CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Amirah

Jauh Bercuti Di Paris, Eina Azman Tetap Gigih Memasak Untuk Suami

Eina azman ni pegi mana2 pun bawak maid even pegi turkey paris ni pun dia bawak jugak. Maid dia la sediakan bahan2, dah siap eina masak je. Btw, dia mmg rajin masak

mixed replied at 3-1-2018 03:49 PM
johzlyn pn gigih masak pg bercuti kt jepun lg jimat kot
anak2 ramai nk mkn pn senang

ozlyn tu rajin masak, wlpun simple. tp lauk ayam masak kicap dia tiap2 mggu mesti wajib masak. smggu ada la 2-3 kali dia masak lauk tu.
konon2 signature dish dia la kot.. anak2 suka so masak la hari2 pun xde masalah

eina ni klu masak mesti buh cili api berlambak2.. tak melecet ke bontot deme laki bini?

Madel replied at 3-1-2018 05:10 PM
Aku dah pernah cuba resepi laksa sardin Ena ni.
Sedap ..rasa nya sebijik mcm Laksa Super
Tak bau h ...

aah, aku pun penah try. and now aku rajin buat laksa tu wlpun tanpa nenas. senang tak renyah nak asingkan isi ikan rebus

makton replied at 4-1-2018 07:32 AM
ozlyn tu rajin masak, wlpun simple. tp lauk ayam masak kicap dia tiap2 mggu mesti wajib masak. smg ...

Biasa la nok  tp anak tekak lain2 rasa nk mkn. Cam anak aku yg no.2 pn suka ayam masak kicap tu. Semingu sekali mesti ada hahah

mixed replied at 4-1-2018 08:03 AM
Biasa la nok  tp anak tekak lain2 rasa nk mkn. Cam anak aku yg no.2 pn suka ayam masak kicap tu. S ...

hahaha kan... anak aku suka bendi dalam kari ikan. so tiap2 mggu mesti ada lauk kari ikan, bendi pulak letak sekebun dlm tu.
(arini pun aku masak gulai siakap )

Follow Us
Mmg nmpk rajin. Tp satu je la.. Kalo tumis sambal tu pls pls pls smpai pecah minyak!

suka jugak tengok ig eina ni masak..bab teknik2 tu aku no komen sebab aku pun xpandai teknik2 memasak ni

tapi jeles tengok badan dia n luxury style dia nih

Bc forumer2 komen ttg jumlah bahan2 yg digunakan eina ni, ai tfikir myb dp kaiser gurmet suka kot.
Ke bangsa2 beliau mmg suka rasa bhn2 tu kuat.
Klu dia x suka,mesti dh komen at the very first time meratah masakan bini kan

mek suka je tgk sbb dia berusaha jaga suami dia.. kipidap.. laki dia koje ape ek? kaya lain mcm

biarlah dia memasak untuk keluarga..
boleh jimat..duit makan tu boleh pi beli handbeg...

janji halal

apa nk hairan. maid yg buat sume kan. tgal nk angkut bwk sane je. bkn ssh pn. smpai sane ada bodyguard plak tlg agkt brg

Pikir2 balik betul porumer kerani tu cakap..masakan eina nampak kurang sedap..agaknya sebab cara dia tumis kot..kadang2 tumis perencah nasi goreng pun kurang minyak..nampak cam melekat2..sambal atau kari pun selalu tumis tak pecah minyak..tapi aku puji dia rajin..janji laki dia makan rasa sedap kan..bukan dia masak untuk kite pun

Kalau faradhiya masak memang nampak sedap..tapi aku kurang berkenan asik caption dia macam nak cakap dia rajin..pandai masak gitu..lama2 boring baik aku tengok vid eina masak campak2..anak aku pun siap suruh aku sebut doneeee lepas masak

Kalau tengok igs dia ada je dia makan luar. French toast, desserts macaroon tu sume. Yang masak ni maybe for dinner je kot. As for teknik masak dia tu, kalau dah end result tu sedap, so lantakla la kan

x kan x mampu nak makan untuk dinner kat luo dh kot

alahai..gigih la nak masak bagai....dah di Paris...makan lah siput babi di saluti bawang puteh dan mentega....opss silap escargot in garlic and butter

aku ni kengkadang malu dgn umat ig ni. aku tgk ig ig masak tu kdg takdela masak yg susah2 pun. aku pun masak camtu gak hari2 anak ramai masak mmg byk cuma x letak dlm ig sbb takde ig. mcm ig yatie kitchen tu buat sup ikan. berbondong umat tanya resepi. sikit2 tanya resepi. mende senang mcm ayam masak kicap pun nak resepi. diorg ni masih sekolah darjah 4 ke? motipla sup ikan atau ayam masak kicap pun tak reti buat??

yatie kitchen tu pulak kononnya himalayan salt no MSG la konon. phuiiihhh. padahal sesenduk tepung seri aji ko guna..pastu kiub ayam kiub bilis tu semua. itu semua MSG. ko bubuhla kiub ayam tu dlm tahi lembu pun sedap okay!

eina azman ni pulak aku tgk karinya tak selera langsung. kat page 1 thread ni tu kari ayam kan? isi ayam hancur kentang hancur lembik toet rupa pun mcm nk dibuang je gayanya. tgk mcm main belasah je dia masak..aku yakin rasanya tak sedap

#donemenjoyah
#demokrasi
#berhakbersuara
#yougiveyouget

sori chuolls..nk tnya bekah tu sape?
anyway, meols rjin gak skodeng ig eina ni..suke tgk kegigihan dia upload vids wlpon stakat lauk sadin yg ntah bpa kli agknye ditelan sadin tu dlm sminggu
ade jgk resepi sheol yg meols try sadin mayonis ltak cilipadi bwg smua tu..tp sadin nye meols goreng dlu la..loya plak tekak klo sadin nye dihumban gitu je