CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kampring

[Tempatan] Saya diserang bila bercakap mengenai bukan Bumiputera, kata pelajar UiTM

otai_g replied at 17-2-2018 12:08 AM
Malas aku nk pk. Aku bkn ada apa2 power or jwtn dlm kerajaan pun.

tp mamat uitm yg kt diserang ...

Dorang ni tak paham knp org mrah uitm tu dibuka utk bangsa lain....
klu dah bangsa lain blh masuk situ, bermakna tempat utk bumi dah berkurang....
tgok je mrsm....dulu semua utk bumi...skrg 10% utk bangsa lain....jadi dah kurang anak bumi blh masukkn...

org tak kisah pun nak bersaing...
kat IPTA lain, ada je budak melayu lebih menyerlah dari bangsa lain....

kan...kann...kannnn......

Sebenarnya uitm ni untuk melayu yang kurang berkemampuan nak biaya pengajian. Itu motif uitm tapi sekarang anak orangkaya  yang result cukup2 makan, guna cable masuk sana..
Orang cina diorang memang dah sediakan dana untuk anak2 sambung kolej mahal2.. tapi tak semua mampu juga. Cina kalau takde duit tu, diorang terus kerja jadi promoter atau sales person

Ipta lain banyak je terima kaum lain. Uitm tu memang dah dlm perlembagaan. Memang generasi sekarang tak tau untung. Dulu2 kaum lain tu sendiri setuju hak keistimewaan tu sendiri. Bukan melayu je bumi orang asli dan kaum lain pun. Biarla nak ada uitm terima bumi je, satu u je pun. Punyala berlambak ipta lain. Masuk la yang boleh tu.

otai_g replied at 16-2-2018 12:11 PM
bnyk lg u awam lain yg blh masuk. Knp nk kecoh psl uitm je? Bg semua kat mereka, pastu org melayu ba ...

aku bukanlah melayu urban. tapi ya, melayu lemah memang patut balik masuk hutan. biar melayu maju je yang bangun. survival of the fittest. tak payah nak manja sangat. makin manja makin lemak. semua benda nak bersuap je.

otai_g replied at 17-2-2018 01:14 AM
Jepun, china elok je maju sis.

jepun dan china ada term2 bumiputera ke? sumpah aku baru tau.

melayu kampung penakut bangat nampak..hidup dalam tempurung..bagi belajar free sampai oversea pun bodoh duk berkampung sesama bangsa sendiri juga..

teringat aku masa annuar musa jadi boss MARA..pi uk melawat student tajaan di uk..masuk berita..student mulayu merengek rengek mintak apa taw..mintak belajar agama class quran tajwid etc2..

prrfthhh..buang duit je..

Follow Us
edee_91 replied at 17-2-2018 11:27 AM
jepun dan china ada term2 bumiputera ke? sumpah aku baru tau.

Sapa plk yg ckp jepun dan china ada term bumiputra?

RED 666 replied at 17-2-2018 10:28 AM
Cina dah ada unitar dan utar utk diorg, walaupun kaum lain leh masuk sana tp bilangan sikit sgt

Melayu yg tak brapa nak masuk Utar, bukan sebab bagi tak bagi

jazaa100 replied at 17-2-2018 10:29 AM
Dorang ni tak paham knp org mrah uitm tu dibuka utk bangsa lain....
klu dah bangsa lain blh masuk ...

Melayu kan boleh pegi beratus  Univ.yang lain, napa uiym je yg disebokkan ?

armin replied at 17-2-2018 10:46 AM
Ipta lain banyak je terima kaum lain. Uitm tu memang dah dlm perlembagaan. Memang generasi sekarang  ...

Melayu pun kan boleh pegi ke ipta2 yg lain juga.. ..

edee_91 replied at 17-2-2018 11:22 AM
aku bukanlah melayu urban. tapi ya, melayu lemah memang patut balik masuk hutan. biar melayu maju  ...

Khennn.... patutnya utamakan KUALITI over kuantiti, mana2 Melayu yg hebat bijak pandai kita bela cukup2, mereka pasti mampu bela nelayu2 yg lain ... melayu biawak idup, duk kat utan Pohang carik petai ajah sudah

pyropura replied at 17-2-2018 07:02 PM
Khennn.... patutnya utamakan KUALITI over kuantiti, mana2 Melayu yg hebat bijak pandai kita bela c ...

berak korek kambus sendiri. itu pun belum tentu diorang akan kambus sendiri. maklumlah, tak ada kualiti.

otai_g replied at 17-2-2018 06:45 PM
Sapa plk yg ckp jepun dan china ada term bumiputra?

oh aku silap paham ke? maaf. sebab topik pasal bumiputera lepas tu kau cakap jepun china tu yang jadi tersalah paham tu.

edee_91 replied at 17-2-2018 11:22 AM
aku bukanlah melayu urban. tapi ya, melayu lemah memang patut balik masuk hutan. biar melayu maju  ...

melayu urban bkn diklasifikasikn melalui perckpn. Tp melalui pemikiran dan kelakuan. Ko mmg melayu urban. Enough say.

edee_91 replied at 17-2-2018 08:45 PM
oh aku silap paham ke? maaf. sebab topik pasal bumiputera lepas tu kau cakap jepun china tu yang j ...

mmg le. B4 tu ada mamat mana ntah yg post tny negara mana yg maju tanpa campur dgn bangsa asing. Pastu aku jwb le negara china and jepun.

otai_g replied at 17-2-2018 10:37 PM
melayu urban bkn diklasifikasikn melalui perckpn. Tp melalui pemikiran dan kelakuan. Ko mmg melayu ...

oh terima kasih atas pujian itu.

otai_g replied at 16-2-2018 12:11 PM
bnyk lg u awam lain yg blh masuk. Knp nk kecoh psl uitm je? Bg semua kat mereka, pastu org melayu ba ...

x pernah plak dengar klau universiti ngan kolej sume amik pelajar secara meritokrasi, melayu2 sume akan masuk hutan.... awak igt org melayu sume ni bodoh sakai xde akal utk belajar kah, awak ni lah rasis kurang ajar
x pernah plak dengar yg pelajar2 melayu yg blajar overseas tu sume x dpt saing sume masuk hutan
mu ni terlebih hisap gam

Aku perati je bangsa bkn Melayu teringin sgt nak hapuskan hak bumiputera.... kalau advertisement kerja tu asyik bubuh kena tahu bahasa mandarin... cam haram... ambik bumi pun utk dapat release tax je  .... uitm je la last ipta utk bumi... jahat sgh korang ni...

Benda dah termaktub dalam Perlembagaan Malaysia x payah nak sembang la..bebal..

zonan4 replied at 17-2-2018 11:52 PM
Aku perati je bangsa bkn Melayu teringin sgt nak hapuskan hak bumiputera.... kalau advertisement ker ...

oh ye btul2 dengar jgn x dengar tarbiah politikus2 keramat melayu keris telanjang & nyanyi lagu anak kecil main api sambil menitiskan air mata tanda sayu. mmg pun bangsa melayu ni ditindas setiap hari & akan pupus x lama lg mcm dinosaur & akan digantikan dgn bangsa alien dari planet Mars. bangsa alien yg kecik mata besar pandai bawak UFO tu.