CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GAIA

2046 - Filem Terbaru dari Wong Kar Wai

diorang postpne dari 30 sept ke 4 nov laa...siot btol...jangan2 tak jadi masuk...aaa..jangan la jadi gitu....selalunya filem2 yg postpone nie berpotensi jadik filem2 yg bakal dikanselkan.....

Originally posted by GAIA at 2004-9-30 06:56 PM:
diorang postpne dari 30 sept ke 4 nov laa...siot btol...jangan2 tak jadi masuk...aaa..jangan la jadi gitu....selalunya filem2 yg postpone nie berpotensi jadik filem2 yg bakal dikanselkan.....

tu la pasal .. aku pun tgh risau ni ..

Originally posted by yellow belmont at 1-10-2004 01:22 AM:

tu la pasal .. aku pun tgh risau ni ..

aku lagilah risau...dah siap2 nak tengok premier lagi...isy, kalau tak jadi masuk, alamatnya ke Singapore la aku...tu belum kira bab2 censorship lagi tu...

ada kawan internet aku kat HK dah tengok 2 kali dah...jealousnya!

Ashes Time tue tak sedap langsung! entah apa apa (mungkin saya tengok tape ni lepas tengok cerita HERO Jet _Li) so pada saya tak best la kan.

Cerita dia entah apa apa .. (err boleh ke saya cerita dkt sini?) yang saya tak suka tu sebab cerita ni banyak hero (watak tak berkembang) lepas tu si Bridget Li Chen Sia (sorry spelling) sekejap jadi lelaki sekejap jadi perempuan .. lepas tu gambar gelap ( asyik asyik berlatar belakangkan lokap burung)

tapi kalau you all nak tengok .. tengok la mungkin cerita ni tak sesuai utk saya

Gambar ni sama dgn scene Meggie Chung dgn Tony Leung dalam cerita In The Mood For Love. Siapa pernah tengok cerita ni? saya suka cerita ni .. BEST!

ada org kata.....Tony Leung naked dlm citer nie...pesal tu tayangan di m'sia jadi tertunda....eh...betol ker ?

Dar dah tengok In the Mood for Love ? 2046 nie adalah sequelnya......

Follow Us
Originally posted by GAIA at 6-10-04 01:37 AM:
ada org kata.....Tony Leung naked dlm citer nie...pesal tu tayangan di m'sia jadi tertunda....eh...betol ker ?

Dar dah tengok In the Mood for Love ? 2046 nie adalah sequelnya......

Dah tengok (2 x) sebab suka tengok baju baju congsam Maggie Chung. Saya suka scene yg menipu kita ... mula mula kita ingat macam ni tiba tiba jadi lain pulak .. (bila dah tau terus rasa lega). Contoh scene Maggie tanya husband dia tentang perempuan simpanan .. mula mula saya ingat dia cakap dgn hubby dia rupa rupanya dia cakap dgn Tony

Masa tengok ITMfL saya teringat cerita cerita seniman Agung P.Ramlee. Contoh cerita dia menyewa bilik di rumah nurse Saloma, menyewa bilik bila berkerja sebagai cikgu dlm filem ''Masam Masam Manis" ...

[ Last edited by DARSITA on 6-10-2004 at 10:27 AM ]

dasyat laa poster dier...:cak::cak::cak:

weh korang dah tengok tak citer ni.. aku baru jer tengok pirate tadi :clap:

bagi aku 2046 ni memang best, if u like In the Mood For Love.. u'll like 2046..:bgrin:

dlm citer ni chow menulis sebuah novel (2047), which was inspired by the ppl he met.. but it was actually a story of his past, particularly time when he was with Maggie's character (tak ingat ah nama dia)..

character chow dlm citer ni, lagi flirty dari ITMFL.. dlm ITMFL, character Maggie & Tony ala2 subtle gitu.. ingat tak masa, Maggie spend a nite kat bilik Tony.. masa diorang ngah tulis citer martial arts tu.. Maggie takut nak kuar dari bilik tu, sampai tuan umah & guests suma dah pegi.. dlm 2046 ni tak lagi subtle.. ehehe.. dlm 2046, Chow menyewa bilik kat hotel & start a relationship with Zhang Zi Yi's character..

biasa citer Wong Kar Wai kena tengok 2,3 kali, baru paham betul2.. aku nak tengok 2nd round lagi..ehehehe:bgrin:

tumpang tanya sekalian manusia ..

citer 2046 ni ada kena tayang kat Malaysia ke tak? .. aku tunggu2 tak nampak batang idung pon .. :gantuk:

ker dah kena batal? .. :geram:

atau kena tunda? ..

Originally posted by whitedove at 2004-10-5 03:42 PM:

aku lagilah risau...dah siap2 nak tengok premier lagi...isy, kalau tak jadi masuk, alamatnya ke Singapore la aku...tu belum kira bab2 censorship lagi tu...

ada kawan internet aku kat HK dah  ...

ko ok lar dpt lagi gi Singapore nak tgk .. aku nak lari gi mana? .. T_T

eh! dah tgk ker blum ni? .. :stp:

kali terakhir ia dijadualkan utk tayangan pada Khamis minggu lepas(25/11) tapi tertunda lagi....entah apa sebabnya tak tau la.....

Originally posted by DARSITA at 2004-10-6 04:47 AM:
Ashes Time tue tak sedap langsung! entah apa apa (mungkin saya tengok tape ni lepas tengok cerita HERO Jet _Li) so pada saya tak best la kan.

cesss! .. berani ko kutuk citer peberet aku tuh .. nf:

Cerita dia entah apa apa .. (err boleh ke saya cerita dkt sini?) yang saya tak suka tu sebab cerita ni banyak hero (watak tak berkembang) lepas tu si Bridget Li Chen Sia (sorry spelling) sekejap jadi lelaki sekejap jadi perempuan .. lepas tu gambar gelap ( asyik asyik berlatar belakangkan lokap burung)

kan dlm citer tu Brigitte Lin tu ada masanya dia nyamar jd pompuan .. tu la pasal dia kejap jd lelaki kejap jd pompuan .. lagipun dia dah sinonim dgn watak pompan yg nyamar jd lelaki ..

gambar gelap tu nak mempengaruhi mood kita menonton .. maknanya citer tu ada unsur dark n sad within ..

tapi kalau you all nak tengok .. tengok la mungkin cerita ni tak sesuai utk saya

I guess so .. (sigh)

p/s: jgn marah yaa .. Selamat Hari Raya .. Maaf Zahir Batin .. hik hik hik .. :bgrin:

Originally posted by GAIA at 2004-11-29 06:35 PM:
kali terakhir ia dijadualkan utk tayangan pada Khamis minggu lepas(25/11) tapi tertunda lagi....entah apa sebabnya tak tau la.....

oic .. ada juga dlm jadual ek .. td aku surf website GSC tak jumpa lak .. tu pasal yg bertanya ni .. heheh

harap2 lar dpt tayang kat cinema .. tak penah lagi tgk filem WKW kat cinema .. nak tau gak camne feel dia .. :bgrin:

p/s: Selamat Hari Raya ***-san .. Maaf Zahir Batin eh .. ^_^

Originally posted by yellow belmont at 29-11-2004 06:32 PM:

ko ok lar dpt lagi gi Singapore nak tgk .. aku nak lari gi mana? .. T_T

eh! dah tgk ker blum ni? .. :stp:

dengan segala hormatnya aku bagitau...belum!

actually before raya hari tu aku dah nak pergi Singapore, tapi banyak pulak aral melintang...pastu raya, pas balik raya banyak pulak aku kena outstation...sedih aku!

tapi kawan aku kata, kat Singapore masih ada tayangan...fully-booked jugak la tayangan kat sana...maybe weekend ni atau weekend depan aku akan cuba gak ke Singapore...apa2 pun, aku nak kena jugak tengok citer ni!

BTW, Selamat Hari Raya untuk kau jugak!

Just nak nyampuk sket... aku bukan dari jenis peminat filem artistik. Walopun Leon Lai penah blakon dlm Fallen Angels arahan Wong Ka Wai pd tahun 1995, tapi filem lakonan Leon Lai yg tu ler yg paling aku tak suka... sumpah, aku just nonton 2 kali jer filem tu seumur hidup aku so far. Filem yg bagus tak bergantung kpd kepopularitian para pelakonnya, right? Walopun aku peminat diehard Leon Lai, tak semestinya semua filem lakonan dia aku suka.  

Filem Days Of Being Wild tu lakonan Leslie Cheung, Andy Lau, Jacky Cheung, etc... aku penah gak nonton. Citer tu keluaran tahun 1991. Aku nonton pun sbb tertau ada ramai pelakon2 hebat dlm filem ni... so, saja nak tengok pelakon2 feberet aku. Tapi nyampah sungguh, jalan citer susah nak paham!

Just nak share something, Jackie Chan pun tak gitu ngam dgn Wong Ka Wai ni.... dia pernah perli Wong... katanya, dia kalo nak buat filem, dia akan buat sungguh2, tak nak tipu penonton, Bagi penonton terhibur, serta pentingkan environment serta pengajaran. Dia kata, dia tak akan menghasilkan filem yg hampir keseluruhannya berkisar kat dalam toilet / bilik air!! Di sini, walopun Jackie tak sebut nama pengarah tu, tapi semua org tau... satu2nya pengarah yg pernah shoot sebahagian besar jalan citer kat bilik air ialah Wong Ka Wai. Kalo aku, filem2 HK ni aku lebih prefer director cam Jackie Chan sendiri, Wong Jing, & Tsui Hark.

Aku pun bukannya suka sangat dengan filem2 Wong Kar Wai.....macam kebanyakan org lain aku juga menghadapi kesukaran utk memahami filem2 WKW....tapi aku masih menghormati filem2 beliau dan akan menontonnya juga untuk mencari dimana letaknya istimewa filem itu....dan aku rasa Jackie Chan pun perlu menghormati filem2 WKW biarpun ia bukanlah jenis pilihan dia.....filem2 Jackie Chan biarpun sangat menghiburkan namun tak ada yg pernah sampai ke festival seunggul Cannes....kalau filem Johnny To ada jugak ler yg ditayangkan di festival berprestij tu biarpun filem Johnny To dari jenis filem aksi juga....filem yg bagus tak semestinya jenis susah nak paham semata2......Johnny To banyak buat filem aksi yg bagus.....Sylvia Chang dari taiwan juga banyak buat filem sosio-masyarakat yg bagus2......Zhang Yimou dari China...filem2 dia boleh diterima ramai...mudah difahami dan dalam masa yg sama meraih pujian pengkritik filem antarabangsa.....

Bagaimanapun dengan wong Kar Wai...ia adalah hak dia untuk membuat filem yg dia suka....sebagai penonton kita boleh memilih untuk menonton filem dia atau tidak...kita boleh mengkritik tapi tetapi juga kena menghormati cara dan pilihan dia.....kita mesti faham juga yg sesuatu yg kita tak faham boleh difahami oleh orang2 lain......aku sendiri tak faham sangat dengan filem2 Wong Kar wai...masih belajar cara untuk menghayati filem2 dia....tapi ramai juga org yg suka filem2 dia....tengok saja rakan2 di forum CARI nie.......aku percaya suatu masa nanti aku dapat memahami filem WKW dengan baik sebab sebelum ini aku berjaya menonton dan memahami filem Tsai Ming Liang dari taiwan...walhal...filem2 Tsai diakui ramai orang lebih sukar difahami berbanding filem2 Wong Kar Wai......

P/S : Jackie Chan pernah menolak tawaran berlakon filem Farewell My Concubine arahan Chen Kaige dari China kerana alasan watak biseksual yang ditawarkan itu dibimbangi akan menjejaskan karier dia yg tengah hangat pada masa itu.....tak lama kemudian, filem itu telah menjulang industri perfilem China di pentas antarabangsa apabila telah memenangi anugerah Palme D'Or di festival Filem Cannes tahun 1993.....

[ Last edited by GAIA on 4-12-2004 at 11:25 PM ]

bila agaknya tayang kat malaysia... nih ...

Originally posted by whitedove at 2004-11-30 11:41 AM:

dengan segala hormatnya aku bagitau...belum!

actually before raya hari tu aku dah nak pergi Singapore, tapi banyak pulak aral melintang...pastu raya, pas balik raya banyak pulak aku kena out ...

haha .. ko pun blum tgk rupanya .. yes! .. :clap:

p/s: Selamat Hari Raya utk ko juga .. 0-0 ek .. :hatdown:

Originally posted by yellow belmont at 6-12-2004 11:59 AM:

haha .. ko pun blum tgk rupanya .. yes! .. :clap:

p/s: Selamat Hari Raya utk ko juga .. 0-0 ek .. :hatdown:

ko dengki!

tapi takpe, raya punya pasal, aku maafkan ko! :bgrin: