CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Aimi

Sakit Pinggang Angkat Kotak Kasut-Perang Budak Intern Dengan Pereka Kasut Viral,

aii dah penah hadap benda ni.. budak unitar, degree in business.. budget nk bt mgmt la kot.  salah tempat diknon oiii.. masuk retail mmg keja as retail asst ja r.. bt cust service.. tagging &  display brg..

Ai x pernah ada internship..so bila first keje tu mmg atas initiative sendiri..bos sekadar bg arahan nak itu ini je,y lain2 ai kena liaise dgn staf2 lain..jobscope tu xyah ckp ler,awal2 x berkembang sgt unit tu tp lama2 dah makin byk idea bos,ai y kena uruskan semua projek dia,especially bab liaise dgn org2..tp ai mmg xkan ot sbb ot xde payment,ai dah gtaw bos awal2 n bos ok..cuma ai mmg akan siapkn tugasan ai dulu ikut priority..at least next day ai dtg,ai boleh stat task lain pulak..

Tp kan,rasanya kalau adik ni bt intern kt company ai y skrg,mau xdtg terus..ktorg bkn sekadar kotak aje ye,tp byk bnde berat kena angkat,kena bt sndiri,kena multitask..bos ktorg mmg x kesah,dorg mmg bpegang pd konsep hard labour ye..for the sake of sesuap nasi,gagahkn jua diri..mujur ler staf2 ok,byk ajar..except for few ones,of course,spesis emo tu..y tu sy pekakkn telinga saja..hehe

Edited by EncikRhoma at 29-12-2017 05:09 PM

dah jadi thread tb internship pulak masing2

Untuk bbnu yg bakal grad dan tengah buat internship, nak bagitau sikit la. Apa2 masalah dengan bos masa korang internship, jangan gigih nak upload sosmed. Bawak bincang dengan penyelaras internship kat universiti tu. Korang ingat bila korang nak apply real job, orang HR tak buat background checking ke? Sekarang ni even korang punya sosial media pun diorang check tau tak. Kalau aku jadi orang HR atau pun bos yg nak tawarkan kerje, awal2 memang aku ban budak azlinnurain ni. Even aku rasa sekarang pun orang HR dah alert pasal budak ni. Jenis suka menjaja masalah dalaman syarikat. Siapa yg nak pekerja macam ni?

EncikRhoma replied at 30-12-2017 01:06 AM
dah jadi thread tb internship pulak masing2

Untuk bbnu yg bakal grad dan tengah buat internshi ...

Betul sbb ada pernah dgr company suruh letak fb and twitter account.aiyooooo.klu jenis suka mengadu kat socmed tu mmg payah la

Alah bisa tegal biasa dik. Tak berpenat lelah, takde lah manisnya pengalaman.

Dan dedua ni bagaikan buku bertemu ruas. Memang segala mala problem, bbnu akan post ke socmed. Hadaplah korang. Follow my rule kekdahnya.

Kalau dah kerja nanti die punya demand macam mana la

Follow Us
Jimmy choo wannabe? Sebab tu lah something wrong dgn edu system yg suruh student buat LI bila final sem aja. Bagus kalau buat LI ni banyak kali sambil belajar teori nya. Btw perempuan tak elok angkat barang banyak banyak ni selalu regardless berat ke tidak..biarpun muda kena jaga peranakan juga bukan semua perempuan sama dalam luarnya.

melinda_kerr replied at 29-12-2017 08:42 PM
rasanya i waktu start kerja dulu lagi teruk kena dr minah ni. kdg2 rasa diri mcm driver, tidur bawah ...

Sama lah kita. Masa intern kene stay up kt office smpai pukul 2pagi, siap kne usik ngn hantu lg. Kene jdi runner. Kena marah. Ikut bos g meeting, yg ni best. 3 bln intern, brape kli je kluar office time langit cerah. Naik bus, pastu naik lrt, pastu naik bus lg. Smpai staff kt situ puji sbb xpernah merungut. Tapi masa tu rasa best dengan tanggungjawab diberi. Tp byk jugaklah die bg allowance.

gigahertz replied at 29-12-2017 03:33 PM
tapi kalau tak ambil diorang kerja . mana diorang nak timba pengalaman?

Mcm la  kessah sgt budak gen Y ni nanti xde pengalaman lak
Pepandai la nak hidup and nk cari keje
Manja sangat
Rasakan jd penganggur

Budak intern ni yg manja bg aku. Aku rasa christy ng tu ok je. Cakap elok2 lagi. Bukan terus maki. Standart la kene perli2 sikit tu pun mental koyak. Siap mak pun call christy tu bagai. Boooooo x malu ke bulu da tumbuh pun ngadu kat mak? Sok lusa kau keje kt mana2 (klo ada HR yg nak hire kau), problem sikit, suh mak call company tu? Dasar budak manja. Kau kawin jela ngn sesapa dekk pastu promote kisah indahnye kawin muda.

Aku dulu intern tak dapat bayaran. Ilmu yg ditimba tu dah cukup. Staff pun layan baikkkk

dik... manja nyer la ko... sikit2 nk viral... xpayah ler nak berlagak ko masuk U ke hapa...selagi ko belum graduate taraf pendidikan ko cuma spm jer.. layak ler baru keje xder pengalaman keje kuli jer...

Ok rasanya perlu la stop buli budak2 intern ni. Unless ko cakap siap2 jd ko jadi kuli batak. Better la ko bagi ilmu, sebab pahala ko aku bertebaran selagi budak.tu guna dan share.

Tolong la stop but orang cam hamba

Edited by URUHA at 30-12-2017 12:54 PM

Pada meols dua2 pihak pun wt silap & hopefully masalah ni leh selesai dgn cara baik.

Btw meols bkn gen Y tp meols x stuju acik2 semua wt generalization terhadap adik2 gen Y. Tak semua gen Y ni manja & bermasalah. Setiap generasi ada je individu yg berkualiti & yg hampeh. Yg jenis hampeh ni mmg selayaknya la susah dpt kerja.

Untuk majikan pulak, jgn la disebabkan anda boss, anda leh wt sesuka hati kt pekerja anda sampai langgar human rights. Btw utk industri retail ni lg bagus ambil staf2 lelaki utk angkat brg2 yg berat. X pun sediakan troli.

Papehal pun x dinafikan yg  kebanyakan suasana kerja kt Malaysia ni tak sihat

tom2 replied at 30-12-2017 12:43 PM
Ok rasanya perlu la stop buli budak2 intern ni. Unless ko cakap siap2 jd ko jadi kuli batak. Better  ...

I second this

syidasaleh replied at 30-12-2017 02:00 AM
Betul sbb ada pernah dgr company suruh letak fb and twitter account.aiyooooo.klu jenis suka mengad ...

a'ah, ada certain company memang nak socmed kita

aku tak tau macam mana diorang process orang takde socmed macam aku. ada account forum cari ni je

dulu ade fb, dah delete. jarang guna. ada twitter pun deactivate, asyik lupa je benda tu wujud

tom2 replied at 30-12-2017 12:43 PM
Ok rasanya perlu la stop buli budak2 intern ni. Unless ko cakap siap2 jd ko jadi kuli batak. Better  ...

kan.

tapi memang mentaliti sesetengah orang, eh eh, ada budak intern baru, kita buli dia gilir-gilir nak?
minggu ni sape nak guna dia? (aka jadi kuli) = ini yang diorang cakap kat aku masa minggu pertama aku masuk

lepas tu aku kena jadi kuli buat kerja sorang brader ni. sejam je, lepas tu aku lari buat kerja lain yang lebih berfaedah daripada buat garis-garis dalam buku log kosong. jumpa akak HR, tanye minta kerja. akak tu pun tenggelam dalam buku rekod staff, dah la kecik, kesian dia, dia pun ajar cara nak check hulurkan tangan, ringankan beban kekdahnya

waktu tu takde sape tau makcik aku number 2 dalam whole organization tu. pejabat dia kat bangunan sebelah je.
sekali minggu depannya, makcik aku turun nak potpetpotpet ajak bersembang pasal hal keluarga, baru kaki-kaki buli tu tercengang
terus tak jadi kuli dah lepas tu

1 word..
MANJA

Ginilah perangi generasi skrg..
Dulu masa kt sekolh cikgu kena hadap. Manja.nk dilayan mcm queen..
Kita bos dia pulak yg berlagak lebeih2 sampi kita pon kompius saper bos ni..?
Dah keluar ke dunia pekerjaan skrg ni bos2 kena hadapla pulak generasi MANJA ni..

manjalara_01 replied at 29-12-2017 03:39 PM
actually kes mcm ni x perlu la nak viral...skit2 nak viral...
mintak la nasihat dari abg2 ke kakak2 ...

Generasi facebook tweeter n insta gitulah..
Dorg rs nk guna je kuasa viral..

tempat kerja aku dulu mmg biasa buat budak intern mcm kuli
lebih2 lagi yg kerja bole harap
mmg kaw kaw perah punye
stay up malam2 sabtu ahad pun
allowance rm100 je
ada budak intern 2-3 hari tak dtg kerja
selamba bila kita call ckp takde duit nak dtg
kalau kita ni kejam mmg bole report je kat U dia
tapi kita tau company bayar rm100 je tapi perah mcm fulltime worker
and yes.. company tu mmg tak hired pekerja baru, pakai je intern yg dtg berduyun utk siapkan kerja. So that, aku nak kekwat dgn intern ni pun tak sampai hati