CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 26713|Reply: 89

2046 - Filem Terbaru dari Wong Kar Wai

Pernah tengok filem-filem dalam poster diatas ?

Kenal dengan Wong Kar Wai ?

Wong Kar Wai - Sutradara ternama dari Hong Kong

Rasa-rasanya...filem2 dia pernah masuk Tv Malaysia...

Setakat ini...rasa-rasanya....Chunking Express, Ash of Time dan In The Mood for Love pernah masuk Tv Malaysia....tayang kat Tv3 dan Ntv7.....

Tak pasti pula dengan Days of Being Wild....

Tapi Happy Together sure lah tak masuk kan....coz filem tuh pesal Gay....

Terbaru...Wong KarWai buat filem yang berjudul 2046.....sebuah kisah cinta-futuristik...ada elemen romantik dan sains fiksyen......

Rupa-rupanya...filem 2046 nie...adalah kesinambungan daripada filem In The Mood For Love yg tergantung itu.....

kali ini Wong KarWai...menggunakan barisan pelakon All-STar....

Barisan Pelakon untuk 2046 ialah :-

Tony Leung Chiu Wai

Maggie Cheung Man Kwok

Zhang Zi Yi

Faye Wong

Carina Lau Kar Ling

Chang Chen

Takuya Kimura

Ceritanya...dikatakan bermula dari bilik hotel bernombor 2046...bilik yg sama dimana Tony Leung dan Maggie Cheung bertemu dalam filem In The Mood For Love....baca synopsis dia dibawah nie...yg ditulis oleh seseorang dari imdb.com....

"Here are some details that I managed to find, after exhaustive efforts, from various Asian websites concerning exactly what 2046 is all about.

The film is set in Tony Leung's hotel room from 'In the Mood for Love', room 2046. He is trying to escape from the memory of his broken 'love affair' with Maggie Cheung from that film. He meets a prostitute played by Zhang Ziyi, whom he falls in love with. This inspires him to write a story about love, time and memory set in the future - the story is called 2046. In his story there is a mysterious train that appears sometimes where the passengers can travel from the present into the year 2046. The people boarding this train are going to the year 2046 in order to retreive their lost memories. Anybody who boards this train cannot return from the future, apart from one man that is, Tony Leung's character.

Some additional details are that Faye Wong apparently plays a robot in the year 2046, and she has two men who are in love with her, played by Mr Kimura and Chang Chen. Also Gong Li is playing another robot in the future.

That's all I could find people - but it sounds extremely intruiging I'm sure you will agree. If anybody can correct the information I have given, or add to it in any way, I would be extremely grateful to hear what you know.

PS Maggie Cheung will not be one of the primary actors in the film apparently, which is a great shame to me. On one website it says 'also a guest appearance from Maggie Cheung' - I can only assume that she is playing the same role as 'In the Mood for Love' and she will only appear in the film '2046' as part of Tony's memories of his lost love, and not in the central part of the film set in the fututre.
"

Barisan pelakon dan krew 2046

Takuya Kimura dan Faye Wong...aha..benarkah Faye Wong jadi robot tahun 2046...?

Gambaran Shanghai pada zaman 2046....

Tony Wong dan Zhang ZI Yi dalam satu adegan filem 2046...

dah lama dah dengar pasal crita ni..
tapi tak sangka pulak filem ni sambungan dr 'in the mood for love'...

suke nya sebab ade takuya kimura ngan tony leung

Finally....

Lama betul nak dengar update terkini pasal filem ni.

Macam summer_snow jugak, suka sebab ada Tony Leung & Takuya Kimura. 2 of my fav Asian actors. Akhirnya Takuya berlakon filem juga, not just any movie....

[ Last edited by katt on 7-5-2004 at 01:08 AM ]

ada lawan lawan ker cerita ni.... nampak dalam synopsis macam cinta ala future aje..

Originally posted by katt at 7-5-2004 01:07 AM:
Lama betul nak dengar update terkini pasal filem ni.

Macam summer_snow jugak, suka sebab ada Tony Leung & Takuya Kimura. 2 of my fav Asian actors. Akhirnya Takuya berlakon filem juga ...

yes, Takuya in a movie, akhirnya! dah lama tunggu kemunculan dia...and then there's Tony Leung...

aku pon dah lama dengar sal movie ni...tapi tak tau bila lagik nak ditayangkan...mesti tengok ni...sal ada fave actor aku tony leung yay!:clap:

mungkin best wong kar wai nyer movie ni ek..sal kebanyakkan filem2 dia very artistik...all star cast lagik

Follow Us
Errrkk...korang minat giler ker ngan filem2 Wong Kar Wai ? aku sendiri pun tak begitu pasti yang aku minat dengan karyanya....sebab selalunya filem2 dia susah sangat nak faham....kalau korang boleh terima dengan baik filem Tv "Rabun" arahan "Yasmin Ahmad" tu, mungkinlah dapat menerima filem2 Wong Kar Wai dengan baik....

Aku sebenarnya baru tengok satu saja filem Wong Kar Wai....yang tajuk dia In The Mood For Love tuh.....filem tuh memang slow giler....kadangkala macam dalam Rabun jugak...shot dia tidak menunjukkan watak yang sedang bercakap....seluruh filem In The Mood for Love tidak pernah menunjukkan watak isteri kepada Tony Leung atau suami kepada Maggie Cheung...walaupun ada ketikanya mereka sedang berbicara....memang pelik....tapi aku tak nafikan yang filem tuh memang penuh artistic.....banyak simbolik tergambar pada penggunaan ruang, mis en scene, pencahayaan, sudut kamera...objek2 tertentu dan lagu atau musik yang melatari filem itu.....filem2 Wong Kar Wai biasanya perlu ditonton dengan cara yang tersendiri...dan cara menonton filemnya tak macam kita menonton filem-filem biasa....

Aku dengar filem Days Of Being Wild pun begitu juga.....filem itu dikatakan filem2 awal Wong Kar Wai dimana tak ramai org yang masih boleh menerima hasil kerja beliau....filem In The Mood For Love dikatakan sebagai olahan semula filem Days Of Being Wild.....khabarnya ending dia sama....ending filem In the Mood For Love tiba2 beralih ke latar Kemboja, tanpa sebarang dialog dan habis dengan begitu....dalam Days of Being Wild ending dia dibuat ditempat lain.....dan...dalam 2046 nie...ntah2 macam tuh jugak kots ? sebab aku tengok kat dalam imdb.com ada lokasi penggambaran di Thailand......

Aku belum tengok Happy Together, Chunking Express, Ash of Time tuh....ada org kata filem2 tuh taklah slow sangat....tapi Chungking Express tuh complicated jugak sesikit....ada tiga cerita berlainan termuat dalam satu filem......

entah kenapa sekarang terasa berminat pula nak selongkar balik filem2 WOng Kar Wai yang terdahulu....aku nak tengok Days Of Being Wild, Chungking Express, Ash of Time dan Happy Together tuh.....tapi susahlah nak cari DVD dia....VCD ada kot...tapi takde subtitle kan....?

2046 - kalau tengok cast dia.....hanya sorang-dua saja "org baru" yang berlakon bawah Wong Kar Wai......Chang Chen, Zhang Zi Yi dan Takuya Kimura adalah nama-nama baru yang berkerja dengan Wong Kar Wai.......Tony Leung Chiu Wai, Maggie Cheung, Carina Lau dan Faye Wong dah berulang kali kerja dengan WOng Kar Wai dalam filem-filemnya sebelum ini......khabarnya aktress terbaik China, Gong Li pun akan muncul sebagai CAMEO dalam filem ini.....dan satu lagi nama yang agak establish dalam filem2 Wong Kar Wai ialah CHRISTOPER DOYLE....cinematographer terbaik dari rantau ini....Doyle berasal dari Australia dan menetap di Hong Kong....sehingga kini, hasil kerjanya selaku pengarah fotografi cukup disegani diperingkat antarabangsa menerusi filem2 Wong Kar Wai dan Zhang Yi Mou....di pawagam Malaysia sekarang, dua filem yang menggunakan kepakaran sinematografi Chris Doyle sedang ditayangkan di GSC International Screen....filem Australia yang berjudul "Rabbit Proof Fence" dan filem Thai yang berjudul "Last Life In Universe".....Hasil kerja sinematografi Christoper Doyle dihargai seluruh dunia...dia dah banyak menang anugerah antarabangsa termasuk di Festival filem Cannes dan Venice....terbari dia menang anugerah khas "Crystal Lens Award" di Fetsival filem antarabangsa Bangkok....

2046 - dengar-dengar macam belum siap sepenuhnya lagi...walaupun sudah tercalon utk Palme D'Or di Festival Filem Cannes tahun ini.....ada desa-desus kata filem ini akan siap sepenuhnya sebelum bermulanya festival itu.....

Originally posted by rhoyo at 7-5-2004 06:00:
ada lawan lawan ker cerita ni.... nampak dalam synopsis macam cinta ala future aje..

errk...pernah tengok filem2 Wong Kar Wai ker ?

Dia tak buat citer kung-fu macam kebanyakan sutradara Hong Kong yang lain...

satu-satunya filem Wong Kar Wai yang bertemakan pendekar ialah Ash Of Time...

Aku yakin 2046 itu cerita cinta....guna latarbelakang 2 zaman...satu zaman 60s(zaman dalam In The Mood For Love) dan satu lagi tahun 2046......

bj This user has been deleted
suka Chungking Express dan In the mood for love

very melankolia

aha...muncul juga BJ setelah lama menghilang....

haLLie This user has been deleted
ramainyer pelakon2 hebat.... wow!!

Wong Kar Wai ni kalau aku tak silap selalu buat shooting tak pakai skrip, semua ad-lib je... (entah mana aku baca...)

yupp..
setuju ngan GAIA..
masa tgk In The Mood For Love tu..
rasa lambattt sesangat..
tak paham pun ye jugak..
tapi disebabkan nak tgk sangat Tony Leung tu..
tengok jugak..

nak sentuh sikit, bila GAIA sebut pasal
Rabbit Proof Fence dan Last Life in the Universe..
kedua2 filem ni best..
w/pun summer tak paham sgt pasal filem ni..
tapi jalan cerita kedua2 filem tu memang menarik..

Originally posted by marquez at 7-5-2004 20:48:
Wong Kar Wai ni kalau aku tak silap selalu buat shooting tak pakai skrip, semua ad-lib je... (entah mana aku baca...)

ha'ah...aku pun pernah dengar macam tu jugak....tak ade skrip...dan kononnya hanya pelakon2 yang benar2 terlatih saja yang mampu berlakon dalam situasi macam tuh...mmm...ntah la...

Originally posted by summer_snow at 8-5-2004 00:34:
nak sentuh sikit, bila GAIA sebut pasal
Rabbit Proof Fence dan Last Life in the Universe..
kedua2 filem ni best..
w/pun summer tak paham sgt pasal filem ni..
tapi jalan cerita kedua2 filem tu memang menarik.....

Hie...ko dah tengok kedua citer tuh ? susah nak cari org2 yang menonton kedua citer tuh...nak-nak lagi citer Last Life in Universe tuh kan....bestttt sesangat....aku sendiri pun susah nak paham...tapi surprise filem tuh langsung tak boring....ada-ada saja adegan antara lelaki Jepun ngan pompuan Siam tuh yang interesting amat......filem nie aku rasa kita kurang paham sebab ia hampir2 tak ada plot...ia hanya semacam kita mengintai kedalam hidup orang2 biasa dan melihat apa yang diorang buat sehari ke sehari.....tapi menarikkan filem nie ? itu dah tak boleh dinafikan.....

bj This user has been deleted
Originally posted by GAIA at 7-5-2004 05:13 PM:
aha...muncul juga BJ setelah lama menghilang....

TQ

Originally posted by GAIA at 2004-5-9 04:40 PM:
Hie...ko dah tengok kedua citer tuh ? susah nak cari org2 yang menonton kedua citer tuh...nak-nak lagi citer Last Life in Universe tuh kan....bestttt sesangat....aku sendiri pun susah nak paham...tapi surprise filem tuh langsung tak boring....ada-ada saja adegan antara lelaki Jepun ngan pompuan Siam tuh yang interesting amat......filem nie aku rasa kita kurang paham sebab ia hampir2 tak ada plot...ia hanya semacam kita mengintai kedalam hidup orang2 biasa dan melihat apa yang diorang buat sehari ke sehari.....tapi menarikkan filem nie ? itu dah tak boleh dinafikan.....
hehhe..sebenarnya, masa tgk kedua2 filem ni..
mmg tak dirancang langsung...
yang Rabbit Proof Fence tu..kawan sekolah rendah yang beriya2 ajak menonton...
dah org belanja, kita tgk jer...
tapi tak sangka jln crita nya mmg menarik..
sedih pun ade gak..

Last Life in Universe plak..
mmg beshhhh..
sebenarnya cadang tgk crita lain..
tup2 masa nak beratur tu ternampak poster crita tu..
kawan summer lak mmg minat plak crita2 yang kebetulan ade pelakon jepun..
mula2 tgk crita ni..mmg tak paham langsung kenapa lelaki jepun tu..cam tu..
tapi makin lama tengok, makin menarik..
dan ade juga adegan yang nak gelak ajer...
very interesting....

at last ...

ada gak update pasal crita ni .. dah lama aku teringin nak tau apa jadi ..

aku ingat lagi dulu ada org kat sini cakap filem ni blh jadi ada kaitan dgn In The Mood For Love disebabkan angka bilik hotel tu sama .. nampaknya mmg betullah ..

btw GAIA .. Chungking Express tu dulu main waktu bila? .. aku mcm tak prasan la .. lagi 1 .. Ashes Of Time bkn Ash Of Time yer .. .. oh ya .. penah dgr tak filem As Tears Go By .. ni pun filem dia gak .. bunyi familiar mcm penah main kat tv tp aku tak sure la apa crita dia .. ko tau tak?

tak sangka ko baru penah tgk 1 filem dia .. ingatkan ko dah paham beno mcm mana filem dia .. nampaknya ramalan ku salah belaka .. :bgrin:

Originally posted by yellow belmont at 11-5-2004 15:55:
ada gak update pasal crita ni .. dah lama aku teringin nak tau apa jadi ..

aku ingat lagi dulu ada org kat sini cakap filem ni blh jadi ada kaitan dgn In The Mood For Love disebabkan ...

ahaha...aku memang tengok 1 je...yg lelain macam takut2 nak tengok...sekarang aku dah lebih terbuka...kalau berpeluang aku akan tengok sebanyak mungkin.....

Tears go By macam tak pernah dengar...tapi Fallen Angel tuh pernah...filem dia gak...

Originally posted by GAIA at 2004-5-11 07:25 PM:

ahaha...aku memang tengok 1 je...yg lelain macam takut2 nak tengok...sekarang aku dah lebih terbuka...kalau berpeluang aku akan tengok sebanyak mungkin.....

Tears go By macam tak pernah dengar ...

so ka .. kalau gitu aku nak rekemen Ashes Of Time tu .. kalau ada peluang ko mesti tgk k .. crita dia mcm filem yg lain .. jenis slow .. at one point .. aku betul2 tersentuh dgn filem tu ..

Fallen Angels? .. ermm .. mcm penah main kat tv la .. kalau inilah filem yg aku penah tgk dulu tu .. maka crita ni pun jenis slow .. tp aku tak ingat dah camana crita dia .. yg aku ingat Leon Lai jd pembunuh upahan ..

aku rasa ada lagi filem dia yg lain dah masuk tv kita .. cuma maybe kita yg tak prasan/tak tahu itu filem dia .. sbb Ashes Of Time tu dgr critanya ada berkaitan dgn 1 lagi filem dia yg lain .. sama jg dgn Days Of Being Wild .. ada jg kaitan dgn filem dia yg lain .. kira dia ni suka buat connection dlm filem2 dia kot .. :hmm:

As Tears Go By...

aku rasa2 dalam banyak2 filem Wong Kar Wai, nilah yang boleh dikatakan 'light' sikit, senang sikit nak faham...Chungking Express & Fallen Angels dalam genre yg sama, tapi aku rasa Chungking Express lebih baik dari Fallen Angels...