CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Abang Posmen Ini Merintih Tak Dapat Bonus Raya, Sebab Tak Capai KPI?

Meols team datuk syukrie
Alahaiiii.. Stakat x dpt bonus nak merintih bagai. Lembikkk sgt la ko bang
Aku dulu pun penah dpt kpi teruk sbb politik kat opis lama kuat...so aku move on and landed new job at new place, bahagia je aku skang
Ko x dpt bonus jeeeee... Bukannya tak dpt gaji
Anak bini nak beraya bagai.. Itu le ummah meleis.. Asal beraya je kene kuar duit buat persiapan bagai
Padahal beraya ni sbb nak raikan kemenangan berpuasa jah

sabar_sabariah replied at 19-6-2017 04:20 PM
maaf tanya..maybe aku noob
satu kesusahan besar ke kalau kampeni tak bagi bonus masa raya?
aku tan ...

Aku pun x penah dpt bonus raya sbb majikan aku cainis
Dia cuma bagi bonus ms CNY je
Tp elok je aku keje and elok je diorg layan aku and elok je aku beraya.. Takde merintih meratap sendu ponnnnm
Yg penting aku dpt beraya dgn org yg aku sayang, parents aku dan laki aku dan relatives aku

someone yg aku kenal kerja pos,
antara yang memberi markah pada posmen2 ni utk bonus,
dia kata mmg dia ada bg markah pada posmen bonus tahap 2 jer,
sbb kerja berkira, surat x nak habiskan, biadap, MC memanjang....

Pos malaysia memamng macam ni. Aku tak hairan pun. Sebab peristiwa ni mengingatkan kisah kakak aku yg kerja kerani pos balik mengadu katanya bonus mereka pekerja bawahan dipotong oleh manager diaorang yg strict kejam. Bila buat kerja satu cawangan kena marah padahal kerja hanya tahu mengarah marah2 org. Tapi dia boleh pula curi bonus orang bawah dia. So no wonder la kalau ada kezaliman berlaku pd abg posmen ni.

Bercakap biar ada perasaan bertimbangrasa. Mentang2 lah dia mengadu nasib x dapat bonus, dikutuk kaw kaw pula Hari ini nasib dia dizalimi mana tahu hari lain korang pula kena?? Jangan naik meroyan kalah abang posmen ni udah laa hahahah

izzat1987 replied at 19-6-2017 06:57 PM
Pos malaysia memamng macam ni. Aku tak hairan pun. Sebab peristiwa ni mengingatkan kisah kakak aku y ...

cam xlogik je boss curik bonus org bawahan.. konsep kompeni apa tu?

Follow Us
lompat jela bang keje kompeni lain. ninja van yamato lazada zalora or kje courier dhl ke ups

Xsemestinya dia malas kerja... Org2 duk.naik kpi kerana org paling bawa kuat kerja..kna lh bagi encouragement utk buat kerja..at least bagi sikit so rse next time nk.dpt bnyk so.lagi elok kerja....

Aku lain pulak kisahnya....company aku ank syarikat...yg main company n ank syarikat lain dpt bonus raya 2-3bln gaji base on kpi...tp syarikat kami xdpt...alasan nye kena hold...risik punya risik....sbb one of our senior project manager (spm) ade tegur arkitek...design failure...arkitek ni kamceng dgn bigboss main company....so boss mmg jaga si arkitek nie...so arkitek xboleh terima teguran spm kami...penyudahnya kami 1company bonus kena hold....adoi....

Gaji posmen brp lah sgt....dgn berhujan panas..mestilah pada bonus sajalah harapan dia..performance tak bagus tu rasanya lebih pada personal evaluation..tapi entahlah sampai hati boss dia ni..

-electrifying- replied at 19-6-2017 02:29 PM
pemberian bonus adalah hak syarikat, terpulang kt mereka nk bg ke tidak, lebih2 lgi KPI ang low, xpe ...
pemberian bonus adalah hak syarikat
ramai yang lupa tang ni...  selalu orang anggap syarikat wajib bagi bonus...  sampaikan raya pun expect syarikat wajib bagi bonus jugak...  tak kira la performance hauk ke tak...  dalam surat perlantikan jawatan pun siap stated yang bonus tu bukan wajib...  unless ada certain company memang nak kasik contractual bonus...
dalam kes ni aku rasa abang ni yang problem...  admit selalu mc...  mengaku selalu lawan supervisor...  so, camne management nak kasik KPI tinggi kat ko, let alone nak kasik bonus kat ko...  

sabar_sabariah replied at 19-6-2017 04:20 PM
maaf tanya..maybe aku noob
satu kesusahan besar ke kalau kampeni tak bagi bonus masa raya?
aku tan ...

bonus tahunan dan jugak bonus raya tak wajib pun...  unless company dah stated dalam offer letter...  

selayaknyalah replied at 19-6-2017 11:54 PM
Aku lain pulak kisahnya....company aku ank syarikat...yg main company n ank syarikat lain dpt bonus  ...

kalo kes ni memang selayaknyalah kena kecam sebab menganiaya orang semata2 takleh ditegur...

prettyuglybabe replied at 19-6-2017 12:44 PM
tak dapat bonus je.. bukan tak dapat gaji..
kejadah nak merintih macam tak dapat gaji berbulan..
d ...

Gaji dia kecik uols.. bukan mcm ko gaji RM50 ribu sebulan... bonus plak 8 kali gaji.. kos hospital anak2 plak frew sampai mampos..

Jgn komen bodoh jer
Cer uols keje posmen tu dlm seminggu.. tgk sapa hero..

Dpt or x dpt bonus bdasarkan kpi tu normal la. Bkn senang nk bg markah kt staff ni. Kriteria me slalu tgk mc, kerja bkira or x, ability utk multi tasking n improvement. Lain bidang lainla kriteria kan. Me sndri pon x suka nk sekat rzeki org. Kalau tkena kt me pon puaslah bermuhasabah diri

cmf_premierleag replied at 19-6-2017 06:12 PM
Aku pun x penah dpt bonus raya sbb majikan aku cainis
Dia cuma bagi bonus ms CNY je
Tp elok je a ...

CNY pun takde bonus
kami dapat angpow RM10 kebelakangan ni
Before this dapat RM6
HOD aku lagi la..bagi RM4
Genapkan sekali RM5 tak boleh ke..

Raya seadanya
Baju baru memang kena beli
murah2 pun baju baru jugak
anak aku punye baju RM5 je sehelai
tapi yelah dia kecik lagi
kalau dah besar kang mungkin aku kena jahit sendiri

eyansss replied at 20-6-2017 12:24 AM
ramai yang lupa tang ni...  selalu orang anggap syarikat wajib bagi bonus...  sampaikan raya pun e ...

that's why la aku wonder
sbb aku rasa cam dia merempan sendirian
soal dia mc tu simpati jugakla
kalau dah asyik kerja je siapa yg tak sakit kan
tapi posmen keje lebih masa bukan ada ot ke?
so apa lagi yg diharapkan..

sabar_sabariah replied at 20-6-2017 08:29 AM
that's why la aku wonder
sbb aku rasa cam dia merempan sendirian
soal dia mc tu simpati jugakla
...

kalo ikut basic diorang, memang boleh buat OT...  dan kalo tak silap, diorang ada beberapa allowances setiap bulan...  so aku rasa tak sepatutnya dia merempan camtu...  tang mc ni kita kena tengok kenapa...  ada yang tak berapa genuine...  kalo yang genuine, management takkan jadikan itu issue untuk bagi appraisal rendah...  aku takut dalam kes ni, mc dia tu tak berapa nak genuine, tambah plak dia sendiri mengaku suka lawan supervisor, ko rasa management nak ke kasik rating tinggi?  sebab kalo kasik, akan bagi message yang tak elok untuk staff yang lain...

last 2 years aku ada mc sampai consider prolong illness...  4 bulan (tapi sebulan tu dikira tahun sebelumnya sebab start on december)...  tapi lepas aku naik opis, aku buat keje elok2 cam biasa, complete kan semua task, ok je management bagi aku rating above expectation...  ntah kenapa aku rasa ada something sebenarnya yang mamat ni sorok...  dia just hebohkan konon teraniaya dapat rating rendah sampai tak dapat bonus raya...

Pekerja pos laju?
padan muka....selayaknya lah...
ramai pekerja pos laju pemalas...
pernah ada banyak pengalaman buruk dengan pos laju di tempat aku.
posmen pos laju pemalas nak cari alamat patut buang saja pekerja yg pemalas
harap pelanggan pula pergi kutip kat pejabat pos..susah sikit cari alamat tak nak...call dari pejabat kata tak tahu alamat lepas tu suruh ambik sendiri di pejabat pos...senang betul kerja..
aku seboleh bolehnya elakkan dari guna poslaju..sebab comfem kena ambik sendiri kat pejabat pos..
herannya syarikat kurier lain boleh pula jumpa alamat dan serah depan rumah...

eyansss replied at 20-6-2017 12:24 AM
ramai yang lupa tang ni...  selalu orang anggap syarikat wajib bagi bonus...  sampaikan raya pun e ...

Dh dpt gaji on time pon dh ckup bersyukur dgn ekonomi skrg ni, byk dh kampeni swasta dh bgkus, ramai yg tanam anggor skrg, dh ckup bersyukur mse raya ni ko bekerja lgi... dia plak boleh jerat leher semata2 xdpt bonus berapa la sgt tu... tahun dpan perbaiki lgi kpi ko tu, jgn nk byk complain kt management je... buat keje elok2, kipas skit(xde la smpai smpi tercabot tolor org tu ko kipas kan)...