CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tieyrai_83

Seram....Rumah-rumah Sewaku...

tieyrai_83 replied at 13-8-2019 06:27 PM
last update 2017?????? lama gak ye di tinggalkan forum ni, sbb khuyuk baca FIKssyen shasha je skang  ...

Kerap jugak sis kena gangguan..
Dulu sy mcm sis jugak dgr bdk2 berlari turun naik tangga..
Lepas tu adelah benda yg berlaku pd sy.
Buat rawatan dengan ustaz.
Alhamdulillah xdengar yg pelik2 lagi..

icha80 replied at 14-8-2019 01:38 PM
Kerap jugak sis kena gangguan..
Dulu sy mcm sis jugak dgr bdk2 berlari turun naik tangga..
Lepas ...

tu la..dh mcm2 buat kat umah tu , tp masih sama...skalng kalau dgr ape2 tu kalau duk sorang2 baca ayat kursi 9 wakaf, terus hilang..
tp kira ok la dia kacau mcm tu je kan tanpa penampakan..kalau nmpk x tau la nk jadi ape...heheh

salaam...wah dah lama saya x muncul...

dh nk dekat 2 tahun di rumah sewa baru kat taman melawati..jeng jeng jeng..mst semua tau taman ni ada angker angker ...so far ada la dengar cerita angker tu , banyak cerita seram..
tapi skang ni malas nk menulis sbb terjerumus ke drama korea ..

Uish seram gak..

tieyrai_83 replied at 24-12-2021 02:09 PM
salaam...wah dah lama saya x muncul...

dh nk dekat 2 tahun di rumah sewa baru kat taman melawa ...

sambung-sambung

tieyrai_83 replied at 7-12-2017 10:33 AM
UITM-ANAK PATUNG MASHIMAROOOOOO

Patung mashimaro tu mata sepet kan.. camne mata tu bertukar jadi merah menyala?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
Edited by tieyrai_83 at 10-8-2022 03:46 PM

salam gaisss...setelah sekian lama x bercerita meh sis cerita pasal gangguan sis kene kat rumah taman melawati
td dh taip cerita pasal kat kuala perlis tp saya delete sbb dh penah cite kat thread lain rupanya...sori ye

ok mari kita mulakan

dh 2 tahun lebih kat umah baru ni, ganguan tu x teruk mcm dulu dah sbb dah pagar semua tp umah dulu pun pagar gak..x tau lah kat mane salahnye kan..wallahuallam...

firts kene kacau ni ada satu hari adik kepada adik angkat saya dtg rumah, biasalah kalau tetamu datang merata la kami bawak dia jalan2 kat kl ni...time tu dh jam 12pagi keatas sori saya x ingat dh masa yg tepat...heheh...saya dah mengantuk sangat2 then saya suruh adik saya hantar saya balik dulu sbb x tahan sangat dh nk tido..dia pun hantr la saya balik dulu sorang2 naik lift ke tingkat 9...mmg sunyi sepi and seram la kan nk naik lift tu, tekan butang lift and pintu lift dh ttp still sampai tgkt 2..tekan lagi smp tingkat 2 lagi..adoiii apehal lak ni kan...sampai 5 kali kot saya tekan asyik smp tgkt 2 je..setahu saya kalau dlm cerita hantu lift akan stop tgkt 8 kan?ke 4?hahhaha..tp sis punye cerita tgkt 2 , haaaa....dh gabra and seram sgt dh time tu, bila ambik phone nk kol adik tetiba br tgk kat butang tu sis yg tekan tgkt 2 la....ayoyoyo..nmpk x punye la saya mengantuk giler time tu kan, spoil je...hahhahaha

Bila dh smp tgkt 9 keluarkan kunci nk bukak pintu rumah x boleh lak..ape la lagi ni kan..dalam masa yg sama lift duk bunyi bising kuat sgt, saya x pasti ape dia...dia punya kuat bunyi tu smp jantung saya bedengup kencang, kuat sgt x tau mcm ne nk describe...macm terhempas-hempas..situ ada 3 lift..ketiga3 lift keluarkan bunyi tu..masalahya pintu umah x leh bukak lg ni..duk kodek2 kunci tu x leh gak...mula la rs nk terkencing semua...bunyi kuat tu still go on tau...yg saya lak duk pulas2 kunci x dpt smp kesudah...

saya kol adik saya suh balik sekarang sbb kunci umah rosak la kot...dorang kata jauh dr umah dh nnt dia patah blik...sya ni dh la nk terburai n takut ni so saya pk tempat selamat kat guard kat bawah je ada org but kene guna lift la kan nk turun..nk guna tangga??? u rasa sis berani ke?hahahha...mmg x la kan....

tunggu punya tunggu dalam keadaan bunyi bising kat lift tu akhirnya adik saya sampai...dia cuba guna kunci dia pun sama mmg x leh bukak..rasanya time tu dalam 2pg mcm tu kot..then panggil lg sorang adik naik td dia tgu kat kereta sbb dorang x hbs jalan lg..sama gak kunci dia x leh bukak gak...panggil guard kat bawah dia pun x leh buat ape...adik saya ckp kat guard u x leh panjat kat tingkap toilet ke?guad tu speechless...al kisahnya kami semua terpaksa tido kat pusat tuisyen kitaorg...esok pg br org betulkan kunci datang and selamat semuanya..

saya tanya adik2 saya korang naik lift x rasa ape2 ke? mcm biasa jawapan dorang x de ape..

the end

enjoyyy

ezacbee replied at 29-6-2022 01:37 PM
Patung mashimaro tu mata sepet kan.. camne mata tu bertukar jadi merah menyala?

saya pun ada google patung tu mata sepet, x pe nnt saya tny tuan punye diri yg cakap tu ye..

hi, tq kerana sudi membaca cerita saya , saya dh add story lain, harap enjoyy

tieyrai_83 replied at 10-8-2022 03:02 PM
hi, tq kerana sudi membaca cerita saya , saya dh add story lain, harap enjoyy

Terima kasih sis update cerita

venom1 replied at 11-8-2022 07:32 AM
Terima kasih sis update cerita

sama2 ada masa lg sis update lg

Edited by tieyrai_83 at 1-9-2023 05:14 PM

salam semua, setelah sekian lama x update cite kat sini, bukan xde ganguan cuma ganguan tu biasa je..so agak boring nk cite kan...
BUt today i will tell u a scariest story that im, myself experience..ckp omputih lak..hahhaha
ok, kejadian ni berlaku minggu lepas pada malam keliwon (mlm jumaat )..biasanya kitorang akan keluar jejalan pada hari minggu je, tapi hari tu disebabkan adik saya ada bagi ceramah kat sekolah saya ikut skali la tolong ape yg patut kan..so macam biasa lepas dh puas jejalan memakan, adik saya akan hantar saya balik dulu sebab saya ni jenis tido awal, bukan la awal kul 8, awal bagi adik2 saya...sebab dorang tdo kul 6pg plg lewat..hahhaha..plg awal bg dorang kul 4pg..bagi saya lak plg lewat saya tdiur kul 1pg..pehe dop?plg awal saya tdo kul 10mlm...
dia hantar saya kat lobby..naik lift mmg hari2 seram la kan, so tu saya x nak citer...
dah sampai umah, siap mandi , solat semua saya akan landing atas katil sambil layan cite korea...tengah layan tu dalam kul 11.45pm mcm tu tetibe saya dengar bunyi menakutkan...bunyi tu kat balkoni...fyi rumah saya kat tingkat 9..memula saya pikir maybe org kat atas mesin baju kot..bunyi mesin basuh yg dryer tu..tp makin lama makin kuat and makin pelik bunyi dia..bile saya cuba dengar betul2 bunyi tu xde bunyi mcm mesin basuh dh, makin pelik and makin kuat sekuat kuatnya..and bunyi tu mmg tepat2 kat balkoni , saya kat katil tu mmg x tau nk ckp macam mana tahap ketakutan saya tu , kalau anggar maybe dah 200 %..x penah rasa takut macam tu, mmg first time..korang penah tgk cite alien x?bunyi alien yg bergetar2 tu..yes bunyi dia macam tu memula, kuat sangat2, kalah org pakai speaker bunyi kuat tu...and bunyi tu macam benda besar..besar sgt2..lepas bunyi alien tu di sambung bunyi pelik jugak tapi x tau nk cakap macam mane, harap korang leh paham...dekat 10 minit tau bunyi tu..tengah bunyi tu tangan saya ni berat sangat nk kol or wasap adik saya, mmg terpikir nk wasap n kol dia tapi berat..korang bayangkan 10 minit lama tu..first2 dengar tu saya dah buat pagar diri la kan..then dalam minit ke 5 tu bile pikir balik klakar pun ada sebab saya sambung tengok cite korea walau bunyi tu masih berlangsung , giler ke ape..hahhaha..ayoyo and adik saya ada je wasap saya suruh top up grab, saya reply macam biasa tanpa citer pasal ni..tp dada berdebar sebab takut sangat maybe sbb saya nak cuba hilangkan ketakutan tu saya sambung tgk korea..hurmmm....tapi amat merugikan sbb saya x terpikir lgsg nk rakam bunyi ..
and second ganguan mlm tu jugak saya macam masuk ke alam lain, tu bukan kene tindih tau..saya panggil alam gelap..saya sedar tapi saya x boleh bergerak and saya cuba lepaskan diri dari alam tu...saya rasa badan saya ni makin lama makin diserap ke dalam alam tu and saya akan baca macam2 untuk keluar dari alam tu..memang lama gak process untuk lepaskan diri tu, penat sangat2..serba serbi ayat bacaan saya baca tapi x lut..tp saya x gave up saya lawan gak sampai lah saya dapat bukak mata sebetul2 nya...actual dh lama sangat saya x ke alam gelap ni..dah 3 tahun lebih x kene..kalau dulu mmg slalu kene...maybe sbb ganguan bunyi tadi ada sangkut paut , wallahuallam la kan..
saya pernah share pasal alam gelap ni kat thread lain, and dorang ckp tu projector ape ntah nama dia , haahha..ok lah nak sambung kerja.bye..