CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kipasartis

Drama terbaru Fattah Amin - Dia Anak Jeneral, setiap Rabu dan Khamis, 8.30 malam

Alaaaa... Stress EPs malam Ni aku BG nama eps termenung sbb scene termenung manjang! Dah la meleret2 scene nuqman ngn ex dia tu.bosan duhh!  Cite melayu & scene melepak KT meja mkn mcm gigi & gusi berpisah tiada.
Seb baik Ada scene abam termenung muka close up segabak. Hensem betul KO Fattah!  

Tp bila smpi scene syirin & zakhif walaupun sikit2 je lahai mng sweet. Scene syirin ngintai zakhif Dr dlm umah tu cute Sgt muka syirin. Pastu terus sambung ,hampeh sungguh!  

asyasha replied at 7-2-2018 10:32 PM
Alaaaa... Stress EPs malam Ni aku BG nama eps termenung sbb scene termenung manjang! Dah la meleret2 ...

Sabo kaka. I is stress also...
Tu nak start dah buat stor, maka bermulalah zakhif syirin berkenal-kenalan ewah2...
Dah2 la intro pasal nukman...

StandClimbFall replied at 7-2-2018 10:45 PM
Sabo kaka. I is stress also...
Tu nak start dah buat stor, maka bermulalah zakhif syirin berkenal ...

Hahha... Manjang kuar muka dia je Ari nih. Dahla aku mmg tk kenan ngn dia sjk shmp lagih!

Walaupun ceta smlm draggy.. Rasanye sapa yg x baca daj bleh pickup storyline yg shirin-nukman dah knl lama.. Cuba nak develop feeling pastu ex gf timbul.. Pastu ada zhakif.. Pastuu...

Nak ckp fattah circa DAJ-HSC mmg terlebih elok eh.. His built, hair, looks makes u go loco..  Ok sekian

kekbuah replied at 8-2-2018 04:34 PM
Walaupun ceta smlm draggy.. Rasanye sapa yg x baca daj bleh pickup storyline yg shirin-nukman dah kn ...

Hari Ni pun draggy jugak. Tk abis2 kuar scene eja & boipren dia yg ntah sape2,scene nuqman jumpa ex, tk sudah2,scene mak nuqman yg annoying giler back to back.
Daku bertahan sbb KO je zakhif!!  Like seriously SEBAB ZAKHIF HELOK SGT!!

Edited by kekbuah at 8-2-2018 10:01 PM
asyasha replied at 8-2-2018 09:34 PM
Hari Ni pun draggy jugak. Tk abis2 kuar scene eja & boipren dia yg ntah sape2,scene nuqman jumpa e ...

Actually daj ni brapa ep? Mlm ni xtengok sampai habis. I tunggu scene zhakif potong rumput so hawt.. Ada tengok bts.. Ep brapa agaknya eh hehe

Follow Us
asyasha replied at 7-2-2018 10:32 PM
Alaaaa... Stress EPs malam Ni aku BG nama eps termenung sbb scene termenung manjang! Dah la meleret2 ...

lagi stress dgn jeneral hambali & mak nukman tu.. hahahaha

kekbuah replied at 8-2-2018 09:59 PM
Actually daj ni brapa ep? Mlm ni xtengok sampai habis. I tunggu scene zhakif potong rumput so ha ...

ooo scene potong rumput yg pakai baju hitam tu
ai tak sabar nak tunggu scene zhakif mengaji

kekbuah replied at 8-2-2018 09:59 PM
Actually daj ni brapa ep? Mlm ni xtengok sampai habis. I tunggu scene zhakif potong rumput so ha ...

DAJ ada 26 episod.. Klu ikut novel pun awal2 ni x byk scene zakhif. Start next week kot byk scene zakhif.

Klu ikut novel, scene potong rumput tu lambat lagi.. Ntah2 episod belas2 nnt baru ada.

Edited by sora13 at 9-2-2018 09:12 AM
kipasartis replied at 9-2-2018 08:41 AM
DAJ ada 26 episod.. Klu ikut novel pun awal2 ni x byk scene zakhif. Start next week kot byk scene  ...

tak payahlah ikut novel sangat, kipas. ini memang stail lama drama melayu yg dragging. intro pun sampai 6 episod. boleh compresskan kepada dua atau tiga episod je patutnya. nukman dgn diara tu patut tak payah banyak dialog, like explain sikit and if penonton get the gist, jalan terus. eh, emo pulak iols pagi2 nih. btw, tak trending ke, semalam iols tweet banyak jugak dari sebelum maghrib iols dah start tweet. hikhikhik...

comel jek syirin dok intai2 zakhif dari dalam..senyum2...yg zakhif lak mcm dalam hati dok tertanya2 mana syirin. sampai sangat ke hati dorang nya rasa tuh...ai sengeh2 jek tgk

sorry ye...2nd hero is sangat2 tak natural and mulut macam ada makanan masa nak cakap so nampak macam kemam something. leh tahan gak kayu nya

ehh apesal nampak fattah macam putih giler dalam citer nih...if muka tuh leh la faham..mekap ke. tapi tangan..lengan..sume putih. muka putih2 merah

minggu  ni xtgk pon daj sb bz hal lain tp alaaa slow ke citenya wehhhh tahap nguapan bape? hehe
t nk download je kat memana blog.

semalam tak tengok... ada aktiviti surau malam jumaat. apa perkembangan zhakif - syirin? tuu jerr aku nak tahu

Thanatus replied at 9-2-2018 09:37 AM
semalam tak tengok... ada aktiviti surau malam jumaat. apa perkembangan zhakif - syirin? tuu jerr ak ...

Tak berkembang2 lagi sis, teruskan je dulu ngn aktiviti surau tu lg pekdah.
Gitchuuuu....

Jelita replied at 9-2-2018 09:25 AM
comel jek syirin dok intai2 zakhif dari dalam..senyum2...yg zakhif lak mcm dalam hati dok tertanya2  ...

Ye aku ni tunggu2 tk kuar2 scene syirin & zakhif. Masih intai2 dalam kesamaran kekdahnya.2nd hero tu mmg kayu sekayu kayunya. Aku pelik klu org stil kata Fattah kayu tp dlm masa yg sama ramai lagi pelakon lelaki yg lagi hauk bacin berkeliaran. Kesian Fattah.

Anyway utk tk ot byk giler scene Si nuqman ngn ex dia. Back 2 back. Dh nk masuk 6 EPs stil tk abis lagi kisah tolak tarik watak2 tambahan nih. Semua semak. Mak nuqman, kwn2 opis syirin, plg annoy kaknam kwn opis yg pakai tudung tu.boipren eja. Hello khalid nazri bosan Wei. Dragging sungguh.

Watak jeneral / mak syirin je aku suke sbb mcm best.

Aku stil nk tgk minggu dpn sbb nk tgk Fattah jugak. Mmg muka KO penyelamat Sgt la Fattah. Helok Helok Helok, aummmm!!

Tulah setiap episod tertunggu part zhakif keluar tp yg keluarnye secoet je...part nukman panjang berjela pulak ngan ex dier tu...dahla nukman ni berlakon kayu..bila gelak pun nampak fake..hah dah membebel dah i ni.tau nak ikut sebijik cm novel tp kalau x penting tu tukar2 lah ckit scene dier..compress lah jadi pendek sikit..tambah scene lain yg menarik..ni scene eja ngan pakwe dier bukan ade bg progress pun kat hubungan zhakif-syirin.rasenye kalo ikut novel ni smpai next week pun scene nukman ngan ex dier akn byk lagi..tp xpe i hadap jgk sebab next week syirin dh balik rumah,so harapnye bykla scene zakhif-syirin..yg penting abam keluar tv je,muka heols terpancar -pancar cahaya,flawless betul..hihi

Agree ngan korang sume...aku layan kat myklik pun dah sangap tunggu scene zakhif-syirin....aku semak ngan kayu nukman tu.....tapi aku layan gak sebab zakhif-syirin....

asyasha replied at 9-2-2018 01:27 PM
Tak berkembang2 lagi sis, teruskan je dulu ngn aktiviti surau tu lg pekdah.
Gitchuuuu....

Takde perkembangan? Adoiii lembab.

Nasib baik aku tak jadik pengarah & penulis skrip drama nii... kalau tak dah lama ku pecahkan semua mentol bilik air rumah jeneral hambali tuu... and suruh si zhakif pegi betolkan. Bolehlah zhakif - syirin bercengkerama, senyum2 sengeh2 tlg pilih skirt hijau (burok weiii skirt tuu) gahhhh.

Watak2 tambahan tuu kalau menarik jln ceritanya, seronok gak nak melayan. Masalahnya tak interesting. Terpaksalah mengadap muka senduk nukman tuu. Yg pekerja kontrak kawan zhakif tuu pon aku rasa mcm annoying... yg pendek2 tu. Ntah apa nama watak dia. Sampai sekarang aku rasa aku cumal hafal 1/4 drpd nama watak2 yg ramai tuu. Selebihnya aku panggil adik angkat, mak angkat, kawan zhakif yg pendek & yg tinggi, boss syirin, kakak2 abg ipar syirin etc etc ehh kosser nak mengingat nama.

Tolonglah kasik cerita nii menarik & tak meleret2 in the upcoming episodes... nasiblah fattah mung helokk dlm drama nii... aku pasrah & hadap gak lahh.

Nape la cite ni  tayang 2x seminggu je ... Nk tggu ari rabu rs cm lm benaww

Bsli replied at 13-2-2018 11:11 PM
Nape la cite ni  tayang 2x seminggu je ... Nk tggu ari rabu rs cm lm benaww

Lama kan? Dah lupa dh last scene episod 6 hari tu.. Kena tgk dkt myklik utk recall.

Jangan lupa episod 7 malam ni.. Harap plot drama dh berkembang masuk bab syirin dan zakhif..