CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Aimi

Sakit Pinggang Angkat Kotak Kasut-Perang Budak Intern Dengan Pereka Kasut Viral,

iols respect company2 chinese ni, diorang tak care bangsa diorang, bagi gaji tinggi2.

manakala company melayu ni banyak menindas bangsa sendiri, gaji murah, tapi kaw2 punya suruh buat kerja, jumlah pekerja tak cukup nak handle project, still tak nak tambah pekerja, .. pity my friend, kena outstation, bos janji booking hotel, dah sampai sana,  bos suruh tido masjid je.

celaka sangat!   mohon muflis cepat2 bos macam ni

palmolive replied at 4-1-2018 01:05 PM
ini memang betul..aku setujuk sangat...
cina tempat aku gaji lagi mahal dari yg melayu buat kerja ...

Betul tu..saya pernah kerja dengan company cina,tak boleh duduk relak sekejap walaupun kerja dah habis..sepupu saya kerja dengan surveying compny,dah lebih 10 tahun gaji masih ciput,bila org cina baruk masuk dah beribu ribu..wlaupun berkelayakan yg sama..ada juga kes kawan saya ada diploma perakaunan,temporary post kat fnance compny cina..mereka buang melayu ambik cina yg cuma ada spm!!!tidak semua mcm tu tetapi kebanyakkan...

i pernah kerja kat satu company cina jual brg2 mekap & bra jenama terkenal..kebanyakan staff depa kat semua jabatan satu kaum dia je..sampaikan staff2 depa yg oku pakai kerusi roda pun depa amik kat bahagian admin.. cuma ada satu je department yg semua melayu...iaitu bahagian store.. tp i masa tu bahagian akaun la..junior..hehe sebelum benti & sambung belajar..

gigahertz replied at 29-12-2017 03:38 PM
intern bukan buat kerja ikut scope yang dia dah belajar tu ke ?

aku pun fikir mcm tu gak.

jd mana2 company sb ambik budak intern ni, kena tentukan scope keje utk diaorang

angkatt2 kotak, mungkin ada staf yg in-charge, tapi budak intern ni pun, tak yah le terlalu demand
mungkin dari segi pengiraan barang tu, dia kena la turun padang