CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Aimi

"Dilayan Macam Sampah Di Paris,"- Vlogger Cerita Sisi Gelap Kota Roman

Iema5008 replied at 8-2-2018 03:06 PM
Syukur la hang kalau kali terakhir p sna.. kurang sikit umat acik kepam jenjalan buat muka kekwat tu ...

Apa nak heran dengan acik kepam. Pi Sabah pun kekwat menyombong namampus pastu suka cakap kuat2 nak bitau satu Sabah dia tu dari Semenanjong.

DARSITA replied at 10-2-2018 02:29 AM
So jenjalan lah ke USA - sangat selamat, selesa dan BERSIH! Di mana mana boleh guna English.

Betul tu sis. Orangnya pun friendly.

chazey replied at 10-2-2018 04:06 PM
Apa nak heran dengan acik kepam. Pi Sabah pun kekwat menyombong namampus pastu suka cakap kuat2 na ...

Abah sy orang sana sis... mak orang utara... kpg sy, orang2 kat sana tak dak nya menyebok itu ini tp kat kpg mak mak haih... sakit jiwa sakit kepala nak pikir..
Pernah naik flight  balik kpg abah. Acik2 kepam kata nak mai kundasang siap ready baju ropol2 nnt. Sejuk.. kwn2 dh ramai p nnt nk selfie kat grup.. i was like.. haaa. P vacay setakat nak.selfie tunjuk aku dah sampai destinasi yg korang dh sampai... bukannya utk mhayati keadaan alam sekitar dan enjoy makna bcuti...

chazey replied at 10-2-2018 04:06 PM
Apa nak heran dengan acik kepam. Pi Sabah pun kekwat menyombong namampus pastu suka cakap kuat2 na ...

Pastu dah balik semenanjung habis heboh  kat org kampong setahun tak abes cite dia pi sabah. Kalau dapat naik malaysia airline tambah lagi setahun cerita tak abes soooo kepam

chazey replied at 10-2-2018 03:04 AM
Baru teringat nak seru sis Fara tadi.  Good for you la sista. Memang salah satu cara mahu amb ...

cam omputih datang malaysia kemudian fasih bahasa melayulah,
cek camana crazy orang kita dengan dorang, dapat jadi pelakon,
glamour

faraway1 replied at 9-2-2018 08:30 PM
dorang ialah bangsa yang sangat bangga dengan bahasa dorang,
itu yang me faham, sebab my husband  ...

Sis you berani bergurau pasal kaki katak dengan hubby

Follow Us
faraway1 replied at 9-2-2018 08:30 PM
dorang ialah bangsa yang sangat bangga dengan bahasa dorang,
itu yang me faham, sebab my husband  ...

ya betul..
kawan aku ckp walaupun tak berbahasa inggeris diorang masih boleh maju dan membangun...jadi kenapa nak cakap bahasa inggeris.
setepek aku kena..

well known yang french and english pun dari zaman dulu dok perang je kan.agaknya itu salah satu sebab kenapa dorang tak suka bahasa inggeris..haha.

kalau nk lebih selamat dari pickpocket & scammer boleh la try gi japan, korea, australia, nz....

ajaibnya bila aku gi paris masa 2014 aku satu family x kena picpocket....maybe sebab dh aware pasal pickpocket kt paris....tapi selalu la jumpa scammer perempuan gypsy mintak sign "petition"...memang x layan la hahaha.....lagi satu kalau beli souvenir, keychain dgn orang2 africa akan dapat harga jauh lagi muruh dari harga kt kedai souvenir...kalau pandai tawar menawar boleh la dapat lg murah.....

part paris kotor & hancing tu memang betul lagi2 kt subway station....eifffel tower tu kalau tengok lagi dekat serupa mcm besi buruk...hahaha...

i was in Paris last Oct. before pegi mmg paranoid habis. ai siap jahit poket jeans extendkan sbb fon x muat. to that extent hahhaa..

Ajaib n alhamdulillah sangat xde pulak kene pickpocket or diorg pandang semacam walaupun pakai tudung.  Lagi we reached paris 4 am sbb naik bus from London. Can u imagine pagi2 buta tersadai kat stesen bas tu? xde apa kejadian tp i dlm hati cuak , x berhenti baca 3 Qul. And bila dpt kekuatan seret bag pg hotel, receptionist bagi early check in kol 6am memang bersyukur sangat yade

ko tu yg x blend in , pakaian kemain pelik  dengan bulus2 giler aaa.
pastu nk ckp orang tu racist .

skystrike replied at 11-2-2018 09:41 PM
kalau nk lebih selamat dari pickpocket & scammer boleh la try gi japan, korea, australia, nz....

...

oh my husband kena rompak masa kat jepun tau,
masa tu kat nagano masa olimpik game.

faraway1 replied at 12-2-2018 11:15 PM
oh my husband kena rompak masa kat jepun tau,
masa tu kat nagano masa olimpik game.

hhhmmmm...ada gak pickpocket kat jepun.....aku baru je gi jepun dlm bulan 11 tahun lepas....memang rasa selamat je....tapi wlaupon selamat kena gak extra careful...

org jepun yg g paris smpi kena sindrom ape ke namanya
ada bc kt thread did you know?...
sindrom yg ala2 tobat-aku-xnk-pi-dah

de_ikea replied at 9-2-2018 10:00 AM
Nasib kakak baju bulu ni tak baik. Kalo sheols pun berlagak ckp omputih, french mmg tak suka. Tapi r ...

Takde apa pun kat paris yang best selain acah acah sweet bergambor kat epik tower tu.Pempuan ni takkan tak tahu paris tu ramai pencopek.Aku kalau singgah paris pun sekadar nak menkedarah dia punya pasri je

Edited by faraway1 at 12-2-2018 11:39 PM
skystrike replied at 12-2-2018 09:42 PM
hhhmmmm...ada gak pickpocket kat jepun.....aku baru je gi jepun dlm bulan 11 tahun lepas....memang ...

itu dia kira tak bernasib baik aje,
kami ada ke Jepun berdua kemudian. ok aje, infact rasa sangat selamat di sana  

skystrike replied at 13-2-2018 10:42 AM
hhhmmmm...ada gak pickpocket kat jepun.....aku baru je gi jepun dlm bulan 11 tahun lepas....memang ...

kat mana mana ada je pickpocket tak kira walau tahap mana keselamatan sesebuah negara.Takde tempat yang selamat dalam dunia ni walau dalam umah sendiri pun.

Tapi pempuan ni claim orang pandang semacam je bila nampak sheol bertudung aku rasa yang pandang tu bukan parisian tapi umah umah pati yang berlonggok longgok kat paris nun

aku speku bukan sebab tudung orang pandang tapi sebab baju bulu bulu burung untua tu very the desa.com sisturrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

beza betuila dari jaman akak dulu merayap merata europe tahun 1990an. aman2 je hidup tido stesenbas nobody nak racism kat aku

sekarang ni jaman pun berbeda, agaknya sebab ramai sangat immigrants dari asia menyebabkan omputih racism gila2 kan. pakai tudung je nampak slack terus. boringla merayap europe sekarang ni. lagipun balik2 muka melayu. borringggggg

ofismate aku pernah citer yg kwn dia pegi paris kena pickpocket...
masa tu tgh tgk magic show apa ntah kt eiffel tower tu...sedara2 duit hilang...
hbs licin dlm 1k euro...meraungla dia ...

I'm a backpacker, tapi bukan tempat tourist attraction. I prefer nature & culture.
Last time pergi France I went to few countryside dekat Marseille. Okay je penduduk tempatan sana layan kitorang.

fushimi replied at 13-2-2018 12:48 PM
kat mana mana ada je pickpocket tak kira walau tahap mana keselamatan sesebuah negara.Takde tempat ...

Oh well said sgt. So far kalo travel di Europe ni takde lah Islamic phobia sgt. Kecuali lah kita buat benda extreme cam solat tgh org ramai atau ceramah in public.  Klo bab tudung takde diorg prejudice sgt.  Tp baju bulu2 tu mungkin menarik perhatian pati yang teringin kpt.

fair_iza replied at 10-2-2018 02:08 PM
2 kali pergi paris tak ada pun kena suruh buka tudung. sikit2 racist, walhal org tegur psl baju bulu ...

ko kan tahu ummah melis ni malas

celah mana nak googlenya melainkan geng geng backpacker tu lain la dorang memang study bila nak travel.Kalau stok stok pepek masam kaki selpi ni mana ada masa.memasing batal selpi kat besik buruk je target dorang