CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: budakshinchan

Kedai Cermin Mata kat Malaysia.. betul ker jual ori?

Sejujurnya aku rasa baik spek versace, marc jacob bagai yg branded2 bagai sebnrny cokia...tp jual mahal2..kalau handbag dia boleh buat apa la sgt takat printed kecik tepi spek tu

Ot jap....maaf tt

3 tahun lepas, aku mmg x serasi dgn sunglasses yg aku beli. Walaupun beli yg pasar malam atau original. Ade jer yg x kena. Cepat rasa bosan dgn sunglasses tu.

3 tahun lepas, aku bercuti kat langkawi. Duduk kat chalet tepi pantai cenang. Pagi2 dan petang2, aku selalu nampak pekerja chalet jalan2 kat ujung pantai kat area batu yg ade signboard tulis 'langkawi permata kedah' tu. Aku tanya kat orang tu, dia buat ape dan cari ape. Dia cakap, kadang2 kalau ade orang terjatuh barang kat tgh laut, barang tu boleh sampai kat situ sbb ditolak ombak. Banyak barang berharga yg dorang pernah jumpa. Antara nye gopro.

Esok pagi, aku saja jalan2 kat batu tu. Mata duk melilau kalau2 jumpa barang. Dan yes....aku jumpa sunglasses. Brand oakley. Aku ambil dan check. Mmg masih ok dan x calar ape2. Bila pakai mcm serasi plak dgn aku. Sampai sekarang aku masih guna lagi. Sunglasses yg lain mmg dah x pakai.

TT.....kalau beli yg ade warranty, rase nye mesti ori. Yg cikai2 ni biasa nye sebulan jer warranty.

drivethru replied at 4-9-2017 08:40 AM
Ot jap....maaf tt

3 tahun lepas, aku mmg x serasi dgn sunglasses yg aku beli. Walaupun beli yg pa ...

tu la.. kalo warranty kejap mcm pelik.. tp x patot la jual mhl kalo barang gredAA

Konsep aku plak,  tak perlu mahal pasai cara pakai pon lasak,  bingkai tak yah cerita lah,  so amik yg murah setahun boleh tukar 2,3 style (cermin reading or driving gitu)  sekrg gm klang ada buat,  mmg berbaloi

Edited by munchkin at 4-9-2017 09:13 AM

Kalau pakai yang ada frame tu baik guna yg biasa biasa je.

Spouse i pakai silhoutte. Takde frame. Ada sangkut telinga ngan tengah hidung. Ada sekali tu terputus silhouette tu. Klau nak tunggu buat spek mmg takleh. So pegi balik kedai, beli silhouette balik pasang terus. Sebab lense masih boleh pkai.

Ada kedai online yg jual murah pelbagai jenama. Dulu i penah tanya, dia kata boleh bawa yg kita berkenaan tengok and pay cod.

Kalau casing busuk sebegitu, harus lah fake!

Follow Us
Kebabomb replied at 4-9-2017 09:38 AM
Kalau casing busuk sebegitu, harus lah fake!

busuk giler kan casingnya.. cam haremmm

Edited by exclusive_vvip at 4-9-2017 11:02 AM

kedai mana tu tt?..takutnya klu terkene...i kalu buat spek biasanya harga 1k lebih...jgn kata i nak brag plak eh, i nak share je...tapi harga tu dah campur lens dgn bingkai la..sbb i ada astig n amik yg leh tukar kaler tu sekali....tapi tahan lasak gak la sumer spek i tu..3 tahun sekali baru tukar...bingkai pun masih elok...tapi saja je gedik nak tukar stail..hihi...i penah beli yg brand ferragamo ke armani tah,rasanya armani kot,kat sunway pyramid..logo dia kat bingkai terkeluar..memula i malas nak bwk gi kedai tu semula sbb dah setahun lebih beli, takut diorg x layan..tapi my asben paksa gak bawak gi kedai tu...then org tu tukarkan tanpa any charges...logo kecik cenonet tu kene tggu 2-3 minggu sbb nak kene order dari itali..katanyalah...so far i puas hati je dgn spek2 yg i buat...i penah je nak buat yg murah2,tapi my asben yg tak bagi...dia malas nak kene buat selalu2...so,better amik yg mahal sikit katanya...i ikut je la..hihi

exclusive_vvip replied at 4-9-2017 11:01 AM
kedai mana tu tt?..takutnya klu terkene...i kalu buat spek biasanya harga 1k lebih...jgn kata i nak  ...

kedai cemin mata.. bukan cikai cikai punya kedai.. masa shin beli seribu lebih.. bingkai ngan lense.. shin pakai cemin mata time drive.. nengok wyg.. or scanning org je.. selebihnya x pakai pon cemin mata.. masa beli tu jahiliah sgt.. beli sbb brand..

budakshinchan replied at 4-9-2017 11:08 AM
kedai cemin mata.. bukan cikai cikai punya kedai.. masa shin beli seribu lebih.. bingkai ngan lens ...

mcm mana leh jadi gitu ek..pelik pulak...gi buat lasik je la shin...senang takyah pikir pasal spek n contact lens dah...i tringin nk buat lasik..tapi dok takut lagi smpi sekarang...

Bagus jugak tt bukak benang ni. Nak feedback pasal cermin mata my husband. Dia 24 jam pakai cermin mata jadi dia beli kononlah yang mahal sebab tak kuasa nak tukar tiap bulan kononnya. Belilah konon cap Prada kat BSC. Frame sajer RM2000++. Tengok2 6 bulan nama tepi bingkai jatuh sendirik. Tiap 2-3 bulan kena betulkan allignment.
Pastu bila kita ada peluang pergi over the sea, dia beli lah bingkai sama. Ada diskaun, dalam 200 euro macam tu. Buat cermin/power sini. 4 tahun nak masuk 5 tahun masih tak ada kecacatan. Alignment tak payah betulkan. Bila tanya kedai kat sini, terkulat kulat mengaku, bingkai depa made in china low grade.
Moral of the story for us at least, simpan lah duit tu kalau nak beli bingkai kat sini. Bukan semua kedai mungkin tapi kebanyakan jual kualiti kurang tapi harga mak ai.

Skrg x perlu pakai spek lg. Boleh buang dlm sg. Anda cuma perlu tunggu masa raya korban. Ambikla mata lembu sebnyk mana yg perlu balik rebus buat sup. Lama2 minum sup mata lembu mata anda x perlukan spek. Saya tlh mencubanya hasilnya saya tetap rabun jgk.
Arghh malasla nk berspek2 tu. Wat tahu jer. Boya punya pawer wpun dh berpuluh tahun guna spek. Mcm2 spek dh buat dr yg murah sampailah yg mahal. Tp sbb boya x guna 24hours,time nak tgk tv,jalan2 nek muto saja pakai. Jd selalulah spek yg di letakkan merata2 akhirnya patah riuk. Lerak dlm poket,jatuh hilang tercicir. Akhirnya dlm masa 10 tahun kebelakangan langsung x pakai spek. Alah bisa dek tegal biasa. Wpun agak kabur tp x kisahla masih dpt membaca,tunton tv,naik mutor. Wpun pandangan x sharp tp boleh jer agak apa2 objek. Pawer spek pun x naik.
Mostly yg pawer spek naik cepat ni sbb 24 jam pakai. Nak mandi,berak hatta nk tidor pun pakai end up mata jd bakop berbekas bingkai spek.
Pawer pun dh jd macam kanta pembesar. So my advised is jgnlh 24 jam pakai. Guna utk masa cahaya malap, nak tunton tv, nak berjalan2,masuk dlm apa2 classroom. Waktu lain harap tanggalkan. So kita x bergantung sgt dgn spek biar spek yg bergantung kt kita.

Me pki ms drive n jln2 dlm mall sbb silau yg sgt tinggi..dulu masa keje kerap gakla pki sbb byk guna laptop.
Nk beli frame mmg tgk kedaila.
Skrg ni pki jenama owl tu..puas hati n bingkai tahan lasak..murah je bingkainya dlm 100++ tukar bingkai je sbb bingkai lm tu patah jatuh cermin elok lg.. yg owl ni anak yg kecik buat teether pon xpatah..

Nenasketum replied at 4-9-2017 12:15 PM
Bagus jugak tt bukak benang ni. Nak feedback pasal cermin mata my husband. Dia 24 jam pakai cermin m ...

cokia la ek lable leh tanggal.. tp jual 2k.. made in china ngaku ori.. dorang x penah kena sergah pihak bekuasa.. sbb tu sampai la ni jual barang fake.. berselindung di sebalik jenama kena optik.. maybe org percaya la kan.. x de rasa besalah langsung menipu

I selalu rasa pening sjk akhir2 ni..kwn2 suggest g cek mata...mmg pn i rasa skrg ssh nk baca perkataan yg saiz tulisannya kecil...mcm paper or   cover kertas mknn ke yg i nak cek isi kandungannya apa....i dah tkleh nampk....rasa nak g cek mata n wat spek mata kalau perlu....hrp2 jmpa yg ok tk fake mcm tt ckp...

cahaya_almas replied at 4-9-2017 02:09 PM
I selalu rasa pening sjk akhir2 ni..kwn2 suggest g cek mata...mmg pn i rasa skrg ssh nk baca perkata ...

bersedialahhhhh.. leh tanya kot.. made n mana.. mcm ada yak ckp sblm ni.. kalo warranty sebulan je confirm fake

Yg aku musykil..yg jual/buat cermin mata kt mall tu...drng 'bertauliah' ke? Ada sijil,kepakaran yg diiktiraf ke???

2tahun lepas ke beli spek mata E.Amani.. hampir 1K siap glasses semua..
Bulan lepas ku pegi kedai cikai rm200 je bingkai tu..
Adakah aku mangsa penipuan spek mata??

Skuau replied at 4-9-2017 04:15 PM
Yg aku musykil..yg jual/buat cermin mata kt mall tu...drng 'bertauliah' ke? Ada sijil,kepakaran yg d ...

adehh ini menambahkan lg fikiran negative shin pasal kedai cemin mata.. aah ek.. apa kepakaran dorang ni di iktiraf ker ato hasil bisnes kedai turun temurun

My husb is sucker for branded glass. Spec dia wajib brand mahal2. Lense mesti hoya (tu je dia tau plg mahal). So sll dia akn beli spec rm1000 ke atas.

Iols dh serik gi opto dgn dia sbb dia x bg beli frame murah2. Sbb iols suke tukar2 spec, so iols ade byk spec.   N i wld stick to hoya wpun frame i bdk sekolah punye je.