CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10631|Reply: 80

Siap Tunjuk Jari Tengah, Akak Ni Mengamuk Berebut Parkir Di Pasar Ramadan

Siapa masih ingat dengan Kiki Stearing Lock, wanita yang bertindak ganas dengan membuli warga emas pada tahun 2014 lepas kerana berang keretanya dilanggar.

Kalau Kiki mengamuk dengan mengetuk kereta mangsa menggunakan pengunci streng kereta, kali ini wanita mengamuk dengan guna kasut pula.

Mungkin tidak seganas menggunakan stearing lock, tapi tetaplah wanita juga yang mengamuk gara-gara tidak dapat menahan kesabaran.

Video yang dimuat naik di Facebook Tular Media ini menunjukkan seorang wanita yang bertindak mengetuk pintu cermin kereta sambil mulutnya mengeluarkan kata-kata kesat.

Tak cukup dengan itu, siap mengeluarkan isyarat lucah sambil menunjukkan jari tengah kepada pemandu kereta terbabit.

Kasut yang dipakainya pun dibaling ke arah cermin depan kereta, memang betul-betul 'naik hantu' ni!

Menurut sumber, 'akak dan abang' dalam video ini mengamuk sebab berebut tempat parkir kereta.

Jika melihat pada latar belakang video tersebut,  mungkin kejadian berlaku di sebuah tapak pasar Ramadan.

Berdasarkan perbualan, perakam video tersebut adalah orang bangsa Cina, dan mereka menyatakan mahu melaporkan insiden tersebut kepada polis.

Netizen yang melihat rakaman ini rata-ratanya mengutuk perlakuan ganas tersebut lebih-lebih dalam bulan puasa yang barakah ini. Namun ada juga yang menyatakan supaya jangan cepat menghukum, mungkin ada sebab yang benar-benar kukuh di sebalik amukan tersebut.

"Rupa dah hodoh , perangai pun hodoh, sila meninggal."

"Mesti bersebab akak ni naik hantu, kalau takda angin,pokon takkan goyang."

Benarlah kata orang, kalau perut lapar semua rasa nak marah. Apa-apa pun, mohon orang di luar sana tingkatkan kesabaran anda lebih-lebih di bulan Ramadan yang mulia ini. Tak elok dipandang kerana ia hanya akan menyebabkan imej buruk terhadap Islam.

Kalau dah jadi tular begini, diri sendiri juga yang akan malu nanti. Setuju tak? -CARI

Pergh glemer sungguh. Yang aku pelik, taim taim posa ni yang non muslim pun sibuk ke pasar ramadahan dah kenapa?

p la masakkk

sabar kak, byk pahala di bulan baik ni

malas nak hencap, kurus pahala akak nanti

Sabar  ... hilang pahala puasa.

lapar2 ni cepat naw hilang sabarnya..

kurus pahala puasa..

aduh..kalu di provoke sekali pun sabaq la bebanyak...puasa kot.. sian anak anak yg tgk tu...takut jadi ikutan pulak

Follow Us
ke kene provoke..tu yg berangin semacam akak ni..bangsa ni biasanya rakam separuh je..bab yg dia provoke nape tk upload sekali

malunya.. tunjuk contoh tak elok kat anak

Yak hampunn perangaiii! Siap middle finger gitchu! Aku nak sangat tengok reaksi dia bila org sebut "muka hodoh perangai hodoh" to her face!

Aku agak akak nie kena provoke..tue hangin..yg kaum mata sepet nie mulut mcm hanat gak..mana tau naik hantu kalu dear ngan dorank..
Mata sepet nie tau record ajer..cer tunjuk record memula sebelum berlaku perkara itu...

kena provoke ni .. pompuan takkan senang2 baling kasut suka hati walaupun murah

kena tau puncanya dulu baru boleh hencap. kadang2 yg ajet2 mangsa ni drama queen je. padahal dia yg mulakan.
tp pompuan ni betul2 xpikir panjang. sanggup baling kasut berkaki ayam kat jln tar tengah2 pekan.. geli oi..dgn panas lagi kasar lagi jalan tu

Sabar la kak oiii tak habisnya tepung pelita kat param tu! Huhuhu

contoh melayu yg disukai macai & lobai..melayu menang lwn cina katanya

dah dpt parking pun kan. abai kan je lah mereka yg tak dpt tu. toksah layan pttnya. ko menang dah pun sbb parking yg direbutkan tu ko dpt. skrg dah tersebar mcm ni, tarak guna dah. sndiri malu. kekekekeke

memalukan je...
apa punya perangai si gmok hitam melekit ni

Hangin hakak tu sampai baling selipar. Ape la yg tukang record tu buat sampai marah camtu ha. Sabor2..

Alahai kak kawallah sikit baran tu. Malu satu, buruk perangai macam tu. Tak kiralah siapa salah, tapi takde benda pun kan. Sabar sabar sikit walaupun kengkadang tukang record ni play victim je lebih.

I bengang juga kalau berebut parking tapi tidaklah sampai nak keluar gitu. Takut

*Kejikah meolls kalau tanya yg tu akak ke abang? Muka heshe kelihatan jantan sekali.

tak tau nak cakap..pernah kena spesis ni..aku punya lama tgu parking sekali ada kereta nak keluar parking aku dah lama signal siap nak masuk parikng..sekali zuuppp laju je masuk kete spesis ni..sakit hati oiii..dah la lama tunggu siap aku signal nak masuk..last aku hon panjang then aku tak gerak aku duk je situ tunggu spesis tu kuar kereta..tapi tak keluar takut hagaknye..

bawala2 bersabar, klu pihak sana salah..dh bln puasa..kurus puasa..malu la sikit