CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Zidni

Kepala Bapak Kau La, Kau Ustazah Ke Sentan? Wanita Ini Bengang Harga Mengaji Mah

sapa suruh kecik2 ko tak nak belajar mengaji betul2...kalau tak ,save tak yah bayar orang ajar anak ko...ko pon boleh ajar sendiri...

rogayahtop replied at 15-2-2018 11:11 AM
maknyer kena masuk kelas budi bahasa.  kenapa ramai pompuan zaman skrg bahasa mcm takda mak bapak?   ...

I setuju kak Gayah.
Dari yang bbnu sampai mak orang sampai nenek orang mak oii bahasa bukan main.
Kadang2 terfikir juga adakah kat rumah pun, depa cakap macam ni? Hrmmmm

orang sekarang dah hilang adat dan adab..

syurga itu mahal dik

takat rm300 ko tu bau pun lum tentu dapat

kalau rasa rm300 tu mahal giler, ko diam2 cari ustazah mengajar free sudahla...apa faedah menyalak dlm twitter pastu bila org komen, ko kata org busy body? dah ko yang gatai pi sidai bra spender ko kat twitter, ko kata org busy body...

alahaiiii

Zuzu75 replied at 15-2-2018 06:07 PM
Ustazah mak aku lg hebat..paksa2 beli stokin yg boleh hilangkan diabetis n anak tudung yg ble hilang ...

compressed socks tu kat mydin dah ada.  akak beli rasanya 8.90 je.  ada kawan belikan utk parents gi mekah rm90 sepasang.  

anak tudung migrain tu konsep dia takda elastic je kan.  maybe boleh pakai bandana la lepas ni lol.

Sengkeknya tino ni 300 hengget tu kira dah murah sangat setazah tu minta syaitan!

Follow Us
CiliPadiSedap replied at 14-2-2018 03:28 PM
coaching one to one dengan massive class dua harga berbeza. jangan samakan ustazah datang rumah deng ...

200 hinggit untuk sejam setangah jea ngajo..lagi banyak gaji dari doktor ko nie kak

wunan88 replied at 18-2-2018 09:23 PM
200 hinggit untuk sejam setangah jea ngajo..lagi banyak gaji dari doktor ko nie kak

kira oklah sis daripada penunggang agama naik private jet berdoa dekat mekah valet doa? RM 200 tu mungkin seminggu beberapa hari je.tengok juga apa yang di ajar. tajwid? taranum? qasidah?

dulu kt kampung2 sebulan RM 15 je tahun 80an, tp ngaji ramai2. bukan personal coaching. semua naik basikal pg rumah ustazah

Sesiapa yg nak bljr mengaji iqra ataupun quran boleh pm saya.

I pegi surau/masjid area rumah tanya pasal kelas mengaji budak2. Tapi diorg cakap utk budak takde hanya utk dewasa shj. Sudah nye tunggu anak dah sekolah baru tanya ustazah kat sekolah anak. 15min tiap hari, bayaran seikhlas hati. Alhamdulillah,skrg anak dah iqra 2.
Tak boleh lah nak berkira sangat, "masa" orang kita dah guna kan.

aku sanggup bayar harga tu kalau ada yang sudi mgajar

missDollie replied at 14-2-2018 09:59 PM
Meols ingat nanti meols nak ajar sendiri lah anak mengaji..iqra senang jer dari muqadam..doakan meol ...

Alhamdulillah kalau missD ada niat yg begitu.  Tapi nak ajar mengaji al-Quran bertajwid seharusnya ibu sendiri perlu belajar dulu dan belajar semahir mungkin.  Nak mengaji dgn baik dan bagus harus tepat makhraj tajwidnya: hukum2 al-Madnya, Idghamnya, kenali huruf2 qalqalahnya (yg sughra dan kubra), huruf2 yg perlu dibaca tipis dan tebalnya, dll. Kena peka bahawa membaca al-Quran ada disiplinnya bukan takat baca sesaja kemudian anak2 nak cepat khatam. Dah khatam dikira dah tamat, kemudian al-Quran jadi pajangan di rak buku sedanghkan al-Quran harus dibaca selalu dn selalu.
Seelok2 ibu yg belajar mengaji al-Quran kemudian mengajar kepada anak2nya, itulah yg sebaik2nya.  Namun ada juga ibu2 yg tak boleh mengajar anak2nya mengaji.  Bukan ape, ibu cepat garang.  Tu yg kena carikan ustaz atau ustazah untuk anak2 mengaji.

Bukan nak iklan diri, saya juga ajar ngaji dan tajwid ttpi tak pernah letak harga.  Terpulanglah kpd  keikhlasan berapa nak diberi. Yg cuti tak ngaji tak saya tuntut mesti beri.   Saya datangi rumah mereka berkereta  dn mereka adalah dikira qariah kejiranan (40 buah rumah radius).  Memandu pun adalah dlm 15 minit ke tempat mereka. Alhamdulillah, ada beberapa yg dah pun khatam. Murid2 saya adalah juga emak2  kpd anak2 yg dah dewasa.

ustazah dkt umah saya...amik rm15 sebulan utk ngaji ..
saya anta 3 org anak saya total RM45 sebulan..
ngaji kat umah die...tak jauh sgt la..dlm 5-7min perjalanan dgn moto...
pastu kdg2 die yg antakan anak2 saya balik umah..
start ngaji kul 6 ptg smp 7 malam...
kalau die rajin anta anak2 balik..saya baya duit transport tu...dlm 50 sebulan..
so total saya bagi je rm100 sebulan utk suma2....