hantar borang ke pusaka kecil biar diorg paham agihan hasil tu ikut wasiat arwah abah.